Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Neinvazivní léčba karpálního tunelu? - Ruka - karpální tunel - Diskuze

Neinvazivní léčba karpálního tunelu?

Neinvazivní léčba karpálního tunelu?

Viola  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den, taky mám jít dle vyšetření EMG na operaci karpálního tunelu na obouch rukách. Vyšetření určilo středně težký karp. tunel, na levé ruce o trochu horší. Protože hledám o tomto problému informace, tak jsem celkem na rozpacích, když si někde přečtu, že síce odstrání šlachu, která na nerv tlačí, ale pak jej může dráždit jizva po operaci a je citlivá a bolestivá dlaň. Nevím, co mám udělat - nedá se to léčit nějak jinak, rehabilitacemi, lékmi? Co pak , když nastane situace s tou jizvou, jak se to řeší?
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Dobrý den, žádná šlacha se neofstraňuje . Pouze se přetne s uvolní vazivový pruh v zápěstí. Alternativou je z konzervativních postupů aplikace kortikoidu na hydrodisekce pod ultrazvukem.
Viola  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den, děkuji za odpověď! Znamená to teda, že se to dá léčit i jinak než opertívně? Můj neurolog mi dal zatím vířivku, vitamínové injekce, hořčík a ještě nějaké vitamíny na regeneraci nervů.

Reakce na Viola

MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Vše závisí na tíži útlaku nervu při průchodu zápěstím.
V některých případech je operace nevyhnutelná , ale v jiných existují postupy , jak prostor kolem nervu uvolnit. Viz odpověď dříve.
Ozvěte se mi s nálezem EMG.
MUDr. Zdeněk Kopal  |  Basic member  |  Rehabilitační a fyzikální medicína  |  Frýdlant v Čechách
  • 114 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den, aplikujeme, rázovou vlnu, magnet.pole, , cvičení sestava na karp. tunel atd, jinak operace opich laser . Středně těžký karp. tunel je k peraci v místním znecitlivění.
Iva  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 5 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den! Jaké máte hodnoty EMG na obou rukou?
Viola  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 4 odpovědí
Přikládám EMG
Jana  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
Podařilo se mě operaci se vyhnout (po shlédnutí videa co mě čeká a že se přeříznou obaly na zápěstí jsem si řekla, že udělám vše, abych na operaci nemusela), ale stojí to hodně času i peněz-nelituji. Měla jsem středně těžký nález na EMG-dokonce mi lékař řekl, abych šla okamžitě, jinak že nevezmu za čas ani hrnek do ruky. Strávila jsem sobotní dopoledne na anglických serverech a tam je mnoho ukázek cvičení a uvolňování zápěstí a dokonce tvrdí, že po zakoupení jejich videa se vždy vyléčíte - mě stačila videa zdarma. Stáhla jsem si jich několik a denně cvičila. Dále jsem chodila na akupunkturu a ještě na rehabilitační masáže a brala homeopatika a různé masti z kostivalu-prostě vše, co by pomohlo (jistě pomůže i rázová vlna a další, co váš lékař doporučuje). Lékař nejsem, jistě jsou případy, kde nezbývá než operace a hodně záleží na původu vzniku KT. Shrnuto-chce to velkou víru a odhodlání se vyléčit a hledat cesty. A když to nepůjde, tak se prostě s tím smířit-jsou horší věci. Každopádně přeji, aby vše pro vás dopadlo bez operace.

Řeháková
Viola  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 4 odpovědí
Děkuji za hodně povzbudivá slová. Nemáte odkazy na ta cvičení?

Reakce na Viola

Danča  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 18 odpovědí
Skvělá je Bowenova technika. Obrnkat předloktí a protahovat, našla jsem jen placené video. Reference jsou na to dobré. https://brnkacimasaz.cz/syndrom-karpalnich-tunelu-objednavka/

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí