Kývání druhých zoubků

Kývání druhých zoubků

emmm007  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den, mé dceři 6 let zubařka tvrdí, že se jí kývou spodní nové jedničky +- 1 mm . Podle mě tedy musí na ně tlačit opravdu fest, pokud dost zatlačím, je tam jen lehoulinký náznak, ale tak velký rozsah se mi nezdá. Podle rentgenu nejsou vyzrálé kořeny, ovšem předchozí zuby jí vypadly v únoru a květnu t.r. Prý by ty zuby slepila kompozitem a tak zpevnila + co 3 měsíce kontrolní rentgen. Opravdu je to nenormální stav? Pocitově nesouhlasím, ale zároveň nechci nic zanedbat. Děkuji předem za odpověď.
PŠTROSSOVA Medical Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 31 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,

zuby mají fyziologickou viklavost, mohou se lehce rozkývat vlivem úrazu či intenzivním kýváním, což je vše ale reverzibilní. Věk Vaší dcery odpovídá prořezání těchto zoubků, vývoj a dokončení vývoje kořene je však individuální a u předčasně prořezaných zubů může být mírná viklavost přítomna. Závěry ale nemohu dělat bez rentgenového snímku a vyšetření Vaší dcery. V případě Vašeho zájmu můžete navštívit naši kliniku Erpet Medical Centrum a dostavit se na kontrolní vyšetření, během kterého zjistíme více.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
MDDr. Andrea Veselá
Davča  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den mě se trochu kíve zub druhý a je mi 13 co mám dělat

Související recenze a zkušenosti

Luboš a Andrea 19.7.2018
Spokojený/á

Paní zubařka Komárková je milá, empatická, trpělivá. Nikomu jinému bychom již naší 4-letou dceru, která trpí vrozenou vývojovou vadou zubů, nesvěřili. Díky péči 2-K Dentu a paní doktorky (spolu s dentální hygienistkou) m... Více 

1 Like  

Dětská stomatologie - Související videa

Doktor ve Vašem okolí