Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Prasklý kořen po mikroskopické endodoncii - Endodoncie - Diskuze

Prasklý kořen po mikroskopické endodoncii

Prasklý kořen po mikroskopické endodoncii

Petra 1983  |  návštěvník
Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadom prasknutého koreňa po mikroskopickej endodoncii. Loni v listopadu som bola na ošetrení zubných kanálikov v dolej 6 vľavo. Ošetrenie prebiehalo za použitia mikroskopu, avšak som bola na súkromnej klinike, pretože moja zubná lekárka mikroskop nemá. Ošetrenie ma celkovo vyšlo na 8000 kč za endodonciu + 4000 kč za korunku. Momentálne mám dasňo nateklé a pri kontrole u mojej zubnej lekárky mi bolo zdelené, že pravdepodobne mi praskol koreň, ale keďže ma zub nebolí, tak mám situáciu sledovať a prísť na kontrolu na nový rok, nebo ak ma to bude bolieť, tak ihneď. V najhoršom prípade o zub prídem a mám pouvažovať o náhrade. Preto som uvažovala na implantáte, avšak ten stojí nad 20 tisíc. Moja otázka znie: Existuje nárok na kompenzáciu nebo nejaká záruka na mikroskopickú endodonciu? Už teraz som za zub zaplatila 12 tisíc a aj tak možno oň prídem. Myslela som si, že ak je zub v kritickom stave, tak že to už pri tom zákroku s mikroskopom mi malo byť zdelené. Ďakujem za odpoveď. Petra
MDDr. Michaela Hricová  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 7 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý deň, túto otázku by ste mali smerovať na kliniku, kde Vám bol zub mikroskopicky ošetrený.
Každopádne Vás mali informovať o stave, možnostiach a rizikách. Niekedy za účelom zničenia infekcie je potrebná razantnejšia preparácia koreňa s nevýhodou jeho oslabenia a je tu teda riziko fraktúry.
Ak zub po ošetrení praskne, alebo sa zápal nevylieči, niektoré kliniky zvyknú pacientov kompenzovať a aspoň časť nákladov vrátiť. Všetko záleží od prístupu kliniky.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí