Bolest vnějšího nártu (oblast pod kotníkem a části šlapky)

Bolest vnějšího nártu (oblast pod kotníkem a části šlapky)

Michal  |  návštěvník  |  Vídeň
  • 1 odpovědí
Zdravím, pravidelně běhám, ted jsem měl sportovní výpadek na 6 týdnu a opět začal běhat, po druhém vyběhnutí mě druhý den začal bolet vnější nárt. ( při běhu ani po něm, jsem žádnou bolest necítil). Teď pociťuji bolest na boku nártu, tak i na šlapce na vnější straně, trvá to již dva dny, bez pocitu mírnění bolesti.
Mohl byste poradit o jaké zranění se jedná, jak ho léčit, případně, jak se mu pro příště vyvarovat.

děkuji
M.Lukeš
Dr. Michal Joshua Frána MBA, MHA, LL. M.  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 170 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den,
pravděpodobně se jedná o blokádu vnějšího paprsku nohy. Dle typu a kvality běhu se může stát, že vnější paprsek nohy je v kompenzační blokádě z důvodu neoptimálního odvalu nohy. Tyto obtíže se funkčně řetězí, až do bederní páteře. Doporučuji vám vyšetření podiatrem a dále del výsledků. Pokud je to pouze funkční blokáda, tak doporučuji vyšetřit pohybový stereotyp a následně mobilizaci - odblokování. Prevence je buď korekce běhu a nebo optimální postavení v kyčli, koleni a kotníku. Pokud by jste měl zájem, můžeme Vás vyšetřit a stanovit plán a případný návrh terapie.
S pozdravem Frána Praha
XXXXXXXXXXXXXXXX
Michal  |  návštěvník  |  Vídeň
  • 1 odpovědí
Dobrý den
Děkuji za odbornou odpověd, bohužel jsem z Brna, tak to mám k vám daleko, jinak bych se stavil.

s pozdravem
M.Lukeš

Reakce na Michal

Dr. Michal Joshua Frána MBA, MHA, LL. M.  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 170 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den,
Nemáte vůbec zač. Co se Brna týká, tak by jste nebyl jediný. Zkuste vyhledat fyzioterapeuta a podiatra v jedné osobě ve vašem okolí.
S pozdravem Frána
XXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Podologie, Podiatrie – péče o nohy - Související videa

Doktor ve Vašem okolí