Lupající prst a následky operace

Lupající prst a následky operace

anonym  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,

na pravé ruce mi zjistili syndrom lupajícího prostředníku. Nenarovnám ho a cítím tam takové křupání.
Odstranit se to údajně dá jen operací. Ptám se, zda po ní dojde k úplnému uzdravení ruky, nebo tam budou následné, třeba i jiné dlouhodobé pooperační problémy. Abych nenahradila jeden problém druhým.
Děkuji
Hanka B.
Hanka
Hanka  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Já jsem měla lupavý palec a hodně mě to bolelo. Po operaci mi lupání a bolest přestaly, palec je plně funkční, ale mám v bříšku palce brnění, jako když je přeleželý. Jsem 6 týdnů po operaci. Jeden chirurg mi řekl, že to ještě může přestat. Druhý řekl, že to je normální, při řezu se poruší povrchové nervy a nic se s tím nedá dělat. Kamarád měl stejnou operaci před 10 lety a ještě dnes prý má ten palec jako zmrtvělý.
Takže moje rada je, pokud tě to moc nebolí, nenech si to operovat.
Hanka
Hanka  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Ještě pro Hanku B.:
Teď jsem se radila s neuroložkou. Utěšila mne, že "6 týdnů po operaci je ještě brzy, že to chvíli trvá, než ty povrchové nervíčky narostou". Poradila mi užívat Magnesium+ (B6).

Reakce na Hanka

prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
hm. Tak po solidně provedené operaci lupavého prstu nesmí nastat žádná trvalá neurologická změna- necitlivost poloviny prstu, nebo trvalé brnění větší části prstu.
Pokud je necitlivost lokalizovaná na nejbližší okolí rány, odezní v řádu měsíců jistě.
Pokud se vám prst zasekává trvale, když to slouho necháte tak, nejspíš budete mít trvalé následky- omezení pohybu prstu, ev jeho ztuhnutí, v extremním příadě trvajícím zánětem z mechanického dáždění může šlacha ovládající prst prasknout.
Příslušný odborník, kam posouzení problému patří je ortoped.

Související zákroky