Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Bolest loketního kloubu - Fyzioterapie - Diskuze

Bolest loketního kloubu

Bolest loketního kloubu

Blek35  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den, po vybrání smeče ve volejbalu nataženou rukou a dalším silovýmy smečemi z mé strany mám problém s bolestí loketního kloubu / vazů / šlach.
Obvodový lékař mi dal Biofenac po jehož dobrání bolest neustupuje, pouze se zmírnila.
Bolest nejvíce pocituji v době kdy byl loket v klidu a při prvním pohybu. Po rozpohybovaní loket nebolý ale při zatížení už ano. Pohyb otočení dlaněmi nahoru popř. opačně je problém zřetelnější. Snažil jsem se mazat mastičkami typu voltaren atd...
Můžete poradit co s tím?
Prof. MUDr. Jaroslav Michálek Ph.D.  |  Basic member  |  Alergologie a klinická imunologie  |  Brno
  • 42 odpovědí
  • 20 Likes
Dobrý den, nejvíce vám nyní pomůže klidový režim bolavého lokte, případně chladivé obklady. Analgetika v podobě masti nebo tablet pouze krátkodobě utlumí bolest, jinam vám ale nepomohou. Pokud vaše potíže budou přetrvávat déle než týden, obraťte se na specializovaného lékaře, např. přes tel. XXXXXXXXXXX nebo na XXXXXXXXXXXXXXXXXX
MUDr. Kateřina Šochová, Rehabilitační centrum Šenov  |  Basic member  |  Vnitřní lékařství  |  Šenov
  • 38 odpovědí
  • 9 Likes
Dobrý den,
mohlo by se jednat o tzv. tenisový nebo golfový loket (oštěpařský), to se přesně z popisu potíží nedá určit.
Zkuste omezit zátěž, min. na 14dní, ale i více, v závislosti na stupni potíží, ev. si pořiďte ortezku - epikondylární pásku.
Pokud potíže nepolevují, pak vyhledejte ortopedickou ambulanci nebo přímo rehabilitaci.
Lze rovněž v mnoha případech úspěšně aplikovat rázovou vlnu.

S pozdravem MUDr. Kateřina Šochová

Blek35  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den,

celkově to již trvá asi 3 měsíce. K ortopedovi jsem sice objednán ale čekací lhuta jsou další 2 měsíce a proto se zde dotazuji. Bolest tam sice nějaká je ale není to nic co by mne až na sporty popř nošení těžkých věcí a posilování omezovalo. Volejbal jsem na měsíc zrušil ale do posilovny chodím a procvičuji tak abych nenamáhal loket.
Pořídil jsem si epikondylární pásku Epikond ale ani z návodu mi nejsou jasné některé věci jako např. kdy ji používat - jen při zatěži nebo běžně přes den?

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí