Odlomení příčných výběžků obratle

Marsel návštěvník

Odlomení příčných výběžků obratle

Marsel  |  Ústecký kraj
 |  Ústecký kraj
Dobrý den, prodělala jsem polytrauma a v propouštěcí zprávě jsem našla větu "Odlomení levostran. příčných výběžků L 1-3 s dislokací úlomků" Nikdy o tom ale se mnou nikdo nemluvil.
Mám a trvalé bolesti zad v oblasti nad kostrčí v pravo. Velmi mně to trápí. Mohlo by to mít souvislost? a co vůbec tato věta říká? Kam se úlomky dislokovaly? Děkuji za odpověď.
Klinika GHC Praha Premium member
  • 1701 odpovědí
  • 5 Likes
  • 1701 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den, nemohu Vám přesně odpovědět na to, jak Vaše zlomenina páteře vypadá a o jaký druh dislokace se jedná. Na to by Vám lépe odpověděl rentgenolog. Z lékařské zprávy to nijak nevyplývá. Ale většinou, pokud je zlomenina stabilní, se to neuvádí (úlomky nijak nezasahují do páteřního kanálu nebo jinam, kde by hrozilo riziko, že by mohly např. narušit nervovou tkáň). Z hlediska prognózy jde o jedno z lehčích poranění bederní páteře a léčí se konzervativně (klidem, případně korzetem). Poté by měla následovat fyzioterapie, která má za cíl zpevnit Váš svalový korzet tak, aby Vaše páteř měla dostatečnou oporu. Vaše bolesti mohou souviset právě s narušenou stato-dynamickou funkcí páteře a nedostatečnou schopností stabilizovat trup. Ale lépe a konkrétněji bych Vám mohla odpovědět až na základě kineziologického vyšetření. Pokud máte zájem, je možné se objednat na tel. +  420 ... Zobrazit číslo 420 222 211 206  Telefon (208) nebo na ghc@ghc.cz

Přeji hezký den,
Mgr. Leona Roubková, fyzioterapeutka, Klinika GHC Praha
Doktor ve Vašem okolí