Jaká je vhodná rehabilitace při plantarní fascitidě?

Tato webová stránka sbírá za účelem zefektivnění poskytovaných služeb provozní data tzv. cookie soubory. Pokud se sběrem cookie souborů nesouhlasíte, změňte nastavení. Více informací viz zásady ochrany soukromí.
lubat
lubat lubat
návštěvník IP: *.255.255.255
Zilina
Počet příspěvků: 1
Poslat soukromou zprávu

Dobry den,mam skoro 1,5 roka ortopedom potvrdenu plantarnu fascitidu,RTG nebol verifikovany.Dostala som ako liecbu 6x obstrek Demopedrol -nepomohol,ziadnu rehabilitaciu, následne I.seria nenadorovej RT-Cs 137 th,4x1,0 Gy obden.Som mesiac po ozarovani-bolesti sa vratili,pretrvavajú dalej.Nakolko ma pocas tejto doby 1,5 roka pribrala 10 kg - bolel ma kazdy krok,zacali problemy aj s kolenami a bedrami,tak som si kupila stacionarny bicykel.Je to vhodna rehabilitacia na patu pocas a po ozarovani? Ak nie, ako dlho nemam bicyklovat?Alebo aku sportovu aktivitu mam zvolit?Dakujem za odpoved


  Díky!  (0)
   Odpovědět   
MUDR. Tomáš Vilhelm
MUDR. Tomáš Vilhelm MUDR. Tomáš Vilhelm
Basic member IP: *.182.132.240
Neurologie | více Rehabilitační a fyzikální medicína
Šumperk
Počet příspěvků: 276  ( 9)

Plantární fasciiitis je popisná diagnoza . Problém je ten, že příčina vůbec nemusí být v oblasti plosky nebo patní kosti !!! Velmi častým zdrojem jsou spoušťové body ( trigger body v oblasti lýtkové svaloviny a svaloviny bérce). Ty vedou k výraznému zvýšení napětí části vláken např. achilovky s reflexním šířením do svalů plosky nohy. Nadměrné užívání kortikoidů ( depomedrol ) může porušit strukturu svalových vláken. Je zásadně nutné pečlivě vyšetřit všechny svaly , které mohou být zdrojem tzv. přenesených bolestí, nalezené trigger body potom inaktivovat ( např. ischemickou kompresí, TENS, PENS nebo dry needlingem ). Do denního programu pak zařadit intenzivní stretching uvedených svalových skupin. Zkuste se poohlédnout po někom ( fyzioterapeut, rehabilitační lékař ), kdo se orientuje v myofasciálních bolestivých syndromech a trigger point terapii.
Více informací také na www. spoustovebody.cz nebo www. dryneedling.cz


  Díky!  (0)
   Reagovat   
FYZIOklinika fyzioterapie s.r.o.
FYZIOklinika fyzioterapie s.r.o. FYZIOklinika fyzioterapie s.r.o.
Premium member IP: *.49.29.101
Praha
Počet příspěvků: 442  ( 7)

Dobrý den,
rozhodně doporučuji docházet na fyzioterapii, kde Vám komplexně vyšetří pohybový aparát, zejména se zaměřením na funkci dolních končetin (správná chůze, optimalizace funkce chodidla, posílení krátkého svalstva nohy atd.). Pro odstranění bolestí je velmi účinná rázová vlna. Více se o terapii rázovou vlnou dočtete na našich webových stránkách na odkazu: http://www.fyzioklinika.cz/nabidka-sluzeb/razova-vlna
Avšak vedle terapie rázovou vlnou doporučuji také fyzioterapii, kde Vám doporučí i režimová opatření jelikož plantární fascitida bez účinné rehabilitace má tendenci recidivovat.
Přeji příjemný den
Mgr. Kateřina Pešlová
www.fyzioklinika.cz


  Díky!  (0)
   Reagovat   
Litujeme, ale tato diskuse byla pro návštěvníky uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Pokud jste lékař, přihlašte se.

Založte novou diskuzi k tématu Ostruha patní kosti
Poraďte se s odborníkem v oboru

Komerční sdělení: Čeká vás operace? Potřebujete být co nejdříve zase fit? Chcete urychlit vstřebávání otoků a krevních podlitin po operaci a podpořit nekomplikované hojení?