Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Operace člunkové kosti - Konzervativní léčba úrazů - Diskuze

Operace člunkové kosti

Operace člunkové kosti

Dagmar Pastyříková  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
Dobrý den,
Před necelými třemi měsíci jsem měla úraz ruky diagnostikovaný jako obyčejné podvrtnutí zápěstí. Před pár dny se pomocí rtg na žádost rehabilitačního pracovníka ukázalo podezření na nalomení člunkové kosti. Výsledky CT budou v pondělí. Nicméně bych chtěla vědět informace ohledně případné operace. Jak bude operace probíhat, jaká je narkóza (zda úplná nebo lokální) a jak probíhá uzdravování, rehabilitace a podobně. Z operace samotné strach nemám, jen mi vadí nevědomost do čeho vlastně jdu. Také bych ráda věděla, jakého lékaře si na tento zákrok vybrat, pokud to vůbec možné je.
Děkuji.
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Dobrý den,
před 10 lety jsem, utrpěl naprosto stejný úraz jako vy, protože jsem se tak těšil po inline bruslení do restaurace na pivo , až jsem si ruku ve spěchu zlomil. . To, že je kost napadrť se zjistilo asi měsíc po úraze na CT. U případů zlomeniny člunkové kosti je totiž zádrhel, že RTG může být často negativní. Po neúspěšné konzervativní léčbě jsem nakonec podstoupil operaci kosti s fixací šroubem. Jizva 3 cm. Anestezie celková. Po operaci jsem žádnou rehabilitaci neabsolvoval ( kovářova kobyla chodí bosa) a bez jakéhokoliv cvičení jsem plný pohyb ruky obnovil asi po 3 měsících a neomezenou zátěž asi po 6 měsících. Lékaře jsem si nevybíral, anestezii také ne. Pouze to po zákroku bolelo asi 2 dny jak s...a.
Jinak je průběh vždy individuální. Tak ať to dopadne.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí