Bolest patní ostruhy

Bolest patní ostruhy

Minnos  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, již asi 7 měsíců trpím bolestmi patní ostruhy (rentgen ukázal mnohočetnou ostruhu). Absolvovala jsem ultrazvukové ošetření, poléze ozáření, ale ani po 2 měsících od konce ozáření není žádné zlepšení. Jaká je pravděpodobnost, že ostruhu vyléčí rázová vlna?
H. Holečková
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Dobrý den, samotná ostruha je jen následkem dlouhodobého problému, který je zdrojem bolesti. patní ostruha se obvykle vytváří v místě svalového úponu - viz. obr. (www).XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX-Spur.jpg jako následek chronického přepětí svalů a zánětlivých změn spojených s novotvorbou kosti.
je tudíž potřeba řešit především postavení chodidla a napětí svalů nohy. Eliminovat všechny spoušťové body ( viz XXXXXXXXXXXXXXXX).
Zkušenosti s rázovou vlnou mám velmi rozporuplné. Efekt je pouze dočasný , pokud nejsou řešeny věci výše uvedené.
MUDr. René Moster CSc  |  Basic member  |  Ortopedie  |  Brno
  • 11 odpovědí
  • 4 Likes
Zdravím,
pokud se udělá pečlivá diagnostika a použití rázové vlny je indikováno, je účinek rázové vlny je vysoký. Je rozdíl v druzích rázové vlny. Vysoký a trvalý efekt má účinek vyskokoenergetické vlny ESWT. více na XXXXXXXXXXXXXXXXX
prim. Moster, Revmacentrum

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Ráj na zemi. Musím říct, že po předchozích špatných zkušenostech se zdravotním personálem z jiných ústavů, včetně lékařů, zde jsem se cítila moc dobře, milý vstřícný personál, včetně lékařky samotné a léčba účinná. Moc d... Více 

Léčba rázovou vlnou - Související videa

Doktor ve Vašem okolí