Artróza kyčelního kloubu 3.st. před plánovanou operací

Artróza kyčelního kloubu 3.st. před plánovanou operací

venda  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
zachrání mi kloub léčba kmenovými buňkami??? ještě kousek chrupavky zůstal, znáte někoho, kdo si tak oddálil operaci, či kdo se vyléčil ??? je 56 let, jsem štíhlá, sportovní typ, aktivní žena (teda do nedávna), nyní bolesti a polehávání, ještě nechodím s oporou a léky na bolest také neberu stále, jen při bolesti a podle počasí
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Ne !!!. A to i když vám to někdo slibuje. U pokročilé artrozy není hlavní problém v defektní chrupavce, ale ve strukturálních změnách kloubních ploch a kloubní štěrbiny. To znamená, že kloub je natolik tvarově změněn, že nemůže plnit normální pohybovou funkci. Raději si za ty peníze zajeďte po operaci k moři.
venda  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji za odpověď, posusím se zařídit jinak, snažím se oddálit operaci, co vydržím, to :-D ještě jednou díky
pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Dobrý den, jaký máte názor na přípravek COLAFIT v krystalcích na drobné klouby rukou, kde se začínají dělat výrůstky? Má vliv např. i na celkový stav nehtů ap. u starších lidí??? Lze coby tzv. přírodní složka, aplikovat třeba i pejsánkovi? Děkuji za upřimný názor

Reakce na pejskomilka

MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Dobrý den, nenašel jsem byť jedinou odbornou studii , která by dokladovala pozitivní vliv kolagenu na léčbu pokročilé artrózy. Jakákoliv účinnost kolagenu v krystalické formě je tedy pochybná.

Reakce na MUDr. Tomáš Vilhelm

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Děkuji za názor. Vím, že byl můj dotaz mimo téma kyčelního kloubu, ale zajímalo mne, zda je tento kolagen ve vyšším věku ku pomoci na drobné kloubíčky na rukou, kde se začínají tvořit výrůstky, též jistě artrozního původu. Ale pochopila jsem, že vše jsou potravinové doplňky, které těžko zabrání přirozenému procesu stárnutí a je lépe jít do dobré mlékárny a zelinářství. Děkuji.
Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Tak na tom byla moje známá a pomohlo jí to tak na půl roku,. To si měla hned nechat vyměnit kloub a na to neměla vůbec chodit. Je to jen vyhazování peněz.Jak už je kloub tak poškozený je to zbytečné. Ať Vám to dobře dopadne a dobře se rozhodněte, :)

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí