Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Karpální tunel - reoperace - Ruka - karpální tunel - Diskuze

Karpální tunel - reoperace

Karpální tunel - reoperace

bublinka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
  • 6 Likes
Dobrý den ,prosím o radu.Před dvěma lety jsem podstoupila operaci KT na pravé ruce se středně těžkým poškozením .Před měsícem jsem podstoupila operaci levé ruky se středně těžkým poškozením.,když jsem šla k lékaři ,že se mi zhoršila pravá ruka ,která je opět dle EMG se středně těžkým poškozením.Nyní po operaci levé ruky stále cítím večer lehké brnění a únavu ruky ,přitom absolvuji rehabilitaci a končetiny nepřetěžuji.Pan primář konstatoval ,že reoperaci pravé ruky nevylučuje ,ale více se domluvíme po kontrolním EMG po 3 měsících po operaci levé ruky.Mám velké obavy zda podstoupit opět operaci již operované ruky ,přesto že mi ruka stále brní.V práci jsem už celkem nepoužitelná a neumím si představit ,že budu bez práce.Myslíte ,že mám opět podstoupit reoperaci pravé ruky ,i s tím rizikem ,že už to nebude OK?nezdá se mi v pořádku ani levá ruka ,i když to ještě není dlouho po operaci....Děkuji za Váš čas .S pozdravem Lucie
prim. MUDr. Aleš Fibír Ph.D.  |  Basic member  |  Plastická chirurgie  |  Hradec Králové, Čáslav
  • 30 odpovědí
  • 57 Likes
Dobrý den,
na levou ruku je brzy, je nutno aby doběhla celá rekonvalescence a doporučuji kontrolu EMG 3 měsíce po operaci. Pokud je před výkonem těžší nález, může část obtíží přetrvávat i několik týdnů po výkonu než nerv zregeneruje. Neměly by však přetrvávat noční bolesti. Při kontrola doporučuji vyšetřit EMG i pravou ruku a srovnat poslední dvě vyšetření. Pokud dojde ke zhoršení, tak je na místě zvážit operaci vpravo.
Tyto informace berte trochu s rezervou, není možno být přesnější pokud nemám možnost Vás vyšetřit.
S pozdravem Fibír
bublinka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
  • 6 Likes
Dobry den ,děkuji za odpověď .Nyní jsem 3 měsíce po operaci levé ruky.Po vyšetření EMG má má levá ruka lehké postižení.Je to tak v pořádku? Pravá stále středně těžké ,i když s lehkým zlepšením.Levá ruka ale stále brní...přes den i v noci.Už mě taky napadlo zda nemohu mít ještě nějakou jinou nemoc ,která se taky projevuje brněním...ach jo. Je to možné?
Příští týden mám kontrolu na neurochirurgii,tak uvidím co ta pravá.
Děkuji za odpověď a váš čas. Lucie

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí