Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Skolióza páteře v dospělosti a korzet - Fyzioterapie - Diskuze

Skolióza páteře v dospělosti a korzet

Skolióza páteře v dospělosti a korzet

Kik  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Ahojte, mám dotaz :-). Mám 3x vyosenou páteř 25-25-35 stupňů. V bederní části rotace ++. Chtěla jsem se informovat o možnosti nošení korzetu v mém věku (26 let) na noc. Vím, že už je možná pozdě, ale k operaci skoliózy chodí i děvčata ve 24 letech, tak by snad korzet také mohl trochu pomoct, byť i jen málo. Zatím jen sháním informace než to budu řešit s ortopedem, protože ten se bude určitě vykrucovat. Ale jsem rozhodnutá v tomto pro sebe něco udělat, než mě dostihne stáří :-).
MUDr. Kateřina Šochová, Rehabilitační centrum Šenov  |  Basic member  |  Rehabilitační a fyzikální medicína  |  Šenov
  • 38 odpovědí
  • 9 Likes
Dobrý den, korzet Vám již zřejmě nepomůže. Většina skolioz se totiž po ukončení růstu již nezhoršuje, tedy korzet ani na noc, ani v režimu 23hod nemá význam. Jinak tomu je po korekční operaci, ale o ní musí rozhodnout ortoped nebo chirurg páteře. Ohledně rehabilitace a pravidelného cvičení, jako i o korekci případného zkratu dolní končetiny jako možné příčiny vyosení páteře, se mezi rehabilitačními lékaři a fyzioterapeuty versus ortopedy názory různí... já osobně přistupuju zcela individuálně.
Přeji hezký den, s pozdravem, Dr. K. Šochová.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí