Vacushape a Lymfaven

Vacushape a Lymfaven

Pavlinax  |  návštěvník
Dobrý den, dnes jsem poprvé absolvovala trojkombinaci Rolletic + Vacushape + Lymfaven. Na internetu jsem četla, že před přístrojovou lymfodrenáží by mě měla masérka ručně promasírovat. Já jsem šla na Lymfaven přímo z Vacushape a nikdo mě ručně nepromasíroval. Může to být nějaký problém? Má to vůbec nějaký účinek? Může to být nebezpečně?
Děkuji za odpověď!
prim. MUDr. Blanka Vraspírová  |  Basic member  |  Plastická chirurgie  |  Ústí nad Labem
  • 14 odpovědí
  • 405 Likes
Dobry den,pro vetsi u činnost se doporucuje pred pristrojovymi aplikacemi nejprve manualne stimulovat lymfaticke cesty a potom teprve pouzit pristroje.Zdravi ️dr vraspirova b.
Prevence 2000 spol. s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 24 odpovědí
  • 2 Likes
Při normální průchodnosti lymfatických cest to moc nebezpečné není.
Jinak uvolnění lymfatických před přístrojovou lymfodrenáží se běžně
doporučuje.
Mgr. Šárka Keroušová  |  Basic member  |  Kladno
  • 34 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý večer, před každou lymfodrenáží, ať je manuální či přístrojová se musí udělat tzv.bazální ošetření krku ze předu (ošetřit mízní uzliny na přední straně krku). Je to nutné pro nastartování lymfatického systému. A pak se následně ošetří příslušné, neboli regionální uzliny v dané oblasti, která bude ošetřována.
S pozdravem
Mgr.Šárka Keroušová
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
před přístrojovou lymfodrenáží je na místě uvolnění/otevření spádových uzlin na krku kvůli uvolnění přístupu k hrudnímu mízovodu a připravení tak lymfatického systému na odvod lymfy. Pokud uzliny nejsou takto otevřeny, může dojít ke zdravotním komplikacím.
Hezký den!
Bc. Anežka Šplíchalová

XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Do Amaryllis jsem zavítala v důsledku nemizící celulitidy na stehnech. Ani zdravá strava, ani cvičení už nezabíralo. Už po pátém zákroku vidím výrazný rozdíl - celulitida ubyla a kůže se začíná pomalu zpevňovat. Slečna, ... Více 

Doktor ve Vašem okolí