Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Karpální tunel a ortéza - Ruka - karpální tunel - Diskuze

Karpální tunel a ortéza

Karpální tunel a ortéza

Nicoolka.23  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.
O ortézu jsem požádala svojí paní obvodní doktorku, ale ta mi řekla ať si to na noc stahuju, protože s ortézou by bylo běhání. A tak sem se chtěla zeptat to opravdu nemám nárok na to dostat ortézu když mám potíže se spaním v noci kvůli KT? Na kontrolu mám jít až za půl roku a nyní mi předepsaly léky, ale nemyslím si, že by to bylo lepší, příbory mi padaj z ruky, odnést hrnek je pro mě skoro nepředstavitelné. No každopádně bych se chtěla vyvarovat operace a také bych se chtěla zeptat jakých činností bych se měla vyvarovat aby se mi to nezhoršovalo? paní doktorka mi řekla ať nepíšu sms pravou rukou a tak dále, ale moc jsem se toho nedozvěděla.
Moc děkuji
Pospíchalová Nikola
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
stahování zápěstí při syndromu karpálního tunelu je přilévání oleje do ohně. Při Vašich potížích soudím, že stav poškozen nervu je dosti pokročilý. Doporučuji se obrátit na neurologa ke stanovení stupně postižení středního nervu a podle výsledku se léčit.
prim. Moster, Revmacentrum
Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
Vzhledem k tomu, že obtíže "karpálního tunelu" jsou způsobeny útlakem nervu a struktur v kostěnném tunelu v oblasti zápěstí, bylo by použití ortézy jen zhoršením. Ještě více se to stáhne. Osobně bych nevolil operaci, pokud jste neabsolvovala delší fyzioterapii. Až pokud by tato byla bez efektu, je operace nutným řešením. Samozřejmě ne rehabilitaci magnety, elektriku, atd. Je potřeba danou oblast manuálně rozvolnit - uvolnit pohyblivost kostí, vazy a svalů. Takže manuální práce pro fyzioterapeuta.

Ať je to brzy lepší
P.Bajnárek

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí