Posun středu zubů pomocí fazet

Radka návštěvník

Posun středu zubů pomocí fazet

Radka  |  Středočeský kraj
 |  Středočeský kraj
Chtěla bych se zeptat, zda jde pomocí fazet posunout střed zubů na horním patře o cca 1mm. Mám za sebou ortodontickou léčbu, bohužel až po sundání rovnátek jsem zaznamenala posunutý střed a vadí mi to. Fazety mám v plánu kvůli obroušeným jedničkám a špatně vyvinutým dvojkám. Jen mám obavy, aby ten střed šel posunout.
Odborníci v okolí
anonym návštěvník
  • 1 odpovědí
anonym  |  Praha
  • 1 odpovědí
 |  Praha
Dobry den,
reseni pomoci celokeramickych faset byva v techto pripadech tim nejlepsim resenim. Tezko, ale pouze po emailu rozhodnout druh osetreni. Bylo by potreba Vas nejprve videt v ordinaci a na zaklade podrobneho vysetreni stanovit pro Vas nejoptimalnejsi reseni.
V pripade zajmu se objednejte na konzultaci na tel.: 725 802 664.

Preji hezky den.

MUDr. Jan Duba
zubni lekar
tel.: 725 802 664
email: duba@podkovka.cz
MUDr. Aleš Váňa Premium member
  • 102 odpovědí
  • 6 Likes
MUDr. Aleš Váňa  |  Stomatologie, Praha
  • 102 odpovědí
  • 6 Likes
 |  Stomatologie, Praha

Dobry den,
faseta je jednou z moznosti osetreni esteticke zony v horni celisti. Vzdy je vsak nutne zub alespon z casti obrousit.
Po rovnatkach by rozhodne nemela byt posunuta stredni rovina.
Potrebujeme vstupni vysetreni a teprve pote muzeme stanovit plan lecby.
Dr.A.Váňa
www.avdental.cz
zerik návštěvník
  • 1 odpovědí
zerik  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
 |  Středočeský kraj
Dobry den. Mam problem se spodním předkusem a ted´se mi ještě horní dvojky stočily dobvnitř k patru. Chci jen vědět zda fazety mohou vyřešit spodní předkus a kolik by asi stálo šest zubů takto ošetřenych .Děkuji Chuchvalcová Jana
  • 26 odpovědí

Reakce na zerik

• 26 odpovědí
Dobrý den,
fasety vyřeší esteticky spoustu problémů a nedostatků, otázka je ale spíše v tom, co způsobuje stáčení horních dvojek. Může to být např. růst zubů moudrosti, které tlačí na okolní zuby a projevuje se to právě u dvojek, nebo tam může být jiný fyziologický problém, ke kterému je potřeba přihlédnout. Každopádně by to chtělo komplexní vyšetření, aby se zjistilo, co je příčinou a podle toho lze navrhnout schůdné řešení.
U nás na klinice využíváme technologii CEREC, což je přístroj, který Vám na počkání vyrobí celokeramické fasety (mimo jiné). Přijdete, pan doktor zoubky nabrousí, nascanuje, ve 3D programu na počítači vytvoří a vytvaruje fasetu a rovnou v jeden den i nalepí. Odpadá tak otiskování, posílání do laboratoře a čekání než to bude hotové. Cena jedné celokeramické fasety je 8900 Kč (celokeramická korunka 7900 Kč).
Pokud by Vás zajímalo něco dalšího, klidně se ptejte.
Přeji hezký den.
Jana, Grand Dental Clinic
Litujeme, ale tato diskuse byla pro návštěvníky uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Pokud jste lékař, přihlašte se.

Založte novou diskuzi k tématu Keramické fazety