Zelené krčky zubů

Zelené krčky zubů

Adrifinel  |  návštěvník
Dobrý den,

ráda bych se vás zeptala na jednu věc. Můj zubař si při ošetřování kazů všiml, že mám zeleně zbarvené krčky předních zubů. On a sestřička se tomu v ordinaci divili. Osobně jsem si myslela, že se jedná o zubní kámen, ale bylo my vysvětleno, že ne. Zelené zbarvené zuby mám ty na niž mám i zároveň kazy. Myslíte, že by to mohla být potravinová alergie nebo vliv těhotenských hormonů? Mám to již delší dobu. Udělalo se mi to zničehonic.
Dental Office H33  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den,
zubní kaz může mít klinicky různou formu... především krčkové zubní kazy jsou různě probarvené... bez fotografie daného stavu samozřejmě těžko přesně hodnotit, ale předpokládám, že se bude jednat "pouze" o zubní kaz. Doporučuji tedy odstranění těchto kazů a zhotovení kompozitních výplní. Velice důležitá je ale řádná ústní hygiena, aby takové výplně mohly být zhotoveny.
S pozdravem, Dental Office H33
PŠTROSSOVA Medical Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 31 odpovědí
  • 2 Likes
Příčin zeleného zbarvení krčků může být několik :
1) tetracyklinové zuby - při užívání tetracyklinu v mládí dochází k diskoloraci zubů spíše do takového žlutošedavého nádechu, ale může se objevit i lehce zelený odstín (je to ale dlouhodobé, takže tato varianta je málo pravděpodobná)
2) dlouhodobě užívání nějakého typu potravy, nápojě, ústní vody
3) kazy - které se mohly diskolorovat do zeleného nádechu.

Je těžké tento problém posoudit bez vyšetření.
S pozdravem, Erpet Medical Centrum

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí