Rehabilitace po operaci karpálního tunelu

Rehabilitace po operaci karpálního tunelu

karel58  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Jsem asi 5 týdnů po operaci karpálního tunelu. Mám pocit, že jsem se unáhlil, protože mě první tři prsty trnuly teprve 2 měsíce. Vyšetření EMG prý ale toto onemocnění potvrdilo. Prsty mě trnou nadále. Chtěl bych vědět, jestli mohu ruku nějak sám rehabilitovat, kromě tlakových masáží. Děkuji
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím, Karle,
operace karpálního tunelu se dělá pro útisk středního nervu (n. medianus). Podle Vašeho sdělení bylo poškození nervu prokázáno EMG vyšetřením. Po operaci se nerv regeneruje jen velice pomalu a trvá několik týdnů, spíše měsíců než se nerv opět zotaví. Po operaci doporučuji ruku šetřit, aby nedošlo k opětovnému zajizvení v okolí nervu. Doporučuji nyní užívat k urychlení regenerace nervu kombinované preparáty vitamínů B.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX
Libuše Michalíková  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Jsem měsíc po operaci karpálního tunelu. Vše je OK. Jen bych chtěla znát cviky pro prevenci. Abych už nemusela znovu na operaci. Děkuji.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
po operaci karpálního tunelu nen třeba žádné další speciální rehabilitace nebo cvičení. Pokud je operace řádně proveden, střední nerv (n. medianus) je dokonale trvale uvolněn. Po operaci doporučujeme 5-7 týdnů bez fyzického namáhání operované končetiny, aby nedošlo k dráždění operované krajiny a k nadměrnému jizvení. Obvyklá fyzická denní činnost je zcela povolena.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Míla  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Pane doktore, patří psaní tužkou v sedě u stolu a práce u počítače k běžným činnostem? Nechtěla bych si nijak přitížit. Jsem po operaci 14 dnů ale nemám vůbec žádné potíže a vylekalo mě co všechno tady lidé píší. Co už je fyzické namáhání ruky, co třeba řízení auta?
marie  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
dobry den,mam maminku od 1.listopadu po operaci karpalniho tunelu , ale ruku má stále oteklou,prsty i hřbet. Dávám jí obklady, provádáme tlakovou masáž jizvy, ta je klidná, zhojená. Přes noc ruka trochu splaskne , ale ráno opět oteče. Mám dotaz, jestli můžeme používat perličkovou koupel, nebo co je nejlepší ,aby neotékala. Mamince je 83 roků a končetiny se špatně prokrvují.Mám strach, jestli je vše v pořádku. Děkuji za odpověd Marie
prof. MUDr. Libor Paša Ph.D.  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Brno
  • 32 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
velké otoky by měl posoudit lékře. to se nedá po internetu zhodnotit.
navrhuji tedy kontrolu u lékaře. k posouzení stavu
doc paša
MUDr. Jiří Vrbický  |  Basic member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 21 odpovědí
  • 123 Likes
Věk vaši maminky jistě hraje svou roli.Je-li rána a její okolí klidné vířivá koupel je možná. Budou-li otoky přetrvávat ještě 14 dnú doporučuji navštívit lékaře (nejlépe operatéra) k posouzení-.Je-li ruka oteklá a kůže má mramorovaný vzhled může se jednat o komplikaci,která v malém procentu případů po operaci KT může vzniknout (t.zv. Sudeckova atrofie)-vhodné bude RTG vyšetření ruky.
s pozdravem Dr. Vrbický
Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
Bylo by vhodnější zajít s rukou na rehabilitační ambulanci, kde Vám fyzioterapeut jednak ruku sám uvolní, protáhne a naučí Vás cviky "na doma" - uvolnění a protažení zkrácených svalů. Tlakové masáže jsou málo.
Petr  |  návštěvník  |  Praha
  • 5 odpovědí
Dobrý den, jsem po operaci karpálního tunelu a chtěla bych s rukou začít cvičit, mírně jí posílit a předejít případným dalším poškozením. Kamarádkou mi byl doporučen Powerball, jako prevence před nervovým poškozením , ale také jako rehabilitace po úrazech a operacích. Máte někdo prosím s Powerballem zkušenosti? Doporučili byste mi ho? Děkuji
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, rozhodně bych Powerball nedoporučovala ani jako terapeutickou pomůcku pro zdravého člověka natož Vám po operaci karpálního tunelu. Terapie v akutní fázi po operaci spočívá v uvolnování jizvy, tak aby jste předešla srůstání měkkých tkání a průchodnost šlach, nervů a cév byla v oblasti zápěstí co nejvolnější. Od věci není ani lymfodrenáž, která podpoří regeneraci lymfatického systému v oblasti ruky. Dále doporučuji relaxaci až protahování svalů předloktí (ohybače prstů). Po zhojení měkkých tkání můžete podstoupit mobilizaci zápěstí,drobných kloubů ruky a lokte, případně ramene a krční páteře. V další fázi terapie bych doporučila cvičení na neurofyziologickém podkladě, aby koordinace svalů hroní končetiny, ale i trupu byla dobrá a preventivně jste tak předešla případným funkčním problémům pohybového aparátu.

Přeji krásný den, Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na FYZIOklinika s.r.o.

Petr  |  návštěvník  |  Praha
  • 5 odpovědí
Dobrý den, děkuji vám za odpověď.
Jen by mě zajímalo, proč byste powerball nedoporučila Powerball jako terapeutickou pomůcku pro zdravého člověka? Znám pár lidí, co s ním mají výbornou zkušenost jako rehabilitační pomůcku třeba po zlomenině ruky.
A když si pročtete diskuse, zjistíte, že dobré zkušenosti s powerballem má opravdu hodně lidí. Ať jako rehabilitační, tak posilovací pomůcku. Jaké jsou vaše důvody? Děkuji
julinka  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 18 odpovědí
Dobrý den, už 4 roky mám potíže se syndr. karp. tunelu, léky už nepomáhají a jistě mě čeká operace. Byla jsem již i na EMG a byla mi operace doporučena. Nevím však kde u nás v Karlov. kraji najít sparávného operatéra. Děkuji
MUDr. Jiří Vrbický  |  Basic member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 21 odpovědí
  • 123 Likes
Nevím jestli jsem správný operatér,ale na našem pracovišti provádíme měsíčně operaci tak 25 karpál tunelů.Můžete-li si zajistit odvoz domů tak sie můžete objednat i u nás -tel.č.:XXXXXXXXX, nebo XXXXXXXXX.Máteli blíže do Vysokého nad Jizerou tak se objednejte na tamní chirurgii ruky.
s pozdravem Dr. Vrbický

Reakce na MUDr. Jiří Vrbický

julinka  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 18 odpovědí
Děkuji za odpověď, ještě by mě zajímalo prosím, jestli se za operaci platí a případně kolik. Jinak odvoz tamia zpět bych samozřejmě měla a mám v Praze i rodiče.
Děkuji předem za odpověď. Lucie Štiková

Reakce na julinka

Danča  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 18 odpovědí
Jako výborná se také jeví Bowenova technika. Už se podařilo předejít operaci u mnoha lidí, kteří to měli "jisté". Než se do toho "řízne", je dobře toto ještě zkusit. Poohlédněte se po někom ve Vašem okolí, nebo popojeďte, stojí to za to. V Praze je určitě několik šikovných lidí. S pozdravem, Dana Švestková, Centrum Bowenovy techniky Brno.

Reakce na Danča

julinka  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 18 odpovědí
Dobrý den...a to je prosím co, ta Bowenova technika?
Děkuji Lucie

Reakce na julinka

Danča  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 18 odpovědí
Dobrý den,
je to druh masáže - pracuje se svaly a šlachami. Můžete se podívat na naše stránky, případně určitě naleznete další zdroje. http://www.bowen-brno.cz/bowenova-masaz-brno Uvolňuje se sval, ke kterému patří problematická šlacha, která tak nemá dost klidu. Tím se dosahuje uvolnění otoku v místě karpálního tunelu a tím zklidnění stavu. Záleží na Vašem těle, kolik má ještě síly k opravě. Z vlastní praxe mohu potvrdit, že to funguje dobře. Pokud byste chtěla vědět něco konkrétněji, můžete mne kontaktovat přímo. Pěkný den.

Reakce na Danča

Krystalka5827  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Když jsem po operaci karpálního tunelu,toto úterý doporučujete Bowen i po ni?

Reakce na julinka

MUDr. Jiří Vrbický  |  Basic member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 21 odpovědí
  • 123 Likes
Tyto operace jsou u nás hrazeny zdravotními pojišťovnami
s pozdravem Dr. Vrbický

Reakce na MUDr. Jiří Vrbický

julinka  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 18 odpovědí
Děkuji za odpověď pane doktore. Ještě mám poslední dotaz, pokud bych se k vám objednala, tak jestli potřebuji "čerstvé" výsledky vyšetření z neurologie-EMG nebo postačí ty 2 roky staré? A jaké jsou asi čekací doby na zákrok. Děkuji a přeji hezký den.
Lucie Štiková

Reakce na julinka

MUDr. Jiří Vrbický  |  Basic member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 21 odpovědí
  • 123 Likes
V každém případě přineste ty staré výsledky.Nové výsledky by mohly ukázat na progresi nálezu,ale máte-li stále obtíže tak to nebude nutné.Čekací doba na operaci od konzultace je velmi variabilní- od 1-5 týdnů.Ev. další korespondenci pište na :XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
s pozdravem Dr. Vrbický

Reakce na MUDr. Jiří Vrbický

kofola33  |  návštěvník  |  Essex
  • 2 odpovědí
Pane doktore, chtela bych se zeptat, jak dlouho po operaci je normalni, aby prsty porad dost silne brnely? Jsem po operaci sice jen tyden, ale i tak se mi zda, ze to zacina brnet vice a vice. Snazim se mit ruku behem dne dost nahore a cvicim prstama,ale moc to nepomaha... dekuji za odpoved.
Dance  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den ,jsem z Litvínova ,jsem po několika operacích karpálu ,nejblíže to určitě máte na neurochirulgii do Ustí nad labem ,mohu vám doporučit ,tam mě dali ruce do hromady/prodělala jsem operaci v okresní nemocnici ,ale nepovedlo se to/.Danče
slunečnice  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, 20.10. mi operoval karpál pan dr. Dyrc v Chebu. Je to úžasný a šikovný lékař. Mohu jen doporučit. Kontakt najdete na internetu, nejlépe domluvit se po telefonu. Zdraví Jana
jana  |  návštěvník  |  Praha
  • 5 odpovědí
  • 1 Like
Zdravím,
měla jsem před operací necitlivý poslední článek palce, citlivost se obnovila až po 2 měsících.Mně se jako rehabilitace osvědčilo to, že jsem velmi brzy po vyndání stehů začala ruku co nejběžněji používat - velmi rychle jsem ji dostala zpět do formy a neměla jsem žádné problémy.
anitram5  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 5 odpovědí
Dobry den
23.2 jsem podstoupila operaci kar.tunelu pr.ruky 2.3.prst,Včera7.3 mi odstranily stehy bolest nebyla ale ted mě bolí dlan a okoli jizvy.Pan doktor mě pozval za tyden na K.O.a pak řikal že to asi bude dobre ze snad mohu nastoupit do prace.Všude čtu že je to delši lečeni.Jsem jeřabnice a ruku -dlan-použivam 7hod vkuse.Tak jsem se chtěla zeptat jestly je to vhodne nastoupit tak brzo do prace.Mam strach at se mi to nevrati.Stači že mi začala brnět ta druha ruka hlavně palec a budí mě v noci je to k zešileni,Ale na EMG jsem s levou rukou ještě nebyla,Věřim že to přestane.Děkuji za odpověd a přeji krasny den.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
po operaci karpálního tunelu je vhodné šetřit operovanou končetinu 3-5 týdnů. A to z toho důvodu, aby se po operaci nevytvořila nadměrná hypertrofická) jizva. doporučujeme operovanou končetinu používat je pro sebeobsluhu. Dočasná pracovní neschopnost po této operaci tedy závisí na pracovním zařazení.
prim. Moster, Revmacentrum
julinka  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 18 odpovědí
Dobrý den, jsem od minulého čtvrtka po operaci karpálního tunelu. Na internetu jsem objevila možnost endoskopické operace, posstoupila jsem ji v Plzni v Privamedu. Rozhodla jsem se pro ni a myslím, že to bylo dobré rozhodnutí. Nevýhodou sice je, že se zákrok provádí v celkové anestezii a platí se, ale nelituji. Po operaci mě ruka bolele jen asi hodinu, jak jsem se probrala z narkozy, pak jsem ji ledovala. Mám na ruce dlahu a obvaz na 10 dnů. Ruka vůbec nebolí, jen maličko cítím, že mi něco dělali. Ani jsem nepotřebovala léky na bolest. Mám jen 1 steh pod zápěstím, brnění mě přešlo hned. Jsem ráda, že nebudu mít velkou jizvu v dlani.Po sundání obvazů a vyndání stehu mám začít procvičovat zápěstí, jsem zvědavá jak to půjde. Pro případné zájemce dám pak vědět, jaká byla rehabilitace.Zdravím Lucie Štiková
anitram5  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 5 odpovědí
Dobry večer
taky mam asi 2měsice po operaci ruky a musim říct že to neboli a p.doktorka mi to tak krasně udělala že nejde jizva ani vydět.Ted chodim na rehabilitace a hodne to pomaha.Už se vubec nebojim jit s druhou rukou.Spíš naopak už se nemužu dočkat až se zbavím toho neustaleho brnění

Reakce na anitram5

liba  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 4 odpovědí
zdravím taky mě čeká operace.kde jste na operaci byl a jak dlouho jste byl objednán?

Reakce na liba

anitram5  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 5 odpovědí
Dobry den
Tak obědnana jsem byla měsic a dělaly mi to v OSTAVE mudr MARTINA FAJKOŠOVÁ
Mam to tak krasne že to nejde vubec poznat kde byl řez a už mě to ani neboli
P.doktorka mi dala rehabilitaci 10magnetu
10vířivk

Reakce na anitram5

liba  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 4 odpovědí
díky a máte to řízlý podélně nebo příčně?

Reakce na liba

anitram5  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 5 odpovědí
Dobry den
Mam to podelně přesně v te čaře co je na dlani ale už to skoro nevidím.ničeho se nebojte bude to v pohodě,ještě musim dodat že nevim co je MRAVENČENI :-)
Iri123  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 6 odpovědí
Tak to vám upřímně závidím.Mám 10 stehů a rána je velká 10,5cm,což se mi zdá hodně!!!!Jsem po operaci 3 týdny,ale rika pobolívá,hlavně v noci a po práci,neudržím ani hrnek v ruce,propiskA mi vypadává z ruky,krouživé pohyby ruky bolí.Abych toho neměla málo,tak mi zůstalo brnění 4. a 5.prstu,prý mám lupavé prsty a chce to další operaci,navíc mám to samé i na druhé ruce.Doteď jsem léta nemarodila a padla mi čtyřicítka a hned 2 neschopenky a zaměstnavatel ani nenchá pacienta domarodit a tlačí ho do práce a to jsem zdravot.sestra.Pomohla jsem dost lidem......Asi mám ze svého věku deprese,nechci stárnout!

Reakce na Iri123

Pája  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,dnes mám po operaci druhé ruky a na obou mám dva stehy. Operoval mě v Brně pan doktor Vašíček a musím mu poděkovat za super výkon. Při operaci jsem necítila žádnou bolest.Snad nebudu mít do bodoucna potíže, ale vřele tohoto operatéta doporučuji.:-)

Reakce na Pája

Iri123  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 6 odpovědí
Obdivuji dr.Vašíčka z Brna.Mě operoval v Sokolově začínající lékař a mám 10stehů,rána veliká,nějak se mi to nezdá!

Reakce na Iri123

Iri123  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 6 odpovědí
Mám ještě karpály i na druhé ruce,ráda bych znala jméno lékaře-operatéra v okolí Karlových Varů a Sokolova,který je šikovný.Ani rehabilitaci mi po operaci karpálů nedoporučil,že není potřeba,že ruku rozhýbu sama.Lékař téměř se mnou nekomunikoval,nevěděla jsem,zda můžu hýbat rukou po operaci,žádnou ortézu jsem nedostala,ruka svěšená dolů bolela,tak jsem si musela koupit šátek a zavěsit jí do šátku.Lékařs.kontroly byly téměř beze slov.Vše jsem si musela vyhledat na netu.Asi by se měli lékaři nad sebou zamyslet a více komunikovat s pacientem.Pracuji na zahradě,kde leckdy je práce těžká,zda můžu nesit plný kýbl nebo okopávat mi nikdo nesdělil.
Irena  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 2 odpovědí
Prosím oradu po operaci karpálního tunelu. Jsem 3 měsíce po operaci. Asi před 4 týdny jsem zjistila z jedné strany jizvy zatvrdlé místo asi 2 cm.
Po konzultaci s doktorkou a předložení výsledků z EMG to není v pořádku.
Doslovně píší že dml středního nervu vlevo mírně zhoršena, ale RVS je naopak zlepšena. Paní doktorka mi předepsala měkké techniky. prosím o radu co je možné pro to udělat aby ztvrdlé místo zmizelo. Mám také operovanou pravou ruku a tam je vše v pořádku.
Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
Na jizvu jsou dobré ony měkké techniky, dále laser. Ale také se s velkým efektem používá přikládání polymerového gelu silipos na jizvu, který ji hezky změkčí a prohojí. Pokud chcete, zavolejte mi (viz profil) a vysvětlím Vám, co s tím a jak. Samozřejmě je vhodná i manuální rehabilitace a uvolňování fyzioteraputem - mohu se Vám na to podívat.

Reakce na Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek

vendy028  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 2 odpovědí
dobry den uz jsem tady psala sve potize a odpoved byla ze by se mohlo jednat o SKT,vcera jsem byla na zadost obvodni lekarky na ortopedii,lekar mi zmackl jen lokty ktere me boli take a rekl ze je to tenisovy loket prosim o radu ktery lekar mi zdeli jestli se jedna o SKT dekuji

Reakce na vendy028

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
asi u Vás se bude jednat o několik postižení. Vedle úponových potíží, které určil ortopéd se může jednat nezávisle o SKT. Můžete ještě požádat o vyšetření u lékaře oboru neurologie.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek

Irena  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 2 odpovědí
Na základě vašeho doporučení začínám chodit na laser. Mámm ho na každou ruku 10x.
Kde mohu sehnat polymerový gel silipos, a má to ještě cenu po takové době ho přikládat-jizvy mám jinak pěkné? V lékárně mi nemohli poradit a nikdy to neměli.


Reakce na Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek

Iveta  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, 21.1.2021 jsem podstoupila endoskopicky operaci obou rukou karpálního nervu. Potíže okamžitě zmizeli, jizva zahojená, ale v dlaních mám otoky a při dotyku cítím bolest. V předešlé diskuzi doporučujete polymerový gel Mám používat nebo provádět cvičení.
Děkuji za odpověď Žižková
mlynaricek  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
jsem 5 měsíců po operaci karpálů.
Kontrolní EMG ukázalo jen velmi mírné zlepšení.
Ruka brní dále a navíc je velmi citlivá na chlad.
V chladu tuhne a bolí.
Je dobré operaci opakovat?
Děkuji.
Patrná.
Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
je vhodnější nejdříve absolvovat rehabilitaci, aby fyzioterapeut pořádně uvolnil klouby a svaly zápěstí a ruky. Pokud ani pak nedojte ke zlepšení, zajděte za svým operatérem, který nejlépe rozhodne, zda je nutno znovu operovat nebo v čem je problém.
viera  |  návštěvník  |  Trnava
  • 1 odpovědí
Dobry den,chcem vas poprosit o radu.27.2.2013 mi vybrali stehy po operacii karpalneho tunela a ja by som chcela vediet,ake cviky su vhodne na domacu rehabilitaciu.Ruku mam este stale stuhnutu a bolestivu v oblasi zapastia.Dakujem.Viera zo Senca
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
zdravím,
zápěstí je potřeba šetřit celkově 5 týdnů bez zátěže op. končetiny. Operovanou končetinu používat jen k sebeobsluze. Cvičit prsty. Vhodné cca na 14 dní fixovat ortézou.
prim. Moster, Revmacentrum
Petr  |  návštěvník  |  Praha
  • 5 odpovědí
Již jsem to psal v jiné diskusi, ale mě po operaci lékař doporučil Powerball. Musím říct, že mi opravdu pomohl. Poraďte se se svým doktorem, snad pomůže i vám.
Anna  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý večer
Jsem 14 dní po operaci KT.Včera mi vyndali stehy,ale dnes jsem zjistila,že se mi jizva otevírá.
Můžete mi poradit co s tím?
Popina  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 4 odpovědí
Jsem 6 týdnů po operaci, vše bylo ok, nyní cítím, že prsty po nějaké práci trnou, ruka bolí. Fyzioter. tvrdí, že tak krásně zhojenou a pohyblivou ruku po operaci karpálu neviděla. Je možné, že jsem něco pokazila a měla ještě vyčkat s namáháním ruky prací? Pomůže rozcvičování, nebo je to ještě součást procesu hojení? Možná bude problém v tom, že mi operace nepomohla. V noci a v klidu ruka nebolí, poradíte?
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
po operaci karpálního tunelu je třeba operovanou končetinu 5-7 týdnů šetřit fyzickým namáháním. Povrchní jizva je vedlejší, podstatné je, aby při časné zátěži nevznikly jizvy uvnitř a nedošlo k srůstům v oblasti nervu. Platí tedy - méně znamená více.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

Popina  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 4 odpovědí
Pane primáři děkuji za rychlou reakci. Určitě jsem se poučila i z minulých příspěvků a Vašich odpovědí. Větou - méně znamená více se řídím velmi často. Tentokrát jsem na ni nějak pozapomněla - povinnosti všedního života mne vtáhly do činností, kde si až člověk zpětně uvědomí svou chybu, určitě u další ruky budu na sebe hodnější. Vám děkuji za cenné rady, které tu pacientům udělujete. Poradna funguje skvěle !!!

Reakce na Popina

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
děkuji za podporu, alespoň vím, že čas strávený u počítače k něčemu prospěje. Pokud mohu, alespoň poradím, pomohu až v ambulanci. Tak ať se Váš stav nadále zlepšuje :-)
prim. Moster, Revmacentrum
Popina  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 4 odpovědí
Tak po 9ti týdenní lhůtě po operaci, ruka trne až bolí (bezprostředně po zákroku bylo vše v pořádku), dělá mi problém i práce s myškou. Jsem smířena s tím, že operace nepomohla, uvidím, co napoví EMG po čase. Čeká mě ještě výkon u levé ruky, tak nevím, nevím... Chtěla bych poprosit o názor - po operaci mi neuroložka předepsala lék APO-GAB 300 s ohledem na problém u levé ruky. Po přečtení poučení jsem odložila medikament :-(( s tím, že to nikdy nedám, že si s řešením jednoho problému nenavodím další zdravotní potíže :-((. Nejsem si jistá, zda jsem neudělala chybu - a měla se dopovat další chemií. Nemáte zkušenost s tímto preparátem, volil byste toto řešení pro svého blízkého? Děkuji za jakýkoliv náznak Vašeho názoru. Přeji pohodové dny! Olina
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
po nevhodně vedené pooperační péči se stav po operaci karpálního tunelu může skutečně zhoršit. Opakovaně jsme léčili i takové pooperační komplikace, jako je Sudeckova algoneurodystrofie. Nehledejte pomoc na netu, ale u svého operatéra, který by měl nejen operovat, ale i pacienta řádně doléčit.
prim. Moster, Revmacentrum
Oľga  |  návštěvník  |  Zilina
  • 1 odpovědí
Dobrý deň, som 4 deň po operácii KT a chcela by som s rukou začať rehabilitovať. Môžete mi poradiť ako začať? Ďakujem Oľga
zany173  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem pátý den po operaci KT na pravé ruce. Jizva mi přijde trochu zanícená a docela dost bolí. Ruku mám stále zavázanou, ale ta bolest je příšerná a ruka nateklá. Má to tak být? Děkuji
martina  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
P.doktore,14 dní po operaci karpál.tunelu mě neustále neuvěřitelně pálí dlaň,která je navíc neustále oteklá.Obávám se,že je něco v nepořádku,bojím se o budoucí hybnost ruky.Nikdo mi také neřekne jak cvičit,rehabilitovat a v jaké míře a po jak dlouhé době od operace 6.6.2013.Je to pálení dobře,nebo ne?Co dělat.Prosím moc,poraďte.DĚKUJI MNOHOKRáT,Martina
Digi  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, dnes jsem byla na operaci KT na pravé ruce. Rána sice trochu bolí, ale to je jasné....spíš mě zaráží, že mi natékají prsty. Nevíte někdo co s tím. Děkuji za odpověď
igen  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,jsem po operaci karpálu obou rukou-levá před 3měsíci,pravá 2měsíce.Jizvy dobře zhojené,ale potíže stále přetrvávají. Brnění odeznělo ihned po zákroku,ale zápěstí a dlaně jsou stále velmi citlivé a bolestivé.Jsem v prac.neschopnosti,tedy ruce zatěžuji jen při běžných prac.úkonech a sebeobsluze,ale při větší zátěži přichází i větší bolest. Po celou dobu jsem nepocítila takovou úlevu,abych mohla odložit ortézy,či na noc zpevňující obvazy,pokud tak učiním,ruce mírně otékají a několikrát se dostavilo i brnění. Operatér při kontrole shledal vše v pořádku,ještě mě čeká vyšetření EMG. Obvodní lékařka na mě již pohlíží nevěřícně,sama mi však případnou pomoc nenabízí. Jsem z toho již neklidná,zvlášť když všude kolem slyším,že jiní už dávno pracují.
Má ještě po tak dlouhé době smysl např.magnet či fyzioterapie,laser apod.?
Děkuji za odpověď.
Josef  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
v únoru jsem byl na operaci karpalu s pravou rukou a koncem května s levou. Jsem v pracovní neschopnosti a chodím na rehabilitaci. U levé ruky mám stále bolesti na dotek v jizvě a její okolí - zároveň je nateklé, někdy mě bolí celé zápěstí. Po ránu mám stuhlé a nateklé všechny prsty a po sevření v pěst se blokuje prostředníček pravé ruky a přidal se lupavý palec u levé i pravé ruky. Po aplikaci ultrazvukem nedošlo k zlepšení, naopak lupavé palce přetrvávají i přes den. Na vyšetření EMG jsem ještě nebyl.
Děkuji za radu.
Josef
JerryFM  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 5 odpovědí
Jsem 6 měsíců po operaci poslední 2 měsíce mám stále stejnou bolest v místě jizvy při ohybu zápěstí, nebo zatlačením konečky prstů o přepážku.
Operatér mi řekl, že jsem asi zatěžoval rubu moc brzy a nedá se s tím nedá nic dělat a podle praktického lékaře došlo nejspíš ke srůstům.
Nemohu se s tím smířit, protože před operací mne jen brněli prsty v noci a nyní mne bolí ruka celý den a nosím na ní ortézu.
Do jaké doby by se měla případně udělat přeoperace případných srůstů?
Popina  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 4 odpovědí
Možná vám napoví můj příběh. První operace v březnu pro velmi těžký nález. Pooperační stav v pohodě. Po dvou měsících mi začaly opět brnět a bolet prsty (již jsem zde popisovala). Po třech měsících jsem si vyžádala EMG, které ukázalo výsledky dvojnásob horší než před operací. Dostala jsem doporučení k okamžité reoperaci. Reoperace proběhla 1.srpna, jizva je nyní delší 5cm, provádím tlakové masáže, chodím na rehabku - voda, elektro, cvičení. Užívám Secatoxin forte (na lék.předpis), Milgamma N a Aescin-Teva (obojí volně prodejné). Jaký bude výsledek zatím nevím. S palcem mám zatím problémy (poslední článek není můj). Ruka je nyní slabší, snad se časem vše spraví.

Reakce na Popina

JerryFM  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 5 odpovědí
Mě po 6 měsících EMG dopadlo dobře (levá ruka po operaci zlepšení a pravá mírné zlepšení).Secatoxin forte jsem bral před operací dlouhodobě, nyní injekce 20x B12, Aescin-Teva 3x1 a neurologem nasazené Gabanox 400mg 3x1.Prsty mne nebrní le stále vázne ohyb na obě strany cítím v jizvě tah.
Před operací jsem na doporučení jedl Wobenzin (2500Kč) a nyní Kč)Poenzi(750Kč). Podle neurologa, by mělo po 2 měsících dojít k zlepšení..

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí