Domácí cvičení po TEP kyčle

Domácí cvičení po TEP kyčle

liba  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 3 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den, čeká mne TEP kyčle, pomalu se na ni připravuji. Koupila jsem si rehabilitační podložku na cvičení, jakou jsem viděla na rehabilitaci, má rozměry: 180x110x1,5 cm. Cvičím doma na ní cviky, co jsem se naučila na předoperační rehabilitaci. Moje sestřenice, která je 8 let po TEP kyčle, mi ale řekla, že se na zemi po operaci na podložce necvičí, že se cvičí pouze na posteli. Zdá se mi to divné, vždyť lamely a matrace v posteli se prohnou a přizpůsobují se tělu. Jak to teda je, jak cvičíte vy? Děkuji za rady.
pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Odeslala jem nyní dlouhou zprávu, která se jaksi ztratila a v diskusi se neobjevila!
liba  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 3 odpovědí
  • 5 Likes
Děkuji alespoň za snahu poradit :-)
Marika  |  návštěvník  |  Trencin
  • 10 odpovědí
  • 5 Likes
Zdravím, som presne mesiac po operácii. Potvrdzujem, že na zemi na podložke nie je odporúčané cvičiť po operácii (ja som tiež cvičila pred operáciou na podložke na zemi aj na rotopede). Po operácii sa ozaj cvičí na posteli - cviky Vám ukáže v nemocnici rehabilitačná sestra. Ďalším cvičením je tiež chôdza na barlách - spočiatku len po byte - nám odporúčali najmenej 4-týždne ale lepšie 6 týždňov po operácii nechodiť po vonku. Ja mám cvičenie rozdelené na dve časti - začínam v posteli hneď po prebudení a druhú časť robím poobede tiež na posteli. K tomu tá chôdza po byte - začínala som cca 10 minútami a postupne som pridávala. Netreba ani presiľovať operovanú nohu - nie je to dobre. Treba počúvať svoje telo a prispôsobiť sa mu. Prajem dobré zvládnutie náročnej operácii a nasledovných rehabilitácií .
Inak nedá sa moja odpoveď odoslať, viackrát som mala zlú skúsenosť, že to tu nejak "nefunguje"
pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Mrzí mne, že se má dlouhá zpráva ztratila, neb jsem se u ní zcela vysílila a nemám sílu vše psát znova . Jde též o 6 týdnů stará zkušenost.

Reakce na pejskomilka

Marika  |  návštěvník  |  Trencin
  • 10 odpovědí
  • 5 Likes
Zdravím, ja už som sa poučila, že na tomto portáli sú problémy s odosielaním príspevkov. Tiež sa mi nepáči, že na založené témy a otázky niekedy niet žiadnej reakcie. Ostanú nepovšimnuté.

Teraz to robím tak, keď napíšem nejaký príspevok - tak si ho preventívne zoberiem do kópie. Ak nie je odoslaný, alebo sa stratí, tak to skúsim znovu. Nemusím už všetko písať nanovo, ale to skopírované tam jednoducho opäť vložim.

Reakce na Marika

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
díky za nápad, zkusím to až naberu sílu opět se upřímně angažovat a pomoci.....
Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Vnemocnici jsme chodili na cvičebnu a na tvrdé lehátko. Jinak jsme cvičili na posteli. Na zem si po operaci nelehnete , nejde to. Doma cvičím na posteli a na baloně. Po 7 týdnech šlapu rotoped. se svolením ort.A teď čekám každý den lázně. Jinak chodím dobře a už bych to zkusila i bez holí ale ještě nesmím. Na operaci jsem byla 24. 4. Tak držím palce ale nebojte se je to ok. Já jsem se také bála a zbytečně. Hezký den.:)
Marija  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 8 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den. Mohla bych se Vás zeptat Prosím jestli už jste byla v lázni nebo ne,a kde?Já jsem taky 7 týdnu po TEP kíčli ale doktor mi zatím lázní nedoporučil prý tak za 3 4 měsíce.Styjné si míslim že pokud člověk chodí o berle tak lázní si moc neuzije,nebo máte z tim nějake jiné skusenosti.
Děkuji za odpověď.

Reakce na Marija

Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Tak ted jsem v láznich v Teplicích v Cechách a to druhý týden. Doma určitě tak nejde cvičit jako zde. Určitě se to vyplatí. jedte do láznř ale musí to být do 3 měsíců to máte zadarmo na křížek musí vám to napsat ortoped. Ať se ám to povede. držím palce.


po 3 měsících to propadne.švarcová

Reakce na Juliesvarc

Marija  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 8 odpovědí
  • 2 Likes
Zdravím Vás a chtěla jsem se zeptat zda můžete víkonávat všechny ty procedury a celý ten program v lázni.A nebo máte třeba nějake véci zakázané z důvodu toho že ještě to nedokážete kvůli pohyblivosti a tak.dekuji za odpověď.

Reakce na Marija

Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Jdete napřed k p. doktorce, a ta Vám napíše procedury které můžete absolvovat. Nebojte se je to perfektní. A pak k ní jdete na kontrolu 3x a tam řeknete zda Vám to vyhovuje.Nemějte strach vše je pod lékařským dozorem. Držím palce ať jste spokojená. Š.

Reakce na Juliesvarc

liba  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 3 odpovědí
  • 5 Likes
Tak to si ty lázně hezky užijte užijte!!! Já jsem dostala lázně také, ještě před operací, jedu v září, také se moc těším.

Reakce na liba

Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Děkuji i Vám přeji pohodové a účelné prožití lázní. Hezký den J. š.

Reakce na Marija

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Váš lékař vám dává špatné informace! Do lázní MUSÍTE nastoupit do 3 měsíců po operaci, jinak nemáte šanci je od pojišťovny dostat! U operací páteře je to do 6 měsíců. Já šla do lázní o franc. berlích a odešla po svých bez nich.Nikde nemáte čas na sobě makat jako mimo domov. Po operaci kyčel nebolela a nebolí. Spíš se člověk o ní bojí. Vše je v hlavě!
Ve vedrech spíše šponuje jizva. Chce to ledovat a mazat a vše je ok.
Zdravím a přeji vše ok.
Emča  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den. jsem po operaci třetí týden kýčle chci se zeptát jak dlouho budu pocitovat bolest je mi 55let děkují za odpověd.
Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Paní Emčo, tojste ještě moc krátkou dobu po operaci já jsem 3apůl měsíců a ještě to trochu bolí jak u koho. Chodím stále s hůlkama ale mohu i bez ale víc to bolí. Říkají , že se to hojí rok než to vše sroste. Přeji brzké uzdravení a mějte se Š. J.
pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Na zemi po operaci cvičit NELZE! Hlavně chodit a rotoped.

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí