Achilova šlacha - nemohu došlápnout na špičku - jak rozhýbat?

Achilova šlacha - nemohu došlápnout na špičku - jak rozhýbat?

jaja  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Jsem po operaci achilovky 3/4 roku a stále se nepostavím na špičku a chodit mohu jen bosky nebo boty bez podpatku (jakkoliv vysokého). Rozběhnout se nemohu. Hrála jsem dříve volejbal a tancovala. Lékaři mi sdělil, že se mám smířit s tím, že toto je stav konečný a mám být trpělivá ! S tím se , ale samozřejmě smířit nemohu a ani nechci. Je nějaké řešení nové operace nebo plastika achilovky ? Mám totiž pocit, že tam mám laicky řečeno "jen" srůst (k tomuto se přiklání i někteří lékaři, fyzioterapeuti, které jsem dosud navštívila). Prosím touto cestou o nalezení řešení
současného stavu.
děkuji Jaja
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Dobrý den,
nepíšete:
1) jaký máte problém ? Zda jde o bolest nebo nemožnost dosáhnout nějaké polohy nohy
2) nepíšete o jakou operaci a z jakého důvodu šlo.
Takže je potřeba upřesnit tyto věci. Další otázkou pak je , v jaké kondici a stavu budou svaly lýtka . Především tzv. soleus , který po poraněních achilovky může být dlouhodobým zdrojem problémů v důsledku tzv. myofasciálních spoušťových bodů .
jaja  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
předně velmi moc děkuji za rychlou odpověď (v poslední době se setkávám bohužel s neochotou můj problém řešit a popravdě mi to ani na psychice moc nepřidává :-(
Doplňuji
1) při snaze stoupnout na špičku má "tah" v achilovce a pro bolest nemohu ve zvýšené obuvi vůbec chodit. Nebo když v leže propnu nohu, tak je tam ten samý
"tah"
2) operace bylo z důvodu kompletního přetržení achilovky při sportu
3) svaly lýtka byly téměř nulové, ale v současné době bych řekla, že se to trochu zlepšilo.
4) v průběhu léčby se mi v jizvě vytvořil "píštěl" a po jeho uzavření je v tomto bodě místo citlivé a zde i "končí" jakoby každý pohyb. V něm to přesně "táhne"
Jaja
František  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrýden. Nemohu si stoupnout na špičku .Při námaze na postavení cítím tlak na patě. trápí mě to víc než rok. nastalo to po bolesti v zádech které odezněli i brnění do nohy taktéž přestalo jen síla do špičky se nevrátla . Jak mě pomoci ? Děkuji fery92@seznam.cz

Související recenze a zkušenosti

Podologie, Podiatrie – péče o nohy - Související videa

Doktor ve Vašem okolí