Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Zánět šlachy a léčba rázovou vlnou - Léčba rázovou vlnou - Diskuze

Zánět šlachy a léčba rázovou vlnou

Zánět šlachy a léčba rázovou vlnou

prodi  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den, mám zánět šlachy na holeni pravé nohy, 2 týdny jsem měl dláhu a chodil o berlich, ale i tak po měsíci noha po mirne zátěži opuchne. Lze na toto zranění použít rázovou vlnu ??? Ošetřujíci doktorka akorát překulila oči z vysvětlením, že větší blbost neslyšela. Prosím o odpověď. Děkuji
Olma R+,s.r.o.  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 16 odpovědí
Těžká odpověď,
bolesti na holeni nebudou zřejmě zánětem šlach (žádné tam nejsou). Může jít spíše o bolest svalovou nebo periostu. Pokud by šlo o sval a ne akutní zánět blbost to být nemusí.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
subakutní zánět šlach je diagnóza vhodná k léčbě rázovou vlnou, tato léčba má výrazný protizánětlivý efekt. Zřejmě jde o tibialis anterior syndrom
Najděte si vhodné pracoviště a překvapte Vaši ošetřující lékařku výsledkem.
I lékaři se musí učit celý život :-)
XXXXXXXXXXXXXXXXX
Kianga
Kianga  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jako maminka 9 měsíčního chlapečka trpím neustále se opakujícími záněty šlach (nebo pouzdra?) v ohýbači palce PHK. Už mám za sebou 6 obstřiků, po čase se ale bolest zase vrátí, někdy se mi "zasekne" palec a musím ho vrátit druhou rukou k dlani. Jistě se na tom podepsala moje několikaletá práce s PC, a taky rostoucí dítko. Má nyní již 10,5 kg a může trvat i půl roku, než ho nebudu už muset pořád nosit...Je pro mne nějaká šance při léčbě rázovou vlnou? Děkuji LS
MUDr. Dalibor Zeman  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Říčany
  • 24 odpovědí
Dobrý den,


zánět šlach je jeden z nejčastějších problémů, které se dají úspěšně řešit rázovou vlnou. Více informací na www.klouby.com

S pozdravem

MUDr. D. Zeman
Pavla  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den, zánět šlach na LHK řeším už víc jak půl roku. Absolvovala jsem obstřik zápěstí, obstřik lokte a mezitím sérii léčby rázovou vlnou, asi 8x. Nejdřív se zdálo, že to asi pomáhá, ale po zátěži se mi zánět vrátil zpět. Takže mě léčba rázovou vlnou nepomohla a důvěru k ní nemám. Musím říci, že otok mi za celou dobu neustoupil a nyní jsem na neschopence znova. Znovu ortéza, veral gel, ibalgin. Ani po 3 týdnech se stav nelepší. Už jsem z toho docela nešťastná.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
pokud jste byla ošetřena 8x rázovou vlnou, jednalo se o radiální rázovou vlnu RSWT. Pokud mohu poradit, najděte si pracoviště, které Vás ošetří daleko účinnější fokusovanou vysokoenergetickou rázovou vlnou ESWT. Ošetření je zpravidla jen jednorázové. Není rázová vlna jako rázová vlna.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

Pavla  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den, pane primáři,
děkuji Vám za odpověď. Ano, rázovou vlnu jsem absolvovala asi 8x, trvalo to cca 2 min. Lékař (ortoped) mi říkal, že postupně zvyšuje její intenzitu. Nevěděla jsem, že jsou i jiné možnosti, jak píšete. Zde jsem platila za každou kůru RV 500,-. Jak se finančně pohybuje léčba vlnou ESWT? A je na zánět šlach vhodná léčba pomocí sádry, když vše předchozí nezabírá?
Velice Vám děkuji za odpověď.
Pavla

Reakce na Pavla

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
ano, předpokládal jsem tuto léčbu. Každé pracoviště má jinak nastaveny ceny, viz jeho webové stránky. Pokud vím, ESWT rázovou vlnou pracuje ve Vašem regionu jen MUDr. Dlouhý, zkuste kontaktovat toto pracoviště. Je to vhodné i na záněty šlach.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

r.a.dost  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám podobnou zkušenost. Opakovaně se mi objevuje zánět šlachy na ruce, absolvovala jsem léčbu rázovými vlnami, mazání gely, ibalgin... Nyní mám ortézu cca měsíc a nic se nelepší. Do toho jsem otěhotněla, a proto už nelze použít analgetické gely, ibalgin, ani mít rehabilitaci magnety atd. Co by mi mohlo pomoci (jsem-li těhotná) a jak dlouho se může zánět šlachy léčit? (V zaměstnání je na mě vyvíjen tlak, abych se co nejdřív uzdravila). Děkuji za odpověď.
Bc. Václav Kovalovský  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 99 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
léčba rázovou vlnou patří mezi velmi účinné a úspěšné terapie. Sám pracuji pouze s radiální rázovou vlnou a o fokusu neuvažuji, protože mám velmi dobré výsledky. Bohužel u rázové vlny extrémě záleží na způsobu provedení. Je totiž hodně pracoviště rázové vlny, které nemají tak dobré výsledky terapie. Bohužel záleží, ke komu se dostanete.
Mnoho štěstí a zdaru, pokud jste z Prahy, tak pracoviště MUDr. Dlouhého patří určitě k dobrým a zkušeným.
Bc. Václav Kovalovský - XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Mix  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, asi 2 měsíce mám bolesti, docházím na ortopedii (ultrazvuk + magnet). Zřejmě zánět šlachy upínající se na kost stehenní v místě kyčle.
Jsem jinak úplně zdravá důchodkyně 65, turistka a pravidelně cvičím v Sokole. Pomohla by rázová vlna? A nemusela bych znovu na RTG, kdybych přinesla čerstvé 4 RTG od své ortopedky? Děkuji za odpověď.
veronikacek  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Zdravim, od cervence se lecim s entezopatii v pravem rameni, dostala jsem nejake cipky, nejake leky a ijekce ale po tech se mi ulevilo jen cca na 4tydny opet zhorseni, po uterni navsteve mam doporuceno ASK ramene, myslite ze razove vlny v tomto pripade pomohou? Dekuji Veronika

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Ráj na zemi. Musím říct, že po předchozích špatných zkušenostech se zdravotním personálem z jiných ústavů, včetně lékařů, zde jsem se cítila moc dobře, milý vstřícný personál, včetně lékařky samotné a léčba účinná. Moc d... Více 

Léčba rázovou vlnou - Související videa

Doktor ve Vašem okolí