Lázně po operaci kyčle

Lázně po operaci kyčle

Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Dobrý den, 23. 4. jdu na operaci kyčle.Jdu do Litoměřic a mám dotaz. Kdo mi napíše lázně, když po operaci budu ještě na rehabilitačním a pak domů. To musím jít k obvodnímu lékaři nebo kam? Jsem už sama a tak to bude pro mě všechno těžší. Docela mám obavy jak to vše zvládnu. Prosím každého, kdo mi může dát radu. Děkuji moc.Julie
Máša
Máša  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Milá paní Julie, lázně Vám napíše Váš praktický lékař. Žádost odešle posudkovému lékaři a ten rozhodne. Do lázní byste měla nastoupit do 3 měsíců od operace. Zkontrolujte si, jestli Vám ortoped doporučil lázně, to by mělo být v propouštěcí zprávě. Po absolvování rehabilitace taktéž. Takto by to mělo být, to jsem si zjistila . Mě se to nepodařilo, díky tomu, že jsem byla důvěřivá a spoléhala jsem se na nepravdivé údaje. Dobře , že se zajímáte. Nenechte se odradit, pokud jste tady na netu, dokážete si najít, co je potřeba. Já si tedy lázně zakoupím sama, až mi bude opravdu tak dobře, že je budu schopna absolvovat bez pomoci. Jestliže píšete, že jste sama, určitě budete v prvním měsíci potřebovat pomoc druhé osoby. Neměla byste na př. vařit, nakupovat, uklízet atd. Než půjdete na operaci, dobře si vybavte vše potřebné. Na netu je spousta odkazů, jak a co dělat před, při a po operaci. Přeji Vám, abyste vše absolvovala v pohodě. Je to náročné, ale čas letí a bude to za Vámi. Zdravím JM
Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Děkuji paní Máše za odpověď, která mě pomohla docela dost. Já se toho trochu bojím,ale zvládli to ostatní tak já také.Budu si dávat pozor na to co jste mi poradila, abych o ně nepřišla. Určitě to bude dobré v lázních, kde se ještě bude rehabilitovat. Chci abych byla v pořádku.A nějak to zvládnu po operaci doma. Kamarádky mě ve štychu nenechají a pomůžou. Já Vám P. Mášo přeji aby Vám ty lázně vyšly a pomohly. Ještě jednou Vám moc děkuji Hezký den J. Š.:)
pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Dobrý den, milá Mášo, jsem zatím pořád doma,ale už je to na spadnutí.Nicméně jsem se, díky Vaší odpovědi paní Julii, opět poučila. Jste pokládek!!! Též si pohlídám. Mám už z toho čekání depku. Nebýt zánětu, už jsem to mohla mít vše ve špatném počasí za sebou a do jara vypajávat optimističtěji se sluníčkem. Příští týden jdu na ,snad již poslední, odběry a pokud budu - již po třetí dávce antibiotik- "čistá" a CRP bude v přijatelném limitu - vyrážím...Své léky si beru s sebou. Ještě se obávám spaní. Jsem od přírody noční pták a moc těžko usínám a dlouho do noci čtu. To vím, že nebudu moci, abych nerušila spolutrpící ev. jiného ražení. Dají mi ev. na včasné vytuhnutí něco TAM, nebo si mám raději nechat předepsat vlastní. Dobrovolně ve slušnou hodinu neusnu: To mám po předoperačních bolestech a nočního strádání už zajeté. I když mi nová matrace velice,velmi ulevila.
Mášo, věřím, že jste již po všech kontrolách OK!!!! a moc přeji ozdravný pobyt v lázích. Nevíte, které jsou na pokyčlííí nejlepší?
Moc vás s mým pejsánkem zdravíme a určitě se vám ještě ozvu. Zatím, za vše mnohokrát děkuji! Doufám, že i já budu POTÉ někomu přínosem,, jako vy. PAPAPA Liby+pejsánek

Reakce na pejskomilka

Máša
Máša  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Milá Liby, měla jsem stejný problém. Jsem v léčení s dlouhodobými bolestmi hlavy. Prožívám totéž, co Vy. Probouzím se každou noc, čtu, chodím po bytě atd. Po operaci jsem protrpěla 10 dní a nocí v pokofji s televizí. Už nikdy víc. Při pobytu na RHB oddělení jsem si hned po prvním dni a noci na dvoulůžkovém pokoji a 10 hodin trvající migréně /televize hrála nepřetržitě 6 hodin/, řekla o jednolůžkový pokoj. Náhodou byl volný, druhý den mě přestěhovali. Těch 10 dní, co jsem tam pak ztrávila, bylo úžasných. Taky tam byla velká TV, ale já seriály nesleduju, tak mlčela. Jen CD přehrávač jsem využila pro oblíbenou hudbu.Radím Vám, nelitujte peněz pro klid. Pokoj mě stál 260 Kč denně. Pokud si na jaře koupím aspoň 14 dní v lázních, zase sama. Nebo s mužem, ale to je skoro totéž. Doma máme každý svůj pokoj. Tak to je vše, mějte se pěkně, zdravím. Hezký den s úsměvem přeje JM

Reakce na Máša

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Milá Mášo, já též pokud ta možnost je, připlácím na jednolůžák. S nikým, kromě mého jezevčíčka, v místnosti neusnu. Kromě toho jsem strašný "větrač", ráda spím v chladu a nesnesu vydýchaný vzduch, což bývá často velkým problémem v pokojích s více pacienty.I když je pravdou, že mi spolupacientky v roce 2000 po operaci varixů, kdy jsem nečekaně padla do komatu, zachránily život.
Mám kamarádku se kterou jezdíme na dovolené a často do lázní jako samoplátci. a přesto, že se známe od mládí bereme si vždy každá jednolůžák, neb ona je skřivan a já sůůůva, což by nám pobyt zbytečně komplikovalo a mohlo by i přes veškeré porozumění dojít k napnelismu.
Já televizi též nesleduji, s výjimkou mých oblíbených dokumentů a historie. V zařízeních TV naprosto nesnáším a závislost lidí na seriálech naprosto nechápu, takže vím o čem píšete.
S CD přehrávačem Vám tleskám! Skoro se těším, že si ho konečně užiju. Mám kompletní sbírku "Toulek českou minulostí " ( vřele doporučuji!) a podle stopáže bych tu musela být do nejméně 100 let, abych vše vyposlouchala, ale mám z čeho vybírat. Je to opravdu spolu s hudbou luxusní potrava pro duši.
Moc Vás zdravíme - vždy mne něčím potěšíte. Liby a spol.

Reakce na pejskomilka

Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Také mám starosti s lázněma. Paní Máša je šikulka a dovede poradit. Ale teď nevím do kterých lázní se přihlasit, ty co jsem kontaktovala jsou obsazené a nevím do kterých dalších které by byly vhodné. Byly to lázně Bohdaneč. Jsem od Mělníka tak snad mi někdo poradí na které se mám obrátit. A které berou z lůžka na lůžko. Jsem také sama s pejskem. Já jdu na operaci 23. 4. 2015. Dostala jsem odklad z provozních důvodů. Tak uvidím. Budu ráda za každou odpověď. Děkuji všem. Julie.

Reakce na Juliesvarc

Máša
Máša  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Ahojky, paní Julie, pokud Vám neporadí ortoped, ten by mohl vědět, tak si zadejte do vyhledávacího řádku všechny české lázně, které máte poblíž, obvolejte nebo pošlete mail, oni obratem odpoví. Já jsem chtěla taky Bohdaneč, ale jednolůžkový pokoj, ty byly na 2015 vyprodané. Nakonec nejedu od pojišťovny nikam. Zkuste Bělohrad, tam bych si ráda zaplatila 14 dní pro seniory. Je celkem smutné, že se musíme sami pídit, co je pro nás vhodné. Tak dejte vědět, co jste zjistila. Taky zapátrám , už jen ze zvědavosti. Mějte se pěkně, a pokud se Vám povede vše tak, jak by mělo být, tak budete spokojená a brzy jako srnka. Zdravím JM s :-)

Reakce na Máša

Máša
Máša  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Posílám odkaz :http://www.e-lazne.eu/lazne-cesko

Reakce na Máša

Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Díky paní Mášo budu pátrat a jak něco najdu dám vědět, snad se mi to podaří. Jste skvělá, že dokážete poradit. Přeji Vám, ať se lázně vydaří a hlavně si je užívejte. Hezký večer:) Julie
Hanka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 39 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, doporučuji Vám, ještě před nástupem na operaci, domluvit si rehabilitaci formou překladu z lůžka na lůžko ne přímo v nemocnici, ale v lázeňském zařízení, kde Vám mohou prodloužit pobyt podle toho, jak se Vaše sebeobsluha bude rozvíjet. Podle mé zkušenosti to vyřídila vrchní sestra ortopedie, kde jsem potom byla operovaná. Zkuste se tam zeptat. Pokud jste sama, bude o Vás v náročném pooperačním období postaráno po všech stránkách po delší dobu. Já jsem byla po operaci na rehabilitaci v Darkově a viděla jsem tam případy spolupacientů, kteří svoji situaci takto řešili a odcházeli domů už relativně soběstační. Nevím ale, jestli tento delší pobyt nahrazuje pozdější lázně. Ale je pro Vás užitečnější než 10ti denní rehabilitace v nemocnici. Přeji Vám, ať všechno dobře dopadne. Zdraví Hanka
Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Paní Hanko, děkuji za radu, určitě to zkusím to by bylo nejlepší řešení. Já mám strach právě z toho, jak to doma budu zvládat, mám děti, ale ty nejsou tady a chodí do práce, tak určitě to zjistím ještě před operací.Jste moc hodná, že jste mi poradila. Ještě jednou velký dík. J. Š.
Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Ještě dodatek paní Hance. Tak jsem si dala dotaz do lázní Bohdaneč, a odpověď že jsou plní do května. Tak tam to selhalo a nevím, kde v kterých lázních pátrat dále o místo z lůžka na lůžko. Tak to asi nechám osudu a nakonec to třeba nevyjde ani ty lázně do 3 měsíců.Od synovce nemohli mamince sehnat lázně po operaci kyčle. Tak prosím, kdo byl a kde v lázních z lůžka na lůžko, jestli by mi poradil které lázně. Děkuji moc. Julie

Reakce na Juliesvarc

Hanka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 39 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý večer, paní Julie, myslím, že byste to neměla nechat osudu. Zkuste zavolat do nemocnice, kde Vás budou operovat a poraďte se s vrchní sestrou na ortopedii nebo se sociální pracovnicí nemocnice. Vyličte jim svou situaci a že potřebujete být někde aspoň měsíc od operace.Některé nemocnice měly smlouvu s některými lázněmi, a i když jste sama neuspěla, byla kapacita vyhražená pro tu kterou nemocnici, právě pro překlad z lůžka na lůžko ale nevím, jestli je to tak dosud. Sociální pracovnice nemocnice mají ve své pracovní náplni řešit takovéto problémy pacientů, doporučuji se pokusit požádat je o pomoc. Nevzdávejte to dopředu, nebyla byste v lehké situaci. Srdečně zdraví Hanka

Reakce na Hanka

Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Paní Hano, děkuji dnes zkusím zavolat do nemocnice a budu vědět co a jak. Zase jste mě trochu povzbudila. Jak budu vědět co a jak dopadne, dám vědět a zase to bude pro druhé informace. Děkuji moc a přeji hezký den. Julie:)

Reakce na Juliesvarc

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Paní Julie, napsala jsem Vám, ale nějakým nedopatřením jsem celý "román" místo odeslání nějak zrušila.Nemám sílu vše psát znovu.Tedy jen stručně.Když bydlíte sama není od věci si na dobu po návratu domů zajistit donášku obědů.Též i docházku rehabilitační sestry,abyste nemusela na další rehabilitace, které prý jsou potřeba i po návratu z rehabilitačních zařízení. Někde se svlékat a oblékat je náročné. Takto můžete pokračovat ve svém prostředí. Je to též na doporučení lékaře na pojišťovnu. Pohlídejte si výstupní zprávu, která půjde všude s vámi a od které se poté u praktika leccos odvíjí ve váš prospěch.
Snad máte doma připraven i nástavec na WC. Ten předepíše ortopéd.Já jsem si dokoupila ještě takovou prodlouženou ruku na podávání věcí ze země a otevírání suchých zipů,natahování ponožek,atd. Je to úžasný pomocník a dá se připevnit i k franc.holi.
Srdečně zdraví Liby a pejsánek

Reakce na pejskomilka

Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Děkuji p. Liby. Obědy ty mi budou vozit, to budu mít zajištěné,Reh. sestru tu si zajistím u doktora,Nástavec nemám jdu 14. k ort. tak si o něj řeknu. A tu prodlouženou ruku to dostanu ve zdrav, potřebách? Je to dobré, že si takhle můžeme poradit a já moc děkuji. Kde má člověk sbírat informace? Já mám také 3x operované žíly tak to určitě i stah. punčochy ale ty bych si nenavlíkla. Tak si koupím ty bílé co Vám dávají při operacích. Ty nemají takovou kompresi. Už aby to bylo za mnou. Díky ještě jednou Julie a moje amalka.

Reakce na Juliesvarc

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Paní Julie, WC nástavec je velmi důležitý, jinak byste trpěla jako zvíře při každém dosedu. Mají několik výšek. Záleží moc na tom jak jste vysoká. Změřte si výšku bez stávajícího prkénka tak, abyste při zatím pomyslném prkénku šla rovnou do sedu a přitom měla obě chodidla pohodlně celou plochou na zemi a jen se vlastně přesouvala a nemusela jít "přes kyčel" níže do sedu. URČITĚ si nejdříve zajděte do zdravotnických potřeb!!!! Poradí vám. Je mnoho druhů. Doporučuji s poklopem a tvar jako do mušle.HLAVNĚ, ať vám tam napíšou KÓD se kterým půjdete pro poukaz k ortopedovi.Oni to neradi vyhledávají. Já jsem si vybrala velmi dobrý a bez doplatku - je to vzor APOLLO - najděte si to na internetu, ať víte co chcete! Taky se mi snažili v potřebách vnutit to, co měli na skladě! Nevzala jsem a museli mi objednat "můj kód" Na internetu jsou uvedeny jak kódy,tak cena kterou hradí pojišťovna. Prkénko se velmi jednoduše vymění za stávající a je to fakt velká úleva!
Co se týká "prodloužené ruky" - snad se tomu říká Podavač - tak tu jsem koupila taky v zdr.potřebách - v plné úhradě. Platila jsem něco přes 500,-kč. Mají také více - levnějších - druhů, ale doporučuji tuto dražší!!! Má zabudovaný držáček, který se jenom přicvakne k holi. Je to lehounké a nebude vám nikde padat další třetí "krám" a budete to mít stále při ruce. Fakt výborná vychytávka! Zkuste se pro představu taky juknout na internet. V nejhorším vám zjistím kód v naší prodejně.Taky vám musí objednat, kdyby neměli u vás na skladě. Nenechte se odbýt a vnutit něco co mají i když to bude levnější!!! Dejte vědět, jak jste dopadla. Amálka je úžasná. Kde ji budete mít v péči??Zdravím Liby

Reakce na pejskomilka

Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Děkuji za vyčerpávající odpověď p. Liby. Já mám 170cm jestli budete tak hodná zjistěte mi kod toho nástavce, a podavače. Určitě si to seženu k ort. jdu až 24. tak abych věděla kod. Amálku budu mít u dcery kde je i její máma a sestra. tak to bude dobré ale bude jí smutno tak jako mě. Jste moc hodná děkuji Vám. Dnes už si toho moc nepřečtu nepůjde od 8 hod. el. do 15 hod. tak hezký den Julie

Reakce na Juliesvarc

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Paní Julie,
Já mám nástavec APOLLO - V - s deklem od firmy OSTOSERVIS /mají e-shop/ a můžete si s nimi napsat nebo zavolat. Najdete tam vše. Abyste nemusela zbytečně hledat píšu vám kódy všech výšek. Já osobně mám už po kdysi sádře novou keramickou mísu - vyšší než je standard, tak mám výšku nástavce jen 6 cm. Původně jsem si vzala 10 cm,ale musela vyměnit za nižší neb jsem musela téměř "naskakovat" a chodidla jsem neměla celou plochou na zemi, což je špatně! Byli velmi ochotní a vyměnili mi to bez problémů.Opravdu si to dobře změřte od podlahy-bez stávajícího prkénka!! PLUS 10 cm. Myslím se, že na standard mísu- pokud jí mate - k vaší výšce je to správná volba. Vše se u nich odvíjí od standard velikostí.Když tak ať vám někdo při měření asistuje. Já to dělala sama a blbě.

VÝŠKA 6 CM= kód ZP 12-0063800 - CENA 1200,- PLNĚ HRADÍ ZP
10 cm= -"- 801
14 cm= 802

KÓD PODAVAČE ZATÍM NEVÍM. KUPOVALA JSEM JINDE, POKUSÍM SE TAM NĚJAK DOPRAVIT A ZJISTIT,ale to možná nebudete ani potřebovat neb vám to neproplatí.Taky je možné, že má každá firma, která zboží do prodejen dodává, jiné kódy. Až půjdete ven, zajděte si do potřeb a nechte si nabídnout možnosti. Hlavně si
pohlídejte, aby TAM BYLA " ZÁKLOPKA" NA PŘIPEVNĚNÍ K HOLI!!!
Přeji úspěch při výběru a bezbolestný posez. Zdraví Liby

Reakce na pejskomilka

Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Paní Liby děkuji moc zítra jedu na mělník a hned se zeptám. Nedělejte si starosti s tím kodem podavačem já si dám pozor. A vím od Vás co vše umí.Já stejně na nástavec budu žádat až půjdu k ort. jste moc hodná.ale stejně se zeptám zatím díky pak dám vědět hezký večer Julie

Reakce na Juliesvarc

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Dobrý večer, paní Julie,
tak jsem se dnes pochlapila a "vyrazila" s pejsánkem do zdravotnických potřeb. Naštěstí jela oběma směry nízkopodlažní tramvajka a miláček se stejně musel venčit .Kromě toho moc rád cestuje...
S podavačem je to tak, že žádný kód neexistuje. Kódy jsou jen u pomůcek, které hradí nebo na které přispívá pojišťovna. To mne taky mohlo napadnout! Nějak mi už hlava nebere...
Každá prodejna má prý jiného dodavatele, kteří jim zasílájí katalogy a je jen na vedoucím co od nich objedná. Nechte si katalog ukázat a podle obrázku a popisky si vyberete nebo necháte objednat.Věřím, že si vyberete dobře. Nevím už, zda jsem vám psala, hlavně nebrat skládací!
Hezký večer Liby s miláčkem

Reakce na pejskomilka

Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Díky Liby Vy jste šla do terénu kvůli mě a také Vám to dělá problémy. To jsem určitě nechtěla moc za to děkuji. Rady které nám poskytujete jsou k nezaplacení nejen pro mě ale pro všechny.Taktéž p. Máša jste obě šikulky. Moc děkuji a juknu na ten osteoservis znova. Kdy jdete Vy na operaci? Jestli se můžu zeptat. Díky Julie a amalka.,

Reakce na Juliesvarc

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Julie, napsala jsem teď asi kilometrovou zprávu a ztratila se mi v éteru. Nechápu to!!! To už se mi stalo podruhé!
Nyní už nemám sílu psát znovu. Zatím dobrou noc L.

Reakce na pejskomilka

Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Ještě jednou otravuji, pokud to bude možné zjistit ten kod na nástavec a podavač. Koukala jsem na osteoservis, ale tam to nemají zobrazené. Díky :)))

Reakce na Juliesvarc

Hanka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 39 odpovědí
  • 1 Like
Reakce na pejskomilka

4.3.2015:
Zdravím, mimo podavače byl taky užitečný navlékač ponožek, toho jsem užila do doby, než jsem přišla na to, že si ponožku mohu obléci také tak, že při sezení na židli navleču ponožku na ruku, ohnu nohu v koleni podél boku židle a vsunu do ponožky. Také jsem měla problém s tím, jak si přenést uvařenou kávu k posteli, protože jsem byla na jednolůžkovém pokoji. Naštěstí jsem s sebou měla takový kovový hrnek s pevným víčkem (byl tehdy dárkovou součástí nějakého potravinového doplňku), uvařila jsem kávu do něho, zavřela víčkem, vložila do plastového sáčku a pak už jsem mohla držet berle společně se sáčkem. Na přenášení věcí se mi osvědčila plátěná taška, kterou jsem si pověsila kolem krku, visela mi zepředu nad břichem. Věci po lázních jsem přenášela v batůžku. A když se ve vzpomínkách vrátím blíž k nemocnici, tak na pooperačním oddělení(protože bolest byla dobře tlumená, téměř žádná a byli jsme odděleni závěsy, takže se špatně konverzovalo), se mi osvědčil mobil, na kterém jsem poslouchala radio se sluchátky v uších a také přehrávač. Ta bolest po operaci nebyla opravdu téměř žádná, zato posléze na normálním pokoji, bylo např. utření zadku papírem po stolici hodně nepříjemné a bolavé. Ten přehrávač se m osvědčil i při převozu sanitkou, což trvalo asi dvě hodiny. Jestli si ještě na něco vzpomenu, co by Vám mohlo být užitečné, napíšu to. Zdraví Hanka


 Díky! (0)

Reakce na Hanka

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Dobrý den, paní Hanko, moc děkuji za užitečné rady! Ani mne nenapadlo, že se dá na pokoji vařit káva. To tam mají konvici? Snad je u stolku dostupná zásuvka na nabíječku mobilu a přehrávač. Ztrácím už soudnost, co si s sebou vzít a co je zbytečné. Kolikery si mám vzít ponožky, nočních košil, nadbytek kalhotek asi taky ne, atd.,atd. S navlékáním ponožek a kalhotek mám už teď problém. Tu vaši vychytávku vyzkouším. Trápí mne, jak to tam bude s hygienou,atd. Často si normálně myju hlavu a nedovedu si představit, že budu někde " hnít ".Taky beru denně nějaké léky a nevím zda se tam odevzdávají a oni vám je pak podávají, nebo je to na vás? A jaké asi množství si mám nechat předepsat. Oni prý osobní léky nezajistí, kdyby došly. Zřejmě už se zabývám kravinami, ale jsem ráda připravena a nějak mne ten nutný odklad odbourává.
Ještě jednou děkuji!! a když vás ještě něco napadne, budu ráda.
Srdečně zdraví Liby a pes

Reakce na pejskomilka

Máša
Máša  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Pokud budete v nemocnici, to je asi 10 dní, sprchovat se nebudete. Jen omýt u umyvadla. Zpočátku i to dá hodně práce a musíte být opatrná, neupadnout.Hlavu jsme si později vzájemně umyly v umyvadle. Jakmile vyndají stehy, potom už sprchovat opatrně vlažnou vodou, ale stelně jsem potřebovala asistenci druhé osoby. Možná, že jsem byla moc opatrná, ale člověk nikdy neví. Pomoc při oblékání, když se nesmíte sehnout, při svlékání. Postupně Vám otrne

Reakce na Máša

Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Díky p Máše zase nový poznatek co se bude hodit.Ale určitě to zvládnu tak jako jiní. Díky moc Julie:)

Reakce na pejskomilka

Hanka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 39 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, na vaření kávy jsem si vzala ten kovový hrnek a ponornou spirálu.
Noční košile byly nemocniční, ale příště už bych se na to nespolehla,
protože můj organismus reaguje na takové větší zásahy tím, že se kolem druhé
třetí v noci zpotím tak,že jsem mokrá, jako bych vlezla pod sprchu,
potřebovala jsem každý den čistou košili a to byl problém. Vzala bych si
několik svých. Kalhotky jsem měla na boku s přišitými tkaničkami (to jsem
vyčetla v radách na www.doktorka) a po těch několik dnů v nemocnici jsem je
každý den vyhodila po denním použití. Ty tkaničky tam byly kvůli převazům,
vizitám a kontrolám. (Koupila jsem si tehdy několik levných kalhotek.)
Ponožky jsem v nemocnici v posteli neměla, potom v těch lázních asi
desatery, pak už jsem byla schopná je přemáchnout, stejně jako další prádlo.
U postele zásuvka byla, ale nabíjet mi to dávaly sestřičky, byl tam moc
hodný personál. Na JIPce nás omývala sanitárka, na běžném pokoji asi už
třetí nebo čtvrtý den nás zase sanitárka vodila do sprch, pomohla nám se
sprchováním. Hlavu jsem si tam myla jednou. Po těch deseti dnech, když mně
převezli do lázní, tak už podle potřeby ve sprše, protože koupelna a záchod
byly v příslušenství pokoje. Ale vím, že to zpočátku byla docela akrobacie.
Léky jsem v té době nebrala, ale jinak je to s léky tak, že si máte vzít do
nemocnice svoje v originálním obalu (ne v dávkovači) a oni Vám potom dají
svoje (pokud nemáte nějaké hodně speciální, v tom případě použijí ty Vaše).
Ty svoje léky odevzdáte a léky Vám potom dávají sestřičky, když odcházíte,
tak Vám je vrátí (mimo těch příp.speciálních). Nejhorší je opravdu to čekání
než dojde na operaci. Pak už jen řešíte, abyste se co nejdříve postavila na
vlastní nohy (a to doslova). Když jsem zmínila ty stránky "doktorka", tam v
tom r.2010 byla čilá diskuze a moc mi to pomáhalo, zkuste se podívat, jak to
tam vypadá dnes, třeba se ještě ledacos užitečného dozvíte. Zdravím Vás i roztomilého pejska. Hanka

Reakce na Hanka

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Dobrý večer, paní Hanko,
tedy vy jste poklad!!!!!!!!!!Moc děkuji za podrobné informace. Ty kalhotky by mne v životě nenapadly takto chytře vyřešit!!! Dělalo mi to velké starosti, neb už v předoperačním stádiu mám každodenní problém se nějak udržet při navlékání do nohaviček.
Ještě se chci zeptat, jaké jste měla boty k posteli?? Já si naivně připravila pantofle a jen DÍKY paní Máše jsem se dozvěděla další novinku, že musí být boty s pevnou patou i špičkou na suchý zip.
Moc zdravím a velice,velmi děkuji!!!! L.a jezevčíííček

Reakce na pejskomilka

Máša
Máša  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
pevné boty , plná pata, a hlavně nazouvací, já jsem měla se suchým zipem, potom doma už jsem měla svoje ortopedické, ale několikrát jsem se málem vymázla.:-)

Reakce na Máša

Máša
Máša  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
obyčejné bavlněné kalhotky jsou úplně postačující, není třeba ničit, vyhrnete nad jizvu. Stačilo mi to.

Reakce na Máša

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Srdečně zdravím a zase mi vyvstal dotaz pro mé zkušené "kyčlařky"
Jak to vypadá po příjmu? Na operaci se jde druhý den? a věci zůstávají na původním pokoji? Je něco potřeba resp., smí se něco brát s sebou na intenzivku po operaci? Jako třeba mobil nebo kapesníčky??
Taky by mne zajímalo, zda se začne rehabilitovat už v nemocnici a je k tomu potřeba už na příjem vzít nějaké vhodné oblečení.
Děkuji za info. Liby a pejsánek

Reakce na pejskomilka

Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
To bych také ráda věděla. Rehabilitovat budu v nemocnici to mi řekla soc. pracovnice nemocnice. Asi 14 dní a týden na pokoji po operaci. Dále nevím nic. Koukala jsem na osteos. a ten nástavec jsem tam našla to apolo. asi budu potřebovat 20cm. No to ještě uvidím. Ten podavač na ten se zeptám ve zdr. potř. Paní Liby držme si vzájemně palce. Kdy jdete na operaci? hezký večer. Julie a amalka.

Reakce na Juliesvarc

Máša
Máša  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Dámy, či holky, jestli tohle všechno ve zdraví přežijeme, dáme si někde v Praze, nebo jinde, nejsem z Prahy, mám tam jen vdanou dceru, sraz, co vy na to ? Posílejte mi, prosím , soukromou zprávu, abychom to tu nezavařily JM s :-)

Reakce na Máša

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
SOUHLASÍM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!MÁŠO! Ještě odpovím na dnešní zprávu, za kterou děkuji. Nemám zkušenosti s chatováním. Jsem v tom prvně, ale moc mne mrzí, nebo nevím jak, poslat Vám přímo můj soukr.@.Mohly bychom si poslat třeba nějaké fotky.Zatím hezký večer, jdu pajdat s miláčkem na vzduch. L.

Reakce na Juliesvarc

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Paní Julie, včera jsem vám napsala velmi dlouhý dopis se všemi informacemi, ale i při správném odeslání se ztratil bez obvyklého potvrzení, že bylo odesláno. Tak mne to dost mrzelo, neb už jsem neměla sílu vše psát znovu. Co se týče mého termínu...Čekám stále na opakované výsledky po 3 dávkách antibiotik. Termín jsem měla v lednu.Díky težkému zánětu, který mi byl napíchnut jinde /to je na román/ jsem byla neoperovatelná. Jakmile budu "čistá" dostanu dohledný termín.
Jinak si myslím,že 20 cm se ani nedělá. Vychází se všude z výšky standardní mísy. 20 cm je snad jen na objednávku Jettiho, nebo byste musela mít doma mísu pro trpaslíčky. Při vašich 170 cm si myslím je maximum ten 14 cm. Ale nechte si to někým změřit při vašem"násedu".
Já jsem si při sádře, kdysi, koupila novou vysokou mísu, ale na kyčel přeci jenom nízkou. Měřila jsem si to sama a samozřejmě blbě.Vybrala jsem si výšku 10 cm a musela jsem skoro naskakovat a chodidla jsem neměla celá na podlaze / paty ve výšce/, což je špatně. Takže jsem musela měnit za 6cm. Ono se to nezdá, ale nástavec je dost vysokej. APOLLO je skvělý, že má tu" mušličku" To pochopíte...Zatím zdravím L.

Reakce na pejskomilka

Hanka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 39 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý večer, ano, předpisově mají být uzavřené boty, ale měla jsem crocsy, originální, které jsou antibakteriální (prý:-)). Dobře sedí na noze a jsou měkké. Ani sestřičky ani fyzioterapeutky proti tomu nic neměly. Samy je taky nosily.Ještě je asi dobré rozmyslet si dopředu, jestli budete chtít celkovou narkózu nebo epidurál. Oboje má svoje pro a proti. Po příjmu jsem byla na pokoji jeden den, druhý den byla operace. Na ten pokoj se přišel domluvit anesteziolog, jakou chci anestezii. Zde jsem si nachystala malou tašku s věcmi na JIPku - hygienické potřeby, mobil, přehravač. Už nevím, jestli jsem měla kapesníčky, ale proč by nemohly být. Už nevím, jestli jsem ještě dostala oběd nebo už ne, taky byl klystýr, ale už si nepamatuju, jestli večer nebo až ráno, spíš ale asi večer, protože už jsem dostala nějakou premedikaci. Asi spíš večer. Věci zůstaly na pokoji, sestry je pak přemístily na pokoj, kam jsem byla po třech dnech přeložená z JIPky. Rehabilitace ve smyslu postavení a několika pohybů byla taky ještě na JIP, asi druhý nebo třetí den, už nevím. Mezi nohama máte pořád takový klín, pevný polštář. První den a asi i potom Vás sestry polohují. Velikost toho pevného polštáře je docela důležitá, já jsem ho dostala přiměřené velikosti, ale jedna spolupacientka ho měla hodně velký, stěžovala si na to. Polštářek, se kterým potom budete lehávat ještě docela dlouho, byste si taky měla obstarat dopředu. Koupila jsem si takový, který měl běžnou šířku jako normální polštáře a byl trošku kratší na výšku. Ten pevný Vám půjčí v nemocnici. Z JIPky mě přeložily na jiný pokoj než jsem byla tu první noc po přijetí. Byly jsme na pokoji čtyři, dvě po kyčli a dvě po koleni. Rehabilitační sestra za námi chodila na pokoj, rehabilitace trvala chviličku. Napřed na posteli, potom od některého dne už několik kroků na chodbě, potom učení se chodit po schodech. Po deseti dnech jsem jela, jak už jsem psala, na rehabilitaci do lázní Darkov, Tam už probíhala intenzivnější rehabilitace, po nějaké době se přešlo z berlí na francouzské hole. Potom doma jsem pokračovala ve cvičení jednak sama jednak na rehabilitaci. Bez opory jsem chodila po třech měsících. Zdraví Hanka

Reakce na Hanka

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Haničko, moc děkuji!! Jste skvělá s vyčerpávajícími odpovědmi. Je dobře mít představu. Za pantofle děkuji!! Mám taky zdravotní tak je spolu s pevnými moc ráda přibalím. Buď povolí nebo ne. Uvidíme. Mám teď oteklé nohy tak je mi v pantoflích lépe. Ještě jednou děkuji a přeji hezký večer a nejen ten. Liby+pejsánek

Reakce na Hanka

Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Haničko vyčerpávající odpověď. Zase jsme o něco chytřejší za což Vám děkujeme.Škoda, že z nemocnice kam jdu na operaci do lázní z lůžka na lůžko neposílají. Nedá se nic dělat rehabilitovat budu tam a pak lázně. Díky a hezký večer. J. Š.

Reakce na Juliesvarc

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Srdečně zdravím Mášu i Hanku. Dámy, mám velmi malicherný dotaz.
Jak je to se šperky? Můžu mít náušnice a prstýnky? Nebo vše nechat doma? Díky!! Přeji hezký víkend. Liby s pejsánkem, který mi dnes zvrací,tak jsem na nervy...

Reakce na pejskomilka

Hanka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 39 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý večer,nebrala bych si je, protože opravdu nevíte, kdo bude kolem Vás, ať už jako spolupacient nebo i personál. Budou chvíle, kdy budete utlumená, nebudete mít úplně jasné vědomí, nebudete mít věci pod kontrolou, byl by to risk. Pokud už byste je měla s sebou, možná by Vám je dali do nějakého sejfu. Ale asi je lepší je nechat doma.
Hezký večer. Hanka

Reakce na Hanka

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Hani, díky za potvrzení mého pocitu. Já jenom, že je mám v uchu pořád, tak jsem si jenom nebyla jistá, zda by jim to při operaci nějak ze sterilních důvodů nevadilo a co pak s ními?. Sundám - nepodstatné! Díky a dobrou noc L+pejsánek

Reakce na Juliesvarc

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Paní Julie, ještě k předchozí vaší zprávě. OSTOSERVIS to tam má vše zobrazené. Na levé straně je seznam zboží. Když si kliknete na nástavce WC - VYJEDOU VÁM OBRÁZKY,včetně cen a kódů. APOLLO V. jsem si dle toho vybrala.Zdravím L.

Reakce na Juliesvarc

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Paní Julie, našla jsem Vám svůj kontakt na prkénko. Klikněte si na www.ostoservis.cz Tam naleznete všechno. Mají tam i e-shop , tak kdyby jste se sešla s neochotou na vaší prodejně, můžete se s ostoservisem domluvit přímo.Poukaz by si od vás vzali při předání. Myslím, že se ani neplatí poštovné, ale to nevím, když je to mimo Prahu zcela určitě. Po Praze se neplatí nic. Moc zdravím L.

Reakce na pejskomilka

Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Teď to čtu tak mooooc díky. Hned na to juknu. Julie

Reakce na Hanka

Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Paní Hano a p. Mášo, tak Vám odpovídám. Dnes jsem volala do namocnice ohledně převozu z lůžka na lůžko,ale nemocnice to v Litoměřicích nedoporučují z důvodů nezhojení rány. Lázně doporučují koncem 3 měsíce. A v nemocnici prý budu asi 3 týdny a to už budu trochu soběstačná. Tak že tohle jsem vyřídila. Teď aby mi to dobře dopadlo a neměla nějaký problém zdravotní před operací. Už aby to bylo za mnou a já klusala jako dřív. jsem stále aktivní, tak doufám, že to dopadne.Děkuji moc za podporu a rady. Ať Vám zdraví slouží a je vše ok. Hezký den Švarcová J.:)

Reakce na Juliesvarc

Karel  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 4 odpovědí
Myslím, že tato poslední varianta bude pro Vás nejlepší. V Litoměřické nemocnici je prý dobré rehabilitační oddělení, kde Vás odborníci naučí žít s "kovovou náhradou" postupně a cílevědomě. Hodně štěstí.(nebo radši zdraví)
Karel

Reakce na Juliesvarc

Hanka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 39 odpovědí
  • 1 Like
3.3.2015:
Dobrý den, moje zkušenost byla taková, že právě, aby se rána dobře hojila, tak jsem chodila na ozařování nějakou lampou a na kryoterapiii (léčbu podchlazením rány), měla jsem individuální i skupinovou rehabilitaci, elektroléčbu na bederní páteř, protože při chůzi na berlích bolela, masáže zad, dostávala jsem tam injekce na ředění krve (v té době se ještě často nedávaly tabletky, takže bych musela k obvodní lékařce),večer mi podvazovali nohy (ale pacientům operovaným třeba v Ostravě ne, bylo to podle pokynů vysílající nemocnice), koupele v minerální vodě. Mohla bych chodit i do bazénu, ale to jsem nechtěla, protože tam bylo hodně Arabů, nebylo by mi to příjemné. Byla jsem tam od 10tého dne po operaci. I vytažení švů tam proběhlo. A prostředí bylo příjemnější než nemocniční prostředí. Ale je pravda, že nevím, jak to chodí dnes, moje zkušenosti jsou z roku 2010. Tak ať vše dobře dopadne, zdravím Hanka

Reakce na Hanka

Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Děkuji paní Hano Vy jste mi pomohla a jsem Vám vděčná. Asi si to dělá každá nemocnice dle svého.

Reakce na Hanka

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Dobrý den, paní Hanko, k Vaší odpovědi paní Julii: zajímají mne pooperační procedury, které popisujete. Ty Vám předepsal lékař v rámci léčby nebo jste je zvolila jako nadstandard? To chlazení rány a stahovací bandáže jsou velmi důležité. Za jak dlouho se vyndavají stehy a rána je celistvá? Myslím si, že rána musí být velmi hluboká. Já mám ke všemu smůlu, že zrovna na operované noze mám bolestivé varixy po zpackané operaci žil z roku 2000, Od té doby beru tablety na ředění krve, které prý musím před operací kyčle vysadit. Obávám se proto i nějaké žilní komplikace.... Srdečně zdraví Liby

Reakce na pejskomilka

Máša
Máša  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Hanka bude určitě reagovat, ale z mé zkušenosti : v nemocnici mi ránu chladili klasicky, příkládáním sáčků. Totéž jsem dělala i doma, poměrně dlouho. Nohy mi ovazovali po operaci jen pod kolena, což jsem se divila, neboť jsem měla s sebou bílé pooperační punčochy, které jsem si k tomu účelu / požadavek ort. pracoviště/ koupila. Doma i na rhb pobytu mi na pravou, operovanou nohu, punčochu navlékali. Nesmíte sama. Doma muž , což byl docela boj. Po dvou měsících už jsem měla punčoch v noci plné zuby, tak jsem si naordinovala nošení jen ve dne. Ale můj ortoped psal měsíce 3. Nemohla jsem spát. Taky jsem po operaci žil, miniinvazivní metodou. Žádná paráda, ale v klidu. I po 4 měsících mě bolí svalstvo kolem jizvy, je to přece jenom hluboká rána, pokud vím, tak se endoprotéza bude usazovat asi 7 měsíců. Doma chodím bez holí, bolí i zdravá noha, zdravý kyčel. Při pátrání po lázních jsem zjistila, že lázně Bohdaneč se věnují specielně pooperační péči po operaci kyčle. Zádrhel ale je, že mají samotky vyprodané. Ještě zkusím, třeba jako samoplátce uspěju. Tak se mějte a smějte se , zdravím JM s :-)

Reakce na Máša

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Mášo, zdravím ještě jednou. Zkoušela jste mimo lázně i Rehabilitační centra? Co vím, tak má velice dobrou pověst /ale pro vás z ruky/ Vojenský rehabilitační ústav SLAPY nad Vltavou. Mají tam 100% samotky- kontakt: vlrz.cz Je to v přírodě a prý super. Potom Institut rehabilitace Na Pleši /Nová Ves pod Pleší - kontakt: http://institut-ples.cz
Zkuste se na to podívat. Jsou specializovaní na kyčle, kolena ap.
Naopak nedoporučuji Poděbrady. Tam berou ortopedii spíše okrajově a přibrali ji k srdcařům. Nicméně tam jezdím ráda, neb je tam v létě úžasné koupání a krásné procházky po rovině kolem Labe. Jezdím tam v létě i na jednodenní výlet. Můj miláček moc rád jezdí Elefantem a sleduje u okénka krajinu, tak když bylo hezky vzala jsem plavky a vyrazili jsme. Jenže já tam jsem Elefantem za 50 minut a jezdí to tam každou hodinu, takže pohodička. Už se těším až tam zase vyrazíme. "Kluk" tam má lásku - jezevčici Zuzanku..Zatím, moc zdravím. Budete-li chtít pošlu ještě spojení na jiné mimopražské rehab.v přírodě,ale na ty nemám osobní reference.Liby+

Reakce na pejskomilka

Hanka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 39 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, procedury byly dané, standart, ještě jsem si potom vzpomněla, že jsem zapomněla napsat mechanickou dlahu, která operovanou nohou sama hýbala, na té jsem taky párkrát byla. Ta rána ještě v nemocnici byla hnusná, jako byste prasečí kůži sešila hodně nahrubo, velkými stehy, takže se okraje různě vlnily, vypadalo to hnusně, ale postupně se to zhojilo do hladké jizvy. V těch lázních mě taky naučili, jak si tu jizvu masírovat, rukou i takovým míčkem jako ježkem, asi to bylo všechno užitečné. Za jak dlouho se vytahovaly stehy si už opravdu nepamatuju. Přeji Vám, aby se Vám všechny komplikace vyhnuly dalekým obloukem. Zdraví Hanka

Reakce na Hanka

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
moc, moc děkuji!!!
Jarka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
  • 1 Like
Na operaci jsem byla 19.1.2015 pak na rehabilitaci v léčebně Jevíčko ,26.2.2015 jsem se vrátila z Jevíčka,ale paní primářka mě řekla,že na lázně již nemám nárok.Teď ještě musím jít k obvodnímu lékaři a do nemocnice k ortopedovi,kde mě operovali.Chodím o francouzských holích,uvidím ,jak posoudí můj stav.
Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Paní Hano také velký dík, aspoň vím co mě asi čeká, a tak už se pomalu na to chystám. Ta taška je dobrý nápad, na to už jsem také myslela za vše velký dík.Julie

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí