Záchvaty dušení - všechna vyšetření v pořádku

Hina návštěvník

Záchvaty dušení - všechna vyšetření v pořádku

Hina  |  Ústecký kraj
 |  Ústecký kraj
Dobrý den. Moje otázka je tak trochu, no nevím, kam přesně ji zařadit. Jedná se ale o záchvaty dušení. Trpím na ně už od malička, ale nikdo nezjistil proč. Už když jsem byla malá a měli jsme ve škole tělocvik, stávalo se, že jsem jednou za čas dostala tento záchvat. Děti se mi smály a učitelka mě považovala za simulanta. Vždy trvalo cca půl hodiny, než jsem se dokázala na lavičce, nebo na wc uklidnit a zase dýchat. V dětském věku se to neobešlo bez pláče a strachu. Nikdo ale neposlouchal. Doktorka mi tenkrát řekla, že jsem jen tlustá a nejsem trénovaný člověk. A tím to bylo vyřešené. Jako dítě jsem tedy nemohla dělat nic. Jenže záchvaty přicházeli i na střední škole. Byla jsem například na vodáckém táboře. V jiné části ČR, už ne ve městě, ale v lesích, ve stanu a u vody. Čerstvý vzduch. Byli jsme jen na procházce. Smáli se, dováděli. Nebyla jsem nijak unavená, nebylo z čeho. Prostě jsme si užívali léta. A pak přišel záchvat. Nejdřív jsem si myslela, že jsem se jen lehce zadýchala, ale pak se mi zatmělo před očima a já se zapřela o strom. A znovu jsem se začala dusit. Tenkrát mi vedoucí tábora dával dýchat z inhalátoru. Pár minut a bylo mi lépe. Dalším příkladem může být i návštěva u mého momentálního přítele. Seděli jsme venku na kraji města. Měli jsme sebou psa a ten výhled stál za pohled. A já se začala dusit. Opět jsem dostala ten záchvat. Maličký, ale přesto se dostavil. Nedokázala jsem mu vysvětlit, proč se nemůžu nadechnout.

Různá místa, různá činnost, různé časové období, různá nadmořská výška. Ano jsem tlustá, ale nemyslím si, že by to mělo nějakou spojitost. Jsem vcelku aktivní člověk a jinak nemám zdravotní problémy. Teď chodím do práce a dělám vcelku namáhavou fyzicky náročnou práci. Pracuji ve sladu, kde nosím těžké krabice a hodně se nachodím. Je to i stresově náročné. A občas mívám ten pocit "zadýchání" který předchází tomu záchvatu. Ne vždy to dokážu ovlivnit. Děsí mě to, ale nevím, co s tím mám dělat. Na plicním mi řekli, že plíce jsou zdravé. Astma nemám. Na kardio mi řekli, že srdce je také zdravé. Takže mi zůstává otázka, proč se teda pořád takhle záchvatovitě dusím?

Nejdřív začnu být zpomalená a pak se mi stáhne hrdlo, krk, a začne bolet hrudník. A z nedostatku vzduchu se začnu dusit a lapat po dechu. Nikdo ale neví proč. Je to velmi nepříjemné, obzvláště když to přijde v nevhodnou dobu. Hledám odpověď všude, třeba něco budete vědět vy. Dost by mi to pomohlo.

Hina
Doktor ve Vašem okolí