Rameno - odtržení šlachy bicepsu, záněty - nutnost operace?

Rameno - odtržení šlachy bicepsu, záněty - nutnost operace?

Ajvetka  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Měla bych na vás jednu otázečku...
Když si tady tak čtu vaše otázky, tak si tak říkám, že můj problém je proti vašim nic, ale stejně zdraví máme jenom jedno!
Hraju softball už 4 roky, ale z toho 3 roky mám problémy s ramenem. Mám s ním různé problémy (záněty šlach v obou rukou, záněty ramene atd.), někteří trenéři a spoluhráči mi říkali, že mám špatnou techniku házení.
Sezona nám začíná začátkem dubna a hrajeme až do konce října. Většinou mě začne bolet rameno uprostřed května. Ano vím, že při tomto sportu je to normální a házecí ruka je přetížená, ale vždy jsem musela přestat hrát a chodila jsem na fyzioterapie a nějak se to zahojilo, ale každý rok se mi to vrací....
Tento rok jsem přestoupila do mnohem lepšího týmu, kde jsem se začala přeučovat házení (bylo to náročné, ale nějak jsem to zvládla), ale rameno mě opět začalo bolet, ale tentokrát to už jsem šla k ortopedovi a začala jsem to řešit. Byla jsem na magnetické rezonanci a tam mi našli, že mám slap lézi ( mírné odtržení šlachy bicepsu). Po ultrazvuku k tomu ještě přibyly na dvou místech tekutiny a velké záněty. Momentálně jsem skončila všechny možné procedury, které jsem snad mohla absolvovat. Doktor řekl, že zánět i tekutiny jsou pryč, ale že by ta ruka chtěla asi na operaci, ale že to neni nic vážného. Když se rodiče zeptali, jestli by pomohlo, kdybych přestala hrát a na tu operaci bych nešla, tak řekl, že ano, ale že se mi to může vrátit a být to horší. Ovšem je tady taky možnost, že se já( popř. moje tělo) nehodí na tento sport, proto se mi bolesti pořád vrací.

Nevadí mi jít na operaci, ale vzhledem k tomu, jak dlouho už řeším tyto problémy, tak si nejsem jistá už ničím.. Žádám vás proto o radu, předem děkuji :)
Prof. MUDr. Jaroslav Michálek Ph.D.  |  Basic member  |  Alergologie a klinická imunologie  |  Brno
  • 42 odpovědí
  • 20 Likes
Doporučuji vám konzultaci s nezávislým ortopedem, který má možnost nabídnout kromě operačního řešení také využití hojivého potenciálu krevní plasmy nebo kmenových buněk. Vlastní kmenové buňky nejčastěji získáváme z tukové tkáně a jejich výhodou je, že jsou tělu vlastní, nezpůsobují prakticky žádné nežádoucí reakce, tlumí zánět a napomáhají regeneraci poškozených nebo přetěžovaných tkání. Na klinice Cellthera v Brně máme více než 3000 úspěšně ošetřených pacientů, lze se objednat ke konzultaci na tel. XXXXXXXXXXX.
Ajvetka  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Děkuji za nabídku, ale krrvní plazmu jsem již absolvovala.

Reakce na Ajvetka

Prof. MUDr. Jaroslav Michálek Ph.D.  |  Basic member  |  Alergologie a klinická imunologie  |  Brno
  • 42 odpovědí
  • 20 Likes
Psal jsem ještě o možnosti využít potenciálu vlastních kmenových buněk, se kterými máme mnoho zkušeností. Záleží samozřejmě na vás, konzultace na naší klinice Cellthera je bezplatná.