Zlomenina bérce-kdy se postavím?

Rob
Rob Rob
návštěvník
Praha
Počet příspěvků: 3
Poslat soukromou zprávu

Mám prosbu,zlomil sem si před týdnem nohu na lyžích,právě zmíněná zlomenina bérce....jak dlouho bude trvat než se na nohu postavim...dik moc za odpoved

Díky!  (0)
   Odpovědět   
Odborníci v okolí
mhalac
mhalac mhalac
návštěvník
Zlínský kraj
Počet příspěvků: 38
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den, záleží na tom, jak to máte zlomené, pokud byla operace, jestli máte sádru či nikoliv, já osobně jsem měl zlomenou holenní kost, nebyla zlomenina otevřená, následovala operace, ted je to dva měsíce, druhým týdnem rehabilituji a teprve začínám pomaličku chodit, ale s podporou berlí. Stačí takto ? můžete se ozvat.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Rob
Rob Rob
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na mhalac

diky,ja mam nohu bez niceho,mam ji ciste volnou...a doktori rekli ze vypada skvele ze neni natekla,nic.....otevrena zlomenina to nastesti nebyla teda....ale diky za odpoved

Díky!  (0)
   Reagovat   
mhalac
mhalac mhalac
návštěvník
Zlínský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Rob

ani sádru nebo dlahu ? tak to bude v pohodě ještě dřív, takže přeju hodně zdraví a brzské uzdravení a co nejspíše zase lyžování.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Rob
Rob Rob
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na mhalac

Mel sem tam obvaz po operaci,pak ho ale sundali a nohu nechali volne,s tim ze ji muzu normalne myt,lehce ohybat na posteli....jojo bohuzel se to stalo na lyzich....ale co se da delat :) dekuji moc,taky preju brzske uzdraveni :)

Díky!  (0)
   Reagovat   
Fischka15
Fischka15 Fischka15
návštěvník
Praha
Počet příspěvků: 18
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Rob

pokud jsi měl operaci, dali ti tam nějaký hřeb? já jsem již po 5 měsících od zlomeniny se šroubovanou nohou a to srůstá mnohem dýl, zátěž bez berlí bývá různě dlouho od operace nebo zlomeniny, několik týdnů nebo i měsíců, mě povolili chodit bez berlí až po 4 měsících, ale to je spíš extrém. Přeju ti, ať jsi co nejdříve fit a můžeš bez problémů chodit.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Rob
Rob Rob
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Fischka15

Ahoj,děkuju moc za přání k uzdravení,už aby to bylo :) jinak hele mám tam šrouby no,akorát mám prosbičku,po operaci mě to teda bolelo,pak bolest uplně přestala,a teďka od té doby co chodím na rehabilitace,vodní léčbu,tak mně to v nocí budí,vždycky mně to rozbolí,když je to dlouho v klidu,pak když se ráno postavím na berle,tak to přestane....díky za odpověď....bez berlí uplně s tim počítam,že to bude na dýl,ale budu moc pak aspoň trochu chodit s pomocí berlí ne ? sem něco málo přes měsíc po operaci,kdy ty si mohla poprvé aspoň trošku došlápnout na chodidlo ? děkuju za odpověď :)

Díky!  (0)
   Reagovat   
Fischka15
Fischka15 Fischka15
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Rob

6 týdnů po operaci jsem měla vysoké berle bez došlapu na chodidlo, potom mi povolili francouzské hole a zátěž na 50% (můžeš došlapovat s oporou), ale všechno je podle toho, jak ti zlomenina srůstá.
Akorát radím mít velkou trpělivost, taky jsem myslela, že to bude rychleji srostlý, že to nebude otékat, bolet apod. Je ale dost hrozný, že se snažíme všechny informace získat od jiných pacošů, tohle všechno by nám měli říct doktoři, ne?

Díky!  (0)
   Reagovat   
mhalac
mhalac mhalac
návštěvník
Zlínský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Fischka15

měl bych dotaz na všechny uzdravené, za jak dlouho od operace jste normálně chodili bez holí ? a ještě , takže když je to oteklé po třech měsících od operace je to zcela normální ? děkuji

Díky!  (0)
   Reagovat   
Fischka15
Fischka15 Fischka15
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na mhalac

Bez berlí jsem začala chodit po 4 měsících od operace, ale ještě s kulháním :-)
otéká to prý klidně i po půl roce od operace

Díky!  (0)
   Reagovat   
Tomas
Tomas Tomas
návštěvník
Karlovarský kraj
Počet příspěvků: 6
Poslat soukromou zprávu

Zdravim, mě se zlomenina bérce stala v polovině června. V polovině září mě čekala druhá operace, kdy se dělala dynamizace(tahání jistících šroubů) a pak jsem začal chodit sám v pohodě, po osmi měsících, v polovině února 2011 mi tahali hřeb i zbylý šrouby z nohy, takže jsem teď pár dnů po vyndání. Stačí takhle?

Díky!  (0)
   Reagovat   
Ema Klementová
Ema Klementová Ema Klementová
návštěvník
Středočeský kraj
Počet příspěvků: 4
Poslat soukromou zprávu

Ahoj, nevím, jestli ti odpověď po takhle dlouhé době pomůže, ale já jsem si bérec zlomila 1. ledna na dvou místech a v Rakousku mě hned ten samý den operovali. DO minulého týdne, tedy asi měsíc a půl jsem chodila o berlích, teď už jsem berle odložila a snažím se chodit, už to jde dobře, kulhám čím dál tím méně. Podle ostatních reakcí soudím, že můj průběh je odst hladký, ale snad ti to aspoň dodá trochu optimismu.:-) Pevné nervy a trpělivost! Ať to chodí co nejdřív

Díky!  (0)
   Reagovat   
Tomas
Tomas Tomas
návštěvník
Karlovarský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Ema Klementová

Je to pěkný odložit po měsíci a půl berle a chodit po svých, ono ale dost záleží jak je ta noha zlomená, co tam všechno na tom dělali a samozřejmě taky jak se to hojí. Já jsem ten hřeb v noze měl 8 měsíců, teď mi to vyndavali, vlastně o 4 měsíce dřív, než mi původně řekli po první operaci. A s tím, že by se mi to hojilo špatně nepočítám, jsem mladej a ještě k tomu sportovec. Jinak přeju brzký uzdravení :)

Díky!  (0)
   Reagovat   
tourut
tourut tourut
návštěvník
Liberecký kraj
Počet příspěvků: 10
Poslat soukromou zprávu

Zdravím.Zlomil jsem si bérec 1.2.2011.V nemocnici v České Lípě mi dali sádrovou dlahu a 3.2.2011 mi provedli operaci a to tak, že mi do holení kosti natloukli hřeb od kolene až ke kotníku a sešroubovali čtyřmi šrouby.6.2.2011 mne propustili domu a chodím o berlích.16.2.2011 mi vyndali stehy - celkem 10 u kolena a čtyři u kotníku.Předepsali mi rehabilitace i se šlapáním na rotopedu.Je mi šedesát, mám cukrovku a zatím se to hojí velmi dobře. Nesmím zatím došlapovat, abych to železo neohnul. 16.3.2011 jdu na rentgen a když to bude dobré, tak mi vyndají jeden šroub a ostatek mi tam již nechají. Po vyndání toho šroubu by se měl změnit tok molekul a má se to rychle hojit. Jinak si mám operovná místa masírovat a cvičit s nohou v koleni a v kotníku.Mám nějakou smůlu, neboť 20.6.2010 jsem si zlomil patní kost a kotník levé nohy což jem nemě ještě vyléčené a teď to mám zlomené cca o 15 cm výše. Tk že si to užívám.Už jsem chodil bez fr. holí a teď zase tohle. Jinak všem přeji brzké uzdravení.

Díky!  (0)
   Reagovat   
3dmarkk
3dmarkk 3dmarkk
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Počet příspěvků: 1
Poslat soukromou zprávu

Dobry den všem. Prosím vas všechny měl jsem uraz, obě kosti zlomene berci mi to dali do kupy. Operace jak byk. Dai mi tam 3 šruby někaku planžetu od kolena ke kotniku. No to by ani tak nevadilo super ale ted jsem objednany k dynamizaci hřebu! Tož mam z toho bobky,bo pretim to po te operaci bolelo jak čert!!! Je to to samé?? Posudte prosím.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Tomas
Tomas Tomas
návštěvník
Karlovarský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na 3dmarkk

Dobrý den
Dynamizace je úplně v pohodě, zákrok asi na 40 minut, po operaci žádný problémy, druhej den ráno jsem šel domů. Horší než dynamizace je celkový vyndání toho UTN hřebu co máte od kolena ke kotníku, páč u toho Vám budou rozřezávat šlachy v koleni. Dynamizace se vůbec nebojte. Přeju brzký uzdravení :)

Díky!  (0)
   Reagovat   
mhalac
mhalac mhalac
návštěvník
Zlínský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Tomas

já má hřeb od kolene dolů, od 7.listopadu, mením kdy půjde ven, podle toho jak sroste holení kost - taky zlomenina berce, koleno i kotník v pohodě, jak se to potom vytahuje, jak je to s těma šlachami v koleni, na jak dlouho po operaci je rekonvalescence, dá se hned chodit ? díky

Díky!  (0)
   Reagovat   
Tomas
Tomas Tomas
návštěvník
Karlovarský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na mhalac

Já šel na dynamizaci přesně po třech měsících. Po dynamizaci jsem přidával zátěž, odložil postupně berle a za nějakej čas chodil jako zdravej člověk. Po pěti měsících od dynamizace mi vyndali celej ten hřeb, vytahuje se to přes koleno, tudíž se musí rozřezat šlachy v koleni a pak zašít. Takže když to dám dohromady, měl jsem to v noze osm měsíců, po tom celkovým vyndání zase nějakej čas se musí noha hojit, cvičit se s ní atd.

Díky!  (0)
   Reagovat   
klarys
klarys klarys
návštěvník
Ústecký kraj
Počet příspěvků: 9
Poslat soukromou zprávu

Tyyyy joooo tak jsem precetla vsechny prispevky na tema zlomenina berce... 2.3. jsem spadla na lyzich v rakousku a dvakrat si zlomila holenni kost. hned operace, mam tam hreb, dole dva srouby a nahore tri. za mesic jdu na ko a rekne mi jestli je to na vyndani nejakyho z tech sroubu. no docela se toho desim. mam sileny bolesti a zatim to vubec nepovolilo :-( kazdnym dnem doufam ze se to zlepsi...ted jsem se trochu vydesila i s tim, ze po operaci toho hrebu to koleno bude bolet a zase se na tu nohu nepostavim.... a vyndani tech sroubu? to po tom neboli a muzete se zacit stavet? doma mam rocni a trilety dite takze celkem narocny na ty vyhlidky ze nebudu moc poradne chodit x mesicu :-(

Díky!  (0)
   Reagovat   
Suchac
Suchac Suchac
návštěvník
Olomoucký kraj
Počet příspěvků: 17
Poslat soukromou zprávu

Vážení. Nestraště mě s tou delkou. Mě dělali osteosyntezu berce 7.2.2011. Po 3 tydnech jsem začal lehce našlapovat. Po měsici jsem začal rotopedem a rehabkou. Dnes 17.3.2011 chodim jen s jednou berlou a někdy už i bez ní. Objedu na kole i 3 hodiny. Zatim ok jen občas bolí koleno. Jezdim sjezd na MTB a doufám, že budu v květnu už zavodit tudiž tak za 3 a pul měsice. Mudr. řikal, že teď to zlomím jedině kdyby mě přejelo auto. Jo a cpu do sebe MUMIO a placam se kostivalem !!! Dinamizace mě čeka 5.4. a pak už snad budu za měsic a pul dobrej.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Tomas
Tomas Tomas
návštěvník
Karlovarský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Suchac

Jesti vás čeká dynamizace v dubnu, tak nepočítejte s tim, že s hřebem budete sportovat, na dynamizaci vám vyndaj jenom jistící šrouby u kolene, jinak hřeb nechaj. Já jsem teď 9 měsíců po úrazu a teprve začínám pomaličku běhat a taky jsem dělal 7 let vrchovolě sport, takže jsem nic nešidil. Ale zase záleží na tom, jak jste to měl zlomený a co konkrétně jste s tím měl.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Suchac
Suchac Suchac
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Tomas

Ja vim, že vydělají jen ty vrchni dva hřeby. V roce 2008 jsem měl zlomené zápěstí mam v ruce Martinovu dlahu a po dvou měsicich od operace jsem jel už na mistr. světa ve sjezdu na kole. Sice to trochu bolelo ale drželo to. Mam ji tam do teď. Doktoři v Olomouci se bili do prsou jak jsou dobří.
Teď už na kole jezdim v terenu jsem opatrnej je to citlivé ale každej den je to lepší. Na sjezdaka sednu ale ještě až v květnu nebudu divočit. Sjezdaři jsou tvrďaci ne mačky jak fotbalisti. Motokrosař taky sedá na motorku a ještě z něj lezou šrouby.

Díky!  (0)
   Reagovat   
klarys
klarys klarys
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Tomas

Ty vyhlidky me dost desi :-( me dr rekl, ze az prijdu na ko (8.4.) tak mi rekne co dal, takze jsem se vlastne nic nedozvedela:-( mluvil o tom, ze mi udelaj rtg a uvidi...rikal o ty dynamizaci, ale mluvil o tech spodnich dvou sroubech, ze by je vyndali... tak prosim, jak to je? nejdriv se vyndavaj spodni nebo vrchni nebo oboje? a pak se teprve zacina naslapovat? a je to teda operace takze me na ni teprve objednaj? a jak dlouho budu v nem? a je to bolestivy? taky nejdem zvykla sedet, nesportuju sice vrcholove, ale sportu se venuju hodne:-( nohu jsem mela zlomenou nad preskaci obe kosti a pak tu holenni jeste pod kolenem :-( bolesti mam porad hlavne rano...diky moc k.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Tomas
Tomas Tomas
návštěvník
Karlovarský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Suchac

Je to Vaše zdraví, tvrdost je jedna věc a blbost druhá věc. Nehodlám být ve 40 letech mrzák :). Doléčit se to dřív dá, ale všechno má svůj čas. Jak říkám, jsem 9 měsíců po tom, co se mi ten úraz stal, začínám běhat, nemám žádný problémy, záleží na tom, jak to člověk veme, někdo se s tim léčí půl roku, někdo rok někdo i delší dobu a taky záleží na tom, jak to měl kdo zlomený, každá zlomenina je jiná, ještě k tomu, když máte v háji šlachy nebo vazy...

Díky!  (0)
   Reagovat   
Suchac
Suchac Suchac
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu

Ono něco jiného je zřejmě na nohu dopadat jako je to při běhu. Při jízdě na kole je hlavní váha na zadku a nohy se točí okolo osy. A zaleží na nich jak přitlačují. Sjezdová kola jsou hodně odpružená. Pokud to ale nepujde tak bohužel. Přes mrtvoly nepujdu.
U mě šlachy atd. byly všechny ok. Mě to prasklo ranou. Na lyžích je to asi horší. Poctvivá rehabilitace všechno urychlí rotoped, posilovna bez zátěže samozdřejmě. Zvyšuje se metabolismus a urychluje se hojení. Pokud někdo jen leží a pak šlape 20 min a 3 x za tyden ho požmoulají 15 min na rehabilitaci tak opravdu musí čekat dlouho.
Přeju všem rychlé vyléčení.

Díky!  (0)
   Reagovat   
steinie
steinie steinie
návštěvník
Plzeňský kraj
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den, na začatku února jsem zi zlomil bérec. Uklouzl jsem na chodniku, sedl si na nohu(nejak se zkroutila) a už mé vezli.Operaci jsem odmítl, protože jsem se bál. Mám sadru až po vrch a bolí to. Nevíte jak dlouho asi budu ležet, než konečn začnu chodit??Už m nebaví ležet. Dík

Díky!  (0)
   Reagovat   
mhalac
mhalac mhalac
návštěvník
Zlínský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na steinie

Podle mě špatné rozhodnutí, operace byla asi nutná a mohla vše urychlit ???

Díky!  (0)
   Reagovat   
steinie
steinie steinie
návštěvník
Plzeňský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na mhalac

To mohla!Ale ja se bál a ted nevim jak dlouho to bude trvat nez se postavim. se sádrou trochu můžu došlápnout a bolí mi kotník, se kterým nic nemám. Bolí to když si lehnu na bok a tu nohu zvedám tak to bolí, ale jinak ne. Nateklý to není. Tuto ádru mám již 5 týdnů. Kdy si mylíte. že se potavím tak abych mohl chodit. Pracuji v lese s pilou a jsem sám a dochází finance a nikdo mi nepomůže. Tak bych potřeboval nejakou radu jak to urychlit, protože doktor neřekne nic a lékařká zpráva je vždycky 2-5 slov tak nevim.

Díky!  (0)
   Reagovat   
tourut
tourut tourut
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na steinie

Zdravím. Už jsem se jednou do diskuse zapojil. 1.2.2011 jsem také uklouzl,přisedl jsem si nohu a zlomil jsem si levý berc. 3.2. mi to operovali a dali mi tam hřeb a čtyry šrouby. 5.2. mne poslali domu. Žádná sádra, tu jsem měl pouze do 3.2. jako fixaci. Minulý týden, to je 16.3. mi to zrengeovali a 30.3. jdu na vyndání jednoho šroubu a zbytek mi tam prý nechají na dosmrti. Je mi šedesát, tak nevím na jak dlouho to ještě bude. Chodím na rehabilitace a včera už jsem přešel, bez berlý, celý byt. Jizvy po operaci se perfektně hojí a to i přes to, že mám vysoké glykémie (cukrovku). Počítám, že až mi vyšroubujou ten šroub, tak již budu pomalu chodit.
Přeji všem brzké uzdravení.

Díky!  (0)
   Reagovat   
ahojcau
ahojcau ahojcau
návštěvník
Kraj Vysočina
Poslat soukromou zprávu

Tak jsem přečetl všechny příspěvky a některé mě potěšily, některé "vystrašily". Já jsem si zlomil na dvakrát bérec 5.3., druhý den jsem šel na operaci - od kolene až ke kotníku mám kus železa plus dva šrouby nahoře a dva dole, sádru ani dlahu jsem neměl a od 6.3. chodím o berlích bez došlapu, 6.4. jdu na rengen a jsem zvědav co mi tam poví...Jinak oteklou nohu mám pořád a bolí to "jen" v noci...Všem přeji aby se jim zlomeniny hojily co nejrychleji...

Díky!  (0)
   Reagovat   
ZentaM
ZentaM ZentaM
návštěvník
Praha
Počet příspěvků: 2
Poslat soukromou zprávu

Zdravím Vás, nerada bych někoho vyděsila, vloni v říjnu jsem byla na operaci tříštivé zlomeniny bérce. Je mi 50 let, zlomená byla kost patní, lýtková a holenní, protože stále nemám holenní kost srostlou, nevyndali mi ani jeden šroub. Noha stále bolí, hlavně v oblasti zlomeniny a natéká i v kotníku. Jezdím na rotopedu, beru léky, dodržuji rady lékaře, prý nejsem nejmladší a kosti se hojí postupně, tělo si najednou se třemi zlomeninami neporadí, jsem už 5 měsíců na neschopence a bez berlí chodím jen po chvilkách s kulháním a bolestí, připadá mi to jako zlý sen, jen výše uvedené příspěvky mě povzbuzují, že se snad taky jednou dočkám, berle odložím a nebudu mít žádné trvalé následky. Přeji všem hodně trpělivosti a brzké uzdravení!

Díky!  (0)
   Reagovat   
Suchac
Suchac Suchac
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na ZentaM

Tak jsem byl včera na kontrole a Mudr. byl vyděšen bezvadnym stavem RTG. 7.4.2011 mě čeká dynamizace. Věřim, že od pulky května budu zavodit. Už teď běžně zvladam 50 až 70 km a dokonce i v terenu. Posilovna a rehabilitace 3 x tydně.

Díky!  (0)
   Reagovat   
lopata
lopata lopata
návštěvník
Jihomoravský kraj
Poslat soukromou zprávu

Zkusím popsat můj průběh. 9. ledna jsem si zlomil bérec na lyžích v Rakousku. Bylo to jen nalomené, ale tříštivě, cca 8cm. Doktoři přemýšleli mezi operací a sádrou. Nakonec jsem dostal sádru od prstů až po zadek. Při každém rentgenu jen kroutili hlavou, jak pomalu se to hojí. Včera mi dokonce řekl, že mám smůlu, že se to nezlomilo úplně a nevychýlilo, protože by byla operace a už bych asi chodil. Vysoká sádra byla 9 týdnů, pak jsem dostal kratší (pod koleno), kterou mám dodnes. Včera mi doktor doporučil Osteostar na lepší srůst kostí, tak to zkusím a uvidím. Zkusil taky navrhnout Vacoped místo sádry (taková ufobota, ale sundávací), tak příští týden si jdu pro něj. Výhodou je došlap, a hlavně že se dá sundat (kvůli hygieně a hlavně se dá rehabilitovat kotník, který už 3 měsíce je ve stejné poloze). Pak dám vědět, jak to dopadlo!

Díky!  (0)
   Reagovat   
steinie
steinie steinie
návštěvník
Plzeňský kraj
Poslat soukromou zprávu

Zdravím všechny. Tak sádru mi dali do 22.4 a pak se uvidí. To ji budu mít už skoro 3 měsíce. Noha me vůbec již nebolí. Nedali mi na ni ani podpatek, abych mohl na to došlapovat. A když na to stoupnu tak to už nebolí. Na konci března jsem šel na rtg bez sadry a bylo to ok. Doktor řekl, že tam není svalek a dal mi sádru do 22.4, takže šílená pakárna. Ted me mrzí, že jsem nesvolil na začatku února k té operaci. Už bych dávno chodil. Nikomu to nepřeji, protože je to hrůza. Kdo můžete tak svolte k operaci a nenechte se léčit konzervativne, protože je to na strašne dlouho....Já to mám 3 mes a konec v nedohlednu...

Díky!  (0)
   Reagovat   
lopata
lopata lopata
návštěvník
Jihomoravský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na steinie

Bohužel musím souhlasit se steinie. Sádra už 3 měsíce a konec opravdu v nedohlenu. Opravdu, kdo bude mít možnost volby, ať jde na operaci, rozhodně to bude rychlejší a bez komplikací. Včera mi sundali sádru a nasadili VACOPED. Upozorňuji, že na moji osobní žádost. Je to taková "bota", každopádně je sundávací, tzn. dá se dělat hygiena a cvičit koleno i opatrně kotník. Sice ještě nemůžu došlápnout, ale má to takový podpatek ve tvaru klínu, takže už nemusím skákat jen po jedné noze. Sice jsem zaplatil "půjčovné" 2tis, ale můžu jen a jen doporučit!!!

Díky!  (0)
   Reagovat   
Fischka15
Fischka15 Fischka15
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na lopata

Připojuju se opět do diskuse, psala jsem naposledy na podzim. Jsem devátý měsíc po osteosyntéze, komplikovaná tříštivá zlomenina bérce (+ lýtková kost, což se bere jako nepodstatné). Měsíc vysoké berle bez došlapu, další 3 měsíce fr. berle s poloviční zátěží - nakonec se ukázalo, že mi měli povolit plnou zátěž o měsíc dřív - kost lépe srůstá, když je ve vertikální zátěži.
Asi nemá smysl se vzájemně strašit, každý organismus reaguje jinak a zlomenina u každého je jiná. Mě se dlouho netvořil svalek, který je pro srůst důležitý.
Dynamizaci jsem si sama vymohla po 6 měsících od operace přestupem do jiné nemocnice, po vyndání jednoho šroubu se to zlepšilo a bérec je již částečně srostlý. Celkové hojení prý může trvat až rok, průměr je 6 měsíců. Normálně chodím, ani to nebolí, jen při hodně dlouhé zátěži. Dobrá je včasná rehabilitace, měla jsem zatuhlé koleno a kotník a cvičením jsem to rozhýbala. Potom jsem denně chodila asi hodinu a šlapala na rotopedu. Teď už jezdím na kole a chodím plavat. Čekají mě lázně - kdo si je časově můžete dovolit, jeďte, určitě to pomůže k celkové rekonvalescenci, po operaci je na ně nárok.
Pokud si někdo nejste jistí, že máte dobrého doktora, změňte ho, je to vaše zdraví. Mě se to osvědčilo. Všem přeju co nejlepší hojení a úplné uzdravení.

Díky!  (0)
   Reagovat   
tourut
tourut tourut
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Fischka15

Ahoj všichni.30.3. jsem byl na dynamizaci a vyndali mi jeden šroub. dá se říct, že je to dva měsíce od úrazu. Mám to zatěžovat na 1/2 a koncem měsíce již mohu chodit o jedné fr. holi. Zítra jdu na kontrolu, tak uvidím jak to bude pokračovat. Přeji všem brzké uzdravení.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Suchac
Suchac Suchac
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na tourut

Zdravim marody. Tak mam po dynamizaci. Operace byla 7.2. dynamizace 7.4.2011. Dal jsem tomu tři dny pokoj a opět zatěžuji a trenuji. Smrtelnik to asi nepochopí ale trenuju tak 5 až 6 hodin denně. Hlavně kolo a posilovna. Noha se lepší den ode dne. Dokonce noha zvládá lehkej klus na místě. Vyjezdy v terenu taky a otřesy ve sjíždění v terenu sice mrčí ale da se to vydržet.
Za 14 dní sedám na sjezdové kolo a hr do toho znova. Vědět tohle v den urazu 28.10.2010 nikdy bych nesouhlasil s komzervou. Byl to voser a byl k ničemu, když noha po 3 měsicich prdla.
Noha musí bejt zatěžovaná co nejvíc aby v ní proudila co nejvíc krev a tím se líp hojila. Ležet doma na bachoru je k ničemu.

Díky!  (0)
   Reagovat   
olif
olif olif
návštěvník
Jihomoravský kraj
Poslat soukromou zprávu

Ahoj!Sice jsem se trochu zpozdila,ale začnu od začátku.11.11.2010 jsem jela na kole a srazilo mě auto.Otevřená zlomenina kotníku a bérce.Šroubek a drátek v kotníku,v bérci hřeb a 4šrouby.Kotník po vytažení železa je v pohodě,koleno rozcvičené krásně,ale největší pohroma je bérec,který po dynamizaci šroubu dne 25.1.2011 nechce srůstat,baštím calcium+D3,ostéocynésine, prostě vše co vápník obsahuje, jenže kost nechce srůstat.Doma chodím bez berlí,rehabilituji,ale dlouhé procházky jen s fr.berlemi.Zkuste mi poradit,co dalšího dělat.Doktor jen kroutí hlavou a říká: "to není možné".Jenže to mi moc nepomůže a nejhorší je,že musím do práce,naštěstí budu 8hodin sedět. Díky

Díky!  (0)
   Reagovat   
Lukšá
Lukšá Lukšá
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu

Ahoj marodi a vyléčení. Prosím vás o radu. Mám dvojitou zlomeninu bérce s osteosyntézou (17.4.11), prý toto srůstá, jak má, ale k tomu zlomenou ještě lýtkovou kost, ale ta po 2 měsících vůbec nesrůstá a ani na sebe konce nedosedají. Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti? Jak třeba cvičit lýtkový sval apod. Díky.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Radek753@email.cz
Radek753@email.cz Radek753@email.cz
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Lukšá

Zdravím, mám podobnou zkušenost. Měl jsme nehodu na motorce a měl jsme zlomené snad všechny kosti na noze. Nejdříve se to hojilo pomalu, teda spíše nehojilo. Měl jsem přetrhané vazy, podlitiny a šílené otoky. Pak mi známý doporučil wobenzym. Je to enzymový lék a je volně prodejný v lékárně. Wobenzym nastartoval hojení a já už zase jezdím na motorce.

Díky!  (0)
   Reagovat   
mhalac
mhalac mhalac
návštěvník
Zlínský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Radek753@email.cz

chtěl bych se tímto zeptat těch, co už jim po zlomenině bérce byly vytaženy šrouby i hřeb, jestli se řezy vedou ve stejných místech nebo vedle, to kvůli jizvám. děkuji za odpovědi.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Bunker
Bunker Bunker
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu

Popsal bych svuj přiběh. Dne 21.5.2011 jsem si na motokrosovych zavodech při střetu s dalšim jezdcem zlomil obě bercove kosti kousek nad kotnikem. Byl jsem převezen do nemocnice a ještě ten den jsem byl operovany. Do holenni kosti jsem dostal hřeb od kolena až po kotnik(36 cm), nahoře mam jeden šroub a dole dva. Tyden po operaci jsem už ani neměl moc velke bolesti a po dvou tydnech jsem neměl žadne bolesti. Nohu jsem měl jen obvazanou stahovadlem a postupně jsem rozhybal koleno i kotnik. Dnes 28.6.2011 jsem byl na kontrole a RTG, srusta mi to udajně dobře, mam tam pěkny svalek a po necelych 6 tydnech jsem dostal fr. hole a došlap 1/2 vahy, což u mě je nějakych 50 kg. Dalši kontrola nasleduje za 6 tydnu, nemam žadne rehabilitace. Zkoušel jsem teda hned došlapovat polovinou me vahy a zatim je to bez bolesti. Četl jsem si tady ruzne delky lečby a měl jsem strach, že se mi to bude špatně a dluho hojit. Podotykam, že je mi 20 a jsem sportovec. Během prvnich 6 tydnu jsem jenom neležel doma, ale hybal jsem se, nohu jen lehounce namahal. Po navratu z nemocnice, až do teďka, jim pravidelně tabletky Wobenzym.

Díky!  (0)
   Reagovat   
dadon
dadon dadon
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu

zdravím marody, 11.4.2011 dopravní nehoda. po RTG zjistěno: zlomenina 2 zanártních kůstek, otevřená/dvojitá/tříštivá zlomenina bérce, tříštivě zlomené zápěstí a dva prsty na ruce - vše řešeno operativně železem.
krom bérce vše zahojeno a funkční. berec - provedena operace vložením hřebu od kotníku po koleno + 5 šroubů. dnes je to skoro 3 měsíce od operace a chodím o berlích bez došlapu. příští týden kontrola a snad už dynamizace a nějaká zátěž bude povolena(po kontrole v 6 týdnu byly změny na bérci sporé), noha nebolí, mírně otéká kotník. hned po dynamizaci 2 týdny rhb. tak se snad taky dočkám chůze. ps: chce to čas...

Díky!  (0)
   Reagovat   
Jana
Jana Jana
návštěvník
Zlínský kraj
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den, zdravím všechny spolumarody. Také se mi podařila zlomit bércová kost. Následovala operace, vložení železa a šroubů. Cca 5 týdnů po operaci mně čeká kontrola s RTG, což bude za 2 dny. Ale proč píšu. Můj přítel mi udělal tzv. lektvar (říkáme tomu tak). I na netu jsem našla recept. Nazvali ho vápníková lady. Dávám si panáka ráno a večer a je to docela dobrá medecína s velkým přísunem vápníků. 4-6 vajec se nechá asi 4 dny v lednici namočené v citrónové šťávě z 0,5 kg citrónu. Pak se vše romixuje, přecedí, přidá se asi 2 dcl rumu a med. Jeden frajer se takto léčil, dokonce si sundal sádru, protože ho tlačila :) a byl potom doktory pochválen, jak pěkně mu kost srostla.....

Přeji všem hodně moc zdraví a také optimismus!
J.

Díky!  (0)
   Reagovat   
pacient
pacient pacient
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu

Zdravím všechny marody.I mě se bohužel podařila zlomit bércová kost. Ze začátku jsem měla jen dlahu a po 3dnech i sádru bez do šlapu. Po několika týdnech jsem dostala berle a mohla jít domů. Před nemocnicí jsem ale omdlela a nohu jsem se nějak nešťasně postavila a jela zase zpátky. Rengen dopadl špatně a tak jsem šla na operaci. Dali mi tam kus železa a šrouby.Takže jsem strávila měsíc v nemocnici. Už je to 3měsíce od úrazu a já chodím stále o berlích s malým došlapem. Nejhroší je, že chodím ještě do školy, takže mám problémy se po škole pohybovat-ze schodů do schodů ... no prostě hrůza. začátkem prosince jdu opět na kontrolu a už bych chtěla chodit. Připadá mi to léčení jako věčnost! Za jak dlouho už budu moci chodit?

Díky!  (0)
   Reagovat   
mhalac
mhalac mhalac
návštěvník
Zlínský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na pacient

Zdravím naroda, s tím chozením si ještě počkáš min. za dva měsíce a to ještě s omezením, s nohou se nebude velice nic dělat - běhat a nějak sportovat řapnout si na tu nohu atd. nebude to tak stabilní jako zdravá, ale chodit bez berlí by mělo jít, záleží také na tom, kde byla zlomenina, já jsem měl uzavřenou kousek nad kotníkem, byl jsem dost dlouho omezen jak dr. říkají v hleznu, otok úplně zmyzel tak za 3/4 roku a mohl jsem tak ohýbat chodidlo. Teď je tomu rok a pár dnů, šrouby a hřeby tam ještě mám, ale naplno se ještě nedá něco dělat. Hlavně ze začátku rehabilitovat a taky sáma, je na to dost časa, protože v nemocnici ukáží a procvičí jenom nutné. To jsou moje postřehy, snad budou stačit. Mám přes 40 let, u tebe to snad půjde rychleji, usuziji když chodíš do školy, ale chce to určitě čas, je to na delší dobu.
Mirek

Díky!  (0)
   Reagovat   
mhalac
mhalac mhalac
návštěvník
Zlínský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Jana

zajímavé, věřím tomu, můšeš poslat nebo zveřejnit návod na ten lektvar ? díky moc
Mirek

Díky!  (0)
   Reagovat   
Magdaléna R.
Magdaléna R. Magdaléna R.
návštěvník
Jihomoravský kraj
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den, taky mám se zlomeninou bércové kosti nějakou tu zkušenost. 28. června 2011 mě srazilo auto, verdikt zněl tříštivá zlomenina bércové kosti ve dvou místech...ještě ten den mě operovali a vložili mně do kosti 2 pruty, říkali, že je to šetrnější jak šrouby...dost pomalu se mně tam tvořil svalek, sádru od prstů až po zadek jsem měla 9 týdnů, první 4 týdny bez došlapu pak s částečnou zátěží...po 9 týdnech další 4 týdny sádra ke kolenu, od začátku října do půli listopadu následovala chůze o francouzských holích s částečnou zátěží a pak jsem se konečně dočkala 16. 11. 2011 jsem nechala berle v nemocnici s tím, že budu na nohu velmi opatrná, protože kost ještě nebyla úplně srostlá...teď mám 5 měsíců po úrazu a dneska jsem byla opět v Brně na kontrole, pruty v noze nadále zůstavají, kost ještě není úplně zahojená, ale já jsem trpělivá, protože teď už vím, že tříštivá zlomenina , když se dobře hojí tak minimálně půl roku, počkám si jakoukoliv dobu hlavně, aby byla noha v pořádku a já opět mohla dělat můj milovaný aerobic a jezdit na kolečkových bruslách...je mně 17 let :-)

Díky!  (0)
   Reagovat   
Bunker
Bunker Bunker
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Magdaléna R.

Popsal bych znovu svoji zkušenost. Dne 21.5.2011 jsem si na motokrosovych zavodech zlomil obě bercove kosti kousek nad kotnikem. Ještě ten den jsem byl na operaci, přes celou kost mam tyč a 3 šrouby, chuze o berlich. 28.6.2011 jsem dostal fr. hole a měl jsem povoleny našlap polovinou vahy. 16.8.2011 jsem měl povoleny našlap celou vahou a měl jsem měsic na rozchozeni, 19.9.2011 jsem se opět vratil do prace, kde stojim 8 hodin na lince. Na motorku jsem se posadil poprve 18.9.2011 a 16.10.2011 jsem jel prvni zavod po urazu. Takže po 4 měsicich jsem začal opět jezdit a noha bez problemu, bez bolesti... 13.12.2011 jdu domlouvat termin na vytaženi šroubu a tyče, udajně pujdu v lednu. Takže hojeni u mě proběhlo celkem rychle. Neměl jsem žadne rehabilitace, nohu jsem si rozhybaval sam doma, během lečby a doktor byl s ohybem v koleni a kotniku spokojeny. Z počatku jsem jedl pravidelně Wobenzym.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Fischka15
Fischka15 Fischka15
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Magdaléna R.

Zdravím všechny spolumarody a uzdravené, chci se zeptat na zkušenosti delší dobu po srůstu kosti při osteosyntéze - kdo z vás absolvoval vyndání všech šroubů a hřebů z kosti a jak rychle a kvalitně se vám to pak zahojilo a názor druhé strany - komu zůstaly v noze šrouby a hřeby "nafurt" a máte nějaké omezení?
Já jsem 17 měsíců po operaci tříštivé zlomeniny bérce (osteosyntéza), kromě dynamizace (vyndání 1 šroubu) všechno ostatní železo zůstalo v noze, do roka se má případně vyndat. Zatím mě vadí pouze klečet na kolenu a stále přetrvávající mírný otok v místě zlomeniny. Vyndat či nevyndat? Díky za Vaše názory a zkušenosti.

Díky!  (0)
   Reagovat   
tourut
tourut tourut
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Fischka15

Zdravím. 1.2.2011 jsem si zlomil bérc. Šoupli mi tam hřeb a čtyři šrouby. V květnu mi jeden vyndali a to z pravé strany pod kolenem. V listopadum jsem byl na kontrole a jelikož si nemohu kleknout na koleno a bolí mne z pravé strany, tak mám přijít v únoru. Mají ni udělat rengen a popřípadě půjde ven i ten druhý šroub. Jelikož mi je přes 60, tak mi řekli, že nic vyndavat nebudou a ejhle, přeci ještě budou asi pokračovat. V místě zlomeniny to mám také silnější, ale to je asi ten svalek. Přeji všem brzké uzdravení.

Díky!  (0)
   Reagovat   
mhalac
mhalac mhalac
návštěvník
Zlínský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Fischka15

já mám šrouby v noze po celou dobu asi 13 měsíců od operace, ani jeden nebyl vytažen, ale určitě by měly jít ven, bylo mě řešeno že na příští kontrole se s dr. domluvíme na termínu. Já osobně si myslím, na co by tam měly šrouby zůstávat, jsem proto aby byly venku. taky nemůžu dost dobře klečet na koleně, jinak bez problémů.
Mirek

Díky!  (0)
   Reagovat   
halir
halir halir
návštěvník
Praha
Počet příspěvků: 34  ( 1)
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Suchac

Ahoj, chtěl bych se Tě zeptat kolik je ti let a dále na zkušenost s Mumiem, resp. které konkrétně koupit. Jsem teď tři tejdny po stejném zranění (18.12.2011) a stejné operaci a potřebuju se z toho dostat rychle jako ty, peru do sebe vápníkovou lady a přesličku, už jsem si sedl na rotoped, v dubnu chci běhat na páse a v květnu už potřebuju hrát ligu mistrů ve futsale. Dík moc.

Díky!  (0)
   Reagovat   
mhalac
mhalac mhalac
návštěvník
Zlínský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na halir

pokud budeš mít hřeb v noze, myslím si, že sportovat tě nikdo nenechá ani nepustí, to si neveznou na triko. jedině až po vytažení a to je min. za rok. pouze můj názor...

Díky!  (0)
   Reagovat   
halir
halir halir
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na mhalac

Ty jo, to mi radši ani nepiš, doktor říkal, že s tím hřebem se běžně sportuje, a že dokonce není nutné vyndavat ani ty tři šrouby ... sice to tam prý nepatří, ale jinak žádný objektivní důvod prý není ... tak nevim. Ale dík.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Bunker
Bunker Bunker
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na halir

Ja jsem měl sport povoleny i s hřebem a šrouby... Začal jsem sice o měsic a pul dřive, než doporučoval doktor, ale nic se nestalo a všechno bylo bez problemu, bez bolesti, bez omezeni. Ja jdu na vytaženi hřebu a šroubu po 8 měsicich od urazu! Sportovat se s tim muže, nikdo mi nic nezakazoval, doktor, pořadatele zavodu, nikdo... Možna taky zaleži na prohojeni a na každem jedinci, jak se k tomu postavi.

Díky!  (0)
   Reagovat   
halir
halir halir
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Bunker

... ó díky ... tohle jsem potřeboval slyšet ...

Díky!  (0)
   Reagovat   
mhalac
mhalac mhalac
návštěvník
Zlínský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na halir

no dobře tedy, je ale rozdíl ve sportu, něco jiného je sedět na motorce než hrát třeba hokej, lyžovat nebo fotbal, floorbal, kdy nejvíce potřebuješ nohy a jsou ti oporou. zkus si s hřebem kleknout na koleno třeba i po roce, a zda je to klek normální jaoko zrdavou nohou ? myslím že ne, a pořád to cítíš.

Díky!  (0)
   Reagovat   
halir
halir halir
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na mhalac

... jasný ... já jen jestli se s hřebem z principu sportovat nesmí nebo smí ... komplikace můžou být vždycky a rozdíl ve sportech určitě je ... já chci hlavně běhat, běhám dlouhý tratě, maraton, a to myslím bude taky složitý, stejně jako fotbal ... ale klečet budu doufám jen v cíli:-). Tak všem dík.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Suchac
Suchac Suchac
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na halir

Mumio je super věc a já ho vlastně beru s přestávkama stále. Mam skoro rok od operace a na běhání mohu ještě zapomenout. Na kole závodím horská cros country i sjezd ale běh nebo futsal je uplně něco jiné takže na to nejspíš tak brzo zapomeň. A jak tady kdosi psal kleknout na koleno má naprostou pravdu zkus si při sexu kleknout za partnerku a uvidiš. S těma hřebama při dynamizaci se vytahuje jeden a to vrchní v tyčce je u druhého vrchního oválné oko aby se kost mohla cca o 5 až 10 mm stlačit.

Díky!  (0)
   Reagovat   
halir
halir halir
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Suchac

dík za odpověď, mumio koupim, ale myslel jsem od jaký firmy ho máš, oni jsou různý a některý jsou prej podvod. co se týká toho běhu, tak nevim, úplně si mně nepotěšil, nechápu proč mi doktor říká, že v dubnu bych mohl běhat na pásu a v květnu začít s fotbalem, asi kecá, ale říkal, že to mám udělaný tak, že dynamizace není třeba, mám jenom 3 šrouby, prej není potřeba vyndavat nic, uvidíme no, ale kdybych neměl rok běhat tak nevim, to bude hodně náročný.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Suchac
Suchac Suchac
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na halir

Kup si mumio co je na stránkách mumio.cz zelená krabička a je to psané azbukou ja ho mam z lekarny za asi 290 kč.

Díky!  (0)
   Reagovat   
tourut
tourut tourut
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Suchac

Zdravím. Mám rok po operaci. V únoru jdu na kontrolu a mají mi provést RTG a extrakci hřebu - to znamená, že mi budou vyndavat i ten druhý vrchní šroub. První mi vyndali již v dubnu. Na kole jezdím, ale běhat by to ještě asi nešlo. Menší poklus to ano. Třeba je to i věkem. Je mi 60, takže se to zřejmě hojí pomaleji, Ohebnost kolena je dobrá, ale je citlivé na poklek.

Díky!  (0)
   Reagovat   
mhalac
mhalac mhalac
návštěvník
Zlínský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na tourut

jsem rád, ře mi ostatní- tourut i suchac potrvrdili to co jsem napsal, jak s tím běháním tak s poklekem. jak jsem psal mám po operaci 12 měsíců, hřeb i šrouby v noze, nic nebylo vytažené, žádná dynamizace, a běhat nejde, no slabý poklus, ale na závodění to určitě není.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Ema Klementová
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu

Zdravím,
koukám, že nás se zlomeným bércem stále přibývá. Má někdo z vás už vyndaný i hřeb? Já jdu na vyndání už tenhle čtvrtek a zajímalo by mě, jak dlouho po operaci trvá než budu chodit bez berlí a kdy bych teoreticky stihla lyže. To víte, sezona v plným proudu a zvládám ji i s hřebem v noze, i když to na boulích není žádná sranda.
Někteří z vás tu psali, že jste na vyndání některých šroubů byli ještě dříve než na vyndání hřebu, ale mě budou vyndavat vše najednou po roce od úrazu.
Díky všem za odpovědi a ostatním přeji brzké uzdravení.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Suchac
Suchac Suchac
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Ema Klementová

No ja jsem po operaci teměř rok a taky už jsem teda lyžoval. Mam v noze osteosyntezu takže pevné je to dost i když mam hruzu z torze aby se mi noha nepootočila a nevytrhla hřeby z kosti au. No na vytáhnutí mam jíz až letos v září a abych pravdu řekl myslím, že sezonu po operaci nejspíš vynechám, protože aby kost prorostla po osteosynteze bude chvilku trvat a tudíž bude dost oslabená. Nerad bych seděl na prdeli a měl nohu nad lyžákou do pravého úhlu. Ten pohled je celkem nic moc.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Fischka15
Fischka15 Fischka15
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Ema Klementová

Ahoj lyžaři se sdrátovanými kostmi! Taky jsem už lyžovala s hřeben a šrouby, bez problémů. Na vyndání jdu až cca za půl roku. Kolega, kterému hřeb i všechny šrouby vyndavali ven(ale ze stehení kosti, pak po operaci asi měsíc chodil znovu o berlích, takže lyže asi hned ne.

Díky!  (0)
   Reagovat   
klarys
klarys klarys
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Fischka15

ahoj vsichni taky mam hreb a par sroubu od lonskyho brezna. letos uz mam za s sebou asi deset dnu lyzovani a zejtra se chystame na tejden na dovcu na lyze. jak nekdo z vas psal - je to celkem v pohode jen vetsi nerovnosti, muldy atd delaj problem. prosim kdo vi jak to je po vyndani? chodi se s berlema? jak dlouho cca? diky k.

Díky!  (0)
   Reagovat   
štosan
štosan štosan
návštěvník
Královéhradecký kraj
Počet příspěvků: 5
Poslat soukromou zprávu
Reakce na klarys

zdravim, loni na začátku června jsem měl nehodu na motorce, měl jsem otevřenou zlomeninu holeně, k tomu na 2krát lýtko, holen byla roztříštěná na dost kusů (jeden zůstal na silnici) k tomu ještě kotník nějako do vřetene..prostě opravdu dost komlikovaný, měl jsem to štěstí že mi nohu zachránili, mám v ní hřeb skrz holen + 4jistící šrouby, sešroubovanej kotník, a jelikož se mi nehojila ta díra po kosti tak mi ji museli zadělat plastikou, vzali sval ze stehna kterej tam přišili a následně ho překryli kůží, je to boule na vnitřní straně holeně a už mi jí tam nechají, 2 měsíce v nemocnici a od září chodím do školy, zatím můžu chodit jen na polovinu váhy, kontrola 16. února tak snad už bude dorostlý i kotník, nevím co bude následovat ale nejspíš až to bude zhojeno tak vyndávání hřebu a šroubů ale kotník mi asi nechá sešroubovaný, nemůžu s nim ale pořádně hýbat protože to ty šrouby drží...jinak v době úrazu mi bylo 16 let takže doufám že zas budu moct dělat vše bez omezení abych si mohl život pořádně užít, všem přeji brzké uzdravení

Díky!  (0)
   Reagovat   
lefina007
lefina007 lefina007
návštěvník
Jihomoravský kraj
Poslat soukromou zprávu

já mám po operaci bérce 4 dny.. mám v ní dráty po třech dnech mě pustili z nemocnice noha je oteklá a pořád se otok zvedá....když jsem byla v nemocnici noha skoro bez otoků bojím se že moje tělo ty dráty nechce přijmout.. v nemocnici bez teplot a doma ráno a večer zvíšené.. myslíte že je to normální? nebo bych měla navštívit nemocnici ještě před kontrolou??...

Díky!  (0)
   Reagovat   
mhalac
mhalac mhalac
návštěvník
Zlínský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na lefina007

dobrý den,4dny po operaci teplota není nic příjemného,už by asi být neměla, pokud bude přetrvávat a nepůjde dolů, navštívil bych lékaře.. přeji ať je to dobré. Mirek

Díky!  (0)
   Reagovat   
tourut
tourut tourut
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na lefina007

Zdravím. Mám rok po operaci berce a některé věci jsou asi normální. Chce to hodit nohu do klidu a hlavně do výšky. Lejnout a podložit nohu, jinak nic jiného asi nepomůže. Co nejméně zatěžovat. Noha otýkala i při sezení a to skoro 3/4 roku.
Přeji trpělivost a výdrž. Jirka.

Díky!  (0)
   Reagovat   
klarys
klarys klarys
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na tourut

Na začátku března budu taky rok po úrazu a taky po operaci. Začátky byly dost kruty. noha bolela a otekala. horečky jsem teda neměla. nejhorši bylo dat nohu dolu...takže rada stejna, lezet a nohu nahoru. i na spani jsem si ji podkladala. jeste dneska ji nemam uplne v poho a boli. prosim jak je to po vyndani hrebu a sroubu? hned normal chodit nebo berle? na jak dlouho?....diky klara

Díky!  (0)
   Reagovat   
Bunker
Bunker Bunker
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na klarys

Rad přispěju do debaty. 21.5.2011 jsem si zlomil obě bercove kosti, nasledovala operace, hřeb přes celou kost a jen 3 šrouby, dole dva a jeden nahoře, tim padem jsem potom nemusel jit na dynamizaci... Po operaci jsem měl snad tyden a pul teploty, potom už to opadlo. Otok jsem měl pořad a mam ho do dnes, zase zaleželo na zatěži nohy. Po 8 měsicich od urazu jsem šel na vytaženi hřebu a šroubu. Den po operaci jsem byl propuštěn domu, nohu jsem mohl zatěžovat do bolesti a měl jsem taky asi 4 dny teploty. Po 6 dnech už jsem berle odložil a chodil bez nich bez nějake bolesti, jen jsem neměl moc velky ohyb v kolenu, snad jen 45 stupňu, vic nešlo. Po vytaženi stehu se ohyb značně zvětšil a teď, zhruba 3 tydny od operace, mam skoro plny ohyb v kolenu, ale bohužel si na něho nekleknu... Noha mi po operaci oteka zase o něco vic.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Ema Klementová
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na mhalac

Ahoj, už mám po vyndání šroubů, vyndavali mi hřeb i všechny šrouby najednou. Na vyndavání jsem šla přesně rok po úrazu - 17. ledna. Dnes už chodím normálně bez berlí, koleno je ještě slabé a nemůžu ho 100% ohnout, ale vše záleží na rehabilitaci a procvičování. Dva měsíce po vyndavání prý nemám moc sportovat- žádné lyže :-/ Ale minulý týden - 12.2. jsem byla na bruslích. Sice to nebyla žádná sláva, ale s opatrností se trochu klouzat dalo. Bez berlí jsem mohla chodit vlastně hned po operaci, i když kulhavě. Žádná velká bolest to už nebyla a celkově je vyndavání šroubů oproti první operaci po úrazu úplně v pohodě. Držím palce všem a přeji brzké uzdravení :-)

Díky!  (0)
   Reagovat   
tourut
tourut tourut
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Ema Klementová

Zdravím a přeji hezký den. Čekal jsem, kdo zveřejní, jak to probíhá při vyndání hřebu. Já na to jdu 14.3.2012. Dali Ti narkozu, nebo to jen lokálně umrtvili? Prý je to tak na tři dny, když nejsou komplikace, nebo jsi tam byla dýl? Přeji Ti brzké uzdravení a ať Ti to pěkně šlape. S pozdravem Jirka Rutter.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Ema Klementová
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na tourut

Byla jsem v celkové anestezii, dávali mi ale vybrat. Operace samotná trvá prý tak půl hodiny. Hned další den po operaci mě pustili domů, dva dny mě to doma bolelo trochu víc, nemohla jsem toho moc dělat, ale pak už se dalo v pohodě chodit a postupně odebírat berle. Doktor říkal, že můžu bez berlí odejít rovnou z nemocnice, ale to jsem si netroufla. Na sporty to není určitě tak měsíc. Tři týdny po operaci, jak už jsem psala, jsem zkusila brusle, koleno je trochu vratký, ale nebolí. Stejně blbě se chodí na podpatcích, právě kvůli tomu kolenu- to jako poznámka pro dámy :-) V plesové sezoně nic moc. Myslím ale, že kdybych cvičila víc a snažila se vše úpěnlivěji zpevňovat, byla bych na tom líp. Ještě jednou hodně štěstí a trpělivosti všem zraněným šikulům :-)

Díky!  (0)
   Reagovat   
Suchac
Suchac Suchac
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Ema Klementová

Hm. Super. Tak mě to čeká od 7.2.2011 až okolo září 2012 a celkem se těším. Ve špitále budu třeba 14 dní. Aspoň si oddechnu od práce. Jen si nedovedu představit lyžování a downhill na kole bez osteosyntezy v noze. Pořád mám pocit jak tam železo nebude, že mi noha prostě upadne.

