Vacushape a Lymfaven

Pavlinax návštěvník

Vacushape a Lymfaven

Pavlinax
Dobrý den, dnes jsem poprvé absolvovala trojkombinaci Rolletic + Vacushape + Lymfaven. Na internetu jsem četla, že před přístrojovou lymfodrenáží by mě měla masérka ručně promasírovat. Já jsem šla na Lymfaven přímo z Vacushape a nikdo mě ručně nepromasíroval. Může to být nějaký problém? Má to vůbec nějaký účinek? Může to být nebezpečně?
Děkuji za odpověď!
  • 1462 odpovědí
  • 342 Likes
prim. MUDr. Blanka Vraspírová  |  Plastická chirurgie, Ústí nad Labem
  • 1462 odpovědí
  • 342 Likes
 |  Plastická chirurgie, Ústí nad Labem
Dobry den,pro vetsi u činnost se doporucuje pred pristrojovymi aplikacemi nejprve manualne stimulovat lymfaticke cesty a potom teprve pouzit pristroje.Zdravi ️dr vraspirova b.
  • 946 odpovědí
  • 98 Likes
MUDr. Jaroslava Kačírková  |  Otorinolaryngologie, Černošice
  • 946 odpovědí
  • 98 Likes
 |  Otorinolaryngologie, Černošice
Dobrý den,mělo by se provést ruční otevření tzv."lymfatických bran",Provádí se to vždy před ruční lymfomasáží. Málo kdy jsem slyšela o tom, že by se aplikovala i před přístrojovou technikou.Otázka je ,z jakého důvodu jste toto absolvovala.Máte nějaké problémy nebo jste zdravá a byl to jen relax. Pokud to druhé asi nebudete pozorovat nic negativního.
MUDr.J.Kačírková
  • 48 odpovědí
  • 2 Likes
  • 48 odpovědí
  • 2 Likes
Při normální průchodnosti lymfatických cest to moc nebezpečné není.
Jinak uvolnění lymfatických před přístrojovou lymfodrenáží se běžně
doporučuje.
  • 48 odpovědí
  • 3 Likes
  • 48 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý večer, před každou lymfodrenáží, ať je manuální či přístrojová se musí udělat tzv.bazální ošetření krku ze předu (ošetřit mízní uzliny na přední straně krku). Je to nutné pro nastartování lymfatického systému. A pak se následně ošetří příslušné, neboli regionální uzliny v dané oblasti, která bude ošetřována.
S pozdravem
Mgr.Šárka Keroušová
  • 450 odpovědí
  • 11 Likes
  • 450 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den,
před přístrojovou lymfodrenáží je na místě uvolnění/otevření spádových uzlin na krku kvůli uvolnění přístupu k hrudnímu mízovodu a připravení tak lymfatického systému na odvod lymfy. Pokud uzliny nejsou takto otevřeny, může dojít ke zdravotním komplikacím.
Hezký den!
Bc. Anežka Šplíchalová

XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Doktor ve Vašem okolí