Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Bolesti nohou při došlápnutí - Podologie, Podiatrie – péče o nohy - Diskuze

Bolesti nohou při došlápnutí

Bolesti nohou při došlápnutí

Milan  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den, manželka si stěžuje na bolesti při dolápnutí levé nohy na peřinku chodidla u prostředního prstu. Bolest se dá přirovnat k uhození do brňavky, která přechází v palčivou bolest a následnému zmrtvení prostředního prstu u nohy.Ta brzy přejde, ale vrátí se vždy při znovu došlápnutí. Tyto potíže trvají cca 2 měsíce. Boty střídá a používá zdravotní obuv z důvodů plochých nohou. Nevím, zda s těmito potížemi souvisí i bolesti z vnější strany asi uprostřed hrany chodidel.Jedná se však o uplně jiný typ bolesti.Připadá mi to jako výrůstky na hraně kosti. Zhruba před deseti lety měla na patní kosti ostruhy, po ozařování potíže vymizely. Tenkrát to byla jiná,ostrá bolest.Prosím o radu a předem děkuji za Vaši odpověď.
S pozdravem Milan Přepechal Brno
ortoped  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, mě tyto bolesti trápí více jak 10 let(je mi 35). Je to z důvodu propadu příčné klenby. Bolesti jsou kolikrát takové, že nemohu na nohu dostoupnout. Je to stejné jak popisujete, jako by brňavka - no a pak šlápěně na něco tak citlivé. Bolesti jsem se začala vyhýbat tak, že nesprávně došlapuji a tím trpí kolena a kyčle. Tento stav se postupně zhoršuje, dokonce prostřední prst mám na dotek necitlivý, mohu se do něj bodnout špendlíkem a skoro nic necítím, jen malý tlak. . U mě k tomu došlo již v brzkém mládí, kdy jsem jako frajerka chodila na vysokých podpadcích a ne zrovna kvalitní obuvy. Brzy jsem pochopila že takto to nejde, ale bylo pozdě, zdravotní obuv to již nezachránila. Snažím se s tím bojovat tak, že si kupuji o číslo větší obud -hlavně pohodlnou a širokou -nejlépe tenisky a vkládám do nich speciální vložky tzv.srdíčka. Pořídit se dají v lékárně. A samozřejmě masáž plosky nohou je skvělá, masíruji se denně při použití větší síly, aby se prst pořádně prokrvil. Problémy nemám jen při chůzy, dokonce mi to dělá i v lyžácích, cyklotretrách atd., prostě ve všem. Pokud vaše žena má tyto příznaky krátce, je nutné aby s tím začala co nejdříve bojovat. A jediné co mi poradil můj ortoped jsou již zmiňované vložky. Operaci nedoporučuji, jelikož je složitá a ne vždy se podaří dosáhnout dobrého výsledku. Sousedka na takové operaci byla, poté měla bolesti ještě větší, podstoupila reoperaci a doba pracovní neschopnosti se prodloužila na 1rok. Vzhledem k tomu že mám doma malé miminko, musím se snažit o to abych vydržela chůzi s kočárkem a to se dá jedině již popsaným způsobem - široké o číslo větší tenisky a srdíčka v nich. Jen je třeba si na ně zvyknout. Přeji vaši ženě aby nedopadla tak jako já a včas to podchytila.
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, brnění může ukazovat na poruchu nervu v průběhu chodidla. Případně může jít o artrozu kloubů ... příčin je více. Doporučila bych Vám vyhledat fyzioterapeuta, který Vaší ženě pomůže najít příčinu obtíží na základně kvalitně udělaného kineziologického vyšetření včetně vyšetření na podoskopu.

Doporučovala bych i terapii rázovou vlnou do oblasti chodidla.

Přeji brzké uzdravení, Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Podologie, Podiatrie – péče o nohy - Související videa

Doktor ve Vašem okolí