Bolest ramenou - nejspíše deltový sval

Bolest ramenou - nejspíše deltový sval

Majkl  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

již druhým rokem se aktivně věnuji posilování. Ze začátku bylo vše v pořádku, pak začalo pomalu bolet pravé rameno, byl to nejspíše kloub, momentálně vše v pořádku, ovšem cca půl roku potom, mě začali bolet obě levé ramena, a to v oblasti deltového svalu, jak pravé tak levé, levé tedy o něco více. Jelikož sem na cvičení značně zvyklý, mám strach, aby se nestalo něco, co by mě v tom omezilo, zranění apod. Momentálně jsem si dal 4 týdenní pauzu a za tu dobu, se bolest značně znásobila a to jsem si dával pozor, abych ramena nepřetěžoval zbytečně a měl je v klidu.
Když jsem pravidelně cvičil, (před 4 týdny) bolest byla o cca 80% menší... Nevím tedy, co může být příčinou, jestli jsem ztuhlý nebo něco takového.

Největší problémy mi dělají cviky na prsní svalstvo (bench, jednoručky) ostatní cviky téměř s minimální bolestí, někdy je ta bolest taková, že musím jít domů.


Předem děkuji za odpověď a rady.

Vidlák
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Jde zřejmě o vnitřní svalovou nerovnováhu, kdy část vláken svalu je v extremní křeči a okolní v útlumu. Stažená vlákna obsahují spoustove body, jež jsou zdrojem bolesti. Více na XXXXXXXXXXXXXXXX. Strečink, suchá jehla , kombinovaná elektroterapi, high voltage elektroterapie.......
MUDr. Zdeněk Kopal  |  Basic member  |  Rehabilitační a fyzikální medicína  |  Frýdlant v Čechách
  • 114 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den, jde spíše o aktivní trigger pointy v uvedené oblasti, které je třeba tlumit. a zlepšit napětí svalové., aby nebyla tense v přechodu šlachy do kosti
TO se dá velmi dobře změnit pomocí rázové vlny,kterou děláme 6 let a efekt je 85 % úspěšnosti. Kopal
Mgr. Šárka Dostalíková  |  Basic member
  • 11 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den. Potíže, které popisujete, doporučuji řešit s fyzioterapeutem. Ošetří Vám přetížené svaly a hlavně ukáže kompenzačními cviky zaměřené na stabilizaci NEJEN! ramen. Vždy je nutno přistupovat ke cvičení komplexně, ne se jen orientovat na bolestivou oblast. Nevýhodou cvičení v posilovně je právě nekomplexnost. Svaly se cvičí víceméně selektivně a to pak vede ke svalové nerovnováze, kterou zde zmiňuje i pan doktor.
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, doporučila bych raději vyšetření ortopedem, včetně provedení rentgenu obou ramen.
S pozdravem
Majkl  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mockrát děkuji za všechny cenné rady, zvážím je a určitě si raději na nějaké vyšetření zajdu.

Ještě jednou mockrát děkuji.