Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Brnění a necitlivost malíčku - Ruka - karpální tunel - Diskuze

Brnění a necitlivost malíčku

Brnění a necitlivost malíčku

Renata  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý večer, brní mě malíček, částečně prsteníček, jsou necitlivé nebo méně citlivé, stejně jako malíčková hrana dlaně. Nemůžu dobře uchopit některé předměty, nejsem schopná psát všemi deseti na PC. Nemám oteklé zápěstí, nemám bolesti, ani v noci. Jen tu necitlivost. Postižené prsty nejsou studené, jsou normálně prokrvené. Ale - nemůžu třeba "pořádně" přidržet cibuli při krájení, Podle zde popsaných příznaků se asi nejedná o karpální tunel (?). Na jakého lékaře se obrátit? Ev. co může být příčinou nebo nějaké doporučení ohledně léčby?
Děkuji. Renata
anonym  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Mám naprosto stejný dotaz na problém co návštěvnice Renata.Můžete prosím poradit?Děkuji a přeji krásný den.Hanka

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
nejedná se o karpální tunel (dráždění středního nervu - n. medianus) jak se domníváte, ale o dráždění loketního nervu (n. ulnaris). Vyšetření výše postižení na neurologii, případně na ortopedii, je nutné !
prim. Moster, Revmacentrum
libores  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý večer pane primáři,mmám stejný problém jako paní Renáta,neurolog pří vyšetření akorát doporučil klid a nenámáhat loketní kloub,moc nevěřím tomu,že bez léčby se to samo spraví,co byste mi dopručil Vy, pane primáři jako léčbu,děkuji za odpovězení a přeji krásný den.Libor
Jana  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, brní mě malíček, částečně prsteníček a hrana ruky od malíčku a špatně motorický ukazováček. Absolvovala jsem vyšetření u neurologa, bylo mě řečeno, že se jedná o kompresivní neuropathii n. ulnaris I. sin v obl. lokte a lehká radikul. léze C8 sin lehký sy karp., tu sin. Již jsem absolvovala, vitamínové injekce, ultrazvuk a teď cvičení, laser, masáže. Prosím, můžete mě sdělit, jak dlouho toto nepříjemné brnění může trvat. Již mě to trápí 3 neděle, ale žádný posun k lepšímu. Děkuji za informaci. Jana
angeli  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den již asi třičtvrtě roku mám potíže s pravou rukou začalo to brněním a strašnýma bolestma v noci do celé ruky hrozně mě to budilo.Můj obvodní lékař mě poslal na ortopedii tam mi pan doktor dal doporučení na vyšetření karpálního tunelu jednalo se o nějaké pouštění elektriky do ruky.asi týden na to mě to přestalo bolet a neměla jsem žádné potíže tak jsem na to vyšetření nešla protože obvodní lékař mi řek že to můžu mít i z páteře,ale za 3měsíce se mi to vrátilo a tedka je to daleko horší brní mě ruka každou chvíli při každé činnosti ale nejhorší to je když jdu spát a pak se probudím to mě bolí celá ruka brní mě prsty dlan mě pálí a necítím 2,3, a prst nemůžu dát ruku do pěsti protože mě to dost bolí a hlavně cítím když to zkusím násilím že mi něco v zápěstí rupne nebo jako přeskočí.Chtěla jsem se zeptat jestly by to mohlo být syndrom karpálního tunelu děkuji moc za vaši odpověď A.Pitnyová 23 let
Beruska_2009_00  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 12 odpovědí
Dobrý večer.Ano mohu potvrdit,že to jsou KT.Měla jsem také brnění v noci a to přeskakování mě také tak dělalo.nyní jsem od 3.5.po operaci Kt-pravé ruky a bolest co byla je pryč!Sice po operaci nastala jiná bolest,ale dalo se to vydržet!Po 2 měsících jsem už i v praci.Chce to co nejdříve( dokud není pozdě).
Stojí to zato!!!
BERUSKA
Mara  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, již několik měsíců mě probouzí brnění dlaní a prstů. Lékař mi doporučil rehabilitaci pomocí magnetů, s tím,že se pravděpodobně jedná o karpální tunely, bez žádného dalšího vyšetření. Kam se mám obrátit?
Před rokem jsem prodělal stenozu podklíčkové tepny. Díky za odpověď
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
všem lékařům by mělo být známo, že rozhodující pro stanovení dg. syndrom karpálního tunelu je vyšetření neurologické a elektromyografické vyšetření (EMG).
prim. Moster, Revmacentrum
Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
pokud by se s jistotou jednalo o syndrom karpálního tunelu, bylo by vhodnější manuální uvolnění - rehabilitace/fyzioterapie - příčina tohoto syndromu je ve "stažení" v oblasti zápěstí a kompresi jím procházejících struktur. Nejsem si jistý efektem magnetoterapie.

Mgr.Bajnárek
tval93  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

již třetím dnem mám potíže s ukazovákem levé ruky. Prst mi připadá otupělý, znatelně chladnější než jiné prsty, jemně brní a občas během dne vystřeluje směrem k zápěstí nepříjemná křečovitá bolest.
Včera jsem navštívila ortopedickou pohotovost, protože potíže stále přetrvávaly. Lékař mi řekl, že jsem si prst "jen přeležela", potíže odezní a doporučil mi B-complex.
Dnes ráno jsem měla problém udržet hrnek s čajem. Kontaktovala jsem obvodní lékařku, která mi doporučila volně prodejný Tanatan. Mluvila o možných potížích s krční páteří a o karpálním tunelu. Dodala, že na neurologické vyšetření se nedostanu dříve jak za měsíc. Jsem pravák a pracuji často na počítači.
Ráda bych na celou věc znala Váš názor.

Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem a přáním pěkného dne
Tereza V.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
syndrom karpálního tunelu není akutní záležitost. Není od věci se na neurologické vyšetření objednat. Vzhledem k tomu, že je svobodná volba lékaře, kontaktujte více ordinací, kde mají nejkratší objednací dobu.
prim. Moster, Revmacentrum

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí