Otlaky nad klouby prstů

Otlaky nad klouby prstů

sunah  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den uz asi rok mam otlaky na nohou nad kloubky prstu pravdepodobne to mam ze sportu velice hodne sportuji kazdy tyden chodim na dusik a vubec se to nezlepsuje chdim tam asi 4 mesice dokazete mi poradit co mam delat dekuji moc
Ortopedica s.r.o. nestátní zdravotnické zařízení  |  Basic member  |  Praha
  • 5 odpovědí
Pomoc se nedá navrhnout na základě takto krátké informace i lékař musí pacienta vidět, aby mohl dát autoritativní doporučení. Používáte na druh sportu i co do velikosti - odpovídající obuv? Máte vhodně upravenou i stélku pro druh sportu, který provozujete? Jste-li žena nenosíte nevhodnou obuv v denním životě? S otlaky Vám může pomoci i dobrý pedikér. Abychom Vám mohli poradit my musel(a) byste si nechat udělat vyšetření u ortopeda ke zjištění skuteřných příčin, které způsobují Vaše problémy. Mgr. Karel Plzák
MUDr. Ivana Dostálová  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Svitavy
  • 12 odpovědí
Dobrý den, nepíšete sice, kolik je Vám let, ale nejspíše se jedná o kladívkové prsty a otlaky nad nimi. Otlak se tvoří proto, že tam vyčnívá hlavička článku prstu. Tam nepomůže dusík, ale ortopedická operace. Tedy nejprve vyhledejte ortopeda.
ripcurlana1  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
je mi 21 let a už asi rok mám otlak na levé patě, pravděpodobně z důvodu užívání nevhodné obuvi. Ráda bych se zeptala jak se ho mohu zbavit, protože i přes veškerou mou snahu (měsíc nosím pouze žabky, max. jednou týdně si vezmu sportovní tenisky větší velikosti) si ho nedokáži sama laicky odstranit.
Dalším mým problémem jsou mé prsteníčky na nohách. Oba dva je mám "vyrotované" toměř o 90 stupnů ve směru osy jednotlivých prstů. Prsty se tedy jakoby "zkoutí pod sebe", tak že nehet není nahoře, ale z boční strany prstu. Nebolí to, ale prsty nevypadají hezky. Má matka má podobný problém, ne však tak výrazný, prsty má méně zkroucené. Bez problémů s tím žije celý život. Já bych s tím však nerada měla později další problémy.
Předem děkuji za odpověď
Nováková Petra
sunah  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Chtěl bych se ješte zepat jak je tato operace narocna? sport je pro me velice duležity.Jinak obuv mám přímo delanou na tento sport(volejbal) a bude mi 19 let.
PS: otlaky se přes léta a dovolenou u moře velice snizili,ale pořád tam jsou :((
smudlik  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobry den mela bych prozbu zda se muze stat neco vic kdyz mam zjistene hodne ploche nohy.dala jsem k ortopedovi doporuceni a nic stim neudelal venoval se nicemu jinemu.
Mela jsem pres rok a pul ortopedicke vlozky,ale nic nezmenilo naopak mirne pohorsilo a bylo mi i receno,ze kdyz nepomuzou ortopedicke vlozky tak jedine operace klenb a to obou jen nevim kdyz to budu muset podstoupit tak jak dlouha je asi lecba a jestli jsou nejaka rizika dekuji Lena
Ortopedica s.r.o. nestátní zdravotnické zařízení  |  Basic member  |  Praha
  • 5 odpovědí
Předně se omlouvám, e odepisuji tak pozdě, ale byl jsem v lázních a pak ještě nemocen.
Velice rádi bychom Vám pomohli, ale léčbu nelze provádět bez diagnostického vyšetření. Potřebujeme přesnou diagnozu ortopeda, lékařem zjištěný stav pohybového ústrojí na podobaroskopu (nehradí ZP), (případně rtg prstů pod nimiž se dělají otlaky), vidět obuv, kterou nosíte, a osobní komunikaci, jaký sport provozujete a v jaké obuvi. Máme zkušenosti, že při správně sestavéné ort. vložce, dle návrhu ortopeda a pravidelné péči odbornou pedikůrou se omezí vznik otlaků. Přeji hodně sil při překonávání obtíží, které nás v životě provázejí.
Mgr. Karel Plzák
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
tel.:XXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Podologie, Podiatrie – péče o nohy - Související videa

Doktor ve Vašem okolí