Problémy po operaci karpálního tunelu  

renáta
renáta renáta
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Počet příspěvků: 1
Poslat soukromou zprávu

mám 2 měsíce po operaci karpalího tunelu na pravé ruce,ruka mi začala znova natékat a prostřední prst zlobí při sočení do pěsti a zároveň mám pocit táhnutí v jizvě až k bolesti při pohybu palce jizvu promazuji masti měsíček v sádle a prohmatávám prosím o radu děkuji

Díky!  (0)
   Odpovědět   
Odborníci v okolí
FYZIOklinika fyzioterapie s.r.o.
FYZIOklinika fyzioterapie s.r.o. FYZIOklinika fyzioterapie s.r.o.
Basic member
Praha
Počet příspěvků: 449  ( 10)

Dobrý den, nepříjemnosti, které pociťujete souvisejí pravděpodobně se způsobem sešití operační rány.
Jelikož jsou jednotlivé vrstvy kůže k sobě "slepeny", může docházet k pocitu tahu v jizvě.

Pomoci by měla tlaková masáž, která místo prokrví a znemožní tak další srůstání vrstev.Samozřejmostí by měla být správně prováděná rehabilitace.

Účinnou metodou je také aplikace radiální rázové vlny.Ta působí hluboko pod místem aplikace a dokáže tak oblast jizvy velmi intenzivně prokrvit.

Doporučuji Vám pilně protahovat postižené svaly, upravit pracovní zatížení a dosavadní pohybové stereotypy tak, aby nedocházelo k opakovanému přetěžování zápěstí a znovunavrácení Vašich potíží.

S přáním brzkého uzdravení, Mgr. Hana Řezníčková, FYZIOklinika

Díky!  (0)
   Reagovat   
MUDr. Jiří Vrbický
MUDr. Jiří Vrbický MUDr. Jiří Vrbický
Premium member
Plastická chirurgie | více Chirurgie
Praha
Počet příspěvků: 543  ( 37)

Operovanou ruku nepřetěžujte.Dočasdně vynechte ty pohyby,které vyvolávají bolest.Druh mazání není podstatný. Pravděpodobně neprovádíte správně tlakovou masáž.Je nutné palcem druhé ruky jizvu a její okolí stisknout a stisk držet půl minuty,pak tlak uvolnit a až místo opět zčervená (prokrví se) tlak na půl minuty opet opakovat.Provádět v cyklech po 5-10 stisknutí a to opakovat několikrát denně.U třetího prstu se může jednat o t.zv."lupavý prst".Tento příznak často vidíme u pacientů kteří jsou léčeni pro karpál. tunel i když to přímo s provedenou operací nesouvisí.Měla by jste se poradit s operatérem.
s pozdravem Dr. Vrbický

Díky!  (0)
   Reagovat   
renáta
renáta renáta
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Počet příspěvků: 1
Poslat soukromou zprávu
Reakce na MUDr. Jiří Vrbický

děuji za radu,bohužel včera mně posudková uschopnila i když mé potíže zatím neodezněly dělám servírku,takže ruka je přetěžovaná ,musím ještě podotknout,že jsem překročila roční nemocenskou jaké mám možnosti na doléčení děkuji

Díky!  (0)
   Reagovat   
evik
evik evik
návštěvník
Hledám vhodného lékaře
Olomoucký kraj
Počet příspěvků: 19  ( 6)
Poslat soukromou zprávu
Reakce na MUDr. Jiří Vrbický

Mám po operaci přes 2 roky )karpálního tunelu + neurolyza) a urka mě stále pobolívá a v poslední době mě bolí a trne prostřední prst a nemám v této ruce téměř žádný cit.Všechno mě z ní padá a nemám v ní sílu.Co stím?
Děkuji za radu. Eva

Díky!  (0)
   Reagovat   
Litujeme, ale tato diskuse byla pro návštěvníky uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Pokud jste lékař, přihlašte se.

Založte novou diskuzi k tématu Ruka - karpální tunel