Magnetoterapie versus endoprotéza

Magnetoterapie versus endoprotéza

vrabcak 2808  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Zdravím..Jako malé dítě jsem měla M.perthes..Ted mi je necelých 40 let,a při špatném šlápnutí,mi křuplo v levé kyčli,měla jsem šílené bolesti,tak mě moje lékařka poslala na RTG.a tak díky RTG,se přišlo na to,že mám aseptickou nekrózu kyčle.a artrózu 3 stupně.Chodila jsem na obstřiky,bohužel žádná velká úleva se nedostavila..Můj dotaz je..Ortoped mi předepsal magnetoterapii..By mě zajímalo,že pokud budu na ni chodit dlouhodobě,či má nějaký léčivý účinek.Ortopéd mi doporučil endoprotézu..Ale má obavy,protože jsem na ni ,,mladá",podle lékařských měřítek..Protože je jen na 10,max.na 15 let..A operace se nemusí prý povést,jsem hodně fyzicky aktívní..Nebo jsem spíš byla..Dokáže mi někdo poradit??
pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Dobrý den, všemi obstřiky a magnety se jen trápíte a prodlužujete si bolest, která se jen stupňuje a znemožňuje kvalitní život. Rozhodně doporučuji radikální řešení!!t.j. TEP kyčle, ZEJMÉNA ve vašem mladém věku!!!!! Stehně by Vás bolest nakonec donutila! a přeci nechcete chodit v bolestech o berlích. Je několik druhů endoprotéz a i tzv. pro mladé..Ale operatér jistě zvolí tu nejlepší variantu.
Je pravdou, že ve vašem mládí zřejmě k nějaké úpravě po lééétech může dojít, ale to teď neřešte a pomozte si neodkladně hned.!
Já jsem po TEP kyčle šestý měsíc a již po třech měsících jsem odhodila berle a lítám jako čamrda a to mi bylo 70. Pravda, mám už svou novou kámošku na doživotí, ale vše je o vůli chtít zbytek života žít kvalitně. Natož ve vašem věku!!! Též jsem zpočátku nad radikálním řešením váhala - taky pro svůj věk...Absolvovala jsem kůru drahých obstřiků, magnety,atd.,atd...až jsem se dobrečela ke 4.stupni artrozy a bez berlí neudělala krok a po bezesných nocích jsem se ze dne na den rozhodla a žadonila operatéra o co možná nejbližší termín! Žádná bolest poté není taková jako před operací!!
Operace není třeba se obávat, pooperační bolesti vám tlumí a fakt to nebolí a když trošku, tak je to rehabilitační začátek a spíš šponuje jizva, která se musí!l ledovat. Nejdůležitější je hned po operaci nastoupit z lůžka na lůžko rehabilitační léčbu. Fyziaterapeuti jsou machři a naučí vás vše, co byste doma sama nezvládla a mohla si i ublížit nějakou chybou. a potom Vás "dorazí" v lázních, kdy už budete moci po zahojení jizvy do bazénu a cvičení v bazénu je úžasné a nebolí! Tak se spíše těšte!
Ještě k Vašemu věku: byla jsem v rehabilitačním ústavu s několika i mnohem mladšími, většinou děvčaty, která už měla vyměněné postupně obě kyčle po vrozených vadách a luxacích. Byla naprosto ok a šťastná, že "nekachní" a budou moci nosit konečně i lodičky...
Hlavně poslouchejte své tělo a dobrého operatéra. Ve finále jsou nejdůležitější fyzioterapeuté a vaše vůle! Přeji vše je dobré!!!
vrabcak 2808  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
no,jo..jenže co s malým???budu ho moct mít sebou v nemocnici??nemá se mi kdo o něj postarat..

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí