Bolest na hrudi a křivá páteř

Bolest na hrudi a křivá páteř

lejla  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den , zjístili mi že mám mezi lopatkama....hodně rovnou asi trošku propadlou páteř (laicky)......chtěla jsem se zeptat, zda mě může bolet hrudní kost z toho, že mi páteř tlačí někam kam nemá....jelikož to trvá jíž několik týdnů, začínám mít strach, zda ta bolest nemá nic společného s plícema Lejla
GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Dobrý den,
oploštělá hrudní kyfóza (propadlá hrudní páteř) je často příčinou nestability v této oblasti, v důsledku které dochází k častějším blokádám žebra. Váš problém by měl vyřešit fyzioterapeut, který Vám žebra a hrudní páteř odblokuje a naučí Vás cviky, které kompenzují tuto funkční poruchu tak, aby nedocházelo k častým blokádám. Jedná se komplexní problém pohybového aparátu, který je lépe řešit individálně než nějakými obecnými cviky.
Mgr. Lenka Hellebrandová GeRI rehabilitace
Bc. Václav Kovalovský  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 99 odpovědí
  • 1 Like
Propadlá hrudní páteř blokuje žebra a přes ně se bolest projevuje na hrudní kosti. Problém je třeba řešit s fyzioterapeutem. Nutné je pracovat na odstranění blokád a dechových cvičeních.
  • 7 odpovědí
Dobrý den,
spíše bych řešila problém s "propadlou hrudní páteří"... protože jestli je toto řešitelné, pak máte naději, že se zbavíte potíží a bolestí v oblasti hrudní kosti... problém může být v blokádě hrudních obratlů, žeber, problém v oblasti svalového systému na hrudníku a zádech....
K rehabilitaci jste doporučená nebyla???
Přeji hezký den, s pozdravem MUDr. K. Šochová, Rehabilitační centrum Šenov, XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o.  |  Basic member  |  Dobřichovice
  • 29 odpovědí
Dobrý den, přikláním se k názoru, že vaše potíže mohou souviset s nestabilitou v hrudní oblasti a s blokádami žeber. Doporučuji ještě dovyšetřit fyzioterapeutem či rehabilitačním lékařem.
S pozdravem Mgr.Renata Léblová, CKP Dobřichovice
Centrum komplexní péče Roseta s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den,
je důležité, jak obtíže vznikly a jestli jim předcházely nějaké dechové obtíže, kašel, zvýšené teploty apod. To by byla známka, že se jedná o postižení plic nebo průdušek. Jen izolovaná bolest na hrudi by byla méně pravděpodobná. U starších pacientů se musí samozřejmě vyloučit i srdeční postižení - angina pectoris se projeví nejčastěji plošným tlakem za hrudní kostí při fyzické námaze (chůze do schodů apod.) s vyzařováním do levé poloviny hrudníku, do levé paže nebo do dolní čelisti. Bývá spojena s dušností.
Pravděpodobně se jedná o blokádu žeber v oblasti skloubení s prsní kostí - sternokostální skloubení. Tato bolest bývá obvykle lokalizovaná - v jednom nebo více bodech. Nebývá plošná. Při tomto postižení bývají i pohmatově bolestivá i skloubení žeber s prsní kostí. Bolest se zvyšuje hlubokým nádechem nebo pohyby hrudníku a hrudní páteře. Tyto blokády vzniknou snadno nesprávným sezením, nebo nevhodnou polohou ve spánku, nebo špatně koordinovaným pohybem. Obvykle odezní samy, nebo se dají napravit mobilizací a cvičením.
Oploštění páteře může být vrozeně, nebo je následkem blokády, případně ve vyšším věku následkem degenerativních změn (ale mnohem častější je naopak větší zakřivení hrudní páteře - "kulatá záda".
Doporučuji poradit se nejprve s praktickým lékaře, který Vám poslechne plíce a srdce a doplní případně další vyšetření. A při negativním nálezu navštívit nějaké rehabilitační zařízení, kde vám žebra a hrudník uvolní.

s pozdravem
MUDr.Jan Slovák, vedoucí lékař, CKP Roseta XXXXXXXXXXXXX
Terry  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den, zaujaly mě všechny články k tomuto problému jelikož už od konce listopadu trpím podobnými obtížemi. Jak bych začala, poprvé se mi tyto problémy - bolesti jako mezi prsy ale spíše k levé straně objevily v květnu 2011 kdy trvaly cca 14 dní a odezněly sami. Poté jsem měla až do listopadu pokoj. Když bych si měla vzpoměnout nevím čím jsem si to mohla způsobit nebo jaká by byla příčina ale vzpomínám si že to začalo bolet ráno v posteli. Bolest bych přirovnala spíše k ostřejší než tupější bolesti, ale co je zvláštní že to bolí hlavně při stlačení tohoto místa nebo při námaze (zvedání břemene, zvedání se z postele,při kašli). Tato bolest není pravidelná někdy je silnější někdy hodně nepatrná. Nyní chodím k lékaři který mě poslal na RTG hrudníku, a nyní na RTG páteře (na páteř zatím čekám na výsledky) ale na hrudníku bylo vše v pořádku, pan doktor mi předepsal RHB dechová cvičení a cviky které mi vůbec nepomohli, ba naopak. CHtěla jsem se zeptat zda si myslíte že bych ho měla poprosit třeba o CT hrudníku když na kostech je vše v pořádku nebo že by to opravdu bylo jen od páteře? Když si na to místo nesahám a nijak nezkoumám a nezatěžuji je ta bolest mizivá nebo malý, proto bych asi vyloučila potíže s plícemi nebo snad srdíčkem? Ale nejsem lékař. Děkuji mnohokrát za ochotu.
Petula  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Dobrý den,
nedávno mi také začly bolesti na hrudi, občas jakoby celé torzo, hruď, záda, i ramena, a nemůžu nic. Když se pohnu, mám pocit, že omdlím, a HLAVNĚ se mi při tom strašně špatně dýchá, jak píšete dechové obtíže. Zničehonic, bez námahy, prostě začnu mít pocit jako kdybych neměla dostatek vzduchu a nemůžu se zhluboka nadechnout. Do toho ta svíravá bolest.
Bolest nikdy úplně nezmizí, jen občas se s ní dá existovat a občas nepomůžou ani prášky na bolest, ani když si lehnu, nic. Četla jsem o tom nějaké články, tady zmiňují hodně příčin, co by to mohlo být: https://medicspark.cz/priznaky/bolest-na-hrudi/
Ale nevím, co myslíte, že by to mohlo být????
forte84  |  návštěvník  |  Presov
  • 2 odpovědí
Dobry den ... Pracujem v pocitacovej firme a moja praca je teda sedave zamestanie za PC ... asi 3 mesiace dozadu som spozoroval, ze pri pohyboch do stran mi praska v hrudniku ... nekaslem, neboli ma to, len ked sa otacam do stran tak pocut to praskanie ... bol som na RTG pluc, odoberali mi krv, bol som na vysetreni so srdcom a vsetko dopadlo dobre ... moja lekarka na rehabilitacnom mi povedalal, ze to moze byt z toho,ze v praci dlhe hodiny travim akoby zhrbeny za PC a rebra si uz zvykaju na takuto polohu ... potom ked sa narovnam tak dochadza k praskaniu ... na tej RTG snimke chrbite by som sa chcel opytat co znamenaju tie bodky vlavo a tie biele miesta a ciary ... za pomoc Vam velmi pekne dakujem
Jana Šimonková fyzioterapie  |  Basic member  |  Praha
  • 22 odpovědí
Dobrý den, musíte být asi mladý člověk, že vás nějaké praskání v páteři vede k nervozitě a tolika provedeným vyšeřením. Docela jste mě rozesmál i svou snahou o popis RTG obrazu. Vidíte sám, že RTG snímek je černá , bílá šedé stíny, které se snaží specializovaný lékař v zobrazovacích technikách naučit se číst léta a celou svou praxi.
K vašemu tématu, souhlasím dle vašich příznaků s vaší lékařkou. Pokud vás křupání na páteři znervozňuje a vůbec pro vaše záda díky zvolenému povolání bude dobré sestavit s fyzioterapeutem krátkou pracovní cvičební jednotku, zvolte cvičení pro každý večer a doplňte volný čas o aktivní sport. Jana Šimonková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,

rovná hrudní páteř je velice častým problémem dysfunkce hlubokého stabilizačního systému. Díky napřímenému postavení hrudní páteře dochází k rotaci žeber, které se vpředu upínají (nevhodně) na hrudní kost, proto cítíte bolesti až v hrudní páteři.

Dopouručila bych Vám navštívit kvalitního fyzioterapeuta, který Váš pohybový systém dokáže správně otestovat a navrhnout nejefektivnější léčbu.

Přeji hodně zdraví v novém roce. Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Michaela1975  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Třetí týden mě bolí na hrudi na obou stranách (o hodně více ale na levé). Předtím jsem hodně kašlala a myslela jsem si, že je to tím kašlem. Kašel ale už před 14 dny přešel a hruď mě bolí dost i nadále.Bolest je nejhorší pod prsem ale pokračuje směrem k podpaží. Nejvíce bolí při zakašlání, při hlubokém nádechu nebo když se "vyprsím". Bolí to i při doteku, pokud na žebra trochu zatlačím. Byla jsem u lékaře, který mi předepsal Diclofenak, uvažoval o zánětu pohrudnice vzhledem k prodělanému kašli. Po týdnu se bolest mírně zlepšila ale pořád to bolí dost. Poslal mě tedy na rtg plic a srdce, kde je vše v pořádku. Doporučil mi tedy ještě týden diclofenak a suché teplo.
Chci se zeptat zda by tato bolest mohla být i od páteře a jestli máte nějaká doporučení co dál. K výraznému zlepšení zatím nedochází.
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, bolest na hrudi vyprovokovaná kašlem, dotykem, hlubokým nádechem je typická pro blok žeber a hrudní páteře. Tyto bloky mohl vyvolat silný kašel, který jste před časem měla z nachlazení. Prudké pohyby bránice (upíná se zevnitř na žebra a páteř) "pootočily" žebra v kloubních úponech na hrudní kost a zároveň mohlo dojít k posunu kloubních plošek mezi žebry a páteří.

Doporučuji Vám vyhledat fyzioterapeuta, který dokáže udělat diferenciální diagnostiku pohybového aparátu a zahájit mobilizace, manipulaci a jinou terapii.

Přeji mnoho zrdraví v novém roce, Mgr.Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXX
Jana Šimonková fyzioterapie  |  Basic member  |  Praha
  • 22 odpovědí
Vážená Michalalo,
stává se, že při velkém kašli dochazí ke zvýšenému napětí v mezižeberním svalstvu a svalstvu na hrudi vůbec. Důsledkem toho k bloku - distenci žeber a uzavírá se kruh, následnému bloku hrudní páteře.
Proto proti terapii Diclofenacem a suchým teplem nic nenamítám. Je otázkou kam jej přikládáte. Doporučuji vám terapii fyzioterapeuta k odblokování žeber, hrudní páteře a důležitou terapií a autoterapií pohybovou. Prokládanou trpělivým prodýcháváním tzv. dechovou gymnastikou. Je důležité si hrudní koš rozvolnit právě pomocí dechu a dechové vlny. Terapií souvisejízí s bránicí. Věřím, že hluboký dech bude ještě dráždit i kašel, ale alespoň se zbavíte hlenu ze všech bronchů. Jana Šimonková
www. XXXXXXXXXXXXXXXXX

maja  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den měla bych dotaz měsíc mám mírnou bolest zad.při masáži jsme zjistily že bolest je dolní části páteře při doteku byla bolest větší a citlivější.přítel mi projížděl prstem po páteři a v části kde mě to bolí a zjistil že mám mezi obratli malou mezeru.řikal jako by to vypadalo jako bych měla vykloubený obratel.já se v této části páteře nevyznám tak bohužel nevím co a jak.bolest zad mám každý den poslední 2 dny bolest je větší.
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, mezera mezi obratli bude pravděpodobně fyziologická. Doporučila bych Vám návštěvu fyziotarapeuta, který dokáže diagnostikovat z jakého důvodu Vás záda bolí a následně zahájí léčbu. V našem centru nabízíme rezervace pro akutní stavy do 24 hodin.

Přeji alespoň trochu příjemný večer, Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXX
Tom92  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,chtěl jsem se zeptat byla mi zjištěna skolioza,chodím i schrbený,muže to mit souvislost že občas se mi motá hlava mám zavratě,bolesti hlavy,dušnost a bolest hrudníku ???Děkuji.
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, motání hlavy, závraťe a dušnost jistě může souviset se špatným držením hrudní páteře a skoliozy celé páteře. Pokud nestojí dobře hrudní, dost těžko na ní může nasedat krční páteř správně, je i velice pravděpodobné, že budete mít odchylky ve stabilitě bederní páteře, pánve a dolních končetin. Doporučuji Vám poradit se s kvalitním fyzioterapeutem, nastavit správnou terapii (mobilizace, manipulace, rázová vlna, cvičení na neurofyziologickém podkladě ...) a začít správně zacházet se svým tělem v běžných denních i pracovních činnostech.

Přeji příjemný den, Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Tom92  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,byla mi zjištěna skolioza a chodím i schrbený,muže to mít souvislost s motánim hlavy,bolesti hrudi,dušnost,bolestí hlavy?? děkuji
Michal  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý deň,

pred mesiacom som bol u lekárky, kvôli bolestiam v hrudi, pocitu, že sa nemôžem dobre nadýchnuť... bol som vystrašený, že to je rakovina, kedže som fajčil niekoľko rokov dozadu a prestal som len začiatkom tohoto roku... lekárka ma poslala na RTG kde mi nič nezistili, takže to pripísala mojej skolióze (mám ju už niekoľko rokov, pred niekoľkými rokmi som chodil aj na rehabilitáciu, ale nepomohlo to moc vďaka mojej lenivosti v tej dobe) a predpísala mi mydocalm a dyclofenac. Odporučila mi posilniť všetky chrbtové svaly. Spočiatku to nezaberalo, ale potom bolesť kompletne vymizla vďaka tým liekom... bral som ich zrhuba od 11 dňa v mesiaci, po nejaký 23 deň (lekárka mi nepovedala ako dlho ich mám brať). Bohužiaľ, opäť mi nastali problémy tento mesiac, už sa to ťahá asi druhý týždeň, opäť pociťujem bolesti v hrudi, začal som aj robiť cviky na skoliózu, ktoré som našiel na internete kvôli tomu... občas ma svrbí v krku a zakašlem, ale je to len také akoby odkašlanie... sedím väčšinu dňa pri počítači... rád by som sa opýtal, či tie bolesti sú spôsobené skoliózou, kedže ich pociťujem aj v lavej časti hrude, aj v pravej, sú rôzne, taktiež cítim bolesť v chrbtici občas... je môžné, teraz to vyznie zrejme hlúpo, ale že by to mohla byť napríklad rakovina? Pýtam sa to preto, lebo bolí ma to každý deň, väčšinu dňa. Je to síce rovnaké ako predtým... ale som vystrašený... čo by ste mi odporučili? ďakujem veľmi pekne za reakciu
GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Dobrý den,

vzhledem k tomu, že od obtíží Vám pomohl Mydocalm (lék na uvolnění svalů) a protizánětlivý Diclofenac a zároveň na rentgenu nebyl jiný nález kromě skoliózy, je téměř jisté, že Vaše obtíže jsou způsobeny problémem v pohybovém aparátu a ne rakovinou. Doporučila bych Vám ale rozhodně fyzioterapeutem vedenou rehabilitaci. Z našich zkušeností vyplývá, že velice často cvičení, které se pacienti naučí podle obrázků nebo internetu, jsou prováděna chybně a někdy mohou i problémy zhoršovat.

S pozdravem

Mgr. Gabriela Černá
Dominik  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den prosim vas chtel bych se zeptat je mi 18 let a pred 3 měsicí mi začalo občas trochu bolet hlava, pichání na hrudi a silněji mi tlouklo srdce (né rychleji, jenom jsem ho více cítil než před tím.) tak jsem nacstívil kardiološku ta mi udělala EKG a řekla že srdce mam uplně v pořadku. Paní doktorka mi doporučila jit na fyzioterapii protože mam skoliozu páteře, tak jsem tam byl zatím 3 krát dostal jsem nějaké cviky abych dělal. Po třech měsících mě trochu pícha na hrudi , občas pobolí hlava, křupají mi dost kosti, silněji mi buši srdícko a před třemi dny občas citím trochu jakoby nevolnost v břiše. Ještě se chci zmínit že hraji fotbal treninky mam 6krát týdně, takže nevím jestli ty cviky co mi maji pomahat nevynuluji ty treninky kde běham, posiluju atd. Jinak jsem v posledním roce vyrostl o 10-15 cm. Tak se chci zeptat jestli to muže byt jeste z neceho jinýho než z pateře.
GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Dobrý den,
vámi popisované obtíže můžou být i od páteře, i přetrénování i něco jiného. Co se týče pohybového aparátu, určitě principy, které máte v rhb cvičení (zřejmě práce s rameny, dechem.....) musíte přenést i do toho, jak posilujete, jak dýcháte při běhu a tak dále, jinak to velký efekt mít nemůže (cvičení rhb cviků pár minut denně versus trénink hodinu nebo více denně). Zkuste toto dostat do běžného tréninku, do způsobu jakým se hýbete v práci/škole (to s vámi musí probrat fyzioterapeut na živo). Pokud by to nepomohlo, tak asi navštivte praktického lékaře, ten snad udělá základní vyšetření krve, jestli se nenajde něco tam. Každopádně všechny vámi popisované obtíže můžou být od pohybového aparátu...

Ať se daří.

Mgr. Martin Svitek
Bc. Václav Kovalovský  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 99 odpovědí
  • 1 Like
Od páteře by to opravdu být mělo a cvičení byste měl dodržovat. Některé sporty můžou být dokonce nevhodné, tak se na rehabilitaci poptejte, čeho se vyvarovat nebo co omezit, abyste si to nezhoršoval.