Díky!  (0)
   Reagovat   
klarys
klarys klarys
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na tourut

Taky diky za info, ja na zacatku brezna jdu na ko rtg a reknou kdy pujdu na vyndani. Anestezii jsem si nechala dat lokalni i pri davani hrebu a sroubu, tak s tim pocitam i ted. Jsem zvedava, kdy mi to budou vyndavat. Dr rikal nejdriv rok po operaci - mela jsem to zlomeny dvakrat nad preskaci, jednou pod kolenem a tu slabou kost taky u preskace. Operace byla v Rakousku a dali mi tri srouby nahoru, hreb a dva srouby dolu. Kazdopadne preju vsem co nejrychlejsi uzdraveni a malo bolesti. a diky za vsechny info.

Díky!  (0)
   Reagovat   
TOM410
TOM410 TOM410
návštěvník
Praha
Počet příspěvků: 7
Poslat soukromou zprávu

Zdravím spolumarody.I já přispěji troškou do mlýna.Dne 3.12.2011 jsem si zlomil bérec na pravé noze.Zlomenina byla otevřená,netříštivá, kost nekoukala ven.Udělala zevnitř bouli a porušila kůži,tak že trochu s toho tekla krev.Bylo to zlomené 10cm nad kotníkem.Ten den následovala operace,kde mi do kosti vložili UTN hřeb a z boku pod kolenem mi dali dva šrouby a dva u kotníku.Den po operaci jsem strávil na JIPCE.Druhý den,co mě přivezli na pokoj,kde jsem nebyl ještě ani 20 minut,tak zamnou přišla sestra z rehábky. V ruce držela francouzské hole a už ten den jsem začal našlapovat.V nemocnici jsem strávil 10 dni,protože do mě cpali antibiotika.Po té následovala za čtyři dny kontrola a rtg,kde mi vyndali stehy a pan doktor mi hned zvýšil zátěz na 30%.Při druhé kontrole se zvýšila zátěž na 50%.Minulý týden proběhla třetí kontrola,kde se zvyšila zátěž na 70-80%.Tak jsem zvědav co mě čeká za 6 týdnu na další kontole,snad to bude ještě vice.Jsem dva a půl měsíce doma,rehabilituju,dynamizace se zde nedělá.A jaké jsou vyhlídky? Do půl roku budu chodit bez berlí,tak že mě čekaj minimálně ještě 3 měsíce doma.Do dvou let to všechno vyndaj,hřeb i šrouby.Tak jsem na to zvědav.:-)

Díky!  (0)
   Reagovat   
mhalac
mhalac mhalac
návštěvník
Zlínský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na TOM410

To budeš teda hodně dlouho doma, já jsem šel po 4 měsících do práce. 7.11. 2011 to byl rok co tam mám hřeb a 2+2 šrouby, zlomenina přesně jako ty, za měsíc mě čeká RTG a poté se snad domluví vytažení.

Díky!  (0)
   Reagovat   
halir
halir halir
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na mhalac

Zdravím všechny,

já jsem si zlomil komplet bérec (obě kosti) 17.12.2011. Mám hřeb a 3 šrouby. Už chodím do práce (po osmi týdnech) a většinou chodím i bez berlí. Nevím jak se to bude vyvíjet dál, ale v plánu mám s přitakáním doktora i fyzioterapeuta v květnu začít běhat. Uvidíme, zdá se to podle všeho brzo, ale vše jde dobře. Pokud stejně jako já trpíte nedostatkem informací čím podpořit rychlé hojení tak tady píšu co dělám já, netvrdím, že to je účinné, sám nevím, ale tohle jsem různě zjistil a zkusil já a třeba vám to pomůže, mně přinejmenším subjektivně pomohlo. Dodávám, že je mi 34 let a jsem sportovec.
1/ poctivě cvičit hned po operaci (nejdřív rozhýbat koleno a kotník, pak cvičit lýtko a stehno, pak posilovat vlastní vahou a s pomocí expanderů a hlavně na nestabilních podložkách, overball a velkej balon, masírování plosky malym ježkem atd., doplnit relax - nohy nahoru, vířivka
2/ výživa - koktejl "vápníková lady" na vápník (najdete na webu jednoduchý recept), Wobenzym (vim drahý, ale dobrý), Mumio, přesličkový čaj na hořčík, tvaroh v malých dávkách často a další strava pro vápník a hořčík (viz web), případně tablety 3/Otok - nejdřív samozřejmě led, potom na odtok lymfy jemné masírování od kotníku nahoru, lymfa je hned pod povrchem, tedy malý tlak směrem k srdci, dále sprchování střídavě teplou a studenou vodou, možné masírovat s pomocí mastného kostivalu, dále je velmi účinná tzv. lymfatická drenáž (PNEUVEN), ale to si musíte domluvit rehabilitaci - doporučuji
4/ Další rehabilitace - zejména podvodní masáž tryskou, laser na jizvu a cvičit a cvičit, co nejdříve rotoped a plavání, samozřejmě podle aktuálního stavu
5/ Psycho - snažit se psychicky nespěchat (pro mně to byl problém), ale s nohou mluvit, podpořit jí, klidně jí říkat, že jí máte rádi a že bude dobrá.

Přeji hodně štěstí

Díky!  (1)
   Reagovat   
mirin
mirin mirin
návštěvník
Zlínský kraj
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den,
před 17 dny jsem si na lyžích zlomil bérec na noze, nohu jsem měl zoperovanou a byl dán hřeb se šrouby,nohu jsem měl stáhlou prvních 14 dní stahovacím obvazem pak jsem šel vytáhnout stehy a nohu jsem měl dál volně.Noha už ani vcelku nebolí abčas se to jen ozve. Co mě trápí je ale otok kotníku a nártu a trochu oteklé prsty, zkoušel jsem studený obklad, ale spíše se to zhoršilo, teď mám nohu zatáhlou a podloženou a ležím v klidu.Neměl jste někdo podobný problém, případně radu, jak se zbavit otoku, který už téměř odstupoval, jinak noha má normální teplotu i já a na zánět to nevypadá, poradíte někdo?????

Díky!  (0)
   Reagovat   
mhalac
mhalac mhalac
návštěvník
Zlínský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na mirin

Otok je normální, může trvat i půl roku, noha v obladti nártu a kotníku bude načervenalá a s otokem jak jsem psal, není to nic nenormálního, já to měl také, může se to projevovat po chůzi, zátěži a když je noha ve vertikální poloze. Stačí takto ?

Díky!  (0)
   Reagovat   
TOM410
TOM410 TOM410
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na mirin

Čau,no mě pomohlo dvakrát denně sprchovani vlažnou vodou.Kolem kotníku to mam i dnes občas nateklé,To je normání,čim víc pak budeš zatěžovat,tak to bude ještě natýkat.Toho se neboj a až budeš moct trošku tak chod,je to pro tu nohu lepší než ležet.

Díky!  (0)
   Reagovat   
mirin
mirin mirin
návštěvník
Zlínský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na mhalac

super děkuju

Díky!  (0)
   Reagovat   
mirin
mirin mirin
návštěvník
Zlínský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na TOM410

super děkuju

Díky!  (0)
   Reagovat   
val41
val41 val41
návštěvník
Poslat soukromou zprávu
Reakce na TOM410

Zdravím všechny.
4.12.2011 jsem si taky zlomila bérec na pravé noze a k tomu ještě lýtkovou kost pod kolenem.Nohu mám operovanou,byl mi dán hřeb a 2+2 šrouby. 2.3.2012 jsem odevzdala berle a došlapuju celou vahou,takže kotník mám dost nateklý. Od doktora jsem dostala homeopatika - Arniku, že by to mělo splasknout.Doufám, že 19.3.mne už pošle do práce.:-)

Díky!  (0)
   Reagovat   
TOM410
TOM410 TOM410
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na mirin

Zdravim,tak co noha?

Díky!  (0)
   Reagovat   
štosan
štosan štosan
návštěvník
Královéhradecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na val41

Čau, před měsícem mi odebrali berle-9měsíců od úrazu,noha i po takové době natéká sice ne tolik ale pořád je to znát. Ani nebolí, jen občas při delší zátěži. Původně jsem se měl dozvědět termín vyndavání hřebu a šroubů ale místo toho mi doktor řekl že to mám tak rozbitý že mi to tam nechá radši ještě jeden rok. Zatím můžu jen normálně chodit a zkusil jsem po rotopedu už i kolo ale doufám že mi povolí i třeba běhat abych se dal trochu do kupy. Uvidíme jak to dopadne každopádně by to bylo super kdyby mi dovolil provozovat víc aktivit. Ví někdo nějaké info o tom co se dá všechno dělat?

Díky!  (0)
   Reagovat   
tourut
tourut tourut
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu

Zdravím a všem přeji hezký den. Již jsem zde uvedl několik příspěvků k mé zlomenině. Berc jsem si zlomil 1.2.2011. Dne 25.3.2012 mivyndali hřeb a poslední tři šrouby. V poradně mi Dr. řekl že to musí jít ven a když jsem nastupoval, tak přijímací Dr. mi řekl, proč to nechávám vyndavat, že jsem nemocný atd. Já jsem mu sdělil, že oni jsou doktoři a já jenom plním to co chtějí. Potom mi řekl, že tomu druhému Dr. se asi něco nelíbilo.
Dami celkovou narkozu, asi po dvou hodinách jsem se probudil a bylo hotovo. Dostal jsem pár kapaček a prášků na bolest a včera mne propustili. Na kontrolu a vyndání stehů jdu 26.3.2012. Po operaci to bolelo a tak jsem si nechal dovést fr. hole. Ještě včera jsem byl rád, že je mám, jelikož jsem nemohl pořádně ohnout koleno. Dnes už chodím po bytě bez holí, koleno již tolik nebolí a ohnu ho skoro normálně. Zatím mohu konstatovat to, že pod kolenem v pravo jsem měl ještě jeden šroub a dva kousek nad kotníkem. Koleno jsem z pravé strany měl jako dřevěné a teď když mi to všechno vyndali, tak mi to připadá, že se to zlepšilo a už ho cítím normálně. Říkají, že když do těla něco nepatří, tak to tam nebá být. Počítám, že již brzy vyrazím na kole a budu shazovat ty kila, co jsem v průběhu nabral.
Všem přeji brzké uzdravení a vydání hřebu se nebojte. S pozdravem Jirka.

Díky!  (0)
   Reagovat   
tourut
tourut tourut
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na tourut

V mém příspěvku opravuji jeden datum a to 25.3.2012 na 15.3.2012. Jirka.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Mis007
Mis007 Mis007
návštěvník
Jihočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na tourut

Zdravím nešťastníci.:) Mám po zlomenině bérce skoro 3 měsíce, za týden mam (doufám) poslední kontrolu a už bych měla chodit bez berlí. Měla sem spirálovitě zlomenou holeň, skoro bez posunu a proto mi to neoperovali. Sádru sem měla od prstů až nad stehno 6 týdnů. Po sundání ještě 3 týdny bez nášlapu, potom 3 týdny s nášlapem 50% a teď už mám nášlap podle bolesti takže tak 80%. Naivně sem si myslela že budu chodit už tak za 2 měsíce po zlomenině, ale bohužel je to docela zdlouhavý..

Díky!  (0)
   Reagovat   
TOM410
TOM410 TOM410
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Mis007

Zdravím,ja zas mám kontrolu 30.března a už bych měl jít na 100%.Tak jsem na to zvědav:-)

Díky!  (0)
   Reagovat   
Suchac
Suchac Suchac
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Mis007

Tak počítek minimálně ještě pul roku do plné zátěže. Minimálně !!!

Díky!  (0)
   Reagovat   
halir
halir halir
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Suchac

... tak já nevím, jsem přesně tři měsíce po operaci(hřeb, tři šrouby - zlomené obě kosti komplet) a dělám dřepy, jezdím na kole, plavu a už můžu popoběhnout, berle ve sklepě ... bu'dte trochu optimističtější:-), a ať se daří!

Díky!  (0)
   Reagovat   
Suchac
Suchac Suchac
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na halir

To joooo.Mam taky dodnes osteosyntesu 38 cm v holení kosti. Ja jsem po 5 měsicich byl mistr republiky ve sjezdu na horskym kole ale po 14 měsicich se pořád nerozběhnu a pořád to hlavně v kotniku bolí. Takže ready to bude až po vytažení železa za půl roku a počítám tak po 4 měsících od vytažení. Např. lyže letos byly ale příští rok na ně fakt nepůjdu. Měl jsem to zlomené přesně na konci boty ( ne z lyží ).

Díky!  (0)
   Reagovat   
halir
halir halir
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Suchac

myslim, že ty jsi ten "týpek" co mě dost inspiroval, že už jedeš závod na kole, když jsem byl ještě úplně hotovej, tak jsem nasadil Mumio, vápníkovou lady atd a makal a makal ... musím říct, že mi hodně pomohli na Malvazinkách, hlavně lymfodrenáže, ale ono to teď nějak vypadá dobře ale běh je úplně něco jinýho, i když já už fakt nemám žádný potíže, nic mně nebolí, ani to nenatejká ... uvidíme dám vědět, můj plán byl na konci května hrát ligu mistrů ve futsale, ale na to to asi nevypadá, ale běhat v létě budu!:-), na podzim běžim maraton:-) ... no ... uvidíme:-). Tak a't se daří a jde to podle těch odvážnejch plánů:-)

Díky!  (0)
   Reagovat   
Suchac
Suchac Suchac
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na halir

Tak držím. Palec. Ja na kole problém nemam. Na DH kole taky ne jdu zrovna na trénink ve sjezdu. Ale rozběhnout se to je fuck. Kost asi pruží a železo nee a to je problém.
Jsem rad, že jsem někoho inspiroval. Hehe

Díky!  (0)
   Reagovat   
klarys
klarys klarys
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu

zdravim, tak jsem byla taky na ko po pul roce a roce a 14 dnech od operace. dr rikal ze dobry a ze to vsechno vyndame. jdu 23. dubna. ptala jsem se jak je to po vyndani tak rikal ze si mam vzit s sebou berle. ze tak tejden to bude lepsi a plnou zatez tak cca po 8 tydnech. takze sotva jsem letos skoncila s lyzema sla jsem na inliny protoze potom nevim jak to pujde. nohu jsem mela zlomenou taky hned nad preskaci takze zhruba i tesne nad brusli....tak at se vam to brzo zlepsi...k.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Koriss
Koriss Koriss
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den, zlomené obě kosti asi 10cm pod kolenem s jedním úlomkem, operace hned po úraze brzy po půlnoci 1.3.2011. V noze je drát, nahoře i dole po 2 šroubech. Na dynamizaci mám jít v polovině dubna. Nyní 26 dní po úraze chodím pouze s velkými berlemi, na nohu ještě nedošlápnu z důvodu neohnutí kotníku - takže pouze šlapu na špičku aby se kotník rozhýbal. Nicméně jsem rád že už mohu i několik hodin normálně sedět. Dříve mi to dělalo velké problémy - bolestivé nalití krve do lýtka a otok.

Velice mne zaujalo využití mumia, bojím se ho ale koupit bez doporučení, neví někdo kde seženu zaručeně kvalitní produkt? Děkuji.

Díky!  (0)
   Reagovat   
TOM410
TOM410 TOM410
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu

Zdravím všechny marody.Dne 30.3.2012 jsem byl na kontrole a RTG je výborný,s tim že mám zátěž 70-80% až do plné zátěže a chodit mám bez berlí.Super,říkam si a chodim bez nich a nic mě nebolí.Jen kontrola až 25.května:-( Čekal jsem že to bude dřív,protože tim bych byl doma 6 měsíců.Snad mě pak uschopní a budu už moc jít do práce.Jak je člověk na na nemocenský,tak to je děs,jako ve vězení.

Díky!  (0)
   Reagovat   
halir
halir halir
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na TOM410

Přátelé,

dnes jsem přesně 3 měsíce a 3 týdny po zranění a operaci, zlomené komplet obě kosti bérce, nitrodřeňový hřeb a tři šrouby. Mám to srostlé, bez otoků, doporučenou plnou zátěž a začínám běhat, už to jde, i když jen kousky. Do 2 měsíců budu mít maximální sportovní zátěž včetně soubojů. Jak se rychle zotavit jsem tu už popisoval, včetně výživy atp. Určitě to pomohlo, ale asi mám i trochu štěstí, protože tohle je opravdu rychlý. A ještě k mumiu (Koriss), mám dobrou zkušenost- když bylo rozteklý, vyměnili. Držim všem palce.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Koriss
Koriss Koriss
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na halir

Díky za info. Nevzpomeneš si prosím tě přímo nějaký název, gramáž a výrobce toho mumia. Případně kde jsi to koupil?

Díky

Díky!  (0)
   Reagovat   
Koriss
Koriss Koriss
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Koriss

Zdravím marody,
tak mně bohužel po kontrole před dynamizací (po 5.týdnech od operace) nejdříve posunuli termín dynamizace až na květen-červen (13-15-tý týden po operaci) a potom mi doporučili reoperaci pro srovnání bércové kostí protože na sebe přesně nedosedají oba konce. Dnes jsem měl mít nástup, ale mají rozbitý rentgen ?!? a tam mne posunuli o týden.

Údajně to částečné posunutí kostí (zepředu pod kolenem mám viditelné posunutí horní části kosti před spodní tak do půl centimetru) má vliv pouze na délku doby hojení (mezi kostmi je větší mezera). Na pevnost kosti a její funkci to nemá vliv. Nemáte s tím někdo zkušennost?

díky za odpověď

Díky!  (0)
   Reagovat   
Filip
Filip Filip
návštěvník
Královéhradecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na halir

Zdravím, prosim tě. Zaslal by jsi mi na email jen nějakou zprávu? Měl bych pár dotazů, a jak tak čtu mohl by jsi mi vědet odpovedet :) Děkuju moc Filip ( email: filcekvondrous@seznam.cz)

Díky!  (0)
   Reagovat   
mirin
mirin mirin
návštěvník
Zlínský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na mirin

Dobrý den,
tak přesně po 7 týdnech mě udělali dynamizaci -vytažení jednoho šroubu, ráno jsem nastoupil do nemocnice a po vyšetření sem šel na zákrok, nechal jsem se uspat, operace trvala asi 30 minut a řez byl dlouhý jenom kolem 1,5 cm a jeden steh, bolest nebyla téměř žádná a odpoledne mě propustili do domácí péče, mám začít našlapovat na nohu a pokračovat s rehabilitací, tak snad se to už pohne.

Díky!  (0)
   Reagovat   
štosan
štosan štosan
návštěvník
Královéhradecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Koriss

zdravim, mě tam teda velkej kus chyběl a doplnili mi to nějakou hmotou která proroste a stane se z ní kost, (nohu mám stejně o něco kratší nežli tu zdravou) ale to je zas jinej případ, řekl bych že jedinej problém bude asi delší hojení protože je to jen estetická záležitost, doroste to a nějak se to zcelí ale už to nebude jak přímka ta kost a bude na ní schod. sám nevím jestli bych si to nechal předělat, jen nechápu že si toho nevšimli hned...

Díky!  (0)
   Reagovat   
kaiks
kaiks kaiks
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den, zlomil jsem si holení kost na bruslích 20.ledna Jednalo se o tzv. rotační zlomeninu pravého bérce, cca 10cm nad kotníkem. Do dvou hodin jsem už ležel na operačním stole a dostal do kosti titanový hřeb a tři kontra šrouby. Po dvou měsících na holích mi doktor vysvětlil, že dolní úlomek je velice krátký a šikmý(proto mám dole jen jeden šroub), takže žádnou dinamizaci dělat nebude a mám začít nohu zatěžovat. Další dva týdny jsem chodil o jedné holi a potom i tu zahodil. Po dvou a půl měsíci jsem zpět v práci a celkem obstojně chodím. Zlobí jen nerozhýbaný kotník a holeň cítím jen při rotaci či větším náklonu. Každý den je ale znát. Na uspíšení léčby jsem si pořídil vápníkové tablety s vitamínem D, doplnil kokteilem Vápníkovou lady (hodně rumu) a samozřejmě mléko, sýry, jogurty atd.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Fischka15
Fischka15 Fischka15
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na kaiks

Ahoj marodi, pro srůst kostí se zkuste doktore zeptat na MIACALCIC NASAL (je to lék na osteoporézu), je jen na předpis, je to nosní spray s kalciem.

Chci se zeptat na zkušenosti všech, kdo už mají po osteosyntéze vyndané všechny hřeby a šrouby. Je to lepší než se železem? Máte nějaké negativní zkušenosti? Popište prosím, jak probíhala rekonvalescence a jak se cítíte s odstupem času.

Mám hřeb a šrouby po zlomenině bérce druhým rokem a mám se rozhodnout, zda vyndat nebo nechat navždy. Děkuju za všechny postřehy těch, kdo to mají už delší dobu za sebou.

Díky!  (0)
   Reagovat   
klarys
klarys klarys
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Fischka15

Zdravím všechny, tak mám po vyndání veškerého kovu (hřeb + 5 šroubů). Na operaci jsem byla v ut odpo. Ve st jsem sla domu, dnes na prevaz a za tyden na vyndani stehu. Noha boli ale oproti tomu, jak to bolelo pred vic jak rokem, kdy jsme uraz mela (2.brezna 11) je to pohoda. Po byte chodim bez berli, koleno sice ohnu tak na 45 stupnu ale myslim ze to brzo rozhejbu. mejte se k.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Gabča73
Gabča73 Gabča73
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu

Zdravím všechny marody. Jak si tu čtu vaše příspěvky, tak vám všem do jednoho moc závidím, co bych za to dala. 21.3. jsem si na sjezdovce po srážce s jiným lyžařem rozdrtila obě bércové kosti v koleně. Když píšu rozdrtila, tak tím myslím fest rozdrtila. Operoval mě primář Ústecké nemocnice, v koleni mám zhruba 8 šroubů a dvě dlahy z vnitřní i vnější strany. Navíc do dneška byl kotník v sádře - vazy a lýtková kost ponechána jen tak, prý sroste sama. Noha je přísně bez nášlapu ještě minimálně další 2 měsíce, celkem tedy 3, ale rozcvičovat můžu, zatím ohnu koleno na motodlaze ( super věc) na cca 90 stupňů - cvičím zatím týden. Horší je spíš to, že mi dnes pan primář sdělil, že noha už nikdy nebude fungovat jako dřív, na dřepy mohu zapomenout a nejhorší věc je, že aktuálně hrozí artroza, za několik let totální endoprotéza a doživotní bolesti a jiné komplikace. Zlý sen, pořád čekám, kdy se probudím:( Je mi 38 let a jsem dost aktivní, neumím si představit, že budu do smrti mrzák.

Díky!  (0)
   Reagovat   
mhalac
mhalac mhalac
návštěvník
Zlínský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Gabča73

tak to je dosti smutné, až mě z toho mrazí, prosím Tě zkusil bych užívat Mumio, jak je o něm psané někde výše, určitě nic nepokazíš. Cítím s tebou, nemysli na nejhorší, věřím že to nebude tak kritické a vše se v dobré obrátí. Mirek

Díky!  (0)
   Reagovat   
Fischka15
Fischka15 Fischka15
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Gabča73

Ahoj Gabčo, drž se a neztrácej naději, určitě to dopadne líp, než doktoři prognozují. Až budeš moc rehabilitovat, pusť se do toho, dělá to hodně. Držím ti palce.

Díky!  (0)
   Reagovat   
halir
halir halir
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Gabča73

Ahoj Gábino,

úplně ti rozumím ale nezoufej, opravdu to může být úplně jinak a mnohem kratší a s lepším výsledkem, samozřejmě máš vážný zranění, ale všechno jde, doporučuji ti zejména zajistit si špičkovou rehabilitaci, dát do toho peníze a čas, dělá to divy, co vím tak špičková je vojenská rehabilitace na Slapech http://www.volareza.cz/, dá se tam dostat, je to dlouhodobý pobyt, případně Malvazinky v Praze, ale třeba je něco i u vás, ale tomu se opravdu věnuj a dej do toho maximální úsilí, začni co nejdřív a hlavně zkus bejt pozitivní, zdá se, že to není důležitý, ale hlava dělá hrozně moc, klidně ty tvojí noze říkej, že bude dobrá a že jí máš ráda a dej jí čas!!! Držim palce a vsadim se s tebou, že lyžovat ve vejci ještě budeš! jen pro inspiraci, měl jsem "jen" zlomený bérec, ale říkali mi rok než budu sportovat a je to 4 měsíce a dva týdny a včera jsem běžel 7 kilometrů.

Díky!  (0)
   Reagovat   
zilien
zilien zilien
návštěvník
Jihomoravský kraj
Poslat soukromou zprávu

Zdravím, přesně přes měsícem jsem si zlomil na kolečkových bruslích spirálově 2x bérec a lýtkovou kost na kolečkových bruslích. Operovali mne hned ten večer v Olomouci ve fakultce a za dva dny jsem šel domů. Hned jsem nasadil wobenzym a calcium. Před týdnem zmizel otok a jizvy jsou krásně zhojené. Dnes si píchám poslední Fraxiparin. Noha už vůbec nebolí, snažím se cvičit hlézno a už jsem zkoušel na malou zátěž i rotoped. 28.5. jdu na rentgen, tak uvidíme. Je mi 29 ,jsem aktivní sportovec, doktor říkal, že bych se měl hojit rychle. Už se těším, až začnu zase chodit bez berlí. Držím všem pacientům palce.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Miška
Miška Miška
návštěvník
Středočeský kraj
Počet příspěvků: 13
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Gabča73

Zdravím a taky přidám svou trošku do mlýna..já jsem si zlomila dolní konec bérce loni na konci června, na 3 hodiny mi dali sádru kvůli fixaci a hned jak se uvolnil sál tak jsem jela. Výsledek bych dlouhá deska, 7 šroubů a 12 stehů na vnější straně pravé nohy a sešité vazy a šlachy kolem kotníku. Za 2 dny mě pustili s tím, že minimálně 6 týdnů nesmím na nohu ani šlápnout, natož s ní nějak cvičit nebo rehabilitovat. To mě docela odzbrojilo, jelikož jsem taky aktivní sportovec - box a MTB, občas v rámci tréninku běh. Noha se hojila dobře, uvnitř i navenek, ale spíš moje psychika dostala zabrat. Budily mě bolesti, otoky atd. však to asi všichni znáte...proběhlo několik kontrol a rentgenů, ale stále jsem nemohla ani našlapovat, jen nohu procvičovat přitahování k sobě a od sebe. Při předposlední kontrole mi dovolili zlehka našlapovat, pořád ale s dlouhými berlemi, ne francouzskými. Nemám na to povahu, abych něco zvdávala, takže jsem se kousla, začala cvičit mnohem víc než předtím a opatrně zkoušet nohu pokládat a "chodit". Slíbila jsem si, že z další kontroly odejdu po svých. A..odešla jsem. Hned co jsem vyšla z ordinace, aby mě doktor neviděl, vrazila jsem mamce berle a sice s bolestí a šíleným kulháním jsem prostě došla k autu. Těch asi 250m mě uplně odrovnalo, ale přesto se dostavil pocit štěstí a naděje. Pak už to šlo celkem rychle :) s rozumem ale velkou bolestí jsem chodila a chodila až to skoro nebylo poznat, že jsem kdy měla s nohou problém. Hlavní šroub se po čase posunul do druhé polohy, takže jsem mohla nohu v kotníku úplně prošlápnout. Pořád tu byla (občas až doteď) boles a otoky, ale od září 2011 funguje normálně. Na kolo jsem sedla dřív než jsem chodila, nebolí to při tom, zátěž je kontrolovatelná a posílí se ochablé svaly lýtka i stehna, takže doporučuju - hned jak to půjde, jezdit na kole nebo rotopedu, všechno se pak stabilizuje rychleji :) na Silvestra po půl roce od operace jsem přes protesty zkusila i lyže :D sice jen 2 hodiny s tím, že jsem už v lyžáku hodně trpěla, ale to bylo jen tím, že šrouby vadily ve stažené botě a tlačili na kost i kůži, jinak noha držela, jen ten cit je horší, ale to snad s vyndáním šroubů přejde :) příští středu na svoje narozeniny :/ jdu na extrakci všeho toho železa a doufám, že to už půjde rychle a všechno bude zase ok :) všem Vám držím palce, hlavně neztrácet naději a mít trpělivost, protože i přes to, že je každý úraz i člověk individuálně, tak jak se říká, čas všechno zahojí a všechno jde, když se chce :) Prostě musí, takže hlavu vzhůru a hlavně cvičte, co to jde, dělá to divy! :)

Díky!  (0)
   Reagovat   
nadka
nadka nadka
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na mhalac

ahoj nevím jak kdo ale mám 14 ti letého kluka který se léčí již 3rokem po zlomeném bérci a jsme z toho celá rodina zdrcená asi to byla chyba doktorů ,a ted má za sebou 5 operací a řekli mi na rovinu že ta už je poslední možnost jak mu zachránit nohu no mám dost děkuji když mi napíšete svůj názor na můj meil sleierova1@seznam.cz děkuji

Díky!  (0)
   Reagovat   
nadka
nadka nadka
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na ZentaM

ahojky já vás uklidním trochu mám kluka 14 let a již 3 rokem se léčí se zlomeným bércem je po 5 operaci a už toho máme dost nervově to nezvládám on už taky ne,a nevím co s tím dělat a ted mi řekli že už to je posledfní možnost jak nohu zachránit,

Díky!  (0)
   Reagovat   
king
king king
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu

Zdravím všechny, dovolte, abych i já přispěl svou troškou do mlýna. Koncem února na lyžích (těžký sníh, zařízla se lyže a nezafungovalo bezpečnostní vázání, lyže nevypnula a zkroutila koleno) výsledkem byla komplikovaná tříštivá vnitrokloubní zlomenina tibie, urvaný meniskus, nějaké vazy... Po týdnu operace - na sále si s tím hráli 3 hodiny, 6 neděl po operaci v ortéze, pak rehabilitace - ohýbání, posilování svalů. Když se podařil ohyb 90 stupňů tak rotoped bez zátěže. Před týdnem jsem byl na kontrolním RTG, prý na to, jaká v tom koleni byla paseka, tak se to hojí pěkně, chválil mě, jak hezky rehabilituju - ohyb 110 stupňů, nicméně 3 měsíce od operace musím být striktně bez nášlapu, pak začít s 20 kg a přidávat dle otoku a bolestivosti 5-10 kg týdně. Kontrola za dalších 6 neděl. Ještě to vypadá na lázně. Taková kravina a záležitost na půl roku doma....-(((
Nicméně pozitivní je to, že mě doktor chválil a řekl, že u takovéhoto poranění není výjimka ani trvalá invalidita.

Díky!  (0)
   Reagovat   
klarys
klarys klarys
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Miška

Ahoj zdravim vsechny, chtela bych se zeptat - mate nekdo uz zkusenosti s pojistkou? a trvalyma nasledkama? mně dr rekl ze urcite nic nebude a bylo hotovo...dik moc a vsem brzky uzdraveni k.

Díky!  (0)
   Reagovat   
TOM410
TOM410 TOM410
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu

Zdravím a opět se hlásím do diskuze.Dne 25.5.den po mých narozeninách,jsem vyrazil na kontrolu,která dopadla výborně a konečně jsem byl po 6 měsicích uschopněn.Chodim 2 měsíce bez berlí,nekulhám a v pondělí jsem byl uz zas normálně v práci.Kontrola až za půl roku v listopadu.Držte se.

Díky!  (0)
   Reagovat   
halir
halir halir
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na TOM410

od Halir
zdravím, přidávám další příspěvek navazující na předcházející (Halir), snad někoho povzbudí:
Jsem 5 měsíců po zlomenině holení i lýtkové kosti, operace nitrodřeňový hřeb včetně 3 šroubů, stále mám v noze. Již běhahám 10 km v čase cca 55 minut, což je samozřejmě z hlediska výkonu slabý, ale už je to běh. tedy neztrácejte naději, v mnoha případech to jde rychleji, než tvrdí lékaři, za sebe doporučuji velmi aktivní přístup a rychle cvičit, chodit, plavat, rotoped oproti častému doporučení typu "to chce čas" ...

Díky!  (0)
   Reagovat   
Fischka15
Fischka15 Fischka15
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na TOM410

Ohledně pojistky: záleží na tom, jakou pojistku máš. Zda na úraz nebo na trvalé následky a u jaké pojišťovny. Já jsem dostala od ING plnění za zlomeninu bérce s operativním zákrokem, i když jsem byla v neschopnosti 5 měsíců, proplatili mi jen podle tabulek stanovenou dobu na hojení (asi 2,5 měsíce). Ale i tak to bodlo, když už člověk tu pojistku platí. S trvalými následky nevím, tak se to dá ohlásit asi minimálně po roce od úrazu a záleží na tom, jak léčení dopadlo.

Díky!  (0)
   Reagovat   
dacanek84
dacanek84 dacanek84
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na halir

Naprosto souhlasím s tímto článkem, super je plavání, kde se nezatěžují kosti, ale procvičíte svalstvo kolem ní. Navíc doporučuji koupit wobenzym. Je sice dražší, ale rychle a kvalitně hojí kosti.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Gabča73
Gabča73 Gabča73
návštěvník
Ústecký kraj
Počet příspěvků: 21
Poslat soukromou zprávu
Reakce na halir

Moc a moc děkuju, podívám se na ten odkaz a zjistím vice o rehabilitacích. K dnešnímu dni stále trvá přísný zákaz nášlapu, počítám do konce června a pak snad začnem pomalu zatěžovat. Otok stále trvá, z druhé strany kolene v ohybu mám stále černou modřinu cca 10x10cm. Užívám Geladrin forte a fast, wobenzym a vápník .Také jsem s ohybem už na 115 stupních, stále mám půjčenou motodlahu - 250 Kč/den, žádná láce:) jsem si vědoma, že peníze, ale nehrají roli, zdraví je jen jedno. Moc vám všem děkuji za rady a slova útěchy, snažim se na to nemyslet, ale jsem na tom pořád psychicky dost špatně.Je to zkrátka nevyvratitelná jistota, zpřetrhala jsem si v koleni vše co se dalo, menisky ex, arthroza je neodvratitelná .1 sekunda a život je naruby. Dávejte na sebe bacha a přeji pevné zdraví !!!!

Přiložené fotografie

Díky!  (0)
   Reagovat   
Gabča73
Gabča73 Gabča73
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Miška

Miško držím palce, jen aby se vám to pořádně zhojilo. Mluvila jsem minulý týden s kamarádem, jeho brácha byl na operaci kolene, začal chodit moc brzy, dřív než mu to lékaři dovolili a má nyní problémy, podstoupil už třetí operaci, tak aby to nebyl váš případ, to by bylo zlé. Myslím si o sobě , že jsem taky bojovnice, cvičím 5 hodin denně, nekecám, ohýbám a posiluju, jezdím na rotopedu bohužel zatím jen s minimální zátěží. Mám podpažní berle, jsem zatím bez nášlapu a je to záhul, do obchodu jen na inv vozíku. Bohužel mám komplikaci v tom, že mi stále ve stoje natéká noha - fialoví , otok kolene a ani modřina ještě nezmizela- úraz 21.3. tedy 11 týdnů:( Taky držím palečky a hlavně zdravíčko!!!

Díky!  (0)
   Reagovat   
Gabča73
Gabča73 Gabča73
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na king

Ahoj, tak já mám uplně přesně to samé, třištivá zlomenina tibie, nevypla mi lyže , jen sem se srazila s jiným lyžařem, navíc zlomenina lýtkové kosti,zhmoždění kotníku, 21.3. úraz, nyní 11 týden a ohýbám na 110 st.V noze mám 2 hřeby a 8 šroubů. Kontrola až 18.6.Držim ti palce, nejsi v tom sám, máme uplně stejný úraz, tak uvidíme jak se nám to bude hojit:))Gábina

Díky!  (0)
   Reagovat   
Miška
Miška Miška
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Gabča73

Zdravím, Gabčo :) Tak už to mám za sebou a jsem dokonce i v práci. Vím, že se nesmí nic uspěchat, ale jak tu už psat někdo podemnou, tak né vždycky je taky dobrá rada "to chce čas". V těch našich případech to nejspíš vážně nechce překračovat hranice, nicméně to není v našem zájmu to ani nechat zatuhnout a být přehnaně opatrný, protože pak už s tím nejde nic moc dělat většinou, bohužel. Ve středu mě kuchli a konečně zbavili všeho toho železa :) Mám francouzské hole, ale jen tak spíš pro jistotu, kosti jsou za ten rok už srostlé, takže nesmím jen potrhat všechny ty stehy nebo se do toho uhodit atd. Chvílema se to ozve, ale oproti tomu původnímu zranění je to procházka růžovým sadem. Příští středu jdu na stehy a kontrolu, tak doufám že už berle odhodím a budu moct aspoň to kolo, pokud bude na to počasí. Jinak noha je stabilní a drží, nanatéká, prostě vše ok. Můj bývalý trenér současně působí jako masér a to přímo vynikající, který sám má zdravotní problémy a má v noze spoustu železa a x operací za sebou, všechny problémy má odmala a ne od úrazu a několikrát za život se učil znovu chodit. Neznám nikoho kdo by znal líp svoje tělo a funkci všech svalů a dalších věcí v těle. Takže určitě navštívím i jeho´kvůli uvolňovací masáži. Má můj obdiv, protože myslím, že s tím co si odmala pořád "užívá" jsou naše problémy v celku "legrace". Vždycky mi to dodá optimismu. Tak Vám držím palce a dejte vědět, jak jste pokročila. Cvičení je únavné a třeba si i říkáte, že ten pokrok není takový, jaký byste po takové dřině očekávala, ale vážně vytrvejte, ono se to zlomí a bude to už jen lepší :) Miška

Díky!  (0)
   Reagovat   
king
king king
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Gabča73

Ahoj Gabčo,není to sranda, co? Přeju ti, brzké uzdravení a hlavně aby se ti to dobře zahojilo. Určitě se po kontrole ozvi. Myslím na tebe a držím palce.Mirek
P.S.: Myslíš, že ještě půjdem lyžovat?..-)

Díky!  (0)
   Reagovat   
king
king king
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Gabča73

Gabčo, ještě jedna optimistická věc - žijeme !!! Do špitálu přivezli lyžaře, který to napral do stromu - na sále na něm dělali 4 doktoři najednou - každý operoval jiný orgán, nakonec převoz vrtulníkem do Prahy a nepřežil víkend...-(((
Na rehabilitaci vozili na koupání kluka, díru v hlavě 10x10 cm - jen koukal, nemluvil, nehýbal se... Úraz z kolečkových bruslí a po půl roce žádný pokrok...-((((
Pořád jsme na tom relativně dobře.-)

Díky!  (0)
   Reagovat   
Gabča73
Gabča73 Gabča73
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Miška

To jsou super zprávy. Máte štěstí, já jezdím na rehab 1x týdně, nemá mě kdo vozit. Paní mi vždycky ukáže co mám cvičit, koukne jaký jsem udělala pokrok a za 15 minut zase razím domu. Takže máte nesmírnou výhodu, že máte člověka , který vám takhle může pomoct :) Taky zase písněte jak se zotavujete, já budu přispívat určitě, na vyndání mám jt až v březnu 2013 a během roku na dynamizaci- vyndají mi jistící šroub:(, takže uvidíme, jsem teprve na začátku. Hodně zdravíčka !!!

Díky!  (0)
   Reagovat   
Gabča73
Gabča73 Gabča73
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na king

Ahoj :)) no tak to ti povím uplně přesně - nééééé! Vůbec si neumím představit, že bych se ještě měla postavit na lyže, zatím mám psychický blok. Stačí, když jedeme autem a jsme na hlavní a z vedelejší přijíždí auto a normálně mám nervy, že to do nás napálí, takhle se to totiž stalo na sjezdovce. V Itálii, 100 kilovej chlap - Čech, najednou vjel přímo přede mě a zastavil:( On vstal a odjel a já čekala až mě někdo zachrání a malýho kluka sem měla o 200m níž , čekal na mě u lanovky:( Už to nechci nikdy zažít. Ona to nebyla fakt prdel, jela jsem tak 50 km v hodině, hezky u okraje sjezdovky a na tý sjezdovce byl jen on a já, nikdo jiný, tak jsem si říkala, že to pustim. Míro, budu moc ráda, když si budem psát jaké děláme pokroky, protože jsem koukala na různá fóra a nikoho s podobným zraněním jsem nenašla, určitě mě zajímají tvé pokroky a myslím, že to může fungovat jako motivace:)) Já ohýbám na 110 v pohodě, ale s bolestma už dám i 115, tak šup do toho ať mě trumfneš a napíšu po kontrole, jestli mi doktor už dovolil nášlap.
Všem marodům přeji hodně zdaru při zotavování a podělte se také o své zkušenosti a bolístka, zjistila sem, že to docela pomáha, když se člověk může vykecat :)))Pa pa

Díky!  (0)
   Reagovat   
Gabča73
Gabča73 Gabča73
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na king

Fuj to je strašnýýýýý:( říká mi to každý, že mohlo být hůř, mají pravdu, já si, ale říkám, že mohlo být i líp. Uvidíme co nám život přinese, jsme teprve na začátku:))

Díky!  (0)
   Reagovat   
king
king king
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Gabča73

Tak já dám jednu pro zasmání (i když v ten moment mi do smíchu nebylo.) Po té, co mě přivezli do špitálu, ležím už po rentgenu a CT na tom vozíku, přijde ke mně sestra a ptá se - nespletli to? - rentgenovali vám opravdu tu zraněnou nohu ??? - dovedeš si představit, jaká to byla bolest a já jsem si tam v tu cvíli připadal jak simulant to snad neeeee.. říkal jsem si-)))) důležitá byla jak prase, ale rentgeny číst neuměla..-)))
Jinak já nemám tu motodlahu, takže nevím přesně. Na rehabilitaci říkal, že je to skoro 120, ale bez pomoci to nedám. Se cvičením jsem to zezačátku přehnal a mám problém s podkolenní šlachou, při napnutí svalu to už měsíc dost bolí, nezabírá nic, asi by zabral jen klid,který si teď nemůžu absolutně dovolit.
Jinak jsem zažil i jiné pikanterie, které to všechno doprovázely, ale to bych nerad prezentoval tady. Chceš-li, napiš mi mejlík: titiman@email.cz.
Pa a drž se
M.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Miška
Miška Miška
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Gabča73

Jo, snad to bude už dobré, určitě budu dávat průběžně vědět, hned to asi všechno nepůjde, tak, jak bych si představovala, ale vím, že spousta lidí je na tom mnohem hůř :( Těším se na Vaše další příspěvky, hlavně na ty pokroky, co určitě už brzo uděláte, uvidíte :) Dynamizace se vůbec nebojte, je to chvilka, ani o tom nebudete vědět :) Vám taky hlavně hodně zdraví!

Díky!  (0)
   Reagovat   
Heavy
Heavy Heavy
návštěvník
Liberecký kraj
Počet příspěvků: 22
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Gabča73

Zaplať pánbůh jsem objevil toto diskuzní fórum. 5.6.2012 jsem utržil taktéž spirálovou zlomeninu bérce a zlomeninu lýtkové kosti při fotbale, kterej normálně nehraju. Srazil jsem se s kámošem. Když mi řekli v nemocnici, že bude operace, tak mě málem omejvali, jelikož jsem před sebou viděl nekonečně dlouhou trať při uzdravení. Když jsem si ale přečetl příspěvky z tohoto fóra, získal jsem na věc úplně jiný nadhled. Jelikož se taky řadím tak trochu mezi sportovce, řekl jsem si, že si nasadím laťku a do třech měsíců musím chodit a jít do práce. Pouze jsem se chtěl nahlížejících pozeptat, zda někdo neví, které šrouby vyndavají při dynamizaci, když mám dva u kotníku a jeden u kolene. Děkuji za pozitivní příspěvky na tomto portálu jelikož mi zvedly náladu a přeju všem marodům velmi velmi velmi brzké uzdravení.

Díky!  (0)
   Reagovat   
halir
halir halir
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Heavy

Ahoj, těžko říct, záleží na tom jak si to měl zlomený, kdo a jak to operoval. Já například zlomený obě kosti, operace ve Vinohradský nemocnici v Praze, jeden nitrodřeňovej hřeb, dva šrouby dole a jeden šroub u kolene. Po pěti měsících běhám 10 km v tempu, v podstatě bez potíží a operatér mi na poslední kontrole řekl, že pokud nechci, není třeba vyndavat ani hřeb ani šrouby. Takže dynamizace ani nic jinýho už nebude, pokud o to sám nepožádám. 5 měsíců a dva týdny mám plnou zátěž včetně fotbalové. Drž se.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Koriss
Koriss Koriss
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Koriss

Ahoj marodi tady po delší době Koriss. Tak jsem již měsíc a půl po reoperaci. Nejdřív mi vyndali mých 6 šroubů a potom kolenním vazem tyč co jsem měl v kosti od kolena po kotník. Pak mi udělali přes 20 cm řez nalevo od kolene dolu podél kosti a strčili mi pod kost ocelovou dlahu kterou přišroubovali asi 6 šrouby. Potom mám ještě několik dalších řezů zřejmě pro srovnání nohy a taky přichycení úlomku kosti - taky šroubkem. Týden po operaci byl zase děsný pak už to šlo.

Teď už je mi hej :D, pochvaluji si rehabilitace - paní je fakt šikovná a rozhýbala mi hlezno - kotník který byl už dost neohebný. Kvůli operacím jsem vlastně začal pořádně cvičit až po 3 měsících od úrazu!!! Noha už byla hrozně slabá. Nejvíc si pochvaluji bazén kde konečně díky vodě chodím, kdo ležel takovou dobu jistě mi dá za pravdu že to je jako by se znovu narodil.

Už trochu jezdím na rotopedu, připravuji nohu na zátěž i když 100% nášlap mám ještě zakázaný. Takže nejvíc posiluju ve vodě, třeba dřepy na operované noze, zvedání těla nártem a ta slavná chůze. Cítím se připravený začít chodit ale čekám na další kontrolu koncem června. Přeji vám všem sílu to vydržet a překonat ať jste brzo fit.

Díky!  (0)
   Reagovat   
pacient
pacient pacient
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Fischka15

Zdravím všechny marody. Jednou už jsem tu psala a od toho dne kdy jsem si zlomila holení i lýtkovou kost už uběhlo 9měsíců. Před dvěma týdny jsem šla vytáhnout hřeb i všechny šrouby. Doktorka mi řekla, že po druhém dni půjdu domů nebudu potřebovat ani berle, že prej pak budu zase běhat. Ale očekávání se nekonalo! Koleno mi začalo otékat a já ho už ani pomalu nemohla ohnout. Nakonec mi pomocí injekce odsáli z kolene krev(25ml). Ulevilo se mi a po týdnu ležení v nemocnici jsem šla konečně domů. Řekli mi, že musím chodit o berlích bez zátěže a za týden jsem měla jít na kontrolu a vytáhnout stehy. Doma jsem chodila o jedne berly a nejspíš jsem to uspěchala, protože mi začal otékat kotník. Sotva mohu s kotníkem hýbat,takže jsem se zase vratila k oboum berlím. Dnes jsem byla na zmiňované kontrole, kde mi řekli , že musim chodit o berlích a samostatně rehabilitovat a za dva týdny mám zase přijít na kotrolu. Haha, to jsem si naivně myslela, že už budu vpořádku. Za jak dlouho si myslíte,že bych mohla zase normálně chodit? Už jsem si s tou nohou zažila opravdu hodně tak jsem z toho už zoufalá.

Díky!  (0)
   Reagovat   
TOM410
TOM410 TOM410
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na pacient

Zdravím všechny marody.Už jsem zde psal.Když vás zde všechny čtu tak se zázračně uzdravujete:-)Já jsem 6 měsíců po operaci,chodim normálně,mám 4 šrouby a UTN hřeb a neměl jsem nijak komplikovanou zlomeninu a doktor mi řekl,že mi to vyndá až za 2 roky.Prý se ty hřeby nechávají 2 -2,5 roku.Tak půl roku mám za sebou.Držte se:-)

Díky!  (0)
   Reagovat   
Heavy
Heavy Heavy
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na halir

Zlomeninu jsem měl stejnou jako ty včetně hřebu a šroubů. Zítra to bude týden od úrazu, noha je nateklá a bolí, tedy hlavně když jí nemám zvednutou. Budu do sebe rvát Béčko, Calcium a Déčko a všechno další. Doktor mi při propuštění předpověděl tři měsíce a to je po mě skalní. Nepočítám, že po těch třech měsících budu šampion, ale že aspoň dolezu do práce a tam to nějak zvládnu. Na šrouby jsem se ptal z toho důvodu, že přeci jenom něco takovýho do těla nepatří a pokud se budu moci těchto náhradních dílů zbavit, zřejmě se tomu vyhýbat nebudu. Po jaké době ti povolili alespoň nějakou zátěž na nohu? Jak to půjde, chci zkusit rotoped.

Díky!  (0)
   Reagovat   
halir
halir halir
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Heavy

Ahoj, najdi si co jsem psal dříve pod přezdívkou Halir, co jíst a tak (vápníková lady, wobenzym, přeslička, mumio). Po třech měsících určitě dolezeš do práce, já jsem o berlích chodil do práce po šesti tejdnech. Bez berlí jsem chodil asi po dvou měsících. 50% zátěž mi dal po sedmi tejdnech, ale začal jsem taky o něco dřív. Rozběhávat jsem začal na pokyn doktora 4 měsíce po operaci, ale většinou jsem začal všechno o něco dříve než řekl doktor, oni jsou radši opatrní. Nevim jakou máš rehabilitaci, ale naprosto zásadní pro mně byla lymfodrenáž, podvodní masáž proudem vody a cvičení vojtovou metodou, pak rotoped, ten jsem začal taky asi po dvou měsících od operace. Co se týká vyndávání, máš určitě pravdu, že nemá cenu mít zbytečně něco v těle, na druhou stranu každá operace je riziko (mám vůči doktorům a nemocnicím velkou skepsi, byl jsem už třicetkrát v nemocnici), už jsem tady přečet dost příspěvků o problémech po vyndání, mýmu tchánovi zas v nemocnici při operaci zanesli zlatýho streptokoka, málem umřel, narkoza je taky riziková, atd. Takže pokud nebudu mít žádný potíže a budu moct dál vrcholově sportovat i s tim, hrotit vyndavání nebudu, jinak samozřejmě ano. Řiď se nejvíc podle sebe, nic nehroť přes velkou bolest, sle zas nečekej, až ti doktor řekne nebo co doporučí, ona je rehabilitace zas tak moc nezajímá, a hlavně je zajímá abys chodil, ne abys sportoval. Hodně štěstí.

Díky!  (0)
   Reagovat   
halir
halir halir
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Heavy

Kdybys ještě cokoliv potřeboval ozvi se, všechno je to individuální, na druhou stranu ani ne po půl roce běhám 10 km, tak jsem snad nedělal všechno špatně.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Heavy
Heavy Heavy
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na halir

Jak jsem již napsal, jsem teprve na začátku, ale takovýhle povzbudivý počtení asi teď potřebuju nejvíc. Léčit tělo chemií bez dobrý psychiky je asi na datel. Takže moc dík všem za kladný příspěvky a budu se jistojistě pravidelně ozývat a dělit se se všemi o radosti i (doufám že NE) starosti. Zatím mi noha hraje všema barvama, trochu bolí a mám stále mírně zvýšenou teplotu. Pozítří jdu na stehy. Takže vám všem jen a jen zdraví a moje díky.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Cidlinka
Cidlinka Cidlinka
návštěvník
Pardubický kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na TOM410

Ahoj, zdravím všechny marody. Můj přítel měl 4.3.2012 pracovní úraz, otevřená zlomenina bércové kosti, lýtkové kosti a kotníku. Ihned po úraze ho operovali ve FN Ostrava, dali mu "zevní fixatér" - vypadalo to jak lešení kolem nohy :-) Dnes byl na operaci, kde mu fixatér sundali. Co bude dál zatím nevíme... Nemáte tu někdo zkušenosti s tímhle ZF a třeba jak probíhala léčba, rehabilitace, jestli má nárok na lázně atp... byla bych moc vděčná za každou informaci, třeba i ohledně pojistek, toho že to byl pracovní úraz atd... Předem moc díky :-D

Díky!  (0)
   Reagovat   
Cidlinka
Cidlinka Cidlinka
návštěvník
Pardubický kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Cidlinka

Oprava - úraz se stal 14.3.2012 :-)

Díky!  (0)
   Reagovat   
Miška
Miška Miška
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Cidlinka

Zdravím, co tak jako laik, který se o to trochu zajímá vím, že zevní fixátory se používají proto, aby ta metoda nápravy byla co nejméně invazivní, roli může hrát věk pacienta, popř. nějaká nemoc, kterou trpí, že pro pacienta není zrovna vhodná delší narkóza, nebo vůbec narkóza jako taková, kterou by musel podstoupit znova, až by mu vyndavali hřeb/šrouby, které by mu tam museli dát při normální operaci, ale těžko říct, třeba je to kvůli typu zlomeniny, nebo zvyku toho oddělení, nebo to má zlomené tak "čistě", že není třeba hodně šroubů a než by mu tam dali jeden, tak radši tohle, ale vážně těžko říct. Přitlačte spíš na ošetřujícího lékaře, máte právo vědět, proč a jak vás léčí :-)

Díky!  (0)
   Reagovat   
Miška
Miška Miška
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Cidlinka

Ale když píšete, že mu to zase sundali a stejně ho operovali, tak to bylo asi spíš naopak, že to měl třeba uvnitř nějak hodně roztříštěné, že by nestačila jen sádra na ten 1 den, než ho budou operovat, tak mu dali radši tohle..

Díky!  (0)
   Reagovat   
Heavy
Heavy Heavy
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na halir

Ahoj, dneska jsem byl na poúrazové ambulanci na vyndání stehů. V hlavě jsem si nesl několik otázek, ale bohužel tam byli tak moc příjemný, že jsem byl rád, že mi vůbec vytahala sestra stehy. A to stylem jako když páře starej kabát, no bomba. Jediný co mi doktor řekl, že už můžu pomalu začít chodit na rehabky na měkký tkáně. Doporučení jsem ale žádný nedostal, tak jsem se chtěl optat, jestli nevíš, jak to zařídit. Taky mě trápí hybnost kolene. Koleno ohnu asi na 90 st. a pak jako by mi mělo prasknout. Taky jsi tímto trpěl nebo mi něco pokazili? Za odpověď moc dík.

Díky!  (0)
   Reagovat   
halir
halir halir
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Heavy

Hele, doktory to zajímá do pooperančí kontroly, pak mu přednosta řekne, hezky si to říznul a tim to pro ně končí. takže, hybnost 90% neni nic moc, měl jsem víc bych řekl, prostě cvič podle pocitu, v sedě na sedačce zatlačovat koleno do podložky (jakoby propínat), pak samozřejmě ohyb, kup si malej overball, ten pod koleno, a zase tlačit, potom overball pod chodidlo proti zdi atd. cvič, cvič, to rozhejbeš. co se týká rehabilitace, tak vim akorát v Praze, to jsou dobrý Malvazinky nebo jejich detašovaný pracoviště Palackého, tam jsem chodil a super, Pokud bys měl čas a neschopenku a trochu peněz, tak potom vojenská rehabilitace Slapy, do toho jsem nešel, hodně peněz hodně času, tam je to totiž asi třítýdenní pobyt. Jinak konkrétně mně hrozně pomohla lymfodrenáž (pneuven), to ti odežene lymfu, hrozně rychle jsem se zbavil otoku a ani po běhání mi to nenatejká, jsou to takový kalhoty, je to tak na 45 minut a pojišťovna to z velký části hradí, musí ti to doktor napsat (ten v nemocnici, nebo ten nemocniční tě pošle k rehabilitačnímu doktorovi a ten ti to napíše), potom hodně dobrá byla vodní tryska ve aně pod vodou, to mi hrozně pomáhalo, a pak cvičení, to už záleží jakýho dostaneš fyzioterapeuta, on ti řekne co si domů koupit a jak cvičit. Základně je to cvičení na nestabilních plochách, většinou něco nafukovacího. Pak laser, kdybys měl problém s jizvou. Různý magnety atp. jsou myslim kravina. Jinak na severu u vás nevim co je za rehabilitace. Když bys chtěl vědět něco ke stravě, dej vědět, ale už jsem to tu někde psal. Jinak se klidně zas zeptej. čau.

Díky!  (0)
   Reagovat   
halir
halir halir
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Heavy

z tý hybnosti si nic nedělej, to rozhejbeš, ale to je třeba důvod proč nechci jít na vyndavání, když mi řekl doktor, že neni třeba vyndavat hřeb, nechci aby zas řezali to koleno, sice jsem v poho, ale třeba klečet se moc nedá a prej už to asi nepůjde nikdy. jiank koleno mi občas trochu hořelo, měl jsem na jizvu konopnou mast, ta mi přišla dobrá. s tim kolenem si pořád cvič, každou chvilku, stejně pořád ležíš ne?:-)

Díky!  (0)
   Reagovat   
Cidlinka
Cidlinka Cidlinka
návštěvník
Pardubický kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Miška

Díky moc za vaši odpověď, za váš názor, protože o tomhle zranění zrovna moc informací není ... když se přítelovi ten úraz stal (spadl ze 4 metrové výšky ze střechy na kupu cihel, byla to otevřená a ještě k tomu tříštivá zlomenina) tak ho okamžitě operovali v Ostravě, kde je primářem MUDr. Pleva, který tento zevní fixatér "vymyslel" - v tomto oboru kapacita... při té první operaci byl přítel jen pod epiduralem, dneska CA, ale už v Pardubické nemocnici,... fixatér je pryč, uvidíme co doktoři zítra řeknou na vlastně první rentgen bez drátů přes které nebylo pořádně vidět, jak kosti srůstají... nejhorší je to čekání a tak málo informací o tom, jak u těchto zranění probíhá další léčba...to čekání a nejistota je strašný

Díky!  (0)
   Reagovat   
Miška
Miška Miška
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Cidlinka

Když měl tříštivou zlomeninu, tak tam jsou určitě úlomky, takže mu nejspíš voperovali ten nitrodřeňový hřeb a upevnili šrouby, jako většině z nás tady, takže jak bude probíhat léčba vám hodně nastíní to, že si přečtete celé tohle fórum od shora až dolů :-) ta nevědomost co bude je hrozná, doktoři jsou všude stejní a s pacienty moc nemluví. Přítel na tu nohu určitě poměrně dlouho nebude moct šlapat a bude muset poctivě cvičit a ohýbat a rehabilitovat, až mu to doktoři dovolí. Je to běh na dlouhou trať, ale dá se to zvládnout. Samozřejmě je to u každého individuální, hodně tomu pomáhá to cvičení, nějaké doplňky jako je Wobenzym, do toho se rozhodně vyplatí ty peníze strčit, hodně to urychlí to hojení. Chce to hlavně pozitivní mysl, to je polovina úspěchu. Tak držím palce a dejte vědět, jak to pokračuje :-)

Díky!  (0)
   Reagovat   
Miška
Miška Miška
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Miška

Ahoj Gabčo, tak jak to válčíte? Mě včera konečně po 14 dnech vyndali stehy a cítím se zase jak "normální" člověk :-) cítit to trochu je, zvlášť když dneska zase pro změnu prší, ale to už asi lepší nebude, ale jinak snad dobrý, takže se chystám na každodenní velký cvičení a na kolo a časem snad začnu zase trénovat, už se nemůžu dočkat, fyzička je za ten rok nic nedělání na nule, ale snad to brzo naženu zase zpátky :-) Držím palce, dejte vědět, jak pokračujete!

Díky!  (0)
   Reagovat   
Heavy
Heavy Heavy
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na halir

Ahoj, s tou hybností kolene je to trochu jinak. Ne 90%, ale ohnu ho do ůhlu 90 stupňů a dál to zatím nejde, ale dneska ráno mi přišlo, že už sem dal víc. Otoky nemám, na to beru od začátku Aescin-Teva, což je na to bomba. Otok mám pouze v kotníku a trochu v koleni. Už moc neležím, snažím se co nejvíc sedět a mít nohu dole, aby si zvykala na normální režim. S těma rehabkama zatím nevím, kam se vrtnu, ale asi zkusím nemocnici v Liberci, že bych se tam nechal hospitalizovat, aby na mě měli co nejvíc času. Uvidím jak to vyjde, nic nevzdávám. Takže tobě i všem dalším zlomeninám přeju nejlepší a nejrychlejší uzdravení. Zatím moc dík a mějte se fajn.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Gabča73
Gabča73 Gabča73
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Miška

Zdravím Miško:)) Chodí mi diskuze do mailu, tak si čtu všechny nové příspěvky a taky jsem si říkala, že se ozvu. S tím počasím je to hrůza, mění se každý den a poslední týden mě ta noha tak strašně bolí:( Jinak jsem stále přísně bez nášlapu - od operace 12 týden a od úrazu začínám 14 týden. V pondělí jdu na kontrolu s rtg , ale nepočítám zatím s tím, že by mi pan primář dovolil už zlehka našlapovat, protože 3 měsíce to budou až 27.6. K dnešnímu dni ohýbám nohu na 120 stupňů, pro mě úspěch, otok stále trvá, ale není to nějak drastický, noha se mi ve stoje nalévá krví - fialoví, což je pro mě taky dost nepříjemný. A beru vápník - jen obden, pan doktor nedoporučuje příliš vápníku, prý by pak zvápněly chrupavky,Wobenzym už mám druhý , Geladrink Forte a Geladrink Fast denně a nově jsem si objednala mast Aloetrox po úrazech. Jak splaskává otok, tak je vidět , jak je to koleno zdeformovaný, uplně mi chybí to napojení holenní kosti do kolene - tibia, místo ní tam mám placku nebo spíš skoro důlek, jsem na mrtvici:( a nejen z toho, už je to dlouhý...

Díky!  (0)
   Reagovat   
Gabča73
Gabča73 Gabča73
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Gabča73

Wobenzym už začínám brát druhý ten velký 800 tablet, nemám pocit, že by mi nějak rapidně pomáhal, ale říkám si jistota je jistota, bůhví jak by se mi to hojilo bez něj:))

Díky!  (0)
   Reagovat   
Miška
Miška Miška
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Gabča73

Jj, mně to taky chodí do mailu, ale říkala jsem si, že Vám musím napsat :-) S tím nášlapem to asi ještě nevýjde, ale tak příště snad už jo. Mě ta noha taky pořád natékala, když nebyla vodorovně, ale chce to trénovat a i přes to ji tak nechávat, aby si zvykla. Myslím, že Wobenzym je vážně dobrá věc a že to hojí hlavně uvnitř, kam nevidíme, každý to chválí, takže to myslím že by ta doba hojení zlomeniny byla mnohem delší bez toho. Vím co myslíte, ale to je tím hřebe, tím, že vede uvnitř kosti a místama jí třeba i nahrazuje, tibie je kost holenní jako taková, od shora až dolů :) určitě se to časem zlepší, ale u těchle úrazů to je normální, taky mám dole jakoby ze strany kolem jizvy takový hrbol, tvarem to připomíná necky, jako když je otočíte dnem vzhůru. Mám to tak od začátku, myslela jsem že to dělají ty šrouby, ale teď už jsou venku a je to tam pořád, takže tipuju, že to tam mám už nafurt, jako památku..vím, že je to dlouhý, ale tohle je ta nejhorší část, když se nemůže našlapovat, pak až Vám to dovolí, tak to už určitě půjde rychleji, když poctivě cvičíte. Držte se!

Díky!  (0)
   Reagovat   
štosan
štosan štosan
návštěvník
Královéhradecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Cidlinka

ahoj, já jsem měl zevní fixátor 2 týdny kvůli otoku který bránil operaci, následně mi ho vyndali a ještě při té operaci mi místo něho dali hřeb do holeně, 4 šrouby které ho drží a ještě 6 co mi drží kotník, pokud je pojištěn tak nárok na lázně má ale dá se to vyměnit třeba za pobyt na rehabilitační klinice, já třeba nikde nebyl protože musím chodit do školy, pojistku teprve po roce začínáme řešit

Díky!  (0)
   Reagovat   
štosan
štosan štosan
návštěvník
Královéhradecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na štosan

mimochodem fixátor jsem dostal ještě v den úrazu a byl to úraz na motorce a s pracovním úrazem zkušenost naštěstí nemám a doufám že ani mít nebudu. zítra to bude přesně rok od úrazu, po 2 měsících (celý prázdniny) v nemocnici, berle myslím až do února nebo března, od té doby chodím a noha na to co jsem s ní měl tak dobrý, pojistku teprve začínáme řešit ale jen částečně jelikož v noze mám ještě hřeb a šrouby, ty mi měli vytáhnout touhle dobou ale naposled mi doktor řekl že to tam nechá další rok, pak se to bude dořešovat i s trvalými následky, přeji všem brzké a úspěšné uzdravení

Díky!  (0)
   Reagovat   
zilien
zilien zilien
návštěvník
Jihomoravský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na štosan

Zdravím, psal jsem tu asi před měsícem. Zlomil jsem si nohu v půlce dubna na kolečkových bruslích. 28.5. jsem byl na RTG a doktor říkal, že se to hojí dobře. Obrázky z RTG přikládám. Dal mi 70% zátěž a do 3 týdnů 100%. Doporučil hlavně chodit. Tak jsem po 1,5 měsíci odhodil berle a začal chodit. Šlo to docela rychle, ještě to není ani 2 měsíce od operace a jen maličko kulhám. Noha občas ještě trochu natéká, ale to je normální. Jezdím na kole, rotopedu, chodím do posilovny a od toho týdne na rehabilitace (bazén, cvičení, elektro). Noha už vypadá skoro normálně, svaly se zase zpevňuji. Takže doporučuji se začít hýbat, hned jak to doktor a možnosti povolí. Začal jsem brát druhý wobenzyn a dávám si 1x denně rozpustné kalcium a tvaroh. To vše pomáhá.

Přiložené fotografie

Díky!  (0)
   Reagovat   
Fischka15
Fischka15 Fischka15
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Heavy

Ahoj, při dynamizaci se vyndavá šroub u kolene. Drž se a uzdrav se brzy.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Heavy
Heavy Heavy
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Fischka15

Ahoj všem, jsem tady velmi krátce, takže se neustále vyptávám, ale včera jsem to risknul a na mail mého operatéra jsem nasměroval několik otázek. Co se týká dynamizace a délky léčení cituji:
Proces dynamizace je vec, ktera se pouziva pokud nedojde k prohojovani
v obdobi cca 2 -3 mesicu. To znamena, ze k tomu dojde jen v urcitych
pripadech...Vse lze posoudit podle RTG kontrol.

Stran delky rekonvalescence nelze predem urcit defnitivni cas. POkud
nebudou dalsi komplikace, tak rezim je 6 tydnu bez naslapu a pote
postupny naslap, ktery trva nekde mezi 4-8tydny dle vahz a schopnosti
klienta.
A po dnešku už ohnu nohu v koleni tak 100 stupňů. Tak všem mnoho zdaru. Čááááu.

Díky!  (0)
   Reagovat   
halir
halir halir
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Heavy

Zdravim,

to odpovídá, vypadá na rozumnýho, zejtra dej 120 stupňů a pak už to pojede.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Heavy
Heavy Heavy
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na halir

Zdravím zlomeninky i ty vyléčené. Tak koleno je už asi dva dny v pohodě, ohyb v normálu. Co mě teď ale trápí nejvíc, to je kotník. Stále přetrvává otok. Sice není velikej, ale oteklý to je a hybnost je na prd. Když to skusím protáhnout, je to docela bolestivý a okolo kotníku a v lýtku je bolestivý pnutí. Kdyby jste měl někdo návod jak kotníku pomoci, dejte prosím vědět, jen bych pro upřesnění dodal, že těsně nad kotníkem mám dva šrouby. Jelikož mě nemá kdo vozit na RHC, tak jsem si začal dělat masáže sám, a to tak, že vezmu kartáček a od prstů na noze směrem k srdci masíruju nohu a to třeba i hodinu. Moc mi to pomohlo, nohu už můžu mít na zemi stále a nebolí. Včera večer to bylo 14 dnů od ůrazu a operace, takže si myslím, že se docela spravuju. Všem Vám moc štěstí při léčbě a ozvěte se zase. Čau.

Díky!  (0)
   Reagovat   
pavelproch
pavelproch pavelproch
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na zilien

Ahoj, jsem rád, že jsem narazil na toto forum, 6.7 jsem uklouzl na mokré trávě /taková banalita :-( /a zlomil si levý bérc asi 10 cm nad kotníkem, bohužel mi zbytek spodní části ještě spirálově praskl /ale nerozpadl se/ tak že prý nešel použít hřeb. 5 dnů jsem čekal s nohou v sádrové dlaze než objednají a přivezou LCP dlahu, Tu mam ted přichycemou 10 šrouby ke kosti. Jizva asi dlouhá 15cm od kotníku nahoru a pak 2 malé jizvy na lýtku. 3dni po operaci mě pustili domů. Mám procvičovat propínání kotníku, no moc to nejde. Mám dost nateklý nárt a prsty, ale jak jsem se tady dočetl tak je to zcela normální. Zítra jdu na první kontrolu tak písnu jak to vypadá. Zatím přeji všem rychlé uzdravování. Jinak operace v nemocnici v České Lípě,

Díky!  (0)
   Reagovat   
Heavy
Heavy Heavy
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na halir

Zdravím všechny nahlížející. Tak jsem byl 10.7.2012 po pěti týdnech na RTG a kontrole na traumatologii, kde mi řekli, že noha je dobrá, ale bohužel se nehojí, jelikož se mi neudělal svalek. V té době jsem byl již hospitalizován druhým dnem na rehabilitačním odd. v nem., kde mi následně na toto zjištění nasadili odpovídající léčbu, tedy Miocalcik nasal, Secatoxin forte a minerály s vitamínama a naordinovali magnetickou léčbu. Jelikož jsem měl nohu mírně oteklou, rehabilitační sestra mi nasadila měkké techniky a kinesio tape. Včera, tedy 20.7.2012 mě z RHC propustili, ale RTG mi neudělali, že je prý brzo. Nohu mám takřka bez otoku, kotník mi dorozhýbali takřka do maxima a na kontrolu jdu až 4.9.2012. Mám povolenou zátěž 20kg a každý týden mám přidávat 5kg. Po lécích mám v místě zlomeniny vnitřní bouli, takže můj pocit je, že se asi nastartovalo hojení, ale nevim. RHC sestra mi řekla, že pokud jsem se chtěl moc rychle uzdravit a upnul jsem se na to, že tělo se šprajclo a začalo stávkovat, protože nemá rádo ultimáta. A to je asi pravda. Psychika je hajzl. Od tý chvíle tak nějak kašlu na hojení, užívám si volno a nechávám to na těle. Když mi občas uklouzne hůl, dopadnu na nohu plnou váhou a nic se neděje, ani to nebolí, takže si myslim ale neupínám se k tomu, že do září budu chodit a půjdu do rachoty. Koupil jsem si doplněk stravy Apo Curenzym, což je něco jako Vobenzym a denně to do sebe cpu. Doporučili to v lékárně na tvorbu svalku. Až zase budu o chlup chytřejší nebo zdravější, tak sem něco napíšu pro další zlomeninky, aby měli inspiraci jako já. Zatím mějte se a smějte se a přeju všem už jen zdraví.

Díky!  (0)
   Reagovat   
pavelproch
pavelproch pavelproch
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na pavelproch

Tak znovu ahoj, dnes mám za sebou druhou kontrolu, vyndání stehů a rentgen, noha pořád oteklá a ztuhlá v kotníku, snažím se s ní cvičit prakticky kdykoliv se na ní podívám, dr. říkal že na nějaké hojení je ještě brzy, napsal mi rehab. a vířivku - nejbližší volný termín je ale až za 14 dnů, takže do té doby je cvičení a koupele jen a jen na mě. Tak se zatím taky pěkně hojte a všem co sem chodí brzké uzdravení

Díky!  (0)
   Reagovat   
petrk
petrk petrk
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na pavelproch

Dobrý večer, 10.7 jsem byl napaden a měl jsem způsobenou zlomeninu bérce, operaci jsem měl na druhý den. Z nemocnice mě pustili za 5 dní a stehy jsem byl vytahovat 20.7. Mám tam dva šrouby a jizvu pod kolenem a u kotníku. Sádru jsem neměl dostal jsem jen bandáž, na rehabilitaci mě primář poslal hned, ale jdu až v pondělí 30. tak jsem se chtěl zeptat jak dlouho trvá rehabilitace a doba než se postavím na nohy. V koleni mám ohyb v pohodě, ale kotník trochu ztuhlý, noha nebolí a otok žádný tak by mě zajímalo jak na tom jsem :) díky za odpověď

Díky!  (0)
   Reagovat   
Gabča73
Gabča73 Gabča73
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Gabča73

Ahojky všem marodům, tak jak pokračujete? Obracím se na vás s žádostí o radu. Předevčírem to byly 4 měsíce od operace (úraz-tříštivá zlomenina nosné plochy holenního kloubu), zatím chodím o francouzských holích, nášlap mám tak 35-40 kg a jelikož jdu 6.8. na kontrolu a pan primář mi nakázal, že mám přijít o jedné holi, cvičím a piluju a cvičím a nějak jsem z toho zmatená. Mám operovanou levou nohu, poradíte mi v jaké ruce mám držet hůl? Jasně, poradí mi určitě na rhb, ale tam jdu až v pátek, a protože jsem byla minulý týden na dovče, tak jsem vynechala a chci to vědět co nejdřív. Šlapu si tu dneska celý den, pořád si tu hůl přehazuju z jedné ruky do druhé a nevím jak na to. Jaké máte zkušenosti vy ? Jinak hlásím, že po čtyřech měsící cvičení, rehabilituji víceméně doma sama, ohýbám na něco málo přes 120 st., koleno pořád otéká, samozřejmě bolí a nášlap je max. těch 40 kg, moje váha momentální 54 kg....a to jsem se těšila, jak budu už po takové době v cajku. Je to bohužel běh na dlouhou trať. Tak budu dychtivě očekávat vaše rady, prosíííím :))) Mějte se krásně a hlavně zdravě. Gábina

Díky!  (0)
   Reagovat   
Heavy
Heavy Heavy
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Gabča73

Zdravim Gabčo. Na RHC mi řekli, že hůl se má držet na protější straně, tedy pokud máš zlomenou LDK, hůl se drží v pravé ruce. Pokud budeš držet hůl ve stejné ruce jako je zlomenina, tak budeš jako Dr. House z toho seriálu. Jestli máš možnost, nechej se hospitalizovat u vás v nemocnici na RHC. Já byl taky a je to super, protože třeba měkké techniky nebo magnety si doma neuděláš. Mě povolili nášlap zatím 30kg, ale už došlapuju na plno a hole nosím spíš jen pro sichr. Včera jsem byl na RHC u jiného doktora a ten mi toto schválil, že při zatížení se zlomenina prokrvuje a lépe hojí a je to lepší pro klouby, které se tím rehabilitují. Spíš mě bolej jenom klouby nežli samotná zlomenina. Jsem dva měsíce po úrazu, ze začátku jsem se tady taky chytal stébla a četl všechny příspěvky a vyptával se. V poho úplně nejsem, ale už začínám chodit a to jsem potřeboval. Nezoufej, musíš věřit a ono to taky jeden den přijde a řekneš si dokázala jsem to. Máš poškozenej kloub a to je vždy horší nežli kost tak to vydrž a určitě to dáš. A na doktory moc nedej. Poslouchej vlastní rozum a tělo. Zatím Čau.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Gabča73
Gabča73 Gabča73
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Heavy

Ahojky, ty jsi zlato, máš pravdu, vypadala jsem jako Dr.House :))) Ale ze začátku mi to právě šlo líp s tou holí v levé ruce. Nelenila jsem a trénovala, včera jsem to konečně vychytala a přehodila si ji do pravé a už si to tu šlapu :)) jde to celkem dobře. Nášlápnu bez bolesti tak 45 Kg a počítám, že do 14 dnů mi doktor dovolí plnej. Chci jet v září do lázní, tak už to nebudu hrotit a žádat v nemocnici. Je pravda, že by to bylo lepší, ale ty lázně taky určitě pomůžou:))Ale stejně mi to připadá proti logice, když se nad tím zamýšlím, pokud mám odlehčovat levou stranu, měla bych ji přeci odlehčovat levou rukou, hmmmm fakt divný:))Seš dobrej jen, aby sis, ale ještě neublížil, já to radši nechci uspěchat a poctivě dodržuju doporučení doktora, protože kdybych poslouchala jen tělo, tak snad ještě nechodim ani o těch berlích, jsem děsnej srab :))Tak ti přeju brzské uzdravení a všem tady taky, to je jasný a dík za radu :))). G.

Díky!  (0)
   Reagovat   
pavelproch
pavelproch pavelproch
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na zilien

Dotaz pro "zilien" a případně i pro ostatní, mám nohu zlomenou a operovanou /dle tvojich přiložených snímků/ pomocí LCP dlahy stejným způsobem jako ty. Mám dnes třetí týden od operace, kotník stále oteklý a dosti bolestivý až pálivá bolest při pohybu ale i v klidu silné bolestivé mravenčení pod kotníkem směrem k patě, vzhledem k tomu že mám v místě dlahy asi 15cm jizvu, přikládám bolest operaci.Bohužel se ani po 3 týdnech nezmenšuje, chtěl jsem se zeptat zdali jsi také měl podobné bolesti. Jinak pohyb v koleni úplně normál ale ten kotník jde /asi i díky otoku/ hýbat zhruba 40% pohybu zdravého. Na první rhb jdu až za týden. všem přeji rychlé uzdravování

Díky!  (0)
   Reagovat   
zilien
zilien zilien
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na pavelproch

Já jsem to měl stejně. Přibližně do 4 týdne noha hodně bolela. Když jsem ležel a pak vstal, tak to bylo takové silné mravenčení a pnutí. Když jsem stál, tak jsem třeba nohu musel nadzvednout, aby nebyla kolmo dolů. Ale postupně to bylo lepší. Možná to bylo tím wobenzymem, který urychlil hojení. Pohyb v kotníku byl taky velice omezený, ale po měsíční rehabilitaci, chození a rotopedu hybnost v kotníku úplná. Přikládám fotky z rtg přibližně 3 měsíce po úraze. Doktor říkal, že se to hojí dobře, chybí ještě kost pod dlahou. Jinak 3 a půl měsíce po operaci nejsem nijak omezen, s přítelkyní chodíme i na squash.

Přiložené fotografie

Díky!  (0)
   Reagovat   
zilien
zilien zilien
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na pavelproch

ještě přikládám foto, jak noha vypadala, když mi vyndali stehy a sundali jsme obvazy

Přiložené fotografie

Díky!  (0)
   Reagovat   
pavelproch
pavelproch pavelproch
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na zilien

Dík že jsi se ozval, trochu jsi mě uklidnil a oživil mou naději že do 4 měsíců bych mohl být ok. Wobemzyn jsem zatím nebral protože jsem si píchal injekce na ředění krve Clexane. Včera jsem skončil tak se do něj taky dám..protože co kdyby...Jinak beru calcium + D3, kropím to vodou a cvičím kotník, RHB první až za týden, přikládám foto 23 dnů po operaci, všem přeji rychlé hojení.

Přiložené fotografie

Díky!  (0)
   Reagovat   
chroustjazz
chroustjazz chroustjazz
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na pavelproch

dobrý den
dne 30. června 2012 jsem při dopravní nehodě utrpěl tříštivou zlomeninu berce v oblasti od kolena (včetně spodního kolenního kloubu) cca 10 cm dlouhou..doktoři nebyli z této zlomeniny nadšení a měl jsem veliké štěstí, že jsem o nohu nepřišel..po prvních třech operacích (během 14 dnů) jsem dostal titanové dlahy, díky kterým by mi kostní drť měla srůst a po několika měsících mě čeká další operace – totální kolenní endoprotéza – jsem o berlích, pochopitelně bez jakéhokoli nášlapu – dle lékařů mé léčení může trvat až roky a nejsou si ani jistí, jak úspěšná léčba bude – ale je možné, že bych někdy příští rok mohl chodit

Díky!  (0)
   Reagovat   
Gabča73
Gabča73 Gabča73
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na chroustjazz

Ahoj, no tak to je mazec. Mám stejný úraz, ale s tím rozdílem, že tedy moje zranění nebylo tak devastující, i když jsem měla uplně rozdrcenou kloubní plochu a pod kolenem díru a doktor mi odebíral štěp na její výplň z kyčle. Koleno mám řádně sešroubovaný a na jaře mě čeká odstranění kovu, pokud bude vše srostlé, bez doživotních následků se to však neobejde. Totálka mě prý taky nemine, ale snad ještě nějakou dobu koleno vydrží. Mám ho zdeformovaný, má jiný tvar než to zdravé, o jizvách ani nemluvim. Předevčírem to bylo 5 měsíců od úrazu - jela jsem na lyžích a v rychlosti cca 40 km / h jsem se srazila s jiným lyžařem, lyže mi nevyply :(, stále ještě nechodím, nyní se pohybuju s jednou holí. Bez nášlapu jsem byla tři měsíce. Totálka by ti, měla plně nahradit zničený kloub a prý se s ní dá dělat uplně všechno. Nevýhoda je, že má životnost cca 15 let, nevím kolik ti je, dávají ji spíš starším ročníkům, ale pokud to jinak nejde .....:(
Držím ti palce, máš před sebou ještě dlouhou cestu, ale určitě bude líp!!! Ještě přikládám rtg, s tímhle teď chodím já :(

Přiložené fotografie

Díky!  (0)
   Reagovat   
Heavy
Heavy Heavy
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Gabča73

Ahoj všem nahlížejícím. Jak jsem slíbil, píšu po třech měsících od úrazu. Dnes jsem byl na RTG a kontrole a světe div se, prohojeno ve vyhovujícím postavení. Takže oficiálně můžu zahodit berle mrazilky a plně zatěžovat. Další kontrola za tři měsíce. Zatím při plném nášlapu bolí kotník a to v místech, kde jsou šrouby, takže to bude chtít asi nějakej super Mogul na promáznutí zevnitř:-) Zítra jdu již do práce. Všem, co sem do diskuze přispěli jakým koliv článkem v této chvíli velmi děkuji, protože díky tomu jsem zmobilizoval všechny síly v těle a makal a makal, abych se co nejdřív uzdravil a i když mi nikdo v mém okolí nevěřil, že do tří měsíců budu chodit, tak teď jim spadla čelist. Ale když to vezmu z gruntu, tak jsem vlastně chodil už před 14-ti dny. To jsem posekal zahradu, za sekačkou jsem chodil bez berlí, ale ještě to bolelo. Takže Vám všem tady i dalším zlomeninkám přeju trpělivost a velmi brzké uzdravení. Samozřejmě že budu i nadále nahlížet do diskuzí. Zatím se tu všichni mějte fajn a zdravím tímto i bojovnici Gabču. AHOJ.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Miška
Miška Miška
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na TOM410

Zdravím všechny marody :-) Chci jen po dlouhé době přispět a snad i někoho motivovat, že všechno se v dobré obrátí :) Minulý týden jsem se konečně rozhoupala a vyrazila na ovál s kolečkovýma bruslema v ruce. Prvotní obavy se naplnily, noha otlačená, bolela hned při prvním pohybu nohy kupředu a moje nejistota a nerovnováha byla veliká. Po 15min jsem zhodnotila, že to teda nepůjde a rozhodnutá brusle prodat jsem vyrazila domů. Předevčírem mi to nedalo, podle rady zkušenějších jsem mezi ponožku a vnitřek brusle nacpala takovou tu velikou houbičku na nádobí a světe div se - ono to pomohlo a jak! Od včera už jsem to zase já a (pozdně) letní příprava na zimu může začít. Přesně po roce a čtvrt od úrazu a po 3 měsících od vyndání všeho toho železa jsem usoudila, že když jdou brusle, tak už musí jít všechno. Takže Vám všem přeju brzké uzdravení, hodně optimismu a hlavně neztrácet naději! Miška

Díky!  (0)
   Reagovat   
marekP
marekP marekP
návštěvník
Kosice
Počet příspěvků: 27
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Heavy

Ahoj, mam podobny uraz ako ty, ale pod kolenom som mal 2 sroby, po dynamizacii len 1.
Dnes je to 6 mesiacov od operacie /urazu/. Na barle sa uz prasi asi mesiac. Stale vsak pocitujem pichlavu bolest v mieste pod kolenom, kde je ten srob.
Bolest v mieste zlomeniny takmer ziadna, hybnost kotnika horsia, ale to je spojene aj s tym, ze su skratene svaly na lytku + achilovka, tak rozcvicujem hlavne toto v bazene, bicyklujem. Niekedy je den, ze si aj poskakujem, a niekedy je noha v takom stave, ze ledva chodim. S kosackou som tiez zacal hned ako to slo, je fajn sa o nu trochu opriet :)

Díky!  (0)
   Reagovat   
chroustjazz
chroustjazz chroustjazz
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na marekP

tak jsem byl tento týden na kontrole..nikterak závratně se to nehojí (cca 7 týdnů po třetí operaci) - mohu již přes den sundavat ortézu, ale jinak nic..stále bez došlapu..čekají mě nějaké rehabilitace hlezna..další kontrola za měsíc a půl, kde se dozvím, jestli bude můj stav již v takovém stavu, že budu moci být odeslán k ortopedům, kde mě čeká kolenní endoprotéza - podařilo se mi sehnat i snímek, tak pro pobavení přikládám 8¨-)

Přiložené fotografie

Díky!  (0)
   Reagovat   
Gabča73
Gabča73 Gabča73
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Heavy

Ahojky všem, no to se nám to tu všechno krásně uzdravuje, mám z vás radost:))))Chrouste máš to pěkně smontovaný, ale uvidíš , určitě bude líp. Koukala jsem, že jsi z Ústeckého kraje, kde tě operovali? Mě v Ústí, pan primář Edelman a jsem šťastná za něj, páč mi dal nohu krásně dohromady. I když mě ze začátku hodně strašil, tak si myslim , že to mohlo být i horší a díky správné léčbě a načasování se koleno hojí řekla bych slušně. Dokonce jsem byla i pochválena, že je to lepší než se čekalo. Za pár dní už to bude půl roku od nehody a já jsem 25. srpna poprvé udělala pár kroků bez holí. 5.9. jsem je zahodila uplně a snažím se šourat bez nich, nepoužívám je ani na schody. Jen mám problém s kulháním, zatím se mi nepodařilo ho eliminovat, ačkoli mě nic nebolí a během rehabilitace ani nebolelo - to sem si myslel, že to bude horší- tak ta chůze je docela problém, zatím takovej kačer Donald:))
Heavy to čumim, vzal si to hopem, já první nášlap v červnu a bez holí až koncem srpna, takže až po dvou měsících. Držím ti palce, aby vše šlo o.k. bez komplikací,nechci malovat čerta na zeď, ale nic by se nemělo uspěchat :))))Jo a ještě jedna aktualitka - jedu do lázní, 19.9. nástup v Třeboni jupíííí :))) slíbili, že mě tam dají dohromady, to sem vážně zvědavá . Pa pa a užijte si poslední dva letní dny. Gábi

Díky!  (0)
   Reagovat   
pavelproch
pavelproch pavelproch
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Gabča73

Ahoj také dnes přispěju svou troškou do mlýna (mám výročí - 2 měsíce od operace) po sedmi týdnech po operaci mi konečně povolili nášlap na 20-30kg s tichým svolením i jizdu autem, zítra dobírám první 10tku rehabilitací a už mám napsanou další várku (lymfo,koupele,ltv...však to znáte) snažím se nohu zatěžovat víc a víc, cvičit, kroutit,masírovat, došlapovat,někdy mám pocit, že bych vstal a šel bez těch klacků...ale vím, nejde to. jediný problém je že noha v kotníku a prstech stále otéká(cca 2cm po obvodě)a její barva při delším stání má do té zdravé daleko,někdy to v noci slušně pobolívá, na další kontrolu jdu až za 6 týdnů, bude rtg a snad nějaká změna v chůzi...pořád mám takové předsevzetí že to do 4-5 měsíců zvládnu uzdravit...no držím vám všem palce,rychle se uzdravte. Prochy

Díky!  (0)
   Reagovat   
chroustjazz
chroustjazz chroustjazz
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Gabča73

ahoj..taky jsem si poležel - naštěstí - v ústí, třetí operaci mi dělal Nedvěd..tedy doufám, že to je MUDr. a ne ten čutálista 8¨-) ..chodím k němu i na kontroly do nemocnice..jinak ty doktory tak nějak znám všechny z vizit..jinak mě strašili tak nějak všichni, ale ani se nedivím, oni byli vystrašeni také, nejprve po prvním rtg po převozu do nemocnice a pak hned po ct ještě více..po první operaci se mi dostal do nohy zánět, takže další stres..no, a dodnes ještě nevědí, jak daleké následky mohu čekat - zatím se mi to moc nehojí, alespoň dle slov dr. Nedvěda z minulého týdne - jinak lékaři v ústecké nemocnici se mi zdáli velmi dobří a ochotní, což se ovšem nedalo říct o sestrách..a o stravě už nemluvím vůbec, ovšem je pravda, že v té době mi to bylo tak trochu jedno 8¨-)

Díky!  (0)
   Reagovat   
Gabča73
Gabča73 Gabča73
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na chroustjazz

Ahoooj, jj Nedvěda znám, jen se divim, že si tě s takovým zraněním nevzal primář, je fakt třída:) No, i když u takovéhle operace jsou vždycky dva až tři operatéři, tak je možný, že tam byl taky. Taky chodím na kontroly k Edelmanovi do poradny, myslim, že ji má stejně jako Nedvěd každý pondělí. Zrovna teď 17. mám další kontrolu a pak tradááá do lázní. S tím hojením bych ti možná mohla poradit, mě se noha hojí dobře, měla jsem to podobný jako ty, díru v koleni, tam mi dávali štěp ze stehna, obě kosti namaděru , šlachy, měkký tkáně, meniskus, prostě hnus, však jsem sem už dávala rtg před i po o. Ihned po operaci jsem začala brát Wobenzym, Geladrink, Vápník+D3, Gingko bilobu, kyselinu hyaluronovou, to vše beru dodnes a hlavně, jakmile mi dovolili cvičit, půjčila jsem si v Praze motodlahu a 4 hodky denně poctivě dva měsíce jsem na ní cvičila, protože pohyb urychluje hojení. Sice to stálo nějaký peníz, ale zdraví stojí za všechny prachy světa. Nechci dělat chytrou, taky jsem byla na začátku uplně na dně, tak jsem si prošla tím co ty a píšu ti jen moje vlastní zkušenosti. Teď už věřím, že to bude dobrý, když ne do konce života, tak aspoň pár desítek let. Držim palce !!!

Díky!  (0)
   Reagovat   
Gabča73
Gabča73 Gabča73
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Gabča73

Jo a ty sestry na traumatologii v Ústí, to mi ani nepřipomínej, pro ně je jednodušší tě nacpat Lexaurinem, než aby se k tobě chovaly mile a ohleduplně, strašnej personál!!!

Díky!  (0)
   Reagovat   
chroustjazz
chroustjazz chroustjazz
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Gabča73

ahoj..já si myslím, že v té době měl primář dovolenou, páč toho jediného jsme tam neviděli a nějakou dobu jsme si mysleli, že primář je někdo jiný (později jsme zjistili, že je to Obruba) - na kontrolu jdu 15.10., tak jsem zvědavý, jak se mi to bude hojit - wobenzym neberu, myslím si, že je to spíše placebo (konzultoval jsem to s lékaři, četl diskuse a znám pár pacientů, kteří ho brali), spíše se snažím nějak cvičit - stále mám mravenčení v dolní části nohy a při otáčení hlavy ztrácím vědomí..na pár vteřin..a to i v leže, což už nemá s nízkým tlakem asi nic společného..z počátku jsem to přisuzoval pooperačnímu stavu, ale už se mi to zdá poněkud dlouho (přes dva měsíce po operacích) - máš taky takový problém? díky..pavel

Díky!  (0)
   Reagovat   
Gabča73
Gabča73 Gabča73
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na chroustjazz

Ahojky:))Jj přesně to samý, hlava se mi motala ukrutně a docela dlouho. U mě to bylo tlakem, ale hlavně psychikou.Na kofein mám alergii, tak jsem si koupila na ten tlak lékořici a na psychiku jsem asi měsíc užívala půlku Lexaurinu denně. Doporučila bych ti fakt hodně pít(vodu) a na nervy Lexaurin, stačí půlka při problémech, mě ho dali v nemocnici. Trápil mě spíš hroznej tlak v tý noze, když jsem vstala, uplně zfialověla a natekla, to trvalo 4 měsíce, měla jsem problém nasadit boty. Ale teď už je to fakt sotva znatelný, je to asi než se obnoví krevní oběh v těch potrhaných tkáních, to bude i to tvoje mravenčení. Jedna moje zkušenost: 5 let jsem měla permanentní rýmu, pořád jsem smrkala, v létě , v zimě, furt ucpanej nos, 1x za měsíc ataky rýmy, že jsem nemohla dýchat, sběhala jsem všechny možný doktory bez výsledku. Po měsící co jsem brala Wobenzym rýma nikde, mám klid. Jeden doktor mi řekl, že je to jen drahý placebo, druhý mi ho doporučil. Noha se hojí dobře, ťuk, ťuk, ťuk a to první slova doktora na příjmu byly, že už nikdy nebudu chodit jako dřív, že neudělám už ani dřep a za pár let bude nutná totálka, operace trvala přes 4 hodiny a ejhle, dřep udělám už teď, jen se ještě musim držet:))))))) Nepodceňovala bych ty doplňky stravy. Drž se.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Heavy
Heavy Heavy
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Gabča73

Zdarec Gabčo. poslední hezký dny jsem si fakt užil, projezdil jsem to na kole a posekal ještě jednou zahradu. Držim pěsti, aby ti to v lázních dopadlo na jedna. Mě hrozně pomohly na rehabilitačním odd. kde jsem byl 14 dní hospitalizovanej, ale největší zásluhu připisuju traumatologovi, kterej mě sešrouboval, protože to udělal fakt dobře a i když jsem dělal co jsem zrovna neměl, tak se to nehnulo a srostlo jak mělo. Sice už chodím, ale ta noha jako by nebyla moje. Furt mě nějak nechce poslouchat, ale každej den je to lepší a lepší a otéká míň a míň. Když jsem tady v diskuzích čet, že někomu to otéká i po půl roce, tak jsem úplně v klidu. Jediný co mě zarazilo, že mi chce doktor v noze nechat tyč. Šrouby mi prej vyndá, ale vytáhnout tyč, to je prej razantní zásah do kolena a nedoporučuje to. Jestli s tím někdo máte nějaký zkušenosti, napište.
Takže ještě jednou ti přeju úžasnej pobyt v lázních a užij si to. Akorát panáka si tam nedáš, právě vyhlásila vláda prohibici:-)))AHOJ

Díky!  (0)
   Reagovat   
Gabča73
Gabča73 Gabča73
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Heavy

Ahojky, pravda, pravda:))), ale tak, když už bych si měla dát panáka, tak by stejně měl míň než 20%, nějaký švestky nebo griotka, tam se ještě vejdu:) No, to jsem už slyšela, že někomu to vyndavat nechtěj, myslim si, že to spíš nechávaj chlapům, protože asi nesete větší váhu. Mě doktor ujistil, že šrouby a hřeby půjdou rok po operaci ven a jsem ráda, protože přesně jak říkáš, je cítit, že něco v tý noze je, co tam nepatří :( a tajně doufám, že mi to koleno i splaskne, teď ho mám hrozně velký oproti tomu zdravýmu a má i jinej tvar, hlavně tu holenní kost, která se má napojovat v koleni tam prostě nemám. Ale neotýká,zaplať pánbůh za to :)))) Jinak je to furt stejný, hůl jsem odložila 5.9. od té doby se snažim pajdat po svých a zatím došlo jen k miniaturnímu zlepšení. Držim palce! G.

Díky!  (0)
   Reagovat   
nadka
nadka nadka
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Heavy

dobrý den můj kluk je mu 15 má taky tu tyč v noze a taky nám doktor řekl že se tam asi ponechá že se to uvidí,.měl zlomenou bérec a je po 5 operaci doufám že poslední byli to hrozný 3roky ten hřeb mu dali až letos,neměl ani jedny prázdniny pořád po nemocnicích tak doufejme že ted už to bude dobrý

Díky!  (0)
   Reagovat   
Heavy
Heavy Heavy
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na nadka

Zdarec Nadko. Zřejmě budeš mít v pondělí svátek, tak vše nej. K tvýmu klukovi nevím co říct. Když mi bylo 15 a to už je sakra dlouho, tak stát se mi něco podobnýho, tak bych dneska byl asi blázen. To jsou léta, kdy má člověk poznávat svět a ne ležet po nemocnicích, takže aŤ to nevzdává a maká. Dej mu přečíst příspěvky od halire a dalších, mě to hrozně pomohlo, hlavně po psychický stránce. Je mladej a dá se určitě do kupy, ale musí chtít. A z toho železa ať si nic nedělá, ve škole mu můžou říkat třeba Ironman nebo X-man a takovej terminátor si ze železný kostry prd dělal. Tak to oba zvládněte a třeba se někdy potkáme na sjezdovkách.

Díky!  (0)
   Reagovat   
nadka
nadka nadka
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Heavy

a kolik ti je?

Díky!  (0)
   Reagovat   
nadka
nadka nadka
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Heavy

ahoj no zřejmě jo a díky,no je to hrozný protože to doktoři zanedbali ale ted jsme v praze u dobrých tak doufám

Díky!  (0)
   Reagovat   
Heavy
Heavy Heavy
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na nadka

No, myslim, že 45, ale nejsem si zcela jist. Prej se chovám, jako by mi bylo 17, říká manželka, ale když ráno lezu z postele, tak se cejtím na 100.

Díky!  (0)
   Reagovat   
nadka
nadka nadka
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na nadka

já taky doufám jsme taky v praze

Díky!  (0)
   Reagovat   
nadka
nadka nadka
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na nadka

15

Díky!  (0)
   Reagovat   
Fischka15
Fischka15 Fischka15
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na nadka

Ahoj všem, uzdraveným i uzdravujícím se :-)
Do diskuse - jsem 2 roky po osteosyntéze, nitrodřeňový hřeb, 5 šroubů (u kotníku a kolena), vyndali mi jen 1 šroub při dynamizaci, aby to rychleji srůstalo. Titanový hřeb i šrouby mi v noze zůstaly, pokud je to dobře zhojené, nic v noze nezlobí, tak se doktoři přiklánějí k tomu nechat to tam napořád...
Dobrá zpráva - kromě klečení na kolenu můžu dělat všechno co dřív - běhat, jezdit na kole, na in-linech, lyžovat, tancovat...
Tak mějte hodně trpělivosti a pořádně rehabilitujte (+ vitamin D a kalcium).

Díky!  (0)
   Reagovat   
chroustjazz
chroustjazz chroustjazz
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu

hojte..chci se zeptat těch, kteří prošli či prochází rehabilitacemi - zda také při nich zažíváte neuvěřitelnou bolest, která vás nutí křičet tak, že náhodný kolemjdoucí si myslí, že je v mučírně? já tedy ano..bolí mě jakákoli manipulace s prsty, dotek na malíkové hraně rozbité nohy..dotek na kotníku, o bolesti při ohýbání chodidla ani nemluvím..bolest po rehabilitaci trvá několik dní (naštěstí nechodím denně) - je to běžné? děkuji předem za odpověď

Díky!  (0)
   Reagovat   
Gabča73
Gabča73 Gabča73
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na chroustjazz

No nevim, já měla rozmydlený koleno, bolest šílená po úraze i po operaci, ale při rehabilitaci mě nikdy nic nebolelo ! Ne , podle mě to není normální:(

Díky!  (0)
   Reagovat   
halir
halir halir
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na chroustjazz

podle mne to normální rozhodně není.

Díky!  (0)
   Reagovat   
pavelproch
pavelproch pavelproch
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na chroustjazz

Ahoj, nene i když mám nohu zlomenou téměř nad kotníkem a operace probíhala v dolní části nohy tak prakticky tak moc jak popisuješ nikdy nebolela. Pobolívá jen v místě pod kotníkem /taková palčivá bolest a pocit jakoby by byl kotník pořád v obvaze/ ale kupodivu pobolívá jen v klidu, na RHB a při chození můžu říci, že je to v pohodě. Asi bych se poradil na RHB a navštívil lékaře.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Brucacertice
Brucacertice Brucacertice
návštěvník
Plzeňský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na pavelproch

Ahojky ja mela uraz 15.8 ted je to set tydnu od operace mam jit na rtg ,zlomila jsem si obe kosti berce padem na parez z pristresku pro kone .Vsichni pisou o hrebu ale ja tam mam ve zprave neco o pilonech sroubech a nejake zlabkove dlaze moc mi toho nerekli ja se ani neptala co mam uvnitr byla jsem rada ,ze to mam vse za sebou jen mi lekar rekl ze je to tak na tri mesice zatim nesmim doslapovat a mam sadrovou dlahu pod koleno.Mela pri jsem hodne poskozeny okolni tkane. Jsem zvedava co bude dal uz bych chtela moc chodit a zase jezdit mam trochu taky strach jak to pak bude v praci mam praci ve stoje .Jinak ti preju brzke uzdraveni .

Díky!  (0)
   Reagovat   
Miška
Miška Miška
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na chroustjazz

Taky si myslím, že to není zrovna normální. Jedna věc je ztuhlost, nebo otok, co se musí rozcvičit přes bolest, ale to by se mělo rozcvičit poměrně rychle. Když bolí i manipulace s prsty a na dotek, tak to není dobrý :-( Přeju hodně štěstí, ať to není nic vážného :-)

Díky!  (0)
   Reagovat   
halir
halir halir
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Miška

Ahoj, ještě jednou Halíř, koukni na moje starý příspěvky ohledně rehabilitace a léčby, jsem devět měsíců po operaci, za týden běžim půlmaraton a hraju už vrcholově sálovej fotbal, jsem v podstatě bez omezení. Ale proč píšu, jsem rozhodně příznivec rychlý rehabilitace a někdy člověk musí bolest vydržet, ale to co píšeš není standard a rozhodně bych si nechal udělat nějakou kontrolu, protože zásada při cvičení a rehabilitaci je nejít přes bolest, takže jestli přitom řveš, tak může bejt něco špatně, ať se daří.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Heavy
Heavy Heavy
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na chroustjazz

Ahoj, zřejmě je něco špatně. Rehabilitace občas moc příjemný nejsou, ale taková bolest jakou popisuješ by asi při cvičení a doteku být neměla. Usuzuju teda jen z vlastní zkušenosti, ale při takovýhle bolesti bych asi navštívil traumatologii nebo chirurgii aby na to mrknul odborník. Tak se drž.

Díky!  (0)
   Reagovat   
pavelproch
pavelproch pavelproch
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na pavelproch

Ahoj všem, tak se zase po měsíci ozývám, dnes kontola s RTG, dovoleno chodit o jedné fr.holi a doma bez holí. Zátěž plná. Je to právě 3 měsíce po operaci a oproti prognózám 5-6 měsíců myslím že úspěch. Chci povzbudit všechny aby nestráceli hlavu viděli věci pozitivněni než mnohdy lékaři předpovídají. Z léků jsem bral pouze Wobenzym a Calcium + D3, ale hlavnš cvičit a cvičit, podařilo se mi sehnat snímky z CT mě zlomené nožky tak je pro zvídavé přidávám, mějte se a uzdravujte.

Přiložené fotografie

Díky!  (0)
   Reagovat   
chroustjazz
chroustjazz chroustjazz
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na pavelproch

zdravím všechny spolumarody..byl jsem v pondělí na kontrole..cca 3 měsíce po poslední operaci a mnoho se od poslední kontroly před měsícem nezměnilo..zlomenina se nehojí asi tak, jak se předpokládalo, takže zase za měsíc kontrola a pak mě snad předají ortopedům (kolenní endoprotéza mě ještě čeká) - zatím jsem tedy o berlích bez došlapu..noha již otéká méně, beru pouze vítamíny a kalcium

Díky!  (0)
   Reagovat   
Teri
Teri Teri
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Heavy

Zdraví, ve středu jsem si nadvakrát zlomila holení kost, při tanci, čemuž nevěřil ani doktor.Operace mi prej utekla o 1 mm , ale stále nemám vyhráno, tak jsem dostala sádru.:D V neděli jsem byla na povolení sádry, protože mě to tlačilo a bolelo, taky mi stekla modřina na prsty a ja nevěděla co to je..Jenomže mám šilene bolesti, jakoby tlak v noze a cukání, mám chodit o berlích, ale to už vůbec nezvládnu, jelikož když se postavím je to jako kdyby mi někdo rval za nohu. Nevím, jestli je toto normální. nicméně zítra jdu na ko a dozvím se, jestli se bude operovat nebo ne. Jinak myslíte, že bych už za měsíc třeba mohla chodit, pokud nepůjdu na operaci? děkuju

Díky!  (0)
   Reagovat   
Suchac
Suchac Suchac
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Teri

Asi Vás zklamu ale pokud to budete mít v sádře tak si stoupnete na nohu nejdřív tak za 2 měsíce ale fakt jen s berlema. Spíš bych řekl i později. Pokud to budete mít sešroubované mužete začít ťapak po 14 dnech ( s berlema a velice opatrně ). Po třech týdnech rotoped atd. nejhorší je rozhejbat koleno. Na bolení je nejlepší dipidolor ve špitále.
Ja jdu za 14 vytahovat 38 cm dlouhou tyčku v holení kosti po teměř dvou letech. Bez ní bych tu nohu měl min. dvakrát znovu zlomenou, protože kost bude pevná opravdu tak nejdříve za rok a rok a půl např. na lyžování a jiné blbosti.......

Díky!  (0)
   Reagovat   
Teri
Teri Teri
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Suchac

Já mám sádru pouze pod koleno. Takže nechat si zešroubovat nohu je lepší??? Závodně tancuju latinsko-americké tance a potřebuju mít tu nohu co nejdříve v pořádku. Jenomže od včerejšího večera je ta bolest hrozná, tlak v noze a pod..:( Je to normální?

Díky!  (0)
   Reagovat   
Miška
Miška Miška
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Teri

Zdravím a souhlasím se Suchacem. Docela mě to překvapuje, protože dnes už se většinou operuje každá "hloupost", tak je to docela zvláštní, zvlášť když je ta noha zlomená na 2x. Podle mého tipu jste i mladá a aktivní, když tančíte tak tím spíš bych si myslela že bude operace. Se sádrou je to docela nadlouho a hlavně je to nepříjemné být v tom tak dlouho. Při operaci není žádná sádra, můžete masírovat ochablé svaly a aspoň trochu s nohou hýbat a cvičit prakticky okamžitě. Bolest je asi normální, tak krátce po úraze. Držím Vám palce, ať kontrola dopadne co nelépe.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Suchac
Suchac Suchac
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Teri

Ja dělám downhill na kole. Takže pokud děláš tance tak se k těmto bez železa dostaneš nejdřív za půl roku a pořád se budeš modlit aby to znovu neprdlo což je velice pravděpodobné při tom zatížení.
Na 100% tancovat tak nejdřív po roce. S železem myslím po třech měsích na to můžeš vlítnout.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Miška
Miška Miška
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Suchac

Přesně tak, mně řekli že tohle se normálně neoperuje, ale že jsem mladá, tak že se to operovat nejspíš bude, že výsledek srůstu "jen tak" nebývá nic moc u roztříštěné kosti v tomhle místě. Když jsem řekla, že ještu tu zimu potřebuju obout super tvrdý lyžáky a spustit se z kopce, tak už neváhali ani vteřinu. Nebýt desky a šroubů, noha by byla zase na šrot a neobula bych se nejspíš ještě teď. Ale s železem jsem už po 5ti měsících a něco na Silvestra lítala po kopci. Sice v měkkejch botách a s bolestma, ale lítala. Takže být Vámi, požádám doktora o podrobné vysvětlení, proč Vás neoperovali..

Díky!  (0)
   Reagovat   
marekP
marekP marekP
návštěvník
Kosice
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Miška

9 mesiacov po operacii, klin + 5 srobov, davno po dynamizacii, este stale chodim cvicit kazdy den, hlavne nestabilne podlozky. Stale to pobolieva, niekedy viac, niekedy menej. Trva to uz dlho, a ide to pomaly. O lyzovani ci behani nemoze byt ani reci. Takze mozno koli tomu, ze to bola otvorena zlomenina /motylikova/, tak to trva dlhsie ako ostatnym. Dufam ze tie bolesti pominu, ako tu tak citam, nieje to pravidlom.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Heavy
Heavy Heavy
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Teri

Ahoj, koukám, že i tobě podali velmi málo informací a stejně jako já a asi i všichni ostatní tady na fóru hledáš to, co ti měli říci v nemocnici. Nikdo tě tady ale asi moc nepotěší k tvému dotazu na délku rehabilitace, ale určitě tě tady všichni podrží a dozvíš se po přečtení celého fóra i pár výborných rad. Měsíc na uzdravení, to je sci-fi. Já šel do zaměstnání po 3 měsících a ještě teď po 5-ti měsících noha občas bolí. Nebolí zlomenina, ale kotník. Ke konci měsíce jdu na kontrolu a možná mi v prosinci vyndá MUDr. šrouby, abych mohl na zimu obout přeskáče. Hřeb mi v noze zatím zůstane. Dal jsem na rady zdejších sportovců a trochu jsem šel přes doporučení doktorů a musím uznat, že mi to pomohlo. Nedávno jsem se bavil se známým doktorem, který říkal, že úrazy by se měli hojit za pochodu. Něco na tom bude, akorát zrovna u této zlomeniny bych to praktikoval až po operaci osteosyntézy, takže operaci se nebránit. A co se týče bolesti, tak na tu asi nikdy nezapomenu. Jako chlap znám jen jednu srovnatelnou bolest, ale tu tady publikovat nebudu. Takže ti přeju pevné nervy a rychlé hojení.

Díky!  (0)
   Reagovat   
marekP
marekP marekP
návštěvník
Kosice
Poslat soukromou zprávu
Reakce na marekP

dam sem aj RTG 6 tyzdnov po operacii. Pekne vidno ten ulomok, ktory bude zrastat pekne dlho.

Přiložené fotografie

Díky!  (0)
   Reagovat   
chroustjazz
chroustjazz chroustjazz
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na marekP

jsem přihlášený a rtg snímek nevidím.. 8¨-)

ale rád bych se zeptal - je tu také někdo po dopravní nehodě? rád bych podiskutoval i o těchto věcech..třebas i mimo toto fórum, abych nevytvářel OT 8¨-)

Díky!  (0)
   Reagovat   
marekP
marekP marekP
návštěvník
Kosice
Poslat soukromou zprávu
Reakce na chroustjazz

ani ja to nevidim...neviem preco

Díky!  (0)
   Reagovat   
snjab
snjab snjab
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu

Toto píšu všem co si právě zlomili berec a teď hledají informace, stejně jako já před dvěma měsíci. Před devíti týdny jsem si v rakousku zlomil při pádu bercovou i holení kost, kost byla na tři kusy ale zůstala zavřená... odvezla mě helikoptéra a hned mě operovali...do kosti mi dali trn od kolena až do kotníku.
4tý den po operaci mi v rakousku dovolili 25kg zátěž a chodit o francouzských holích, samozřejmě noha strašně otékala a stát sem vydržel jen chviličku
10tý den stehy ven
6týdnů jen s berlemi a max 25kg zátěž ale začal jsem již rozhýbávat kotník a koleno co to šlo
7tý týden jen s berlemi se zatížením cca 50kg(vážím 90kg) mám plnou hybnost všeho
8tý týden odhazuji berle, na delší chození si je beru, ale snažim se chodit bez nich, kulhám
9tý týden chodím plně bez berlí, jsem si nejistý takže musím chodit opatrně snažím se cvičit abych dodělal zpět ochablé svaly.
Od 4tého týdne beru Vobenzim, otoky nemám možná je to jen placebo
2hý týden jsem si našel fyzioterapeuta, který mě učil jak bezpečně nohu rozhýbávat a postupně mě vedl co si mohu dovolit, nutil mě se hodně hýbat a cvičit, moc mu děkuju
Doktor mi řekl, abych jen ležel prvních 6týdnů pak další 4 max 25kg a o berlích - neposlechl jsem ho a důvěřoval fyzioterapeutovi, neumím si představit jak bych po dvou měsících začínal rozhýbávat navíc bych na tý noze už neměl žádný svaly...
Doufám, že Vám kteří právě neštastně ležíte v postely jsem trochu pomohl, po 8 týdnech už jsem schopen opatrně fungovat, teď na 10týdnu zkouším popobíhat atd... Hlavně doporučuji cvičte a rozhýbávejte. Michal

Díky!  (0)
   Reagovat   
chroustjazz
chroustjazz chroustjazz
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na snjab

tak po pěti a půl měsících jsem stále o berlích, požádal jsem o francouzské hole a zkouším to s nimi..mohu nohu zatěžovat do 30%, což je zatím skoro nemyslitelné..zlomenina se ještě nezhojila tak, abych mohl podstoupit další operace (TotKolEndop)- rehabilitace jsou již snesitelnější, nohu v koleni ohnu len lehce, ač se mi ji snaží rozhýbat..jinak jsem od prosince invalidní důchodce III. stupně (zatím na rok)..tož tak - přeji hezké vánoce všem belhajícím 8¨-))

Díky!  (0)
   Reagovat   
Heavy
Heavy Heavy
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na chroustjazz

Zdravím všechny lidičky, kteří nahlížejí a přispívají do tohoto fóra a předem bych rád všem zlomeninkám i uzdraveným, ale i doktorům, kteří nás opravovali popřál šťastné a veselé vánoce, hodně dárků pod stromečkem a do Nového roku štěstí, lásku a hlavně zdraví. Po půl roce jsem byl na vyndání šroubů z nohy. No abych pravdu řekl, nic moc. Docela to bolelo a bylo to nepříjemné, jelikož se to vyndává pod lokální anestezií (injekce) a šroubky už byly trochu zarostlý. Tyč mi v noze zůstala a zůstane zřejmě do konce mojeho bídnýho života. Před zákrokem jsem již normálně chodil i běhal, ale opět se plížím jako stín. Ale už s vyhlídkou na lepší časy. Tak se zatím mějte nejlíp jak to jde a opatrujte se.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Miška
Miška Miška
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Heavy

I já zdravím všechny pravidelné čtenáře a hlavně pacienty a chci také popřát jen to nejlepší, hlavně to ZDRAVÍ a zhojení těch našich/vašich bolístek, snad se s novým rokem všechno obrátí k lepšímu. Já jedu zítra po tom roce a půl prubnout ty lyže, tak mi držte palce... :-)

Díky!  (0)
   Reagovat   
Jirka
Jirka Jirka
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Miška

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. V září letošního roku manžel spadl na kole a měl otevřenou zlomeninu bérce - měl zlomené obě kosti, doktor říkal, že to měl celé nad kotníkem roztříštěné. Dostal na 3 měsíce zevní fixátor. Ten mu před 14ti dny vytáhli. Na kontrolu nás pozvali za 6 týdnů s tím, že je kost strašně odvápněná, že by se to při rehabilitaci zlomilo znovu. Napřed nám doktor říkal, že dostane sádru, ale vzhledem k tomu, že má defekt kůže, jak mu ksoti projeli ven, pořád mu to krvácí, vytéká nějaká tekutina. Když jsme se ptali, jak to vypadá a kdy bude moct manžel do práce, tak nám jen řekl, že bude minimálně ještě rok doma. Nohu může zatěžovat na 75%, pořád to má strašně nateklé, když chvíli chodí o berlích, ta kmu to oteče ještě víc. Nohu má celou fialovou,... Vypadá to opravdu hrozně. Nohu má dole u kotníka celou pokroucenou, připadá mi, jakoby se mu tam udělal nahoře na kotníku další kloub. Jsem z toho strašně nešťastná. Máme 4 děti, hodně jsme s něma jezdili na kole, bruslích, lyžích,... Teď mám strach, že manžel nebude ani pořádně chodit, natož sportovat. Neprožili jste, prosím, někdo něco podobného? Moc, moc předem děkuji za každou odpověď!!! Přikládám fotku, jak jeho noha vypadala 3 měsíce po úrazu.

Díky!  (0)
   Reagovat   
snjab
snjab snjab
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Jirka

Naštěstí jsem to neměl tak vážné tak nemohu poradit ale každopádně na otoky mi pomohl wobenzim, možná je to jen reklama a placebo ale je fakt že mam teď 3 měsíce po operaci a skoro skoro naplno funguju a natejká mi to jen lehce...

Díky!  (0)
   Reagovat   
Jirka
Jirka Jirka
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na snjab

děkuji. můžu se Vás ještě zeptat, ten wobenzym může brát i bez doporučení lékaře? nerada bych, aby mu něco uškodilo. děkuju za odpověď

Díky!  (0)
   Reagovat   
marekP
marekP marekP
návštěvník
Kosice
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Jirka

Tiez som mal kosty nad kotnikom pekne dosekane, ale asi nie az tak, pretoze mi to riesili osteosyntezou, co je onen povestny titanovy klin v kosti od kolena po kotnik. Tiez som mal otvorenu ranu, a hoji sa to v podstate doteraz /9 mesiacov/. Vdaka tomu klinu som mohol zacat rehabilitovat uz po 2 mesiacoch, s postupnym doslapom az na 100% po 3 mesiacoch. Potom som sa zacal ucit chodit, rozcvicovat zoslabnute a stiahnute svaly, a doteraz to este nieje OK, stale chodim cvicit. Ako pan primar povedal, bude to dlha pesnicka.
Puchlo mi to tiez dost ked som zacal chodit na barlach, je to normalne, a chvilu to bude trvat. Drzim palce, ta kost sa zrastie hadam, a potom uz len treba cvicit a cvicit.

PS: obrazky nevidno

Díky!  (0)
   Reagovat   
manik
manik manik
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu

Tak mam taky polinko do ohne. 3.12.2012 jsem spadl ze strechy. Otevrena a zaroven tristiva zlomenina berce LDK a aby toho nebylo malo tak na prave mam zase pro zmenu tristivou zlomeninu patni kosti. Vi nekdo na kterou nohu se postavim driv a hlavne kdy? Dekuji predem za reakce.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Fischka15
Fischka15 Fischka15
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na manik

To si teda nevyberu :-)
Otázka pro doktora nebo pro věštce, ale jako laik a (úspěšně) "zhojená zlomenina bérce" bych hádala, že ta patní kost dá víc zabrat.
Ať to bude dřív zhojená LDK nebo PDK, ať se to dobře a rychle hojí!

Díky!  (0)
   Reagovat   
Jirka
Jirka Jirka
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na manik

Dobrý den, můžu se zeptat, jak Vám léčí tu otevřenou zlomeninu bérce? Manžel měl otevřenou zl. obou kostí těsně nad kotníkem a pořád to vypadá špatně. Doktor, kam jezdíme, říká, že to vypadá dobře. Teď jsme tam byli v pondělí a pozval nás zase za měsíc. Manžel nedostal ani rehabilitace, nic. Protože mu z toho pořád vytéká hnis spolu s lymfou a noha není vůbec lepší, domluvila nám známá návštěvu u jiného doktora. Ten řekl, že to vůbec není vpořádku, že je to na reoperaci a že bude trvat ještě hodně hodně dlouho, než se na to manžel postaví a bude moct aspoň trochu normálně chodit. Když jsme ho prosili, jestli by ho nepřevzal do péče, tak nám řekl, že jedině až mu dr. kam jezdíme ukončí léčbu. Vůbec nevíme, co dělat. Tak Vám přeji hodně štěstí, ať jste na tom brzo líp.

Díky!  (0)
   Reagovat   
marekP
marekP marekP
návštěvník
Kosice
Poslat soukromou zprávu

Ma tu niekto skusenost s infekciou /stafilokokous aureus/ po otvorenej zlomenine? U mna sa zjavila po 10 mesiacoch od operacie.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Jáša 34
Jáša 34 Jáša 34
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den 24.10.2012 jsem si zlomila obě kosti, holení i lýtkovou, byla to tříštivá zlomenina,takže operace a šrouby. po dvou a půl měsících mě doktor dovolil zatěžovat do 30kg. 12.2. jdu na kontrolu a když bude dobrý snímek tak mi dovolí plnou zátěž,ale pořád s ortézou. Mám to stále nateklé a samou modřinu. Nohu v kotníku neohnu ani náhodou, jen hýbu prsty, tak jsem zvědavá jak dlouho to ještě bude trvat, rehabilitaci nemám zatím žádnou. Jen mi asi pomohla sezamová pasta, má hodně vápníku. Mám doma čtyř a dvouleté dítě, tak to je fakt mazec všechno zvládat. Přeji všem brzké uzdravení,doufám že na jaře budu už chodit. v listopadu mám jít do práce po mateřské. J.

Díky!  (0)
   Reagovat   
chroustjazz
chroustjazz chroustjazz
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Jáša 34

já mohl zátěž až po 4 měsících, rehabilitace byly velmi bolestivé (začal jsem s nimi až po dvou měsících)..kotník mě bolí doteď (6 a půl měsíců po operaci), otéká mi to už méně, mohu už obout botu..s těmi dětmi to chápu, máme tříleté a půlroční dítě a teď má žena ještě mě..i když teď už je to dobré, pomáhám, jak se dá - taky to byla tříštivá zlomenina obou kostí, navíc ještě čekám na umělé koleno, ale nijak výrazně se mi to nehojí, takže stále berle..mohu zkoušet zátěž na 50 procent, ale tu nohu mám křivou a prostě to moc nejde..držím palec 8¨-)

Díky!  (0)
   Reagovat   
Heavy
Heavy Heavy
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Jáša 34

Zdravím. Neměl jsem tříštivku, ale spirálovku, což je o pár procent "lepší". Dal jsem na dobré rady zdejších uzdravených a nohu zatěžoval co to šlo. Vše je tady popsáno. Úraz jsem měl na začátku června 2012, po třech měsících jsem odpajdal do práce. Když jsem začal už i běhat, přišlo v půli prosince vyndání šroubů ( tyč mi v noze zůstala ) a další pajdání. Teprve tento týden, tedy více jak měsíc po vyndání šroubů začínám pociťovat úlevu v kotníku a opět můžu popoběhnout. Takže fakt to chce trochu makat a hlavně pozitivně myslet a ono to nějak půjde i když třebas s bolestma jako u mě. Když se chce, tak to jde a když se k tomu ještě musí, jde to dvojnásob. Takže neztrácet naději a přeju jen pozitivní výsledky. M.

Díky!  (0)
   Reagovat   
pacientka
pacientka pacientka
návštěvník
Kraj Vysočina
Poslat soukromou zprávu

Zdravím. Já jsem si zlomila nohu v bérci 3. listopadu 2012 - obě kosti - holenní a lýtkovou, jednu dvakrát. Navíc to byla otevřená zlomenina. Hned ten den jsem byla na operaci - osteosyntéze bérce. Druhý den po operaci jsem dostala za úkol rozhýbat nohu v kotníku a hned jak mi to šlo jsem rozhýbávala nohu v koleni. Do 27. prosince 2012 jsem chodila o berlích bez došlapu. Pak po této kontrole mi bylo povoleno začít nohu zatěžovat a přejít na berle s došlapem a přenesením váhy na operovanou nohu. Současně s nacvičováním chůze jsem rozcvičila jak kotník tak koleno. Ačkoliv jsem neměla rehabilitaci, zvládla jsem to. Pro doplnění vápníku jsem užívala kombinaci vitamínů vápník, hořník, zinek a vitamín K. Kromě toho jsem jedla jogurty, tvaroh s vyšším obsahem tuku - nutné pro vstřebávání vápníku. Kromě toho v době, kdy jsem ještě na nohu nemohla šlapat jsem se jí snažila podkládat a polohovat tak, aby byla ohnutá v koleni a chodidlem nohy na podložce, na které jsem seděla - abych ji zatěžovala ale jen mírně - vhodné pro srůstání kostí. Dnes - tj. 30. ledna 2013 chodím již většinou bez jakékoliv opory - v případě bolesti použiju hůl. Platí to co již zde bylo psáno - snažit se hýbat nohou, někdy i za cenu bolesti a částečně i překonání strachu, abych si neublížila. Když se to dělá rozumně jde to a docela dobře. Hlavní je pozitivně myslet od samého začátku pozitivně a vydržet. Přeji všem stejně postiženým - hodně trpělivosti a stejně rychlé uzdravení, jako se to daří mně.

Díky!  (0)
   Reagovat   
pacientka
pacientka pacientka
návštěvník
Kraj Vysočina
Poslat soukromou zprávu

Zdravím všechny spolumarody. Já jsem si zlomila nohu v bérci 3. listopadu 2012 - obě kosti - holenní a lýtkovou, jednu dvakrát. Navíc to byla otevřená zlomenina. Hned ten den jsem byla na operaci - osteosyntéze bérce. Druhý den po operaci jsem dostala za úkol rozhýbat nohu v kotníku a hned jak mi to šlo jsem rozhýbávala nohu v koleni. Do 27. prosince 2012 jsem chodila o berlích bez došlapu. Pak po této kontrole mi bylo povoleno začít nohu zatěžovat a přejít na berle s došlapem a přenesením váhy na operovanou nohu. Současně s nacvičováním chůze jsem rozcvičila jak kotník tak koleno. Ačkoliv jsem neměla rehabilitaci, zvládla jsem to. Pro doplnění vápníku jsem užívala kombinaci vitamínů vápník, hořník, zinek a vitamín K. Kromě toho jsem jedla jogurty, tvaroh s vyšším obsahem tuku - nutné pro vstřebávání vápníku. Kromě toho v době, kdy jsem ještě na nohu nemohla šlapat jsem se jí snažila podkládat a polohovat tak, aby byla ohnutá v koleni a chodidlem nohy na podložce, na které jsem seděla - abych ji zatěžovala ale jen mírně - vhodné pro srůstání kostí. Dnes - tj. 30. ledna 2013 chodím již většinou bez jakékoliv opory - v případě bolesti použiju hůl. Platí to co již zde bylo psáno - snažit se hýbat nohou, někdy i za cenu bolesti a částečně i překonání strachu, abych si neublížila. Když se to dělá rozumně jde to a docela dobře. Hlavní je pozitivně myslet od samého začátku pozitivně a vydržet. Přeji všem stejně postiženým - hodně trpělivosti a stejně rychlé uzdravení, jako se to daří mně.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Bája
Bája Bája
návštěvník
Královéhradecký kraj
Poslat soukromou zprávu

Ahoj marodi, tak od 27.01.13 patřím k vám do party - spirálová zlomenina holenní a lýtkové kosti. Hned v tu neděli mě operovali a ve středu jsem šla domů. Pořád to dost bolí, hlavně,když je noha v klidu a v noci. Za 6 týdnů mám RTG a pak se uvidí. Jsem sportovkyně a todle nic nedělání mně nedělá fakt dobře. Chci se zeptat jak je to s tou dynamizací? Podle čeho jí dělají nebo ne? Jinak přeji všem brzké uzdravení.Bára

Díky!  (0)
   Reagovat   
Heavy
Heavy Heavy
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Bája

Ahoj Báro, zde je odpověď mého lékaře na můj emailový dotaz Proces dynamizace je vec, ktera se pouziva pokud nedojde k prohojovani
v obdobi cca 2 -3 mesicu. To znamena, ze k tomu dojde jen v urcitych
pripadech...Vse lze posoudit podle RTG kontrol.
Přečti si všechny příspěvky od všech uživatelů a vyber si, co pro tebe bude nejlepší. Drž se.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Bája
Bája Bája
návštěvník
Královéhradecký kraj
Poslat soukromou zprávu

Ahoj Heavy, děkuji Ti za odpověď. Ještě se chci zeptat jak dlouho po operaci jsi zlomenou nohu bandážoval obinadlem? Když chvíli ležím a pak se zvednu, tak mě šíleně brní noha.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Heavy
Heavy Heavy
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Bája

Včera jsem odpovídal, ale příspěvek se nezobrazil, napiš mi na email martin333martin@seznam.cz, rád ti odpovím na všechno, co budu vědět.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Firewind
Firewind Firewind
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Bája

zdravim me kdyz se to stalo tak sem to vazal jen kdyz sem chodil v mraze po venku jinak doma vubec a snazil sem se ji i casteji davat dolu sice to otekalo ale myslim ze si to rychleji zvykne a nebude to tak brnet a otekat

Díky!  (0)
   Reagovat   
Bája
Bája Bája
návštěvník
Královéhradecký kraj
Poslat soukromou zprávu

Ahoj Martine,tvá mailová adresa byla asi chybně napsaná a nejde mi na ni odeslat mail. Má mailovka je:kixatkixat@seznam.cz
Jsem moc ráda,že jsi mi odepsal a že mi budeš zodpovídat mé dotazy.

Chci se zeptat, jak dlouho po operaci jsi ještě nosil bandáž na zlomené noze a zda tě také noha šíleně brněla, když jsi ji měl položenou ve vodorovné poloze? Za jak dlouho jsi mohl spát na boku? Měl jsi po operaci taky sedřenou patu? Je fakt, že nevím, zda mi ji sedřeli, když mi zouvali botu a nebo zda se to stalo až na operačním sále, když mi třeba uchytili nohu, aby se nehla.

Můžu říct, že je to pro mě psychicky náročné. Já nikdy nebyla takhle závislá na druhých.

Bolí tě ještě někdy noha nebo už je to úplně bez bolesti?

Díky za odpovědi
Bára

Díky!  (0)
   Reagovat   
Bája
Bája Bája
návštěvník
Královéhradecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Firewind

Díky moc za odpověď. Já tu bandáž teď sundávala jen na noc, tak už ji budu teda nosit jen k doktorovi nebo až někam půjdu dál. Dnes už mám týden po operaci, tak to snad nebude vadit. Bára

Díky!  (0)
   Reagovat   
chroust777
chroust777 chroust777
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu

jsem sedm měsíců po operaci a noha stále brní, i když už méně, ale brní..otékání je také snesitelné, takže se do zimních nezavázaných bot vejdu..bandáže jsem dělal, ale asi jen měsíc - nevím, jestli to mělo nějaký efekt (o jejich existenci jsem se dozvěděl od rhb sestry, doktor mi je "zamlčel" 8¨-)) )
tož tak

Díky!  (0)
   Reagovat   
Bája
Bája Bája
návštěvník
Královéhradecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na chroust777

Díky za příspěvek. To brnění je vážně šílené a já už nevím jak bych si položila nohu, aby to bylo OK.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Firewind
Firewind Firewind
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu

A kdyz uz sme u toho ja ani bandaz nedostal jen obvaz:)takze si myslim ze kdyz to clovek nebude nosit nic se nestane drzi to prece tyc a 4srouby:).mel sem tez spiralni zlomeninu berce a litkove kosti respektive stale mam:).me to bolelo asi tak 14dnu to sem spal tak 2hodiny denne.a co nejvice rehabilitovat a rozhybavat koleno s kotnikem

Díky!  (0)
   Reagovat   
Firewind
Firewind Firewind
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Firewind

a jestly muzu poradit tak podlozit koleno kdyz je haji na bok zkousel sem vzdy dyl nez sem nasel takovou polohu kdy to bylo fajn

Díky!  (0)
   Reagovat   
Firewind
Firewind Firewind
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Firewind

jinak tez kdyby nejaky dotaz tak emil zni firewind@seznam.cz

Díky!  (0)
   Reagovat   
Bája
Bája Bája
návštěvník
Královéhradecký kraj
Poslat soukromou zprávu

Ahoj, tak jsem dnes znovu v nemocnici. Dostala jsem trmbozu. Neberte své bolesti a brnění nohy po operaci na lehkou váhu. Jsem ráda, že žiju.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Ladads
Ladads Ladads
návštěvník
Texas
Poslat soukromou zprávu

Zdravím, je mi 17, před 14.12 jsem si zlomil bérce při fotbale skluz přímo do nohy, druhý den operace na 2 hodiny a 17.12 jsem šel domů, první tři týdny utrpení jen jsem ležel občas o berlích po domě, pak jsem šel po Vánocích o školy první týden o berlích hrůza ale pak se to dalo. Po měsíci a půl mi vzali jednu berli a můžu chodit o jedné s mírnou bolestí. Za 4 týdny bych mohl začít chodit Můj případ je horší v tom, že mám kost úhlu a tak aby se to vrátilo do normálu 2-3 roky, měl to někdo taky? říkale že se to hojí dobře a jsem mladý, tak by to mělo být ok, bohužel sporty nejmín rok útlum

Přiložené fotografie

Díky!  (0)
   Reagovat   
halir
halir halir
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Ladads

Aho Ladads, v prosinci 2011 mi na sálovce zlomili lýtkovou i holení, operace, v květnu 2012 jsem byl poprvé na tréninku, v srpnu 2012 jsem už naplno hrál, v říjnu 2012 jsem běžel půlmaraton. To všechno s tou nitrodřeňovou tyčí a třemi šrouby, ani to nenechávám vyndat. Tedy když to půjde dobře, jde to i rychlejš než za rok, a ty jsi mladej, mně bylo 34. Chce to ale makat, správně jíst atd. Koukni kdyžtak na moje historický příspěvky od Halir. Tak ať se daří!

Díky!  (0)
   Reagovat   
Ladads
Ladads Ladads
návštěvník
Texas
Poslat soukromou zprávu
Reakce na halir

Děkuji moc, jsem našel pár dobrých věcí... já začal před týdnem "chodit" a bez větší bolesti. Navíc doktor říkal, že rehabiltace není potřeba a ani žádné léky na vápník neberu. Noha se den ode dne lepší a cítím ten posun. A mě nevadí ani ta tyč jak ty 2 hřebíky na koleně, nespadl jsi někdy na to? Běh když máš dobrou obuv přece není tak riskatní, ale četl jsem že jsi hrál sálový fotbal a cítíš to třeba ted? Protože při fotbale se prostě na to koleno někdy dostaneš a když spadneš na podlahu nevím, ale příjemné to asi nebude ne?

Díky!  (0)
   Reagovat   
halir
halir halir
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Ladads

Ahoj Ladads, nechci do toho doktorovi nijak kecat, ale rehabilitaci a správný cvičení považuju za to nejdůležitější. nejde jen o srůst a co nejrychlejší aktivaci svalstva, ale třeba častej problém je s tím, že si nohou ulevuješ a ve spánku a jindy jí vytáčíš směrem ven, to by si měl také co nejdřív ovládat atd. Dodání (nejen) vápníku je pak taky důležitý, aby se ti neudělal svalek, není to extra obvyklý ale ani výjimečný, a to může bejt velkej problém. tedy věnuj se tomu co nejvíc ať doktoři říkaj cokoliv, mně jeden o rehabilitacích vůbec neřekl a druhej mi řekl, že jsem s nimi měl dávno začít, že je to základ. Co se týká šroubů, tak je pravda, že ty mně někdy vadí, někdy je cejtím, a co se týká kolena, tak máš pravdu, osobně už neklečím, nemůžu lézt po čtyřech, slyšel jsem, že je to obvyklý, je to i důvod, proč si nechci nechat tyč vyndavat, protože by mi znova rozebrali koleno, a nevim jak by se vzpamatovalo, aby nenatékalo atd. Ale šrouby možná vyndat nechám, už kvůli tomu, že pokud bych to roztrh na tom šroubu, tak by se infekce mohla dostat pěkně dovnitř kosti právě po tom šroubu, a to by asi nebyla žádná sláva. Co se týká pádu na koleno, zatím jsem to nijak nepocítil, horší je klečet - permanentní tlak. Kdyby něco, tak se ptej, ale cvičení a jídlo bych nepodceňoval.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Fischka15
Fischka15 Fischka15
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na halir

Jsem ráda za zkušenost někoho, komu po operaci zlomené bércové kosti zůstaly šrouby a hřeb. Mám to taky už 2,5 roku, lékař to vyndat nedoporučuje, když to nedělá problémy. Sportuji normálně jako dřív, jediné co mi vadí, je stejně taky klečení. Na koleno jsem nedávno při uklouznutí na ledu spadla, není to nic příjemného, ale ani nic hrozného.

P.S. Co se týká rehabilitace, podstoupila jsem jí spíš kvůli hybnosti kolena a kotníku a posílení ochablých lýtkových svalů.

Spíš chci upozornit na to, že delší nošení berlí (vysokých nebo i francouzských)může způsobit jiné problémy. Já mám dosud "špatné" rameno, jak si člověk bez nášlapu ulevuje, může si způsobit blok v zádech, zafixovat si špatné držení těla atd. a pak se toho dost těžko zbavujete.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Bája
Bája Bája
návštěvník
Královéhradecký kraj
Poslat soukromou zprávu

Já mám na to asi jiný názor. Je fakt, že ještě nemám ani měsíc po operaci, ale už jsem rozhodnutá, že ocel půjde komplet ven. Jsem vášnivá lyžařka a trávím skoro půl zimy na lyžích a abych cítila při jízdě každou nerovnost a lyžování si tím znechutila, tak to vážně ne. Jinak rehabilitaci každýmu schvaluji, určitě je lepší se svěřit odborníkům a zkrátí to také dobu neschopnosti.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Ladads
Ladads Ladads
návštěvník
Texas
Poslat soukromou zprávu
Reakce na halir

Jako já ho vážně rehabilitace moc nepotřebuju především proto, že mě se vše vrací samo. Ohebnost kolena a kotníku je stejná jak na drhé noze všechny svaly zatnu. Já dostal po operce 3 cviky co dělat a to jsem dělal vcelku podstivě a ted začínám rotoped a chodit. Právě, že já bych si radši nechal vyndat, al hodně lidí mi říká. že je to riskatní, doktor říkal, že se to vytahuje jen když to moc vadí. Ale miluju lyžování a to i náročnější (v lese, v čestvě nasněžené a triky), tak nevím. Zase to nemusí moc ted řešit, ted je priorita se zotavit. 28. února jdu na kotrolu tak uvidím. A trčela ti ta kost trochu z nohy? protože mě tak 2 milimetry trčí a doktor říkal, že to bude ok za nějaký čas, ale já nwm je to dost venku.
Jinak se to lepší každý den jako už ujdu aspon 100 m bez berlí. Jinak díky za rady, je to milé :)

Díky!  (0)
   Reagovat   
Bája
Bája Bája
návštěvník
Královéhradecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Ladads

V čem by to mělo být riskantní to vytáhnout celé ven? Kamarádovi to vytáhli komplet ven a vše proběhlo bez komplikací a teď může sportovat bez jakéhokoliv omezení a bez bolestí. Když je člověk mladý, tak se to bude hojit dobře. Kdyby mi bylo 60, tak bych to v noze nechala, ale v mém věku si chci ještě něco taky užít :-). Pokud máš hybnost stejnou jako ve zdravé noze, tak to už asi tu rehabku moc potřebovat nebudeš, to máš pravdu. Ve kterých místech Ti ta kost trčí? Přeji Ti, aby na kontrole bylo vše OK!

Díky!  (0)
   Reagovat   
halir
halir halir
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Bája

Operace, zvlášť taková, je vždycky riskantní. Stačí infekce a je hotovo. Tedy pokud to nezpůsobuje žádné problémy při tom co chceš dělat tak nevím proč vyndavat. Jediný lékařský důvod, který mi byl řečen je, že to tam nepatří, a to je trochu málo. Druhá věc je zásah do kolena, samozřejmě 9 z 10 případů je v pohodě, pro 1 z 10 pak ten další zásah do kolena může způsobit problém (třeba natékání kolena) Jsou prostě pro a proti, ani jedno není ze všech hledisek lepší řešení. Vzhledem k tomu, že vím co se může v nemocnici stát nebudu zbytečně riskovat, že si doktor při operaci splete nohu nebo neumeje ruce, když mi to ani při půlmaratonu ani při jinejch sportech vůbec nevadí (nevím o tom).
Co se týká rehabilitace, tak její funkce není jen a pouze vrácení hybnosti. Absolvoval jsem jí na Malvazinkách a díky ní jsem za půl roku hrál vrcholově futsal, který je na nohy a klouby zátěží docela velkou. Samozřejmě pokud jseš úplně bez potíží, nohu máš zpátky ideálně osvalenou, nestéká ti lymfa ani po zátěži do kotníku, tak se tím zbytečně nezabývej. Ale jinak cvičení, správnou aktivaci svalů, polohování nohy a třeba lymfodrenáže považuju za velkej přínos, rehabilitace není jen o tom, že nohu ohneš v koleni.
Ať zvolíte jakoukoliv cestu tak hodně štěstí, ať můžete co nejdřív naplno sportovat.
PS: Je mi 35, taky si chci ještě lecos užít.-), právě proto nechci riskovat další operaci, když jsem v poho. Jinak mám i s tyčí plnou zátěž, tedy i triky na lyžích nejsou problém, naopak, už to nezlomíš, maximálně ohneš:-).

Díky!  (0)
   Reagovat   
Ladads
Ladads Ladads
návštěvník
Texas
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Bája

Právě jsem slyšel, že každý záasach do kolene jde poznat. Já ještě ted nevím zda vytáhnout nebo ne protže ještě nwm jestli to bude vadit nebo ne. Jinak opravdu ani při zátěži a to už i trochu chodím bez berlí nenatýká. Jen občas přeženu svaly no a trochu to bolí, ale zatnu už takžka každý sval. Posílám fotku té nohy doufám žeto uvidítě takový hrbolek uprostřed... A právě, že oba názory jak tebe tak Halire na tu operaci jsou odůvodněné

Díky!  (0)
   Reagovat   
Teri
Teri Teri
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Ladads

Dobrýden všichni majitelé zlomených nohou a všech drátů v noze... Děkuju moc za rady, docela hodně mi vaše zkušenosti pomohl, když už jsem začala konečně vest normální život, tak mi ale doktor zjistil vychýlenost obou čéšek, takže budu muset na operaci s obouma kolenama, což je vmých 19ti letech docela mazec. jako by mi bercova zlomenina nestačila... Tak sna to nějak dopadne, přeju všem brzké uzdravení... Tereza

Díky!  (0)
   Reagovat   
Martin68710
Martin68710 Martin68710
návštěvník
Mám po operaci - hodnocení
Zlínský kraj
Počet příspěvků: 5  ( 1)
Poslat soukromou zprávu

Máte někdo zkušenost s vytáhováním drátu z lýtkové kosti pouze v lokálním znecitlivění? Už se na to moc těším a proto uvítám každý Váš postřeh. Předem díky

Díky!  (0)
   Reagovat   
malapopelka
malapopelka malapopelka
návštěvník
Plzeňský kraj
Poslat soukromou zprávu

Chci se zeptat pred sesti mesici jsem si zlomila obe kosti berce sice mam povolenou plnou zatez ale take stale bolesti znamky ridnuti kosti mam ke kosti prisroubovane dlahy.Ted po 180 dnech mi bylo zdeleno ze musim byt uschopnena i kdyz nezvladnu svoji praci .Pracuji jako delnice u vyrobni linky tudiz 8,5 hodiny denne ve stoje .Pry musim byt uschopnena protoze je muj stav pry stabilizovany a bolet me to pry bude asi cely rok bohuzel mam si pry najit jinou praci ja ale o tu praci nechci prijit.Mate stim nekdo zkusenost?

Díky!  (0)
   Reagovat   
chroust777
chroust777 chroust777
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na malapopelka

mám..mé zranění je horší a byl jsem nucen přejít do invalidního důchodu (v současné době III. stupeň) a přišel jsem o práci, kterou u nás (teplicko) těžko již někdy seženu (i dobře placenou) - a podal jsem výpověď "Okamžité zrušení pracovního poměru zaměstnancem dle §56 zákoníku práce", čímž jsem si vymohl nárok na odstupné, což je sice chabá náhrada, ale alespoň něco - v současné době jsem již přes osm měsíců po operaci a stále chodím o berlích..zítra kontrola, snad se dozvím něco pozitivního (jsem po třech operacích a další dvě mě ještě čekají)..tož tak 8¨-)

Díky!  (0)
   Reagovat   
Bája
Bája Bája
návštěvník
Královéhradecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na halir

Ahoj Halir, objevila jsem v prezentaci lékařské fakulty toto: Odstraňování kovových materiálů po osteosyntézách-po zhojení je vhodné kovový materiál odstranit, dlouhé ponechání-kostní přestavba + možnost spontánních zlomenin, selhání materiálu z opotřebení

Díky!  (0)
   Reagovat   
Firewind
Firewind Firewind
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na chroust777

Cus all tak ja od 1.3.2013 sem ukoncil neschopenku tu sem mel od 10.11.2012 a uz plne pracuji cely den na nohach 8-12h nekdy i vice delam v obchod retezci.noha jen mirne oteka zlomenina neboli jen nekdy zazlobi zelezo v noze:).treba tuhle jak sem zakopl o paletak:D.ale jinak musim rict ze vse je ok:)aspon zatim

Díky!  (0)
   Reagovat   
mhalac
mhalac mhalac
návštěvník
Zlínský kraj
Poslat soukromou zprávu

Vážení tohoto fóra, když se podíváte na začátek, uvidíte jako druhý příspěvek můj, takže jsem vlatně od začátku toto sledoval a četl všechny dotazy a příspěvky. Taky jsem si zlomil bérec i lítkovou kost a to při hokeji, zlomenina uzavřená, operace v listopadu 2010,dali mě hřeb od kolena až po kotník a zajistili 4-mi šruby, bylo mě 43 let, po operaci jsem se do zaměstnání vrátil po 3 měsících,můžu říct že bez potíží a otoků, ale noha byla jako druhá asi za rok. O tom jestli vytáhnout nebo ponechat jsem nikdy nepochyboval a vždy myslel nato kdy mě to budou tahat ven, protože jak tu někdo píšete, ukončení hřebu v koleně je ponecháno tak, aby trčelo ven, což připokleku je cítit a vadí. Teď jsem od 6.3. po operaci od vytažení všeho z nohy ven,bylo to za 2 roky a 5 měsíců, cítím se dobře a už pomalu chodím bez holí, není to nic složitého a noha se vlatně regeneruje rychle, není to na tak dlouho jako při první opreci. Chtěl bych říct, taky se o tom tady někdo zmiňuje, že stavba kosti by měla být přirozená a ne s železem, vše dobře zarosteno a prorosteno-uvnitř kosti.Takže tolik moje zkušenosti. Další otázky rád zodpovím, jinak přeji všem brzké uzdravení!

Díky!  (0)
   Reagovat   
halir
halir halir
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na mhalac

Zdravím mhalac. Měli jsme úplně to samé. Jsem ve fóru Halir. Proto bych se chtěl zeptat, za jak dlouho po vytažení hřebu již jste/budete zase jako před jeho vytažením. Já teď naplno hraji futsal a běhám dlouhé tratě s hřebem bez potíží, zajímalo by mne na jak dlouho cca bych musel tyto aktivity přerušit kvůli extrakci hřebu. Díky moc.

Díky!  (0)
   Reagovat   
mhalac
mhalac mhalac
návštěvník
Zlínský kraj
Poslat soukromou zprávu

Zatím to nedovedu odhadnout, dnes jsem 6-tý den po vytažení, cítím se dobře, ještě o víkendu jsem musel chodit pomocí berlí a holí, dnes již našlapuji na nohu tak na 70%. ohyb v koleně jěště není úplný, tlak v ráně ustal, každým dne se to lepší. Někde jsem ale slyšel, že to trvá tak 3 týdny, budu dále informovat třeba za týden, za 14 dnů. OK ? Stačí zatím takto ? Ještě uvádím, že vytažení je otázkou 15 minut.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Bája
Bája Bája
návštěvník
Královéhradecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na mhalac

Ahoj mhalac, chci se tě zeptat, zda Ti to tahali pri celkove narkoze nebo jen pri lokalni anestezii? A zda se Ti to hojilo tak dlouho, kdyz Ti to teda tahali az po tak dlouhe dobe?

Díky!  (0)
   Reagovat   
mhalac
mhalac mhalac
návštěvník
Zlínský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Bája

tahali mě to při celkové anestezii, ale je možné i při lokální, záleží co si kdo vybere a dovolí mu jeho zdravotní stav, a po pravdě, tak dlouho se mě to nehojilo, já jsem se na to trochu vykašlal a oddaloval z důvodu času a potom Vánoc atd. Ale na to, že jsem měl kost zlonenou úplně, tak to srůstalo asi rok a půl, potom při RTG mě doktor až řekl, že je do dobré.

Díky!  (0)
   Reagovat   
marekP
marekP marekP
návštěvník
Kosice
Poslat soukromou zprávu

V tychto dnoch je to rok po operacii. Motylikova zlomenina predkolenia, fibula zlomena na 2 miestach.

Po vianociach u mna prepukla infekcia, ktora 10 mesiacov "spala". Tak som sa dostal znovu do nemocnice. V tom case som uz chodil aj slabsiu turistiku, hoci to bolelo, a trochu som krival. V nemocnici nasadili antibiotika, a dali mi do nohy drenaz, aby odtekal hnis, ktoreho tam bolo ozaj dost.
Zaroven sa doktori rozhodli, ze urychlia hojenie zlomeniny tym, ze daju von aj druhy srob pod kolenom - superdynamizacia. Rovnako vysekali asi 1,5cm z fibuly, aby tibia ozaj dobre "dosadla" a zacala sa lepsie hojit. Tak sa aj stalo, co vsak znamenalo, ze titanova tyc vyliezla z kosti asi 2cm, a teraz ma to picha a obtazuje - bolesti. Nemozem chodit, hoci by som mal, aby sa to lepsie hojilo. Tyc je ukoncena zatkou, ktora by sa dala vymenit za kratsiu, kedze sa vyrabaju rozne dlzky. Doktori to vsak nechcu otvarat, kym nebude vyliecena infekcia. Jeden doktor hovori, ze infekt sa nevylieci, kym je tam titan, a druhy doktor hovori, ze sa infekt vyliecit da. Tak po roku som znovu na barlach, s bolestami, a nemoznosti rehabilitacie. Drenaz mam v nohe uz 2,5 mesiaca.
Jeden doktor hovori, ze treba vyliecit infekt a titanovu tyc nechat v nohe co najdlhsie. Druhy doktor hovori, ze treba rychlo zhojit zlomeninu a vybrat tyc, a potom liecit infekciu. Toto je pre mna problem, kedze sa musim vlastne aj ja sam rozhodnut, aky postup zvolit. Prikladam RTG, kde je vidno zlomeninu, a na druhej fotke je vidno, ako titanova tyc vliezla do kolena. Fotky som prikladal uz aj predtym, tak je pekne vidno, ako sa to vyvinulo.

Přiložené fotografie

Díky!  (0)
   Reagovat   
mhalac
mhalac mhalac
návštěvník
Zlínský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na marekP

podle fota si myslím že je to docela zapeklité a broblém se rozhodnout, protože to není nijak zajištěné / je tyč v kosti na volno - pochopil jsem dobře ? / a tlačí to do kolena, rozhodl bych se to dát ihned ven, ale když se podívám na druhý snímek, zdá se mi, že zlomenina není dobře srostlá, proto může při zatěžování a chůzi zase povolit nebo prodloužit správný srůst ! Můj názor, ale jak se rozhodneš záleží na tobě. Je otázkou co způsobuje zánět a hnis.

Díky!  (0)
   Reagovat   
marekP
marekP marekP
návštěvník
Kosice
Poslat soukromou zprávu
Reakce na mhalac

tyc urcite teraz nemoze ist von, zlomenina nieje zhojena. Tyc je skrutkami uchytena iba na kotniku, pod kolenom vybrali obidve postupne. Da sa vsak vymenit ta zatka za ovela kratsiu, co by vyriesilo moj problem s kolenom, a mohol by som zacat rehabilitovat a cvicit. Tyc by som tam kludne nechal aj este rok, ako hovori moj operater. Ale doktor, u ktoreho som momentalne v starostlivosti a ktory riesi ten zapal, tvrdi, ze tyc von co najrychlejsie. Je tam stafylokokus aureus. Drenaz je uz asi mesiac kludna, nic nevyteka, neboli, vsetko sa mi zda v normale. Tento tyzden si chcem vyziadat odber krvi a stery, aby urobili zapalove parametre. Urgentne totiz potrebujem skratit tu tyc, len sa do toho ziadnemu doktorovi nechce :( Prikladam fotografie tych zaslepiek, ktore sa daju menit. Doktori sa boja, ze by sa infekt mohol z tej titanovej tyce dostat do kolena pri otvoreni zatky.

Přiložené fotografie

Díky!  (0)
   Reagovat   
Jáša 34
Jáša 34 Jáša 34
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na marekP

ahoj všichni, zlomila jsem si nohu 24.10,2012, ten den mě operovali, byla to tříštivá zlomenina lýtkové i holení kosti a dnes mi doktor řekl, že to ještě není srostlé, ale už můžu chodit bez berlí, že to podrží kovové dlahy, tak doufám, že mě to půjde zatím jen pajdám. Na vyndání se budu muset hodně připravit, už mě nebaví nemocnice. Mějte se všichni dobře

Díky!  (0)
   Reagovat   
mhalac
mhalac mhalac
návštěvník
Zlínský kraj
Poslat soukromou zprávu

Je to už skoro 5 měsíců, co máš od operace, to by jsi měla dávno chodit, nevím jaká byla tvoje regenerace a rehabilitace ? A jedna rada: na operaci se musíš přece těšit a vše dopadne dobře, já jsem se osobně před týdnem těšil - doslova a dělá to hodně, a proto jsem si to šel a užil si to.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Bája
Bája Bája
návštěvník
Královéhradecký kraj
Poslat soukromou zprávu

Já už bych si taky chtěla užít to vyndání titanu z nohy a začít sportovat. Ale ještě si počkám, mám teprve 6 týdnů od úrazu :-(. Udivuje mě u MarkaP, že se u něj ten stafylokok objevil až po deseti měsících. Já myslela, že se tam může zanést jen při operaci a kdyby se zjistila alergie na kov, tak jsem někde četla, že by se to v těle projevilo do měsíce. Co to teda mohlo způsobit?

Díky!  (0) <