Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Karpální tunel rekonvalescence - Ruka - karpální tunel - Diskuze

Karpální tunel rekonvalescence

Karpální tunel rekonvalescence

Petra  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,již čtvrtý měsíc jsem doma po operaci karp.tunelu.Po cca 3tydnech mi ruka oteklá,byla horká,doteď není možné ohnout prsty v pěst.Chodim na rehabilitace,magnet, lymfatické masáže,cvičím doma.Vzdy když se ale ráno vzbudím vše se opakuje.Lehky otok, nehybné prsty bolest palce a a skubava bolest od dlaně k lokti.Pry se to výjimečně stává,ale je mi už divné že se to nijak neřeší než že mám být trpělivá.
DIPURAMED, estetická a ortopedická ambulance  |  Basic member  |  Čáslav, Kutná Hora, Praha
  • 28 odpovědí
  • 10 Likes
Dobrý den.
Při jakékoliv operaci se mohou stát obdob. komplikace. Po takové době by se mělo zvážit kontrolní EMG a ev vyloučit Sudeckův algoneurodystrofický syndrom. Popsaná léčba je adekvátní.
Zdravím, dr Jurka
Volf  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 6 odpovědí
tak já mám po endoskopické operaci karpálního tunelu 40 dní, v noci to bolí jako před operací, jako bych měl prsty ve svěráku, musím spát s rukou svěšenou z postele dolů, potom to trochu uleví, ve dne je ruka citlivá, blesky střílí do prstů, citlivé konce prstů ,lehký otok ruky celý den. Prý mám vydržet 3 měsíce než nervy dorostou , moc tomu nevěřím. Je mi to divné , v literatuře se píše, že ty svěravé bolesti prstů zmizí nejdéle do 2 dnů po operaci a na mne to asi neplatí.
Petra  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Já už doma 4mesice po klasické operaci.Dle měření mmg nervy v pořádku,ale stále neohnu ruku v pěst (bolí mě klouby)a po ránu otok ruky.Pry mám být trpělivá.3mesice docházím na rehabilitace.
attevy  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 6 odpovědí
Dobrý den, já mohu říct za sebe v pátek operace a v pondělí v práci.
absolutně žádný problém -práce na PC administrativa. Druhá ruka karpální tunel. po třech měsících
a to samé v pohodě. Asi jsem měla štěstí nevím je to již 4 roky a žádný problém.
Operovali mě v Ústí Masarykova nemocnice vynikající lékaři neurochirurgie. Jsem i po operaci bederní páteře vše ok Musíte hodně ruce promasírovávat každou volnou chvilku.
Hodně štěstí
Volf  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 6 odpovědí
to byl snad zázrak- za 3 dny do práce to se ani jizva nemohla zahojit- popište prosím kde řezali ? děkuji

Reakce na Volf

attevy  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 6 odpovědí
Dobrý večer ,operace byla provedena v Ústí v Masarykově nemocnici.
Jednodenní neurochirurgie vynikající lékaři mě operoval Mudr. Ivan Humhej.
Najdete na stránkách nemocnice, nelžu jsem bez problémů celou dobu.
Vřele doporučuji jizvičky nejsou vůbec vidět, navíc jsem odjížděla po operaci autem ,řídila jsem normálně v pohodě vyzkoušejte a dáte mě za pravdu.

Reakce na attevy

Volf  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 6 odpovědí
Díky za zprávu, tak to jsem měl smůlu, no jěště to nějakou dobu vydržím a když se to nezlepší tak s tím musím něco dělat. Jěště díky moc, to člověka potěší, když alespoň někomu to šlo hladce.

Reakce na attevy

attevy  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 6 odpovědí
Ještě něco po operaci stále mazat i se stehy nejlepší je sádlo. A stále masírovat .
Místo rehabilitace jsem po stole v práci koulela balonek a mačkala ho .
Pracuji v administrativě stále PC a bez bolestí. Jen pozor na nošení těžkých tašek. To musíte vynechat alespoň měsíc pak už to jde. Přeji hodně štěstí.

Reakce na attevy

Volf  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 6 odpovědí
Děkuji za příspěvek, zkusím to tak dělat, Zdraví Volf

Reakce na Volf

attevy  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 6 odpovědí
Dobrý den, není zač přeji Vám hodně zdraví
a úspěchů v léčení.Yvetta

Reakce na attevy

Jana Košková  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Zdravím a mám dotaz: operaci jste hradila vy nebo pojišťovna ? Děkuji za odpověď
Nehradila jsem nic  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 5 odpovědí
Mě operovala paní primářka Mudr.Alena Schmuranzová obě ruce a maximální spokojenost .Jsem ráda ,že jsem se k ní v Mladé Boleslavi dostala.Je moc šikovná.
Volf  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 6 odpovědí
paní od předchozího příspěvku, děkuji za info. Já byl jinde, zatím to nechci psát, ale je to k vzteku, ruka mi v noci bolí jako hrom, ve dne mi prsty trnou jako dřevěný, je to už přes 40 dní, bylo to laparoskopicky, ale je zajímavé, že to bolí v noci jako dřív a navíc to dřevněnění ve dne dříve před operací nebylo. Jak Vám to dělali, také laparoskopicky, nebo máte zářez v zápěstí- prosím popište mi to, a za jak dlouho Vás to přestalo v noci bolet. můžete i na soukr mail volfe@volfe.cz nebo mi napište číslo a já Vás zavolám. Moc mne to zajímá, budu muset asi znovu na operaci,

Reakce na Volf

attevy  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 6 odpovědí
dobrý den napsala jsem Vám email ,taktéž telefon pokud potřebujete tak se ozvěte.

Reakce na Volf

Nehradila jsem nic  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 5 odpovědí
Ja mam klasicke rezy..po operaci okamzite bez brneni...

Reakce na Volf

Ivča  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
já jsem po operaci laparoskopicky, nic jsem nehradila, druhý den po operaci jsem začala ruku zatěžovat do bolesti, nic nebolelo, během měsíce jsem absolvovala i operaci druhé ruky a stejný výsledek. 2 roky po operaci dělám absolutně vše, nic nebolí, ruce plně funkční. Ale slyšela jsem, že čím dříve jdete na operaci, tím větší je naděje, že to tak dobře dopadne. Já měla bolesti i v noci cca 3 měsíce a šla jsem hned na operaci, bez obstřiků a další léčby. Tak držím palce, třeba se to vše spraví a budete v pohodě. Iva

Reakce na Ivča

Volf  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 6 odpovědí
Paní Ivčo, děkuji, za zprávu, já jsem to oddaloval asi 3 roky, ono přes den vůbec nic nezlobilo, jen v noci to bolelo. Možná to bude ta příčina. Ale logické by bylo, aby , když se stlačování nervů odstraní , tak by to mělo přestat v noci bolet a nebolet ve dne i v noci. Jen se uvolnilo to to stlačování nervů,tak proč by to mělo bolet víc než předtím, brnět, , dřevěnět. Vydržím to, ale, když potom slyším, že někdo to má druhý den perfekt, tak o svojí operaci začínám pochybovat. Jěště díky. Volf

Reakce na Volf

attevy  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 6 odpovědí
Nemáte zač přeji Vám brzké uzdravení

Reakce na Volf

Nehradila jsem nic  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 5 odpovědí
To není , tím ,že jste šel na operaci dlouho...já absolvovala veškeré léčby a taky jsem šla dlouho na operaci a dnes dělám s rukama vše , jen nemám v rukou sílu , jakou jsem měla dřív...

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí