Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Operace karpálního tunelu - Ruka - karpální tunel - Diskuze

Operace karpálního tunelu

Operace karpálního tunelu

Iva  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 5 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den! Byla jsem odeslána závodním lékařem na vyšetření karpálů a mám nález na levé ruce - hodnota 5,45 . Je to na operaci? Mám jít k závodnímu znovu příští týden a jsem z toho nervózní. Závodní lékař buď posílá na operaci nebo prý přeřazení na jinou práci,což nechci. Děkuji za odpověď.
KÁČA  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den.Já měla naměřené hodnoty 8,2 a to už prý bylo kritické.Na operaci jsem šla,ale výsledek nic moc-prsty stále brní,mravenčí...Nové EMG po operaci naměřilo 5,5,takže výsledek operace skoro žádný.Po půl roce mám jít znovu na měření a PAK se uvidí,zda bude nová operace.Jsem z toho nervozní,protože nová operace se musí dělat v celkové anestezii a to pro mě není optimální-mám za sebou 3 srdeční infarkty a 3 mozkové mrtvičky.Tady je každá rada drahá-JÍT čí NEJÍT na operaci???
S pozdravem pacientka Marta
prim. MUDr. Aleš Fibír Ph.D.  |  Basic member  |  Plastická chirurgie  |  Hradec Králové, Čáslav
  • 30 odpovědí
  • 57 Likes
Dobrý den,
uvolnění karpálního tunelu by mělo být provedeno dokud není nerv již nevratně postižen. To se dle EMG určuje obtížně, nicméně při Vaší hodnotě distální motorické latence se sice na operaci běžně chodí, ale z čistě praktického hlediska můžete operaci ještě na nějakou dobu odložit, nikdo Vám však neřekne ani negarantuje na jak dlouho to lze bezpečně udělat. Požadavek Vašeho závodního lékaře souvisí se snahou o prevenci vzniku nemoci z povolání a pokud na operaci nepůjdete, může to vést k Vašemu pracovnímu přeřazení. Pokud se budíte bolestmi ruky několikrát každou noc, ráno se budíte s necitlivými prsty, občas Vám z ruky vypadne nechtíc hrníček nebo talíř, pokud obtížně manipulujete s drobnými předměty, doporučuji Vám na operaci jít již nyní. Výhodou včasné operace je rychlejší regenerace nervu a rychlejší ústup obtíží. Pokud je předoperační EMG nález horší, trvá to někdy i výrazně déle, než odezní všechny obtíže a než se EMG nález normalizuje (i 6-12 měsíců). Zdravím.
Iva  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 5 odpovědí
  • 2 Likes
Děkuji pane doktore za odpověď. :-)
Šla bych tedy na operaci již teď,když je v mém případě rychlejší regenerace nervu po včasné operaci. Uvidím,co mi řekne můj závodní lékař.Jsem zaměstnaná ve fabrice již 15let, byla jsem na výrobní lince,kde se dělalo moc kusů za směnu a to mě bolely ruce skoro každou noc a teď poslední 2 roky mám fakt dobrou práci, dělám za směnu tak 4,5hod zbytek chystám papíry pro holky na počítači,což mě baví,nebo jsem původním povoláním ekonomka s maturitou a čísla mi nedělají problém. Takže přeložení na práci s menší naměřenou zátěží by bylo pro mě jako zlý sen - neboť nevím,jak to tam měřili,ale menší zátěž je třeba na lince,kde se za směnu šroubuje x kusů za směnu,holky co tam přeložili s karpálama si stěžují na bolesti,že je to ještě horší než na původní práci.
Hlavně po ránu mi mravenčí ruka, nést lehkou tašku mi dělá velký problém - konečky prstů necítím a natékají mi prsty na rukou.
Snad mě pošle na operaci a budu se moct vrátit na své původní místo.
Držte mi palce.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí