Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Vhodná doba pro endoprotézu kyčle - Kyčel - totální endoprotéza klasická - Diskuze

Vhodná doba pro endoprotézu kyčle

Vhodná doba pro endoprotézu kyčle

ellena  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 3 odpovědí
Dobry den,je mi 33let,mam artrozu 1.st. na obou kyclich.Diagnoza mi byla ruzne menena uz od detstvi,od vrozeneho vykloubeni kycli pres M.Perthes a zpet k VVK.Mam trileteho syna.Druhe dite bych chtela az pozdeji. Ortoped mi pred 2lety rekl,at si odrodim deti a tak cca v 35letech prijdu a domluvime se na vymene kloubu.Bolesti mivam,ale neni to tak zle.Bohuzel jsem hodne doma s ditetem pribrala,merim 172cm a vazim 94 kg. Subjektivne se citim celkem dobre,obcas mivam bolesti,se kterymi umim celkem dobre zachazet.Myslite,ze se da endoproteza kycle odsunout na dobu po ctyricitce?Jaka jsou tam rizika pri odsunu? Rada bych ted zacala vic cvicit,mam ted vic prostoru,kdyz syn zacal chodit do skolky.Samozrejme,ze mam z operace kycle strach..Bojim se pooperacnich komplikaci,zasahu nervu apod...Jde mi o to,jestli drive druhe dite a pak operaci ci naopak..Tzn.mohlo by se datum operace odsunout napr.o deset let..? Nemuzu u sebe tim odsunem neco zanedbat? Dekuji moc za vas uhel pohledu.
pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Milá Elleno, nejsem lékař, ale má rada - jak svůj stav popisujete - je rozhodně u Vás s operací v 1.st. artrozy NESPĚCHAT! Osobně si myslím, že se ani v tomto stadiu ještě k totálnímu řešení ze strany lékařů nepřistupuje. Já jsem téměř 7 měsíců po TEP kyčle a cítím se jako novuzrozená. JENŽE je mi 70. let a dotrpěla jsem až ke 4.stupni a to už jsou tak kruté bolesti, že nejste schopna opravdu NIČEHO. Rozhodně bych řešila TEP od 3.st. a nečekala bych už ani minutu -pokud by k tomu nebyly ze strany odborníka jiné důvody - a operaci Vám doporučil dříve!.
Já měla, bohužel, vedlejší zdravotní komplikace s velmi vysokým CRP a byla jsem neoperovatelná a musela nejdříve vyléčit svou "bokovku" a potom jsem šla hned na stůl.
Bojí se každý - je to přirozené - ale hlavně kroku do neznáma - !!!! Nejhorší je, že je člověk schopen více naslouchat nějakým hororovým příběhům v čekárnách, než rady odborníků na svou konkrétní situaci. Každý jsme originál, který se musí řešit individuálně!!!
Mně osobně on-line rady - již zkušených- v předoperačním období VELMI POMOHLY - ALE soustředila jsem se hlavně na rady, jaké pomůcky, oblečení, atd.,mít připravené jak do nemocnice tak potom na dobu rekonvalescence. Čeho se zejména vyvarovat, jak s pooperační péčí,atd.,atd. TO považuji za nejpodstatnější a vše ostatní nechat na operatérovi a HLAVNĚ POTÉ na fyzioterapeutech!!! a vlastní ukázněnosti a vůůůli!
Ve vašem případě bych Váš současný stav řešila obstřiky HYALGANEM /bohužel ve vlastní režii / - je to kůra 3 až 5 injekcí do kyčelního kloubu, zobáním colafitu a hlavně plaváním, ve vašem věku jízdou na kole nebo doma na rotopedu, který užijete -I NĚKDY POTÉÉÉ - zejména po operaci až bude opravdu nutná!! . Já už na kolo nesmím, ale plavání a rotoped považuji za nr. 1!!!! Vyživujte klouby, nenechte je zatuhnout,/vynikající je též aqua aerobik/ - a roďte v klídku mimáska! a ve st.1 s TEP zbytečně nekoketujte. Sama poznáte, kdy nastane ten správný čas vyhledat pomoc k "totálnímu" řešení. Též počasí hraje, mnohdy, svou roli, kdy je hůře, či lépe a současný podzim není zrovna ideální, nejen pro kostičky, ale to jsem vždy považovala spíše jako "prémii" ke stáří.
Přeji Vám vše jen dobré a radost z dětiček....
ellena  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den pejskomilko, děkuji za vaše povzbuzení. Je to fajn, že i v dnešním uspěchaném světě se najdou dobří lidé ochotní byť i slovem projevit účast a pomoci méně informovaným a nezkušeným. Uklidnilo mě, že mám ještě čas a mohu si druhého potomka naplánovat s lehkostí. Doufám, že se stejnou lehkostí budu později přistupovat i k výměně kloubu, zatím mě to docela děsí..Doba rekonvalescence, rehabilitace, omezení řízení auta, asi bych si o tom měla ještě trochu víc přečíst a mrknout na nějaké diskuse lidí, co operaci úspěšně absolvovali a jsou nadšeni, zatím se docela bojím..Je to velký zásah do těla a vyžaduje soustředění se na sebe, tudíž děti by měli být soběstačné a větší,abych nebyla ve stresu..

Reakce na ellena

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Elleno, napsala jsem Vám dlouhou odpoě´d,ale ztratla se v DORUČENÍ! ,Už nemám sílu vše psát znovu! Nechápu proč, při dodržování všech předpisů - se některé odpovědi ZTRÁCÍ! u MNE ČASTO a NIKDY jsem nepoužila slovo, které by urazilo!!!! A nebylo mi zdůvodněno PROČ??

Reakce na pejskomilka

ellena  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den Pejskomilko, ještě úplně nevím, jak to tu všechno chodí, ale klidně mi můžete poslat i soukromou zprávu, je-li to možné, budu moc ráda.

Reakce na ellena

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Srdečně zdravím, pokusím se, ale mám nějakou smůlu, že se mi při soukromé zprávě vždy vše ztratí "do éteru" s tím, že nejsem zaregistrovaná! - už dávno! -a když se chci TEDY ZNOVU přihlásit mi to napíše, že už jsem REGISTROVANÁ a zda jsem jen zapomněla heslo a ZASE NIC ...Vše opět ztraceno v éteru - i když to hlásím jako chybu do "centrály" Tak snad se nějak podaří....

Reakce na pejskomilka

Lucie  |  Moderátor
  • 565 odpovědí
Pejskomilko, to je vážně zvláštní, já si spíš myslím, že Vás systém odhlásí, pokud třeba píšete dlouho a pak se odpověď neuloží...

Reakce na Lucie

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Milá Lucie, asi ano - jsem rozvláčná jako Balzac...budu se snažit být stručnější....
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Dobrý den,
zásadní jsou potíže a snížení kvality života. To znamená, že pokud člověk s artrózou III stupně nemá výraznější potíže , není TEP nutná navzdory výrazným změnám na RTG.
Artróza 1st se ve věku 33 let vyskytovat může . Rozhodně není žádným důvodem k operaci. Tím spíše , že nemáte výraznější potíže. Pokud tedy jde o postižení 1 stupně , myslím, že minimálně 15 let vám operace nehrozí.
ellena  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 3 odpovědí
Děkuji moc za reakci a váš názor, docela mě to uklidnilo, hlavně v tom smyslu, že mám ještě čas :-). Je možné, že se mi časem ještě vyrojí další otázky, tak jsem ráda, že se mám kde zeptat a rozšířit si tak obzor názorů tady u vás na stránkách. Ještě jednou moc děkuji.

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí