Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Endoprotéza kyčelního kloubu v 38 letech ano-ne? Snímek RTG - Kyčel - totální endoprotéza klasická - Diskuze

Endoprotéza kyčelního kloubu v 38 letech ano-ne? Snímek RTG

Endoprotéza kyčelního kloubu v 38 letech ano-ne? Snímek RTG

Blanche  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda je tu někdo kdo absolvoval výměnu kyčelního kloubu okolo 38 let. Jsem z okolí Ostravy a nemám tušení na koho se obrátit. V 5ti letech mi operovali kyčelní stříšku,v 19ti letech byla reoperace, nyní mám tak o 4 cm nohu kratší a děsné bolesti při chůzi vlastně nikam neujdu tak leda doma, teď se to právě rapídně zhoršilo.(jsem necelé dva roky po porodu). Byla jsem celkem sportovec, hory, turistika, lyže atd. a ráda bych se vrátila k tomu i rekreačně. Na kole ale žádný problém to ujedu i 50 km relativně "bez bolestí". Klidně navštívím i Prahu ale koho doporučit? Můžete mi poradit?
Je operace jediné řešení? A je možné díky operaci vyrovnat délku nohy? Ráda bych se vrátila zase k normálnímu životu.
Děkuji Blanka
Máša
Máša  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Blanko, jsem po operaci kyčle, ale je mi poněkud víc let. Já bych Ti radila, pokud Ti neporadí Tvůj ortoped, obeslat všechny nemocnice, které se operacemi kyčlí zabývají, podrobným popisem problému. Udělala jsem to taky tak, nakonec jsem si vybrala zařízení, kde mě operovali za měsíc od vyšetření. Všude jinde to byl rok i více. Nevýhoda je , že musím dojíždět na kontroly 150 km, ale zatím je vše bez problémů. Akorát nevím, jak bys skloubila péči o batole s pooperačním režimem, totiž, budeš potřebovat 3 měsíce na stabilizaci chůze, péči druhé osoby atd. Takže nevidím východisko, prozatím. Měj se dobře, držím palce, život s bolestí je zlý. Zdravím Jana M.
Reny  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den paní Mašo,mohla bych se zeptat v jaké nemocnici jste měla štěstí že vás operovali tak rychle?? Děkuji Renáta
MUDr. Jaroslav Laštůvka  |  Basic member  |  Ortopedie  |  Boskovice
  • 19 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den, věk pro případnou implantaci umělého kloubu dnes již není vnímán jako zásadní měřítko. Nález na RTG ukazuje výraznou dysplasii (tvarovou abnormalitu) kyčelního kloubu vlevo s artrozou a evidentní zkrácení končetiny. Z pohledu lékaře ortopeda je potřeba si uvědomit reálné možnosti řešení. Operace, které jste dříve prodělala měly za účel oddálit projevy artrozy a Vašich potíží. Umělý kloub ve Vašem případě řeší zejména bolesti. Tak jak RTG vypadá, půjde jen částečně upravit délku končetiny (do 2cm). Při této deformitě kloubu jsou i úpony svalů abnormální, čím více se bude snažit operater prodloužit končetinu, tím větší riziko pooperačních komplikací - větší bolesti, omezení pohybu kyčle, porušení sedacího nervu a zejména vysoké riziko předčasného selhání implantátů. Operace se však nebojte, při správném provedení operatera a realistických představách z Vaší strany, lze se vrátit k většině pohybových zvyklostí, které jmenujete.

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí