Cena za zákrok TEP kyčle

Cena za zákrok TEP kyčle

Robertek 221  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den. V lednu mám nastoupit na zákrok totální endoprotéza. Bez jakéhokoliv nadstandartu musím uhradit 12.000,-Kč. Je to cena běžná pro tento zákrok ve všech zdr. zařízeních, které provádí tento zákrok? Jedná se o město Brno. Moje zdr. pojišťovna 211.
Děkuji
Jarka  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
  • 4 Likes
10.12.2014 - Dobrý den, já podstoupím tuto operaci v dubnu 2015 v Kolíně a to bez finanční spoluúčasti. Mám sice pojišťovnu 207, ale tato operace je pojišťovnami hrazena. Nebyla to úplata za dřívější termín operace? Tak se to totiž dělá, ale 12tisíc, to je docela nehorázné.
Robertek 221  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
  • 2 Likes
Revizní lékař mi potvrdil, že tento úkon je hrazen plně zdravotními pojišťovnami. Na klinice mi bylo sděleno, že se to týká pojišťovny Ministerstva vnitra, kdy je to poplatek za ubytování. Pokud bych byl klientem VZP, potom bych ,,měl nárok,, na 2 lůžkový pokoj a plné hrazení. Klienti 211 automaticky bez možnosti volby spadají pod jednolůžkovou hospitalizaci a ta je zpoplatněna částkou 12.000,- Silně diskriminační. Já jim prostě nezaplatím a budu hledat nemocnici, kde tyto praktiky nemají. Za lepší materiál by člověk i zaplatil, ale za ubytování? To můžu do hotelu.....

Reakce na Robertek 221

Jarka  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
  • 4 Likes
10.12.2014: Určitě je to diskriminační, divím se, že člověk nemá možnost volby, zda chce jednolůžko / nadstandart/, pak si připlatí, nebo normální pokoj bez příplatku. Zvláštní zdravotní pojišťovna , zvláštní klinika. Existují jiné nemocnice, kde se neplatí.
MUDr. Jaroslav Laštůvka  |  Basic member  |  Ortopedie  |  Boskovice
  • 19 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den, každý ortoped může mluvit pouze za svoje pracoviště. Pokud je žádána finanční spoluúčast pacienta tak pouze za "hotelové služby" ( oficiální ceník nemocnice), ne za operaci či za endoprotézu. Čekací doba na TEP je u nás 4-6 měsíců. Na mém pracovišti pacient hradí pouze eventuálně pobyt na nadstandartním pokoji ( jednolůžkový pokoj s WC, sprchovým koutem, TV) 400 kč za noc. Jiné finanční závazky nepožadujeme.

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí