Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Zlomenina člunkové kosti - Konzervativní léčba úrazů - Diskuze

Zlomenina člunkové kosti

Zlomenina člunkové kosti

zbynek  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Dobrý den, jsem již dva roky v zahraničí a před rokem jsem měl úraz ruky. Spadl jsem na zápěstí. Nešel jsem tehdy k doktorovi protože malý otok zmizel po prvním dnu. Myslel jsem, že mám ruku jen naraženou a tak jsem použil jen ortézu, kterou vlastním již déle. asi po měsíci jsem ortézu sundal a zápěstí bez problému používal. Jenom jsem ho neohnul tak moc jako to druhé. Před měsícem a půl jsem znova upadl na sjezdovce a znova na toto zápěstí. Tentokrát už byla bolest větší a tak jsem navštívil lékaře. na rentgenu byla vidět zlomená kost (ta pod palcem, vypadá jako fazole, lékař říkal, že se nejčastěji láme) po měsíci jsem šel na kontrolu a doktor mi říkal, že mi kost nesrůstá, a že budu muset na operaci. Problém je ten, že místní pojišťovna mi možná neuhradí tuto operaci. Nemohu však také ze dne na den odjet zpět do ČR. Můj dotaz tedy zní, jestli mohu tuto operaci odložit o nějaký ten měsíc a jestli by toto odložení znamenalo do budoucna nějaké pohybové problémy nebo problémy se zátěží. Jsem aktivní sportovec a zápěstí hodně zatěžuji. V přpadě, že by odklad nevadil, musím po celou tuto dobu nosit sádru? Necítim totiž žádnou bolest. Ještě pro doplnění, je mi 28let. Předem děkuji za Vaší odpověď. Zbynek.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
tvůj případ je přímo klasika vzniku pakloubu člunkové kosti (os scaphoideum, angl. scaphoid bone).
Pakloub u člunkové kosti je častý. Potíže při běžné denní aktivitě bez zátěže horní končetiny nedělá. Může se projevovat omezením hybnosti, při zátěži i otokem a bolestí zápěstí.
Problém je v tom, že se bez zásahu pakloub ve většíně případů nezhojí. Trvale dráždí kloub zápěstí a vzniká později degenerace kloubu - osteoartróza se všemi důsledky. Horní část kosti člunkové může odumírat - vznikne nekróza koasti a následně celé zápěstí se v místě nekrózy posune (kolaps karpu). Záleží nyní na tom, v jakém stavu jsou obě části kosti, jak jsou vitální a zda již jedna část nepodléhá nekróze. Operačních postupů je celá řada a jsou zvoleny podle typu zlomeniny a vitality kosti.
V určitých vhodných případech (nutno prohlédnout RTG), v Centru ESWT se nám podařilo vyléčit i pakloub člunkové kosti bez operace neinvazivně pomocí rázové vlny (ESWT). Rázová vlna rovněž významně urychluje hojení kosti po případné operaci.
XXXXXXXXXXXXXXXXX
zbynek  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Děkuji za velmi rychlou odpověď. Myslím, že jedna část kosti (ta dál od dlaně) již odumírá nebo dokonce je již mrtvá, protože doktor říkal, že tam neproudí krev a dokonce že je tam díra. Nevím jak velká a ani jestli se může v kosti vytvořit jen tak díra bez nějakých úlomků. Docela mě tato informace vyděsila, protože jsem před tím neměl jiné než malé pohybové problémy a ruku jsem řekl bych silně zatěžoval. Myslíte si tedy podle těchto informací, že by bylo dobré provést operaci nebo jiný zákrok co nejdříve?
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
tak to je nepříznivá informace. Zřejmě se, dle popisu, již objevila nekróza kosti a vytvořila se cysta (díra). V tomto případě již není moc kam spěchat. Jak jsem uvedl v minulém příspěvku, v tomto případě bych volil cestu možnosti prioritně oživení prokrvení kosti aplikací rázové vlny (ESWT). Ne ovšem na všech pracovištích mají v tomto případě s touto metodou léčby pakloubu dostatečné zkušenosti. Ve kterém státě se pohybujete?
XXXXXXXXXXXXXXXXX
zbynek  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Jsem na Novém Zélandě ve městě Blenheim. Myslím, že doktor neříkal nic o léčbě pomocí rázové vlny. Budu s ním mít další setkání po vyjádření místní pojišťovny, tak se ho na tuto variantu určitě zeptám. Nevím také, zda by mi pojišťovna v ČR uhradila tuto léčbu, protože pracuji a zranění si způsobil v zahraničí. Dostal bych se tak do situace, kdy bych si musel uhradit léčbu nebo operaci sám. To mě přivádí na myšlenku, jestli nevíte, kolik stojí takový chirugický zákrok?
Ještě jednou Vám děkuji za Vaše iformace a o možnosti léčby pomocí ESWT. Zbynek.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím na NZ,
nevím, zda by pojiš´tovna hradila léčbu, protože jste nebyl při prvním útrazu ošetřen.
Jistě úhrada operace by musela být cash a nemám přestavu o ceně. I léčbu ESWT pojišťovna v ČR nehradí. Ale jistě jsou ceny podstatně menší než na NZ. - Viz Cena léčby ESWT na mém webu.
Bylo by možná lépe tuto diskuzi přenést na:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Markéta  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,
můžete mi prosím sdělit, jak dlouho a za jakých podmínek probíhá následná pooperační léčba zlomeniny člunkové kosti? Manželovi dnes sundali po 8 týdnech sádru s tím, že se zlomenina nehojí, proto dostal na další 4 týdny spec. ortézu a pokud by ani za ty 4 týdny kost nesrostla, půjde na spojení kůstek šroubkem. Jak dlouho bude v nemocnici a jak dlouho se pak bude léčit a jakým způsobem? Rehabilitace? Děkuji za odpověď. Markéta.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
zlomenina člunkové kosti je záludná. Pokud se konzervativně zlomenina nezhojí (sádrovou fixací či ortézou) je zpravidla doporučena operace. A to buď "šroubkem" nebo i s využitím kostního transplantátu. Doba pobytu v nemocnici by neměla přesáhnout 3 dnů (dle typu operace), ale doba léčení se počítá na měsíce.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

Markéta  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
Děkuji za odpověď. Jakým způsobem zmíněná několikaměsíční následná léčba probíhá a můžeme v současné době lepšímu srůstání kosti pomoci? Třeba nějakým doplňkem stravy nebo přímo lékem? Moc díky!

Reakce na Markéta

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
po operaci bývá zvykem opětovně zápěstí i s palce fixovat tak, aby člunková kost měla dostatek klidu k hojení. Pokud nejste extrémista ve výživě, není potřeba žádných dalších potravinových doplňků nebo léků.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Markéta

FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, k podpoře hojení můžete dopomoci i aplikacemi rázovou vlnou. Akustická vlna stimuluje tvorbu kostní hmoty při komplikovaných zlomeninách a při vzikajících pakloubech.

Přeji příjemný den, Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
William  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Dobry den

mam podobne jako soptik zlomeninu clunkove kosti. Mam sadru po rameno na 6 tydnu a pak dalsich 6 tydnu po loket (tj. 12 tydnu). Navic to, jestli kost poradne zroste nebo ne (pakloub) se ukaze az po tech 6-8mi tydnech - jestli ne, tak operace. Je to pro mne doslova utrpeni protoze aktivne sportuji + pracuji jako IT konzultant a uraz me vyradil z pracovniho procesu (schuzky, cestovani). Neni lepsi operaci absolvovat hned? Cetl jsem hodne o aplikaci Herbertova sroubu (http://ortopedie-traumatologie.cz/Zlomenina-clunkov%C3%A9-kosti-(skafoidea)). Mam 40 let

Predem dekuji za radu
MUDr. František Picek  |  Basic member  |  Ortopedie  |  Praha
  • 12 odpovědí
  • 1 Like
Záleží samozřejmě na typu zlomeniny, kvalitě kosti i kožního krytu, ale včasná oprace by Vám toto "utrpení" jistě vyřešila.
S pozdravem,
MUDr.František Picek
XXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na MUDr. František Picek

William  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Dobrý den pane doktore,

moc děkuji za rychlou odpověď. Zkrátilo by to dobu rekonvalescence? Nemusel bych mít po operaci sádru až po plece? Nemůžu chodit ani ven v tomto počasí.

Děkuji

Reakce na William

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
záleží na typu zlomeniny, jak bylo uvedeno. Ne všechny typy zlomeniny jsou vhodné k léčbě Herbertový šroubem. Po operace je nutné stejně fixovat palec a zápěstí pevnou fixací. K urychlení hojení je vhodné použít rázovou vlnu, jak uvedla Mgr. Bílková. Ne ale všechny typy rázové vlny jsou k léčbě vhodné. Doporučuji použít k urychlení hojení kostní tkáně vysokoenergetickou rázovou vlnu ESWT, která pracuje na elektromagnetickém principu. Mechanická radiální rázová vlna je k léčbě vhodná méně. Viz XXXXXXXXXXXXXXXXX
prim. Moster, Revmacentrum
Milan Jager  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Zlomil jsem si Naviculare a carpalni kosti které jsem si posléze otočil o 180 stupnu, jsem již pul roku s herb šroubem a hybnost ruky je tam 40%.... stále to bolí až ke koncům prstů. :)) good luck man!! :D

Reakce na Milan Jager

prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
popisujete zřetelně jeden z nejhorších variant zlomeniny navikulárky. Datazující má zřejmě velmi banální prasklinu, ale nicméně, je to trochu problémová kost, i minimální úraz i při špičkové péči může dopadnout katastroficky
anonym  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 11 odpovědí
Dobry den,mel jsem uraz zapesti.RTG snimek popsal radiolog jako negativni
a chirurg napsal zlomenina clunkove kosti. dostal jsem sadru i s palcem
a,ze mam prijit za 14dni na kontrolu a,ze mi bude udelano rtg s projekci
bez fixace.Jeste tam napsal,ze vidi nejasnou linii v navicularis.Prosim
o rychlou odpoved a dekuji moc. Blaha
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
postup Vašeho chirurga je zcela správný. Zlomenina člunkové kosti je záludná. V případě podezření se musí postupovat tak, jakoby zlomenina byla prokázána. Na kontrolním snímku za 14 dnů se prokáže, zda zlomenina skutečně je, či ne.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

anonym  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 11 odpovědí
Dobry den pane doktore,byl jsem po 14dnech na RTG s projekci. Mam napsano linie ve stredni partii navicularis a diagnozu S6200.Vubec nevim co to znamena a asi budu muset vyhledat poradneho lekare. Sadru mi zanechal i s palcem.Dkuji Vam moc a prosim o rychlou odpoved

Reakce na anonym

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
podle toho co uvádíte, se kontrolním RTG vyšetřením zlomenina potvrdila. Diagnóza S6200 znamená: zavřená zlomenina kosti člunkové. V tomto případě je ponechání fixace správné. Ale copak je Váš lékař hluchý a němý, že se jej nezeptáte co s Vámi dělá a proč ?
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

anonym  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 11 odpovědí
Omlouvam se Vam,ma chyba,ze jsem se ho nezeptal,jen jsem chtel vedet co znamena linie ve stredni partii.

