Tlak ve spodní části žeber, bolesti lopatek atd..

Tlak ve spodní části žeber, bolesti lopatek atd..

Jarka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, již dlouho mám tlak vpředu ve spodní části obou žeber, např. jako bych tam měla silný provaz, který mě utahoval , ale jen vpředu. A na každé straně mám místa, které když zatlačím, tak mě bolí štípací bolestí. Dřív jsem si myslela, že mám něco se slinivkou a s játry, ale byla jsem na krevních testech a test na zánět i jaterní testy byly negativní, jen trochu ztučněná játra. Mám tam i tlak. A doktoři? Stres, málo pohybu a to je vše. Obézní nejsem. Ale posledních asi pět let mám problémy s páteří mezi lopatkami a levá mě i bolí hlavně v klidu nebo ráno po spánku. Můžete mi, prosím, poradit, co s tím? Mám již po jedné operaci páteře v bederní oblasti - vyhřezlá plotýnka. V sedmé třídě jsem měla ošklivý pád - otřes mozku s naraženou páteří, je možné, že se vše může projevit až teď , když je mi 46? Děkuji. Jarka
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Nejčastěji jde o bolesti pocházející z oblasti dolní části prsní kosti a mečovitého výběžku , kde se upíná část vláken břišních svalů. Důsledek nedostatku pohybu, přílišného setrvávání v sedavé poloze. To vše má za následek ochabnutí svaloviny a přetížení povrchových vrstev zádových svalů v oblasti dolní hrudní páteře, které musí suplovat špatnou funkci břicha. Tam se pak tvoří svalové spoušťové body, které jsou zdrojem bolesti. Nic neobvyklého, nic vzácného. Pilule to nevyřeší. Doktoři mají pravdu. Začít se hýbat, omezit sed, stretch zádových svalů, odstranit spoušťové trigger body. Tady máte ukázku, že nekecám :


( před odkaz zadejte www) XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX%20Oblique%20Abdominals,%20Lateral%20Abdominals.jpg
Jarka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, vážím si Vaší odpovědi, na uvedený odkaz jsem si dívala. Nejen že, mě občas bolí břicho asi na pěti bodech - ne zároveň a ne obrovská bolest ale bolest, kterou ignoruji - nepotřebuji prášky od bolesti - jen v nějakém bodě přijde a zase odejde, ale mám i ten tlak. V dubnu jsem si dělala test na okultní krvácení a vyšel také negativně. Ale mám pocit, že bych přece jen měla jít na vyšetření střev a nebo alespoň zopakovat tento test. Je přesný? Nechci působit jako hypochondr , ale i já mám od blízkých příbuzných rakovinu "v genech", babička - močový měchýř a otec - plíce - nejagresivnější nádor / můj největší stres v této době/ . Myslíte, že mám projít lékařskou prohlídkou, tzv. krevní testy - markery? Děkuji za Váš čas. Jarka

Reakce na Jarka

MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Pokud někdo z vašich rodičů nebo prarodičů měl karcinom tlustého střeva, pak je rozumné a vhodné ve vašem věku podstoupit kolonoskopické vyšetření. Jinak test na okultní krvácení si klidně opakovat můžete. Obecně ale nádorová onemocnění střev se opravdu projevují jinak, než jsou vaše potíže.