Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Regenerace po operaci karpálu - Ruka - karpální tunel - Diskuze

Regenerace po operaci karpálu

Regenerace po operaci karpálu

JerryFM  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 5 odpovědí
Zůstane po operaci nějaký problém s hybností ruky, anebo jen vzhledová vada z jizvy?
Jak dlouho trvá regenerace než se řez zahojí tak, že nebude bolet při pohybu zápěstí.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
hybnost zápěstí bývá po op. karpálního tunelu zpravidla neporušena a neomezena. Úplné zhojení je obvykle do 8-12 týdnů po operaci.
prim. Moster, Revmacentrum
JerryFM  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 5 odpovědí
Mám 6 měsíců po operaci při sevření dlaně, ohnutí zápěstí nebo roztažení prstů cítím bolest v oblasti jizvy . Navštívil jsem po 6 měsících operatéra a on mi řekl, že se jizva zahojila a bolest prý mám protože jsem ruku brzo zatěžoval. Jezdil jsem měsíc po operaci na rehabilitaci, a 3 měsíce jsem byl s rukou na nemocenské.
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
doporučuji Vám navštívit fyzioterapii, kde se zaměří na uvolnění měkkých tkání, které mohou být pooperačně zatuhlé, a to Vám může bránit v plném rozsahu pohybu. I zaměření na samotnou terapii jizvy Vám může hodně pomoci. Pokud zatuhnutí a bolesti trvá takto poměrně dlouho není čas čekat, že se ruka sama zhojí, ale je nutné měkké tkáně povolit a zápěstí funkčně zastabilizovat.
Přeji příjemný den!
Mgr. Kateřina Pešlová
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Lavinda  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám po operaci K.T. obou rukou a radím těm,kteří mají otoky v jizvě a tuhé vazivo v okolí,kupte si CONTRACTUBEX GEL,stojí kolem 300Kč,pojiš´tovna ho nehradí,ale mě po dvou měsících potíží v okolí jizev a nočního tlaku v dlani a palci a buzení s bolestmi velice pomohl.Jednu ruku mám 3 měsíce po operaci a po masírování 3x denně s tímto gelem se otok v jizvě pěkně vstřebal a druhou po dvou měsících doháním také.Vlastně ji mám 2 měsíce po operaci a začala jsem chodit do práce,tak se mi ulevilo.V noci mi ještě táhnou palce,ale to už nic není,po rozhýbání mám ruce v pořádku. přeji všem brzké uzdravení Lavinda

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí