Tejpování na zborcené klenby

Tejpování na zborcené klenby

dagmara  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry de,muzete mi doporucit tejpovani,kdyz mam na obou nohach zborcene klenby?
Mam 57let,mam zamestnani,kde si roky namaham nohy a jsou dny,kdy je pro mne chuze po praci dost bolestiva,nekdy az kulham.Lekar mi doporucil operace,ale vzhledem k praci,to odkladam na neurcito.
Dalo by se s tejpovanim i delsi dobu existovat a je mozno si ho sama aplikovat? Dekuji za odpoved.
Mgr. Šárka Keroušová  |  Basic member  |  Kladno
  • 34 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý večer, doporučovala bych vám najít si nějakou dobrou fyzioterapii, kde se tejpováním zabývají. Ukáží vám , jak se nohy tejpují a ev,.,jak si je sama tejpovat.
Tejpování je určitě dobré, ale jen jako podpůrná terapie k základní léčebné rehabilitaci. Nevím, jestli jste někdy někam chodila na rehabilitaci, ale doporučila bych vám určitě manuální terapii na nohy. Patří mezi ně mobilizační a měkké techniky. Dále je pak potřeba s nohami cvičit a stimulovat plosky. Dobré je občas chodit bosa na nerovném terénu-kamínky, písek a používat různé stimulační pomůcky, jako jsou různé rohože, míčky, ježci atd. Jaké nosíte boty? Na botách byste určitě neměla šetřit. Bota by měla být měkká a pružná a noha v ní volně pohyblivá.
Ale vzhledem k vašim problémům a náročné práci, by bylo vhodné se nechat celkově vyšetřit fyzioterapeutem nebo rehabilitačním lékařem.
S pozdravem Mgr.Šárka Keroušová.
dagmara  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Vazena pani,magistro,dekuji za podnetnou odpoved.
Nosim zdravotni obuv pro bortici se klenby,kterou jsem po doporuceni zakoupila v specializovane prodejne.
Chuze po kamincich je pro mne pomerne bolestiva,ale v pisku,trave, nemam problem.
V botech mam "srdicka",nebo mam specialni vlozky.
Priznavam,ze spominana cviceni neprovadim,pokusim se polepsit:-).
-V kazdem pripade jeste jednou dekuji za vas cas a ochotu.
s pozdravem Dagmar Domčeková

Reakce na dagmara

Mgr. Markéta Muchová  |  Basic member  |  Brno
  • 8 odpovědí
  • 1 Like
Výborné cvičení na klenbu nožní má zpracován koncept Spiraldynamik, kdy ve stavbě a pohybu lidského těla nachází spirální principy. S těmi se v přírodě setkáváme často - spirálová struktura větrných a vodní vírů, růst rostlin, dvojitá šroubovice DNA, pupeční šňůra atd.
Při vývoji od úchopové nohy opičí k lidské noze se kulovitá klenba přebudovala. Pata se otočila o 90̊, zmohutněla a palec se uložil rovně dopředu a vznikla spirální klenba. Spirální dynamika učí jak s klenbou pracovat a jak si zborcenou klenbu opět vytvořit, ale k úspěchu je potřeba pravidelné cvičení a trpělivost.
Markéta Černovská

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí