Obtíže po přístrojové lymfodrenáži

Obtíže po přístrojové lymfodrenáži

Dita  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, na začátku května jsem v kosmetickém salonu absolvovala po týdnu 2 přístrojové lymfodrenáže s masážními kalhotami do pasu. Při druhé masáži mi kosmetička tlak zesílila, protože jsem si "už zvykla". V den této lymfodrenáže jsem měla silné bušení srdce, závrať, bolest hlavy a časté močení. Závrať a bolest hlavy trvaly silně další 4 dny. Po 10 dnech mi bylo na doporučení praktika provedeno EKG, ultrazvuk srdce a biochemický rozbor krve - vše v pořádku. I po třech týdnech občas cítím tlak v oblasti krku, spánků a "buší mi srdce". Tyto obtíže jsou pro mě nepříjemné, nikdy předtím jsem na nic takového netrpěla a proto se obracím v této diskuzi s velkou prosbou o radu nebo zkušenost s tímto problémem. Je mi 37 let, s ničím se neléčím, sportuji, váha normální. Předem děkuji za odpověď, Dita.
Amaryllis Centrum Praha  |  Basic member  |  Praha
  • 17 odpovědí
  • 30 Likes
Dobrý večer Dito,
ach jo, jak dlouho budou ještě naši klienti/pacienti doplácet na to,že v obyčejném kosmetickém salonu personál aplikuje kompresní kalhotové lymfodrenáže??? !
- vyloučily jste spolu v pečlivém rozhovoru kontraindikace lymfodrenáže?
- měla jste před lymfodrenáží vyšetřené žíly ultrazvukem, není-li náhodou někde některá z žilek uzavřena? ( tento problém může být i zcela bez obtíží, bez otoků, bez bolesti!)
- uvolnil Vám personál před započetím lymfodrenáže Vaše hlavní lymfatické cesty?
- kolik Vám vůbec " odbornice" nastavila kompresní tlak???

Odborná lékařská, konkrétněji lymfologická, společnost není rozhodně nadšena z toho, že takovéto celé tělo ovlivňující ošetření provádí běžný kosmetický personál v kosmetickém salonu! Přístrojové i manuální lymfodrenáže by se měly provádět odborníkem ( lymfologem, lymfoterapeutem) až po řádném ultrazvukovém vyloučení ucpání/ zánětu povrchových a hlubokých žil ! Je totiž nutné vyvarovat se možné plicní embolii!
Řekla jste svému praktikovi, že jste byla na přístrojové lymfodrenáži? Potíže a projevy můžou různě spolu souviset..a k tomu se ještě přidává časový faktor. Předpokládám, že dle EKG a ultrazvuku srdce( ECHO, stav pravostranních srdečních oddílů? tlak v plicnici? ), jak píšete, bylo vše v normě, t.j. bez prokázaných funkčních projevů plicní embolie.
- Ještě by bylo vhodné vyšetření tzv. D dimérů ( jedno z koagulačních vyšetření ze žilní krve, bylo provedeno?)- jejich normální hodnota by nesvědčila pro plicní embolii.
- stran bušení srdce by bylo vhodné doplnit 24 hodinové sledování EKG ( během 24 hodin Vašeho běžného života) - k zachycení/ vyloučení závažné arytmie + doplnit kontrolní ECHO s odstupem cca 2 týdnů,
- pokud by jste ještě někdy šla na přístrojovou lymfodrenáž, tak je nutné dodržovat předepsané pravidla - slouží totiž na ochranu zdraví! Tlak v LD kalhotách nenastavovat na více než 45mmHg.
- určitě doplnit ultrazvukové vyšetření žil dolních končetin - uzávěry?
- v případě dušnosti ihned kontaktovat lékař !

Tolik asi ve stručnosti, chce to jistě probrat podrobněji se svým prakt. lékařem.
Budu držet palce, hezký den, Takácsová, Centrum Amaryllis.


Dita  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Paní doktorko, velmi Vám děkuji za obsáhlou odpověď. Na otázky v úvodu Vašeho vyjádření bohužel musím odpovídat ...."ne, ne, ne nevím", bohužel. Lymfodrenáž mi byla pouze vychválena do nebes, bez zmínění jakýchkoliv rizik a mě nenapadlo pochybovat. Doufám, že moje potíže časem úplně zmizí a jsem nyní opravdu poučena v tom, komu mohu příště důvěřovat.
Přeji Vám hezký den, s pozdravem Dita.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Do Amaryllis jsem zavítala v důsledku nemizící celulitidy na stehnech. Ani zdravá strava, ani cvičení už nezabíralo. Už po pátém zákroku vidím výrazný rozdíl - celulitida ubyla a kůže se začíná pomalu zpevňovat. Slečna, ... Více 

Doktor ve Vašem okolí