Problémy po operaci karpálního tunelu

Problémy po operaci karpálního tunelu

renáta  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
mám 2 měsíce po operaci karpalího tunelu na pravé ruce,ruka mi začala znova natékat a prostřední prst zlobí při sočení do pěsti a zároveň mám pocit táhnutí v jizvě až k bolesti při pohybu palce jizvu promazuji masti měsíček v sádle a prohmatávám prosím o radu děkuji
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, nepříjemnosti, které pociťujete souvisejí pravděpodobně se způsobem sešití operační rány.
Jelikož jsou jednotlivé vrstvy kůže k sobě "slepeny", může docházet k pocitu tahu v jizvě.

Pomoci by měla tlaková masáž, která místo prokrví a znemožní tak další srůstání vrstev.Samozřejmostí by měla být správně prováděná rehabilitace.

Účinnou metodou je také aplikace radiální rázové vlny.Ta působí hluboko pod místem aplikace a dokáže tak oblast jizvy velmi intenzivně prokrvit.

Doporučuji Vám pilně protahovat postižené svaly, upravit pracovní zatížení a dosavadní pohybové stereotypy tak, aby nedocházelo k opakovanému přetěžování zápěstí a znovunavrácení Vašich potíží.

S přáním brzkého uzdravení, Mgr. Hana Řezníčková, FYZIOklinika
MUDr. Jiří Vrbický  |  Basic member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 21 odpovědí
  • 123 Likes
Operovanou ruku nepřetěžujte.Dočasdně vynechte ty pohyby,které vyvolávají bolest.Druh mazání není podstatný. Pravděpodobně neprovádíte správně tlakovou masáž.Je nutné palcem druhé ruky jizvu a její okolí stisknout a stisk držet půl minuty,pak tlak uvolnit a až místo opět zčervená (prokrví se) tlak na půl minuty opet opakovat.Provádět v cyklech po 5-10 stisknutí a to opakovat několikrát denně.U třetího prstu se může jednat o t.zv."lupavý prst".Tento příznak často vidíme u pacientů kteří jsou léčeni pro karpál. tunel i když to přímo s provedenou operací nesouvisí.Měla by jste se poradit s operatérem.
s pozdravem Dr. Vrbický
renáta  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
děuji za radu,bohužel včera mně posudková uschopnila i když mé potíže zatím neodezněly dělám servírku,takže ruka je přetěžovaná ,musím ještě podotknout,že jsem překročila roční nemocenskou jaké mám možnosti na doléčení děkuji

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí