Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Dlouhodobý otok u jizvy po operaci KT - Ruka - karpální tunel - Diskuze

Dlouhodobý otok u jizvy po operaci KT

Dlouhodobý otok u jizvy po operaci KT

Martina17  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 3 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý večer, mám 3,5 měsíce po operaci KP (lehký útisk). Ruka je ohebná, mám v ní sílu, stejně jako v prstech, brnění ustalo. Trápí mě dlouhotrvající, nelepšící se otok, který „kopíruje“ jizvu z jedné strany (řez asi 2,5-3cm, veden v dlani). Otok se objevil zhruba 3 týdny po operaci a do dnešního dne se nemění k lepšímu. Mám za sebou 14x ultrazvuk, vířivku i rehabilitační cvičení, byla jsem na doporučení lékaře před několika dny na zkoušku na lymfodrenáži - efekt žádný. Ruka je dle vyjádření operatéra i rehabilitačního lékaře v pořádku, operace se povedla. Mně bohužel působí otok problémy, přičemž nejde jen o defekt kosmetický - pociťuji pnutí , ruka je často, byť mírně, vč. prstů oteklá, zvláště po ránu. Uvnitř cítím pohyblivou tekutinu. Neustále ruku procvičuji, otok masíruji. Chci se poradit, zda nemůže jít o lymfedém a zda tedy není nutné se cíleně léčit, ne jen čekat, zda pomůže čas.Když je ruka oteklá víc, dávám ji pod studenou vodu, na chvilku se mi uleví. Otok mění podobu jen v tom, zda převažuje otok v celé spodní části dlaně - nebo je zvýrazněn "jen" podél jizvy. Negativně na mne působí fakt, že nevidím pražádné zlepšení. Předem děkuji za odpověď.
Eibischová Libuše  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
  • 1 Like
Jsem pooperaci KT asi tři týdny otok mám také ale malý na rehabilitaci také chodím mam výřivku rehabilitační cvičení a místo ultrazvuku mám leiser ten se ale platí a navíc mám kapkySecatoxin užívám i Bkomplex.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí