Bolesti hrudníku, rýma a kašel  

Ivet
Ivet Ivet
návštěvník
Pardubický kraj
Počet příspěvků: 5
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den.Je mi 17.V pátek jsem hodinu měla bolesti na pravé straně hrudníku,hrozné píchání a nemohla jsem se hodně nadechnout,myslela jsem si,že mám snad infarkt.Pak jsem si zakašlala a píchavá bolest odezněla,zbyla jen menší bolest.Tento týden se mě již parkrát stalo,že jsem měla píchání na pravé straně,ale hned ustalo.Chtěla bych se zeptat,o co se může jednat.Mám rýmu a kašel,který je napůl suchý a napůl něco vykašlávám,teplotu nemám a bolí mě pravá část hrudníku,ta levá jen pobolívá.O zápal plic se jednat nemůže,pokud nemám teploty ne?Předem moc děkuji.

Díky!  (0)
   Odpovědět   
Odborníci v okolí
MUDr. Jaroslava Marková
MUDr. Jaroslava Marková MUDr. Jaroslava Marková
Basic member
Praktické lékařství pro dospělé | více Vnitřní lékařství
Praha
Počet příspěvků: 1648  ( 5)

Dobrý den, nepřítomnost teploty diagnózu zápalu plic nevylučuje. Píchavá bolest na hrudníku může mít více příčin, nejčastěji se jedná o bolesti vycházející z pohybového aparátu (páteř, žebra..) Doporučuji návštěvu praktického lékaře.

Díky!  (0)
   Reagovat   
jana
jana jana
návštěvník
Pardubický kraj
Počet příspěvků: 3
Poslat soukromou zprávu
Reakce na MUDr. Jaroslava Marková

Dobrý den.Mám bolesti na hrudníku vlevo, nejspíš od hrudní páteře, protože jsem chodila na masaže /skončily před 10 dny/. Poslední dobou se mi špatně nadechuje jako při kašli ale nekašlu. Teplotu nemám.Rýmu mám pořád m°že jít třeba o alergii? Děkuji za odpověď.

Díky!  (0)
   Reagovat   
MUDr. Boris Hynek
MUDr. Boris Hynek MUDr. Boris Hynek
Basic member
Hematologie a transfuzní lékařství | více Vnitřní lékařství
Rychnov nad Kněžnou
Počet příspěvků: 48

Reakce na jana

Dobrý den. Nepíšete jak dlouho máte bolesti na hrudníku,zdali jejich vznik nepředcházela nějaká fyzická zátěž úraz, nebo nachlazení,chřipka a pod. Také by bylo dobré znát Váš věk.
Vážená paní Jano.
Bolesti na levé straně hrudníku mohou být jak píšete od páteře, mohou být projevem zánětlivého onemocnění průdušek a plic, mohou být také projevem onemocnění srdce.
Dlouhodobá rýma (doprovázená kašlem a následnou bolestí na hrudi) může být také projevem alergie, může se jednat o nedoléčené zánětlivé onemocnění(chřipka, katar horních cest dýchacích a pod.)
Ke konkrétnějšímu vyšetření by bylo potřebné aby jste absolvovala lékařské vyšetření.
Hezký den Boris Hynek

Díky!  (0)
   Reagovat   
forte84
forte84 forte84
návštěvník
Presov
Počet příspěvků: 2
Poslat soukromou zprávu

Dobry den ... Pracujem v pocitacovej firme a moja praca je teda sedave zamestanie za PC ... asi 3 mesiace dozadu som spozoroval, ze pri pohyboch do stran mi praska v hrudniku ... nekaslem, neboli ma to, len ked sa otacam do stran tak pocut to praskanie ... na tej RTG snimke chrbite by som sa chcel opytat co znamenaju tie bodky vlavo a tie biele miesta a ciary ... za pomoc Vam velmi pekne dakujem

Přiložené fotografie

Díky!  (0)
   Reagovat   
anonym
anonym anonym
návštěvník
Počet příspěvků: 1
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, před třemi dny jsem pocítil potíže při nadechování. Chtěl jsem se více nadechnout ale nutilo mě to ke kašli. Dal jsem si ACC včera a předevčírem. Až dnes jsem začal vykašlávat žlutý hlen, při tom mě provází bolest na hrudníku a pálení.Teplotu jsem nepozoroval.Dnes v noci jsem zaregistroval chrčení cca 5 cm nad koncem hrudní kosti vpravo. Je potřeba navštívit lékaře, nebo je nějaký lék. Nemocenskou si nemohu dovolit.

Díky!  (0)
   Reagovat   
anonym
anonym anonym
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den, prodělala jsem pleuropneumonii pravostranou,odeznělá hemoptýza a malý výpotek na plíci, pobyt byl 10 dnů v nemocnici, kontrola za 14 dnů, můžete mi prosím sdělit jaký réžim mám nyní dodržovat?
Děkuji
Dagmara P.

Díky!  (0)
   Reagovat   
tana
tana tana
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den, bolesti na hrudníku vlevo, Poslední dobou se mi špatně nadechuje jako při kašli ale nekašlu.Je mi 37 a před lety my zjistili nedomikavos srdce a mivam kolisaví tlak nedavno jsem byla u doktora na echua ten my napsal neco o vlne t ze je pozityvni

Díky!  (0)
   Reagovat   
Mattioni
Mattioni Mattioni
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat.
Asi mám chronickou rýmu. Pořád se mi tvoří hleny, které pak vykašlávám, ale málo. Mám pocit, že mi to sedá na plících. Poslední dobou mám bolest na hrudi v oblasti solaru a někdy cítím bolest i na zádech na pravé nebo levé straně a je to taková bolest jakoby pálení. Jak kdy. Stále vykašlávám kousky hlenu. Po kašli mě bolí na hrudi.Nevím, jestli je to alergie. Lekář mi řekl, že alergii až na podzim může zkusit. Přes léto ne. Už jsem měl různá antibiotika, ale nějak to nezabralo. Astma prý nemám. Dělám v práci, kde je klimatizace a místy jsou místa kde je horko. Mám na mysli stroje. Automobilka. Je možné, že mám alergii na chlad nebo prach?? Můj lekář obvodní mi moc nepomohl. Přemýšlím o odborníkovi. Ještě bych chtěl dodat, že i někdy unava se projevuje při té bolesti, ale jen občas. S pozdravem Michal a děkuji předem za odpověď.

Díky!  (0)
   Reagovat   
pepa81
pepa81 pepa81
návštěvník
Balearic Islands
Poslat soukromou zprávu

dobry den,je mi 31 let a uz 5 mesicu citim bolest v leve casti hrudniku,drive se dala lokalizovat jen na jednom miste,ale posledni dva tydny bolest cestuje ´´levou plici´´ a boli to cim dal vic..neni to pichava bolest,ale tlaciva, a neco mi stale v hrudniku putuje
v noci me probouzi kasle a sipavi a piskani v leve plici,vykaslavam bile hleny
byl sem hospitalizovan a delaly mi vsemozne vysetreni,trg,ekg,tunel a vse negativni,doktor mi rekl ze by to mohl byt otekli mezizeberni sval,ale to pro me neni utesujici diagnoza

Díky!  (0)
   Reagovat   
pepa81
pepa81 pepa81
návštěvník
Balearic Islands
Poslat soukromou zprávu
Reakce na pepa81

mnel by pro me nekdo nejake vysvetleni co by to mohlo byt?

Díky!  (0)
   Reagovat   
iva
iva iva
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu

rý den chtěla bych se zeptat.mám kašel už asi více jak týden beru kapky ,,AMBROBENE" kašel se nějak nelepší,Mám dolesti na pravé straně hrudníku dole velice to píchá i při nádechu i kašli,pobolívá mě občas celí hrudník.Z kašle se dusím a kolikrát se nemohu nadechnout a natahují mě ty hleny na zvracení.Teplotami netrpím ale občas se oběví teplota i vnitřní horečka.měla bych navštívit lékaře nebo dobrat kapky na vykašlávání
Děkuji za odpověď

Díky!  (0)
   Reagovat   
eneriko
eneriko eneriko
návštěvník
Gloucestershire, Wiltshire and Bristol/Bath area
Poslat soukromou zprávu

Sakra mam stejni problem asi mame nejakou zakernou chripku

Díky!  (0)
   Reagovat   
sinsinet
sinsinet sinsinet
návštěvník
Jihočeský kraj
Poslat soukromou zprávu

Bolest na hrudníku
Dobrý den,Je mi 28 let od 17ti let jsem kouřila ,teď již nekouřím.Trpím na angíny,záněty průdušek,chřipky,průběh nemoci u mě je velmi vleklý,nachlazená bývám i přes 3týdny a více,a pořád se to vrací,jsem z toho oslabená a vyčerpaná,Momentálně Mám kašel,ale už 3 týden mě začíná přepadat pichlavá až tupá bolest na pravé straně hrudní kosti,nikam mi to nevystřeluje,prostě přijde obvykle v klidové fázi,a do 5min pomalu odeznívá,subějktivně mě hrudník začíná bolet,a někdy pálí.chtěla jsem jít na plicní,ale potřebuji žádanku od obvodního,ale moje obvodní nevidí důvod ,,protože prý je to teď ve vzduchu..Co jí mám na to říci.???Prosím poradtě mi,jestli jsou to jen komplikace při nachlazení nebo mám jít k lékaři?Děkuji.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Litujeme, ale tato diskuse byla pro návštěvníky uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Pokud jste lékař, přihlašte se.

Založte novou diskuzi k tématu Pneumonie, bronchopneumonie