Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Kulhání po TEP kyčle - Kyčel - totální endoprotéza klasická - Diskuze

Kulhání po TEP kyčle

Kulhání po TEP kyčle

Máša
Máša  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Mohu mít i po 4.měsících od operace problém s chůzí.? Viditelně kulhám, při delší chůzi bez berlí, cca 500 m cítím ve stehně mírně bolestivé tahy. Nad kolenem je pokožka mírně necitlivá. Měla bych cvičit nějaké speciálním cviky? Byla jsem 10 dní na rehabilitaci. Operaci mi provedlo jiné pracoviště, můj ortoped mi nabídl rok čekání. Mohu opět začít chodi zpátky k měmu na radu apod ? Děkuji za radu.JM
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Dobrý den, samozřejmě , že můžete navštívit svého ortopeda. Nevidím důvod, proč se neobjednat na kontrolu na pracoviště, kde vám operaci provedli. Jinak kulhání může mít více příčin. Po TEP se občas objeví nestejná délka končetin . Dále pak slabost hýžďových svalů atd....doporučuji se obrátit na fyzioterapii a znovu začít s rehabilitací . Tam by vám měli být schopní provést diagnostiku výše uvedeného a doporučit řešení.
pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Dobrý den, potřebuji poradit. Mám novou zdravotní matraci, která je z jedné strany měkkčí a z druhé tvrdší. Zatím jsem si ji nechala před TEP kyčle instalovat tu měkkčí stranu, neb původní byla velmi tvrdá a kyčel i já jsme trpěly. Nyní je to mnohem lepší, ale nevím, zda ji před odchodem do nemocnice nemám přehodit pro změnu na tu tvrdší stranu. Nevím jaké jsou matrace v nemocnici ani jaké je praxe a vhodnější varianta . Děkuji za radu L+A.

Reakce na pejskomilka

Máša
Máša  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Tak matrace by neměla být tvrdá, pevná a rovná ano, ale měkká. V nemocnici se s matracemi nepářou, co je, to je. Na RHB byla nová, celkem mi vyhovovala. Jinak, nejste-li zvyklá na měkkou, nebo naopak, vyhovte si. Já mám na sobě dvě, starou pod zcela novou, pro výšku. Lépe se z ní vstává. To, že se má spát na tvrdém už dávno , a při našich bolestech už vůbec ne. Měla jsem bolesti, že jsem se ani neotočila. Tak to je vše, přeji vše dobré JM s :-)

Reakce na Máša

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Mášo, moc zdravím a opět děkuji. Taky jsem si to myslela, ale radši se ještě radím. Fakt je, že dříve "tvrdé" bylo zdravé.Ale pamatuji ještě sice krásnou, ale s pééry mosaznou postel a to byl mazec. Co vaše kyčle? Ještě kulháte, nebo se to zlepšilo? Já už jsem s nervy na doraz. Už to trvá dlouho . Hezký zbytek svátků a hlavně zdravíčko a příliv nových sil přeje Liby s miláčkem
pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Dobrý den Mášo! Myslela jsem si, že už tancujete čardáš! To se projevilo až po kontrole, která vypadala dobře? Prosím upřesněte. Děkuji a zdravím Liby s pejsánkem
Máša
Máša  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Ano, jakmile jsem začala více chodit bez holí

Reakce na Máša

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Mášo, tak to je mi opravdu moc a moc líto!!! Byla už jste s tím? NEČEKEJTE NA NIC. Měli by vám udělat hned nový RTG! Radši to ledujte a vraťte se do vysvětlení k holím ať ještě neupadnete!!!. Dejte mi,prosím,vědět, jak vám je. Držím palce. Jsem už taky mrzutá. Měla bych jít po velikonocích, ale mám zase krev v moči...Dám taky vědět. Zatím moc zdravíííme...L.

Reakce na pejskomilka

Máša
Máša  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Díky za radu a povzbuzení, jenže pracoviště, kde mě operovali je moc daleko, teď vidím jeho nevýhodu. Nevím, jestli se mám obrátit na ortopeda v místě bydliště, ten mi dal najevo, že se na něj obracet nemám. Uvidím. Taky Vám přejju, ať už jste fit a můžete to podstoupit. Zdravím a přeju hezký den s :-) JM

Reakce na Máša

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Mášo, já osobně bych rozhodně nešla do běžné obvodní ortop.ordinace.Stává se, že bývají uraženi, pokud vás oni konkrétně někam nedoporučí a jsou "obejiti" mimo jejich doporučení do" spádu"...Dnes máte právo na volbu!!! jJsem na tom stejně..Osobně bych, telefonicky informovala o potížích svého operatéra s požádala o mimořádný termín kontroly a RTG kyčle. Pokud by to z nějakých důvodů nešlo brzy a měla jste potíže, jela bych na nejbližší KLINIKU -ne do ordinace- jako na pohotovost - se všemi pooperačními zprávami. KAŽDÝ ROZUMNÝ lékař na klinice musí pochopit, že na pohotovost nepojedete 150 km! v bolestech....
Kromě toho vím od "pejskařky" po operaci, že měla následné bolesti ztuhlost právě steheního svalu od kolena až do hýždě. Chodila k ní rehabilitační sestra do bytu a cvičila s ní. Službu neplatila, jen požádala přes spádovou sociálku, která má na starosti rehabilitaci a podobné služby do bytu, nebo vám předepíší další rehabilitace s docházkou někam. Jsou ale dvě služby do bytu. Jedna tzv. asistenční se platí 100,-/hod. Chce se jen dobře zeptat. Ve finále ji nejvíce pomohl aqva aerobik, který si ale platila komplet. Ale zase nechodit mezi "normální" cvičence, ale do rehabilitačního centra, který má bazén..
.Škoda,že nejste "zpozarohu" - nasměrovala bych vás....
A CO nečekat na letní lázně a vyrazit někam hned??Taky nebude ještě tak narváno...Ty Slapy jsou prý úžasné. Byla tam /už jako samoplátce/ na doléčení po všech možných několikaměsíčních anabázích kamarádka, která si zlomila na lyžích rameno i lopatku a nemohla se z toho vylízat /a to je znalá zdravotnice.Nemohla se ani po 5 měsících sama učesat!
Dnes už zase tahá tašky a je zcela ok. A tvrdí, že je to jen díky NIM
Věřím, že něco vymyslíte, ale rozhodně na nic nečekejte. Věřím,že najdete nejschůdnější řešení...papa L+A

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí