Hypnoterapie

Hypnóza a odvykání kouření

kalimero kalimero
návštěvník
Plzeňský kraj
Počet příspěvků: 2
Poslat soukromou zprávu

Hypnóza a odvykání kouření

Dobrý den. Již několikrát jsem se pokusila přestat kouřit, bohužel neúspěšně. Když jsem ve stresu, nevydržím to a zase začínám kouřit. Mohla by mi hypnóza při odvykání kouření pomoci? Jak často je potřeba "sezení" absolvovat, jak probíhá a také jak se pohybuje finančně. Moc děkuji za odpověď. Jindra

(0)
   Odpovědět   
Mgr. Zbyněk Bohdal Mgr. Zbyněk Bohdal
platinum member Premium member
Trhové Sviny
Počet příspěvků: 277  ( 2)

Vážená Jindro,
odbourání návyku kouření, event. již vzniklé závislosti na nikotinu, lze opravdu pomocí hypnoterapie
poměrně s velkou úspěšností provést. Samozřejmě je důležitá aktivní spolupráce dotyčného.Já toto rrealizuji provedením 4 základních "sezení" které následují max. v týdenním intervalu a 2 následné - posilující. Dále po klientovi požaduji provádění t. zv. "autosugescí", k posílení a urychlení efektu terapie. Co se týče ceny za jedno terapeutické sezení v délce 1,5 hod. je 1 200,- Kč. Samozřejmě je zde možnost slev (u zdrav. postižených, připravujících se na povolání, sociálně potřebných a pod.)
S pozdravem Mgr. Bohdal

(0)
   Reagovat   
Mirka Mirka
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den. Chtěla bych poprosit..jestli má někdo zkušenosti s hodně dobrým lékařem který provádí hypnozu. Mám dlouholeté psychycké problémy...stes, nevyrovnanost, pochybnosti, úzkost....a dočetla jsem se, že by mi mohla pomoci hypnoza. Ale také jsem četla, že pokud to někdo neumí může vám způsobit ještě větší problémy, než jste měli před hypnozou nebo taky úplně zničit život. Chemii užívám s přestávkami už 13 let a ráda bych zkusila hypnozu. Bojím se však že narazím na amatéra. Poraďte někdo kdo už má s tímto zkušenosti.

(0)
   Reagovat   
kleopatra kleopatra
návštěvník
Kraj Vysočina
Počet příspěvků: 1
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den.Jsem léčená alkoholička,ale mám problém se silnými craivingy,takže recidivuji,poprvé po půl roce,po druhé po roce a mám strach,že se to bude opakovat,je možné pokusit se to nějak odstranit nebo alespoň zmírnit pomocí hypnozy?Děkuji za odpověď Markéta

(0)
   Reagovat   
Trhové Sviny

Reakce na kleopatra

Srdečně zdravím Markéto, k Vašemu dotazu asi následující:
z mé praxe mohu uvést, že pomocí hypnózy a na ni navazujících autosugescí, by se problém s "bažením" - cravingem dal celkem úspěšně zvládnout, když ne zcela, tak výrazně utlumit. Dlouhodobě se zabývám problematikou léčby závislostí a to jak v rámci své praxe, tak ve spolupráci s léčebnou která je na tuto problematiku specializovaná, proto si toto dovoluji tvrdit.
S pozdravem: Mgr. Bohdal

(0)
   Reagovat   
Trhové Sviny

Reakce na Mirka

Srdečně zdravím,
chápu Vaše obavy, ale domnívám se, že jsou až příliš vyhraněné. Já se osobně hypnoterapií zabývám řadu let a ještě jsem se nesetkal s případem, kdy by hopnóza měla negativní účinek. Při hypnoterapii to funguje tak, že se těžko dá jít proti tomu, co si sám přeje ten, kdo ji podstupuje. Přesto bych doporučil při vyhledávání vhodného terapeuta, např. pomocí netu, si o jeho praxi zjistit nějaké další informace.
Jinak si osobně myslím, že by ve Vašem případě hypnoterapie mohla být při řešení problémů které uvádít přínosem.
S pozdravem Mgr. Bohdal

(0)
   Reagovat   
Mirka Mirka
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Mgr. Zbyněk Bohdal

Dobrý den pane doktore. Děkuji za reakci. Mohl by jste mi prosím poradit na koho bych se mohla obrátit. Jsem z Ústí nad Labem. Tak trochu se bojím že to na mě nebude fungovat ....jsem negativec....ale jak se říká.....tonoucí se stébla chytá.

(0)
   Reagovat   
Janča Janča
návštěvník
Královéhradecký kraj
Počet příspěvků: 1
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den, prosím nutně scháním kontakt na nějakého hypnotizéra z plzně a okolí. Na netu jsem našla kontakty pouze na pražské kliniky a hypnotizéry, jestli o někom víte, prosím napiště mi bud přímo sem, nebo na email: dearbhail.p@seznam.cz. Děkuji J.

(0)
   Reagovat   
Litujeme, ale tato diskuse byla pro návštěvníky uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Pokud jste lékař, přihlašte se.

Založte novou diskuzi k tématu Hypnoterapie, hypnóza