Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Korunky nebo keramické fazety? - Keramické fazety - Diskuze

Korunky nebo keramické fazety?

Korunky nebo keramické fazety?

Nicole  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den pane, jsem po úraze, při kterém jsem si zlomila horní dvě jedničky (11, 21, polovina a 2/3 klinických korunek je pryč). Obě reagují vitálně i rtg potvrdil, že jsou zlomené pouze části korunek a zuby jsou zdravé (konkrétně: palp. Citlivost a nekomprimovaná fraktura korunek zubů, oba vitální. OPG - bez přesv. zn kostního traumatu, bez přesv. zn traumatu kořenů). Prozatím mám zhotovenou provizorní skloionormní výplň, abych nebyla bez předních zubů. Byly mi doporučeny korunky. Zajímalo by mne, zda jsou v mém případě lepší korunky nebo keramické fasety, a zda je mezi tímto velký finanční rozdíl? Dostavba byla vyloučena, jelikož by prý nevydržela. Je mi 25 let a ráda bych, aby mi zuby vydržely co nejdéle. Okolí mě od zhotovení korunek trochu odrazuje kvůli velkému zásahu do zubů. A myslíte, že je zbylá část (1/3 a 1/2) zubu opravdu málo na zhotovení dostavby, která je pro zub nejšetrněší. Ráda bych trvalé a zároveň nejšetrnější řešení. Mockrát děkuji za odpověď.
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 201 odpovědí
  • 67 Likes
Trendem současnosti je zubní tkáně neodstraňovat a tedy pokud možno zuby dostavět či dát fazety, korunkovým preparacím se vyhybáme. Podmínkou je množství skloviny. Museli bychom Vás vyšetřit, adhesivními dostavbami se u nás zabývá hlavně prim.Dr. Barták a Dr.Filip Šmucler. Určitě je smysluplné přijít na vyšetření k nám či jinam, než si necháte zuby odbrousit. Když nic jiného, získáte jistotu, že to jinak nešlo, na korunky jste opravdu mladá.
Nicole  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji moc za odpověď. Mohl byste mi tedy říct přibližnou cenu dostavby a keramické fasety? Bylo by možné mi napsat doporučení na fasety, dostavby či korunky, pokud by Vám (či kolegům) byl zaslán můj rtg těsně po úraze?

Reakce na Nicole

doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 201 odpovědí
  • 67 Likes
Klidně se k nám objednejte, nepotřebujete doporučení. Napište mi přes tento systém. Fazeta stojí do 10000 kč a dostavba výplní podle velikosti 2-4000 Kč.
MUDr. Aleš Váňa  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 44 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,

musel bych Vás vyšetřit. Takto se nedá diagnostikovat. Pokud jsou však zuby po úrazu, vyčkal bych nějaký čas s kompozitními dostavbami. Ty vydrží jistě několik měsíců. Finální práce je odvislá na množství tvrdých zubních tkání. Korunka nebo faseta je vždy dilema - to máte pravdu.
Nicole  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji za odpověď. Pokud sportuji, dá se říct, zda je lepším řešením faseta nebo korunka? Je u jednoho z toho větší pravdepodobnost zlomení pri pádu nebo to vyjde nastejno? A musí se před korunkou vzdy umrtvovat zub? Je mozne vam zaslat rtg snímek pořízený po uraze k posouzení zda dostavba, faseta či korunka? Děkuji za odpověď.
janka  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
dobrý den
tu je o tom dobrý článek https://dsmile.cz/2019/03/31/novy-usmev-pomoci-keramickych-fazet/
:)

Související recenze a zkušenosti

VojtechK. 22.12.2020
Spokojený/á

Recenze nepíšu, zde musím. Naprostý frajer, který ví co dělá, má naproste senzační organizaci práci včetně sestry a veškerých nástrojů, dodržuje na minutu časy objednání a vybavení ordinace moderní, vše digitální. Úplně ... Více 

1 Like  
LoMYS 26.11.2020
Spokojený/á

Luxusní jak prostředí kliniky, tak přístup celého týmu. Smekám klobouk před panem doktorem a touto cestou bych mu chtěl vyjádřit velké díky!

Keramické fazety - Související videa

Doktor ve Vašem okolí