Levé rameno nefunguje správně

Levé rameno nefunguje správně

zdebra  |  návštěvník
Příjemný den Všem,
mám problém s levým ramenem (LR). Je mi 27let, od mala sportuji a cca od 15 do 24let jsem posiloval, přičemž v posledních letech cvičení jsem se zaměřoval na silové sporty (silový trojboj na závodní úrovni, vzpírání). Při zaměření na silové sporty mě vždy limitovalo LR, což jsem se snažil omezit různými kompenzačními cviky. Ke sportu jsem se stavil zodpovědně, pravidelné protahování, zahřátí před zátěží, strava, trénink oslabených svalů. Ale LR jsem příliš neřešil, nikdy mě nebolelo ale při vzpažení se zátěží se mi v levé ruce někdy snížila citlivost a ruka mi samovolně povolila s pocitem jakoby "vykloubení" v LR (i když vím že k vykloubení nedošlo- nebolelo to, pouze takový nepříjemný pocit). Ve 24etech jsem přestal zcela s tréninkem a asi po půl roce mě začalo intenzivně bolet LR při zapažení což asi po měsíci samovolně odeznělo. Poslední rok bych se rád vrátil k tréninku, LR nebolí, ale je znatelně méně obalené svalovou hmotou a od pohledu takové povislé i levý biceps je takový malý. Byl jsem u fyzioterapeuta, ten mě ujistil že něco není v pořádku a že mám zajít za doktorem. U doktora rentgen, bez nálezu, magnetická rezonance s malým zánětem, údajně v místě, které nesouvisí s udávanými obtížemi. Byl jsem tam 5x, vždy mi dal nějakou injekci do LR, bez výsledku, následně rada začít cvičit a pak se uvidí. Budu rád za jakoukoli případnou radu jak dál postupovat. Při upažení výrazně snížená síla LR, při vzpažení po chvilce divný pocit v rameni a výrazně snížená síla, když se chci podrbat na zádech levou rukou mám často nepříjemný pocit "vykloubení",jinak bez bolesti. Pravé rameno zcela v pořádku. Do vyřešení problému s LR jsem ochoten i výrazně investovat.
Děkuji
Zdeněk
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Touto formou těžko dělat závěry. Pokud je tomu skutečně tak, zejména pokud je přítomen úbytek svalové hmoty, bez vyšetření nelze radit.
přichází do úvahy mnoho příčin. Podle vašich informací by bylo např. nutné provést vyšetření MRI C páteře, EMG nervstva PHK, diagnostiku svalových onemocnění, trigger points atd....