Reakce na anonym

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
pro Vaše uklidnění - zlomeniny ve střední třetině člunkové se hojí poměrně dobře a bez komplikací při dostatečně dlouhé fixaci. Já zpravidla nálezy na RTG pacientům ukazuji, aby viděli svá poranění "na vlastní oči".
Přeji Vám brzké a nekomplikované uzdravení.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

anonym  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 11 odpovědí
Dobry vecer,asi pred mesicem jsem Vam psal,ze jsem byl na rtg s projekci,aby se vyloucila nebo potvrdila zlomenina clunkove kosti.Potvrdila se,mel jsem linii v predni partii navicularis a dnes jsem byl po mesici na ct vysetreni a zlomenina se nepotvrdila.Zapesti dost silne boli,hlavne na palcove strane.Chtel bych Vas poprosit o radu,co s tim mohu mit.Mam nadale sadru i s palcem.Dekuji moc za odpoved a preji hezky zbytek dne.

Reakce na anonym

anonym  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 11 odpovědí
Dobry den,chci Vas moc poprosit o Vas nazor,mel jsem uraz zapesti a na rtg nebylo na 100 procent videt,jestli je clunkova kost zlomena nebo ne.Po 14 dnech jsem byl znovu na rtg s projekci a po te mi bylo napsano linie ve stredni partii clunkove kosti.Ted po 8 tydnech jsem byl na ct,kde zlomenina nebyla videt.Zapesti nadale silne boli,mam nadale sadru i s palcem.Chtel bych se zeptat jestli je mozne,ze na ct to neni videt,ale doktor je presvecen,ze to je zlomene.Jestli me neboli zapesti treba z te sadry.Prosim Vas o ryclou odpoved.Dekuji Vam mnohokrat a preji hezky zbytek dne.
anonym  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 11 odpovědí
Co znamena nejasna linie v navicularis a co to muze byt,kdyz by to nebyla
zlomenina clunkove kosti.
Dekuji moc za odpoved Blaha
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
může být jen podezření na lomnou linii, za 10-14 dnů se zlomenina projeví zřetelněji
prim. Moster, Revmacentrum
Michaela  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den. Před 18dny jsem spadla na lyžích přímo na zápěstí na ledovou plotnu. Podle pana doktora je to jasná nedislokovaná zlomenina člunkové kosti. Hned po úraze Prvních jsem dostala na 10dní dlahovou sádru nad loket s fixací palce, od té doby mám pouze sádrovou dlahu pod loket s fixací palce. Za 6týdnů od úrazu mám přijít na kontrolu. Prstama hýbat můžu, občas mě pobolívá oblast zlomené kosti. Přečetla jsem si spoustu komentářů od lidí se stejným úrazem a bohužel ve většině případů nastávají komplikace s nehojením kosti, následné operace, atp. a bojím se případných komplikací. Ráda bych se vás zeptala, jakožto doktorů s mnoholetou praxí, či jsou moje obavy zbytečné, nebo kost opravdu špatně srůstá a komplikace jsou běžné. Děkuji Michaela
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
záleží na místě zlomeniny a na jejím tvaru. Pokud máte naloženou fixaci zápěstí a palce, jste léčena správně. Věřte svému lékaři a nenechte se zneklidnit sebranými informacemi z netu.
prim. Moster, Revmacentrum
anonym  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 11 odpovědí
Pokud mam nejasnou linii v navicularis jake je riziko,ze to bude zlomenina.Panu doktorovi bylo divne,ze radiolog z RTG to tam nenapsal,ze to je videt.Jeste napsal, ze manevry jsou taky jasne.Mam sadru i s palcem
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Vas lekař je zřejmě mladší, tak se diví. Jemné lomné linie nejsou dost často detekovatelné a poznají se s odstupem na dalším RTG Pan doktor má taky možnost vidět kliniku, na rozdíl od rentgenologa, která ho směruje k problému. Nebo měl potřebu trochu vyzvednou svůj výkon a schopnosti .....
V každém případě jse léče optimálně, buďte trpělivý, někdy se sádruja až nad loket a na 6 týdnů, dalších 6 krátká sádra a stejně není zaručeno, že se to zhojí.Je to prostě problematická kost laicky řečeno....Na to jsou ale ty kontroly , aby se reagovalo na vývoj.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
nefilosofujte...jste léčen správně. Za 14 dnů se uvidí.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

William  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Dobry den,

tak jsem byl po 6ti tydnech noseni fixace nad loket na RTG. Lekar rekl, ze se to pekne zhojilo a predepsal mi jenom ortezu na 14 dni. Sem velmi rad, ze jsem to s tou "velkou" sadrou vydrzel

M.

Reakce na William

Michaela  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, četla jsem si vaše předchozí články, gratuluji k zahojení kosti. :) Já mám ten samý problém, ovšem mám zafixované zápěstí pouze dlahou pod loket. Chtěla jsem se vás zeptat zda-li Vám váš pan doktor řekl, proč musíte mít sádru nad loketv a také jak dlouhé rehábko vás čeká. Děkuji za odpověd

Michaela

Reakce na Michaela

William  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Dobry den,
pan doktor mi rekl ze clunkova kost je velmi zle prokrvovana (predem se ospravedlnuji za laicky popis vyjadreni lekare) a jeji hojeni si vyzaduje cas. Tato cast zapesti se pouziva pri kazdem pohybu ruky - jak pri torznim tak i v pripade, kdyz rukou hynete v loktu. Proto se fixuje az nad loket. Puvodne lekar navrhoval po 6ti tydnech fixace nad loket, jeste dalsich 6 tydnu zkracene fixace po loket. Po RTG usoudil, ze staci orteza na 2 tydny.

M.

Reakce na Revmacentrum®

anonym  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 11 odpovědí
Dekuji moc jen se bojim aby to nebylo zlomene,protoze se mi vse spatne hoji mam diabetes 1typu
anonym  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 11 odpovědí
Dobry den,byl jsem po 14 dnech na rtg s projekci,protoze jsem mel nejasnou linii v navicularis a nyni mam linii ve stredni partii v navicularis.Sadra mi zustala jeste na mesic,ale po 4hodinach cekani v chirurgicke cekarne jsem se ani zeptal co to znamena.Chtel bych vas poprosit o vysvetleni a mam napsanou diagnozu S6200. Dekuji moc a preji hezky zbytek dne
Michal  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Dobrý den,
čtrnáct dní po začátku nového roku, jsem si zlomil člunkovou kost. Doktor mi poté napsal na 14 dní dlahu na odvápnění ( zlomenina nebyla zřejmá). Poté když jsem přišel na kontrolu, tak se jiný doktor(říkejme mu doktor 2) podíval na RTG a řekl, že dostanu ortézu, že člunková kost zlomená není a ať přijdu za dalších 14 dní. Když jsem dorazil po měsíci od úrazu na další kontrolu, tak tam byl opět ten doktor 1, také se podíval na RTG a zdělil, že ta kost zlomená je, že je to zřetelně vidět a že doktor 2 je *****. Dal mi plastovou sádru a 8 týdnů. Když jsme přišel na svou prozatím poslední kontrolu, tak mě doktor 2 poslal i s tou sádrou na RTG, poté řekl, že na snímku není dostatečně vidět, zda je kost srostlá a sundal mi jí se slovy že na dalších pár dní mám nosit ortézu a že za 2-3 týdny se tam mam opět ukázat.

Nyní je to druhý den a já přemýšlím, zda byl jeho postup správný. Doktor 1 mi chtěl sádru nejdřív sundat a až poté udělat RTG. Když jsem to říkal doktorovi 2, tak namítl, že jsem přišel o 2 dny dříve a že chce nejdříve ten RTG a až poté to bude sundávat. (Na tom RTG díky vláknům k plastové sádry samozřejmě nebylo nic patrné krom toho že tam ta kost doopravdy je).

Když si tu svou ruku lehce prohmatám, tak v poraněné části bolest necítím - což jsem předtím cítil. Omezená hybnost ruky bude samozřejmě z důvodu ztráty a zatuhlosti svalů, ale při natažení palce směrem nahoru na hřbet dlaně nebo přiložení do směru s ostatními prsty, tak cítím bodavou bolest. Proto bych se chtěl zeptat, zda je to normální, právě kvůli té zatuhlosti nebo pak doktor 2 udělal opět chybu.

Mockrát děkuji za odpověď,

Michal

Reakce na Michal

prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
trochu divný? Taky bych řekl. Výhodné pro obě strany je, když lékař a pacient jsou stálá dvojka, je pak jasná taky mj odpovědnost za všechny kroky...
Ztuhlé to jistě musí být, ale podstatné je, zda kost byla či nebyla zlomena, od toho se odvíjí poznání, že sádrra byla nebo nebyla nutná.... ale s tím už nic nenadělýáte, nezbývá,než to nakonec rozcvičit.

Reakce na prim. MUDr. Jiří Selucký

Michal  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Kost zlomená byla, sice nejsem odborník(medicínou se zabývám pouze v volném čase) ale i já jsem měl náhled na RTG snímky a na jednom z nich, to tam bylo opravdu dobře patrné. A u doktora 1 jsem nenašel žádné zaváhání, ten věděl co a jak. Jde o to, jestli doktor 2, neuplatnil špatný postup a ta zlomenina je na 100% doléčená.

Reakce na Michal

prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
No jasně. A jak to mám poznat po internetu? Mohu vás vyšetřit? asi ne. Mohu si podrobně prohlédnout vaše snímky? asi ne. To že uvedete dg, je jenom orientační info. Záleží kde přesně a jak pořesně je to či ono zlomeno.... a této kosti zvláště.
Takže- buď se obraťe na lékaře 1, nebo vyčkejte času a ten vám ukáže.
Taky by jste mohl přijet ke konzultaci, přivézt snímky a dokumentaci, vezme vám to pár hodin a mohl by jste dostat seriozní odpověď. Po internetu asi těžko.
Ujasněte si, co že to vlastně chcete.

Reakce na Michal

Michal  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Možná by bylo nejrozumnější v pondělí opět absolvovat cestu do nemocnice a nechat si to zkontrolovat tím doktorem 1(ten by mě na 100% poslal na RTG, ale bez sádry aby měl čistý snímek a věděl na čem je). Nebo jak to vidíte Vy??

Děkuji,

Michal

Reakce na Michal

Michal  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Omlouvám se, že jsem plýtval Vaším časem pane primáři.

Reakce na Michal

prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Nemusíte se omlouvat, dělám to dobrovolně. Spíš jsem Vás chtěl dovést k myšlence, že na internetu v tomto případě plýtváte Vaším časem a že by bylo vhodné, aby jste pohnul nejenom prstem po klávesnici, ale i tělem a problém dpřešit. Hodně štěstí.

Reakce na prim. MUDr. Jiří Selucký

zdena  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Zdravím.Minulý týden jsem podstoupila operaci člunkové kosti,dali mi štěp z pánve a šrub.Uraz se mi stal před osmi měsíci a páni doktoři po dvou rentgenech zlomanimu přehlídli.Přišlo se na ni vlastně náhodou při jiném rentgenu.I když jsem si stěžovala,že mne zápěstí bolí konstatovala pani doktorka na druhém kontrolním snímku,že mám zanět šlach.Musim podotknout,že se pani doktorka ani pořádně nepodívala ,jen koukla od stolu.Ted přemyšlím zda ji mám žalovat za nedbalost,Díky ni jsem ted mimo provoz a to jsem sportovec a nemluvě o tom ,že nemohu do práce a přicházím o penize.Co vy na to pane doktore?Hezký den Zdena

Reakce na zdena

prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
přehlédnutí této zlomeniny se stává. Na každém pracovišti, kdekoliv na světě. Většinou je to v českých zemích tak, že rentgen vidí a popíše entgenolog, pak ho vidí klinik (někdy opačně), takže při kontrole to už pravděpodobně viděly čtvery oči. Proč se stává, že se přehlédne- je v případě prasknutí o velmi velmi minimální nález a přehlédnout se dá. I původně velmi minimální prasklinka může způsobit velmi ošklivé následy. Příčinou je chabé cévní zásobení této kosti, které pokud se úrazem počkodí (což je časté) dojde v čase k nekroze části kosti a jejímu rozpadu, což bude asi váš případ (nutnost štěpu).
U vyšetření jsem nebyl, posoudit nemůžu, zvažte sama, co chcete. Fakt je asi to, že zdravotníci svoji práci většinou dělají ve snaze pomoci pacientům , i dnes, ať je to jak je to se vám snaží pomoci, jak jen to jde. Jako všichni jsou ale lidé chybující, nejsou páni bozi´všeznalí. Zda chyba vznikla náhodou, z nezájmu nebo z neznalosti nejde takto usoudit.

Reakce na prim. MUDr. Jiří Selucký

vojta1616  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
před skoro rokem sem utrpěl zlomeninu člunkové kosti v nemocnici mi bylo řečeno, že jsem si pouze natáhnul vazy tak mi to daly do dlahy. Po půl roce sem byl znova u jiného doktora a ten mi zjistil zlomeninu. Poté sem navštívil ortopeda a ten mi dal na výběr buď operaci nebo to nechat v současném stavu. Chtěl bych se zeptat jak dlouho trvá rekovalescence po operaci a jestli vůbec někdy budu moct chytat ve fotbale a po případě za jak dlouho. A v případě operace jak dlouho budu v nemocnici abych si mohl naplánovat zkoušky.

Reakce na vojta1616

prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Ten ortoped byl němý? nebo hluchoněmý? Copak někdo přesně ví, co konkrétně Vám plánuje a jak to konkrétně u Vás vypadá? Pokud chcete info na míru, ptejte se tam, kde se dá získat. Pokud chcete medicínské vzdělání, přihlaste se na školu.
anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den pane doktore,
ve středu 11.7. jsem špatně šlápla a zlomila si člunkovou kost na noze.
Od té doby jsem byla třikrát na RTG a dnes mi pan doktor oznámil, že se noha zahojila. vždy mi to namazali nějakou mastí a stáhli obinadlem, bez sádry, na noze je ještě velký hematom, takže mi bylo sděleno, že sádra nebude. Je možné, aby se zlomenina za týden zahojila? děkuji Vám za odpověď.
Jitka
lupinek  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. V prosinci roku 2011 jsem spadla a praštila se rukou naplacato o zem. Pár dní mě to bolelo ale po té bolest přešla a já s podezdřením pouhého naražení jsem to nechala být. Po té co jsem tři měsíce na to spadla na ruku stejným spůsobom znovu se mi po odeznění bolestí občas objevovala bolestivost při zátěži. Později jsem se při sportu neobešla bez ortézy. Před pár dny jsem byla na doporučení ošetřujícího lékaře na vyšetření u ortopeda a ten mi řekl že bych mohla mít buďto nějakounezhojenou zlomeninu člnkové kosti, pakloub nebo stpřetrhané vazy nebo špatně srostlou člunkovou kost. CHtěla bych se zeptat na způsoby léšby v jednotlivých problémech popřípadě jak dlouho bych nemohla s rukou a hýbat a zatěžovat ji. Jedná se totiž o pravou ruku a já jsem pravák. Předem děkuji NOsková
IvanaS  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, dne 21.12.2012 jsem utrpěla úraz, zlomenina člunkové kosti. Byla jsem v nemocnici, kde mi dali sádru do 27.12.2012, poté jsem šla na operaci a dostala šroub. Od 10.1.2013 docházím na rehabilitace a snaží se mi ruku rozhýbat. Hýbu pouze prsty a psaní na pc mi nedělá problém. Neohnu ovšem zápěstí ani na jednu stranu. Chtěla bych se zeptat, zda to bude vůbec někdy možné, když tam je šroub.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
zpravidla po operaci člunkové kosti jisté omezení hybnosti zůstává. Nikoli však nehybnost kloubu. Pokud mechanicky kovový materiál nepřečnívá a nedráždí, je reálné rozcvičení kloubu.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

IvanaS  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,
děkuji za odpověď ohledně zlomeniny člunkové kosti. Dnes jsem byla na kontrole a dostala jsem opět 10 kúr magnetoterapie a 10 kúr cvičení. Chtěla bych se zeptat, zda s herbertovým šroubem a tříštivou zlomeninou člunkové kosti, která se po dvou měsících nehojí by nebyla vhodná rázová vlna. Proplácí pojišťovna tento způsob rehabilitace? Je nějak doktor omezen počtem předepsaných rehabilitací?

Reakce na IvanaS

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
já osobně MGT terapii neordinuji. rázová vlna vhodná je, ale ne "klasická" radiální rázová vlna RSWT, vhodná je vysokoenergetická fokusovaná rázová vlna ESWT, která urychluje hojení kosti.
Léčba rázovými vlnami není hrazena z veřejného zdrav. pojištění.
Lékař není omezen ordinovanou RHB péčí.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

IvanaS  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
ještě jednou děkuji za rychlou odpověď. Kolik procedur je třeba absolvovat při zlomenině člunkové kosti a kolik vychází cena jedné aplikace?

Reakce na IvanaS

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
léčba ESWT je zpravidla jednorázová. Cena léčby na našem pracovišti je uvedena v Ceníku na webu. Každé pracoviště má ovšem ceny různé.
prim. Moster, Revmacentrum
lada  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. nedavno jsem si zlomil člunkovou kost při sportu.Zlomenina prý neni komplikovaná ale doktor mi řekl,že budu muset nosit sádru 2 měsíce. Chtěl jsem se zeptat,jestli je nějaká domácí lěčba (vytaminy,mléko atd.).která by zkrátila dobu nošení sádry.
mira 88  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den.
před dvěma týdny jsem byl na operaci člunkové kosti.brali mi štěp z pánve.včera jsem byl na kontrole a brali mi sraženou krev z toho místa jak mi brali štěp a dnes jsem si všiml že to mám opuchlé.chtěl bych se zeptat jestli je to normální nebo mam zajít ke svému doktorovi?
děkuji za odpověď
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
zřejmě jde o opětovné hromadění krve po odběru štěpu z pánve. Zajděte na pracoviště, kde se operace dělala.
prim. Moster, Revmacentrum
danbary  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, v červnu jsem nešťastně spadl z kola na levou ruku. Když jsem byl na druhý den na kontrole, tak mi lékař řekl z rentgenu, že mám zlomenou člunkovou kost na levém zápěstí. Poté jsem měl 6 týdnu ruku v sádře. Nejdřív delší a pak kratší. Dnes jsem byl znovu na kontrole, kde mi řekli, že sádra už není potřeba a dali mi ruku do ortézy. Chci se Vás zeptat zda je ortéza potřebná nebo se dává jen pro jistotu kdyby náhodou? V srpnu mám v plánu jet na dovolenou, tak chci vědět zda je opravdu potřebné ortézu nosit nebo ji můžu sundat s tím, že ruku nebudu nijak namáhat. Předem děkuji za odpověď.
anonym  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 11 odpovědí
Dobry den,chtel bych Vas poprosit o radu.Byl jsem dnes u lekare s kolenem.Je to asi 5 let po uraze.pise mi stredne tezke omezeni hybnosti kolene a nestabilita. ext 10 flexe 110.Mam ortézu a berli.Muzete mi to prosim vysvětlit.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí