Lymfatická masáž celého těla, nebo jen nohou?

Lymfatická masáž celého těla, nebo jen nohou?

Martina Urfiová  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den,
jsem mladá, zdravá a chtěla bych začíst s čištěním lymf.systému celého těla. Masérka mi řekla, že mi stačí lymf. masáže dol. končetin a tím se nastartuje čištění a otevřou všechny uzliny v těle. Je tohle pravda? Logicky mi spíš přijde, že by měly být prováděny postupně všechny masáže tohoto systému. Ať už obličej a hlava, ruce, záda, břicho a i ty nohy. Plete se masérka, nebo já? Nechci udělat chybu a pak litovat, že platím za něco, co mi tak úplně nepomůže.
Děkuji
  • 30 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den,

lymfodrenáž celého těla zní logicky správně, nicméně, záležitost lymfy v těle je věc velice delikátní, takže ve skutečnosti se věci mají maličko jinak…

Při každé lymfodrenáži se mají správně aktivovat uzliny v oblasti krku a poté se aktivují „dané“ řešené partie. Osobně doporučuji více návštěv (než jednu celkovou) lymfatické drenáže a řešit detoxikaci těla postupně (aby to pro tělo nebyl šok). Věřte mi, když půjdete na lymfatickou drenáž celého těla najednou, budete po drenáži tak unavená, jako byste složila horu uhlí. Mám to vyzkoušené z vlastní zkušenosti. Ono se to nezdá, je to o jemných pohybech, ale opravdu dělá to divy.

Doporučený režim:
1. týden - ruce, záda, obličej
2. týden - nohy zepředu, zezadu, hýždě
3. týden - ruce, záda, obličej
4. týden - nohy zepředu, zezadu, hýždě

Poté stačí kondičně přijít jednou za měsíc a střídat cykly + dodržovat doporučený režim. Čištění lymfy není jen o drenáži a práci maséra/lymfologa, ale i o následné Vaší disciplíně a dodržování pitného režimu, omezení náročné aktivity a relaxaci, konzumaci vhodných potravin aj.

Přijďte k nám, rádi Vám vše vysvětlíme.V případě jakýchkoliv dalších dotazů se na nás můžete vždy obrátit - tel. XXXXXXXXXXX, XXXXXXXXXXX

Přeji Vám krásný den,

Bc. Petra Kliková
Klinika estetické medicíny Petra Clinic  |  Basic member  |  Praha, Karlovy Vary
  • 25 odpovědí
  • 66 Likes
Dobrý den,

v Petra Clinic praktikujeme ruční otevírání lymfatických uzlin v oblasti krku, dekoltu, tříslech, následně Vám můžeme nabídnout lymfatickou masáž v lymfodrenážních kalhotách, které zahrnují také oblast pasu (až pod prsa). K dispozici máme také spousty potravinových doplňků a bylinných čajů, např. Lymfodren na podporu lymfatického systému.

V případě zájmu provádíme konzultace bezplatně a nezávazně. Tel. XXXXXXXXXXXX, XXXXXXXXXXXXXXXXXX

S podzravem a přáním pěkného
Bc. Petra Řehořková
Petra Clinic, Klinika estetické medicíny

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Do Amaryllis jsem zavítala v důsledku nemizící celulitidy na stehnech. Ani zdravá strava, ani cvičení už nezabíralo. Už po pátém zákroku vidím výrazný rozdíl - celulitida ubyla a kůže se začíná pomalu zpevňovat. Slečna, ... Více 

Doktor ve Vašem okolí