Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Bolest v třísle po těhotenství při chůzi - Fyzioterapie - Diskuze

Bolest v třísle po těhotenství při chůzi

Bolest v třísle po těhotenství při chůzi

Martina  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, po těhotenství, kdy došlo k výraznému rozvolnění stydké spony, se asi po půlroce po porodu objevila při chůzi výrazná bolest v třísle, jakoby "skříplý nerv". Nebyla vždy, bylo období úplně bez bolesti, pak období, kdy jsem nebyla schopná ujít 50m bez slz. Přičetla jsem to nadváze, a zhubla 20kg. A stav se nezměnil. Navštívila jsem fyzioterapeuta, kde kromě zkrácených adduktorů (které ale mám celý život), a sníženému rozsahu pohybu v kyčli vlastně na nic nepřišli. Na RTG pak na ortopedii nález coxartroza 2-3st. Nicméně bolest je stále v jednom lokalizovaném místě, jak klidová mírná, tak výrazná jen při chůzi, žádný jiný pohyb bolest nevyvolává (silově cvičím, takže dřepy s těžší váhou a pod), je možné, že kromě artrozy je tam ještě útlak nervu vyvolaný nedoléčením rozestupu stydké spony (na RTG podle ortopeda nebylo nic viditelného), nebo samotnou artrozou, a je možné s tím něco dělat? Nemožnost bezbolestné chůze mne velmi omezuje, je mi jen 46 let a byla jsem zvyklá nachodit denně hodně km.
Děkuji za jakoukoliv úvahu :)
Klinika Cellthera  |  Basic member  |  Brno
  • 12 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den, můžete se objednat k osobní konzultaci na naší kliniku Cellthera v Brně, kde jsme schopni vám nabídnout komplexní řešení bolest v třísle jednak po ortopedické stránce, jednak po stránce optimální stravy a jednak po stránce cvičení a posílení svalstva kolem bolestivého místa. Po těhotenství mohlo nastat mnoho změn jak kolem nervů, tak v souvislosti s hormonálním přeladěním a rozvolněním kostí. Prostě bez osobní návštěvy nelze optimálně poradit.
Martina  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Děkuji, bohužel z Krkonoš to mám do Brna trochu z ruky :) Martina

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí